poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Sims 4

Poradnik do gry The Sims 4 zawierać będzie szczegółowy opis wszystkich istotnych aspektów rozgrywki. Znajdziesz w nim m.in. porady odnośnie kreacji simów, kontrolowania ich życia prywatnego i zawodowego czy urządzania domu.

poradnik, solucja do gry w zawiera 173 stron i 285 ilustracji, rozmiar pliku to 22,1 MB

Ogólne porady

Na początku masz ograniczone fundusze, więc nie stać Cię na zbyt wiele - Ogólne porady - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Na początku masz ograniczone fundusze, więc nie stać Cię na zbyt wiele. Nawet posiadając miliony pamiętaj, żeby dom nie był za duży. Główne funkcjonalne pomieszczenia jak łazienka, kuchnia i sypialnia powinny znajdować się jak najbliżej drzwi wejściowych do domu. Chodzi o oszczędzenie czasu na chodzenie Sima po parceli. Ta sama sytuacja jest przy budowaniu dodatkowego piętra - chodzenia w górę i w dół zabiera sporo czasu.

Oto garść porad:

  • Pomieszczenia planuj najpierw według funkcjonalności, potem według estetyki.
  • Początkowo oszczędzaj na materiałach kupując rzeczy najtańsze.
  • Jak najszybciej dorób się lepszego łóżka, prysznica i toalety - oszczędzi to sporo czasu.
  • Wraz z rozbudową domu pamiętaj, że kluczowe pomieszczenia to kuchnia i łazienka.
  • Nie rozbudowuj domu za bardzo: wielki dom = mnóstwo straconego czasu na chodzenie.
  • Stawiaj dom blisko brzegu działki, niedaleko od drogi.
  • Dodatkowe piętra traktuj bardziej jako magazyny niż pomieszczenia funkcjonalne.

Wprowadzenie rodziny

Gdy już stworzysz swoją rodzinę, musisz ją gdzieś zamieszkać - Wprowadzenie rodziny - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Gdy już stworzysz swoją rodzinę, musisz ją gdzieś zamieszkać. Do wyboru masz dwie "krainy", pomiędzy którymi możesz się przeprowadzać w przyszłości. To Oaza Zdrój oraz Wierzbowa Zatoczka. Na każdej z nich znajdują się parcele publiczne, które w przyszłości np. dla rozrywki będziesz odwiedzać, oraz parcele mieszkalne. Zauważ, że niektóre dostępne działki mają już coś wybudowane, inne nie - są pustymi parcelami. Ponieważ na starcie masz ograniczone środki nie możesz sobie pozwolić na zbyt wiele. Dysponujesz przynajmniej 20 000 Simoleonów przy jednym Simie, 22 000 mając dwóch Simów w rodzinie itd.

Kupno działki pustej

Możesz zdecydować się na zakup jednej z pustych działek - Wprowadzenie rodziny - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Możesz zdecydować się na zakup jednej z pustych działek. Nie ma ich co prawda za wiele, ale jeśli chcesz zaczynać budowę domu od początku to najprostszy sposób.

Jest jeszcze jedna możliwość - Wprowadzenie rodziny - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Jest jeszcze jedna możliwość. Jeśli podoba Ci się inna mała działka, na którą Cię stać, ale na której stoi jakiś dom, możesz go wyburzyć. Na ekranie zakupu na liście wybierz opcję "Zniweluj działkę". Wtedy zapłacisz jak za pustą działkę.

Zrównana z ziemią działka zostanie Ci oddana do dyspozycji - Wprowadzenie rodziny - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Zrównana z ziemią działka zostanie Ci oddana do dyspozycji. Możesz według własnego uznania rozpocząć budowę domu.

Sposób budowania domu oraz jego urządzania omówiono w odpowiednich rozdziałach poradnika.

Kupno domu urządzonego

Możesz także wybrać jeden z dostępnych domów - Wprowadzenie rodziny - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Możesz także wybrać jeden z dostępnych domów. Jego cena zależy od kosztów jego budowy, a więc gabarytów oraz liczby sypialni i łazienek. W najtańszych domach szału nie doświadczysz - wszystko jest proste i tanie.

Po wybraniu domu możesz dokonać jeszcze jednego wyboru - Wprowadzenie rodziny - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Po wybraniu domu możesz dokonać jeszcze jednego wyboru. Dom może być od razu wyposażony, a więc umeblowany i wyposażony w sprzęty takie jak szafki, kuchenkę, zlew i lodówkę w kuchni, łóżko i komodę w sypialni, prysznic, umywalkę i toaletę w łazience oraz oświetlenie w całym domu. Zakup domu wyposażonego będzie Cię kosztować o ok. 25% więcej, a więc na koncie Sima pozostanie Ci mniej Simoleonów.

Zasadniczo otrzymujesz tu od razu umeblowany dom z podstawowymi, koniecznymi do egzystencji meblami i urządzeniami - Wprowadzenie rodziny - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Zasadniczo otrzymujesz tu od razu umeblowany dom z podstawowymi, koniecznymi do egzystencji meblami i urządzeniami. Sprzęt i meble jest praktycznie najgorszej klasy, więc takie rzeczy jak łóżko, prysznic i toaleta zmień od razu na lepsze modele. Wybierając umeblowany dom możesz przystąpić od razu do zabawy. To rozwiązanie dobre dla graczy, którzy nie są w ogóle zainteresowani budową i urządzaniem domu.

Kupno domu nieurządzonego

Możesz także zakupić gotowy dom, ale nie wyposażony w meble i urządzenia - Wprowadzenie rodziny - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Możesz także zakupić gotowy dom, ale nie wyposażony w meble i urządzenia. Oczywiście będzie on tańszy o ok. 25%, które to Simoleony będziesz musiał następnie wydać na jego urządzenie.

Dom nie będzie w stanie surowym - Wprowadzenie rodziny - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Dom nie będzie w stanie surowym. Będzie miał okna, pokrycia podłóg i ścian. Jedyne czego brakuje to meble i urządzenia.

Urządzanie domu omówiono w odpowiednim rozdziale poradnika.

Budowanie domu

Panel

Po wprowadzeniu się do domu przejdź do panelu budowania (F3) - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Po wprowadzeniu się do domu przejdź do panelu budowania ("F3"). Dzięki klikaniu w poszczególne grafiki uzyskujesz dostęp do tworzenia i umieszczania kolejnych elementów: ścian, dachów, drzwi, schodów itp. Dostępne w danej kategorii elementy znajdują się zawsze po prawej stronie panelu.

Bardzo ważny jest także górny panel - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Bardzo ważny jest także górny panel. Za pomocą pierwszej ikonki kursora ("wybierz") zaznaczysz każdy obiekt by go przenieść bądź sprzedać, zaznaczysz pokój, dach czy taras by zmienić jego rozmiar itp. Drugą ikonką jest "zakraplacz" - umożliwia on pobranie wzoru umieszczonego obiektu np. szafki kuchennej, czy też pokrycia ściany by nie musieć szukać danego wzoru w całym katalogu obiektów. Za pomocą trzeciego "młotka" skasujesz każdy niepotrzebny element: dach, łóżko, tapetę itp.

Narzędzie projektowania umożliwia zmianę wzoru zakupionej rzeczy np - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

"Narzędzie projektowania" umożliwia zmianę wzoru zakupionej rzeczy np. łóżka. Wystarczy kliknąć zakupiony obiekt i wybrać inny dostępny dla tego przedmiotu schemat kolorów. To bardzo wygodne narzędzie, gdy postanawiasz kolorystycznie przeprojektować pomieszczenie bądź też zakupiony kolor danej rzeczy Ci się po prostu znudził. Kolejne dwa przycisku umożliwiają Ci cofanie wykonanych przez Ciebie czynności oraz ponawianie ich wykonania. W końcu docierasz do panelu z informacją o parceli, gdzie możesz zmienić jej nazwę oraz wprowadzić informację o liczbie sypialni i łazienek. Za pomocą ostatniej ikonki możesz w trybie budowy zmieniać pory dnia.

Ściany

Przechodząc do budowy ścian: korzystając z pierwszego dostępnego narzędzia możesz budować ścianę po ścianie i w ten sposób kreować wygląd domu - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Przechodząc do budowy ścian: korzystając z pierwszego dostępnego narzędzia możesz budować ścianę po ścianie i w ten sposób kreować wygląd domu. Wystarczy rozpocząć stawianie i przeciągnąć ścianę w pożądanym przez Ciebie kierunku.

Kolejne narzędzie umożliwia stawianie ścian w kształcie prostokąta/kwadratu, stanowiących gotową bazę pod jedno z pomieszczeń - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Kolejne narzędzie umożliwia stawianie ścian w kształcie prostokąta/kwadratu, stanowiących gotową bazę pod jedno z pomieszczeń.

Bardziej wyrafinowane narzędzia znajdują się pod kolejnymi ikonkami na panelu - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Bardziej wyrafinowane narzędzia znajdują się pod kolejnymi ikonkami na panelu. Wygodną metodą jest umieszczenie pokoju w danym kształcie, a następnie za pomocą widocznych strzałek zmienianie jego rozmiarów (wystarczy przytrzymać kursorem strzałkę i przeciągnąć ją by powiększyć bądź zmniejszyć pomieszczenie w danym kierunku).

Stworzone pomieszczenie możesz wewnątrz dodatkowo dzielić stawiając kolejne ściany - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Stworzone pomieszczenie możesz wewnątrz dodatkowo dzielić stawiając kolejne ściany. Zaplanuj wszystkie bazowe pomieszczenia jak sypialnia, kuchnia z jadalnią, salon, czy łazienka.

Drzwi i okna

Umieść drzwi wejściowe, a także drzwi pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Umieść drzwi wejściowe, a także drzwi pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Prócz drzwi możesz także użyć łuków.

Wpuść trochę światła do pomieszczeń - zakup okna - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Wpuść trochę światła do pomieszczeń - zakup okna. W przyszłości być może będziesz musiał zmodyfikować położenie niektórych z nich ze względu np. na meble czy urządzenia jak np. lodówkę, ale od czegoś musisz zacząć.

Pokrycia ścian i podłóg

Przejdź do odpowiedniej sekcji w panelu budowania - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Przejdź do odpowiedniej sekcji w panelu budowania. Wybierając konkretne materiały pokrycia ścian np. mury, tapety, czy kafelki, wykończ poszczególne pomieszczenia w zależności od przeznaczenia. Po wybraniu danego wzoru i najechaniu na ścianę pomieszczenia przytrzymaj "Shift", aby cała ściana pokryła się wybranym przez Ciebie wzorem. Nie zapomnij także o ścianie zewnętrznej domu!

To samo zrób w przypadku podłóg - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

To samo zrób w przypadku podłóg. Pamiętaj, że całe pomieszczenie nie musi mieć jednego wzoru. Możesz np. część dużego pomieszczenia przeznaczyć na inny cel i wtedy naturalnym elementem rozgraniczającym jest właśnie zmieniające się podłoże.

Dach

Ostatnim elementem wieńczącym budowę podstawowego domu jest dach - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Ostatnim elementem wieńczącym budowę podstawowego domu jest dach. Jeśli dom jest prostokątny bądź kwadratowy zrobisz to w kilka sekund. Mechanizm jest ten sam co przy budowaniu pokojów. Umieszczasz mały fragment dachu, a następnie rozciągasz go do krawędzi ścian za pomocą znanych Ci już strzałek.

Możesz także zmienić jego wysokość korzystając ze środkowej strzałki - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Możesz także zmienić jego wysokość korzystając ze środkowej strzałki.

Jeśli kształt domu jest nieregularny dach stworzysz w dwóch lub więcej etapach (musi być łamany) - Budowanie domu - Dom Sima - The Sims 4 - poradnik do gry

Jeśli kształt domu jest nieregularny dach stworzysz w dwóch lub więcej etapach (musi być łamany)

Taki dom to absolutne minimum. Wraz ze wzrostem zarobków będziesz mógł sobie pozwalać na jego rozbudowę.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Sims 4

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8.61 zł

The Sims 4

zobacz więcej informacji o grze
The Sims 4

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe
© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.regulaminkontakt i pomocgry onlinegame guides