poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Sims 4

Poradnik do gry The Sims 4 oraz dodatków (Psy i Koty, Miejskie życie) to porady budowania i tworzenia Simów. Znajdziesz tu opis pracy, kariery zawodowe, związki, domy oraz dodatki do gry. Dowiesz się, jaka praca jest najlepsza i poznasz sekrety gry.

poradnik, solucja do gry w zawiera 173 stron i 285 ilustracji, rozmiar pliku to 22,1 MB

Aby kierować poczynaniami Sima należy kliknąć w danym miejscu (lewym przyciskiem myszy) co otworzy menu z dostępnymi interakcjami - Poruszanie się | Życie Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Aby kierować poczynaniami Sima należy kliknąć w danym miejscu (lewym przyciskiem myszy) co otworzy menu z dostępnymi interakcjami. Dostępne możliwości zależą przede wszystkim od miejsca w którym kliknąłeś. Jeśli klikniesz na kanapie będziesz miał do dyspozycji "zdrzemnij się" albo "usiądź". Klikając podłodze ujrzysz "podejdź tutaj". Ale dostępne interakcje zależą także od cech Sima - jeśli Sim posiada cechę aktywny, to klikając na podłodze prócz "podejdź tutaj" masz dostępne także "ćwicz".

Dostępne interakcje zależą także od nastroju (emocji) Sima - Poruszanie się | Życie Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Dostępne interakcje zależą także od nastroju (emocji) Sima. Zmiana nastroju daje bardzo często dostęp do dodatkowych działań. W końcu dostępne czynności są zależne od wyuczonych umiejętności np. Sim, który nauczył się majsterkować będzie mógł wiele sprzętów i urządzeń ulepszać.

Bardzo ważnym elementem wpływającym na życie Sima są jego cechy - Osobowość | Życie Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Bardzo ważnym elementem wpływającym na życie Sima są jego cechy. Te dostępne są w panelu Każdy dorosły Sim, którego tworzysz, ma możliwość wybrania mu trzech cech. Czwarta cecha jest zależna od wybranej przez Ciebie aspiracji życiowej Sima. Wszystkie te elementy opisano w rozdziale Tworzenie Sima. W przypadku posiadania dziecka i dorastania go masz możliwość wybierania jego kolejnych cech wraz z przechodzeniem do kolejnych etapów życia.

Wybór tych cech jest kluczowy. Jeśli chcesz się skupić na rodzinie wybierz cechę rodzinny. Jeśli masz zamiar swoim Simem prowadzić bogate życie towarzyskie wybierz romantyk i/lub towarzyski. Jeśli zależy Ci na rozwoju fizycznym Sima wybierz aktywny itp. Pamiętaj, że cech tych nie możesz zmienić.

Jeśli nie możesz się zdecydować uniwersalną i pomocną cechą są m - Osobowość | Życie Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Jeśli nie możesz się zdecydować uniwersalną i pomocną cechą są m.in.: wesoły (gdzie Sim ma większą szansę na uzyskanie nastroju szczęśliwy), oraz szybko się uczy (co nieco przyspiesza zdobywanie nowych umiejętności). Na uwagę zasługują także cechy dobry, aktywny, kreatywny, ambitny, materialista itp.

W grze każdy nowo-narodzony Sim przechodzi przez 6 kolejnych etapów życia: niemowlę, dziecko, nastolatek, młody dorosły, dorosły, senior - Wiek | Życie Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

W grze każdy nowo-narodzony Sim przechodzi przez 6 kolejnych etapów życia: niemowlę, dziecko, nastolatek, młody dorosły, dorosły, senior. Aktualny wiek oraz czas do zmiany do kolejnego etapu widoczny jest w panelu Simologii [Y].

Każdy z etapów wiąże się z pewnymi możliwościami i ograniczeniami - Wiek | Życie Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Każdy z etapów wiąże się z pewnymi możliwościami i ograniczeniami. Nad dzieckiem w wieku niemowlęcym nie masz żądnej kontroli. Leży ono tylko w wózku. Sim w wieku dziecka to już uczeń szkoły, któremu przy dorastaniu wybierasz aspiracje oraz cechy. Nastolatek chodzi już do szkoły średniej i może dorywczo pracować. Młody dorosły i dorosły praktycznie się od siebie nie różni: mogą się wiązać z innymi Simami, pracować, przeprowadzać itp. W przypadku seniorów w The Sims 4 nie ma emerytury - Sim może pracować aż do śmierci.

Upływem czasu możesz dowolnie sterować w opcjach gry w zakładce Rozgrywka - Wiek | Życie Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Upływem czasu możesz dowolnie sterować w opcjach gry w zakładce "Rozgrywka". Możesz wyłączyć starzenie się w ogóle: dzieci pozostaną dziećmi, a dorośli dorosłymi na zawsze. Możesz także zdecydować jak szybko ma następować przechodzenie do kolejnych etapów życia - robisz to zmieniając ustawienia długości życia. Jeśli ustawisz życie jako "krótkie", Simowie będą przechodzić do kolejnego etapu po kilku dniach, jeśli ustawisz "długie" po kilkudziesięciu dniach. Domyślnie ta opcja jest ustawiona jako "normalne".

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Sims 4

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8.61 zł

The Sims 4

zobacz więcej informacji o grze
The Sims 4

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe