poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Sims 4

Poradnik do gry The Sims 4 oraz dodatków (Psy i Koty, Miejskie życie) to porady budowania i tworzenia Simów. Znajdziesz tu opis pracy, kariery zawodowe, związki, domy oraz dodatki do gry. Dowiesz się, jaka praca jest najlepsza i poznasz sekrety gry.

poradnik, solucja do gry w zawiera 173 stron i 285 ilustracji, rozmiar pliku to 22,1 MB

Informacje wstępne

Bardzo ważnym elementem, nad którym cały czas musisz czuwać są potrzeby Simów (widoczne z ostatniej zakładce w prawym dolnym rogu ekranu) - Potrzeby | Życie Sima w Sims 4 - The Sims 4 - poradnik do gry

Bardzo ważnym elementem, nad którym cały czas musisz czuwać są potrzeby Simów (widoczne z ostatniej zakładce w prawym dolnym rogu ekranu). Zaspokajanie ich jest codzienną koniecznością i od tego zależy nastrój Sima - jego emocje. Cztery z tych potrzeb to potrzeby czysto fizjologiczne: pęcherz, głód, energia oraz higiena. Zielony pasek symbolizuje zaspokojenie potrzeby, a krótki czerwony oznacza, że ta potrzeba wymaga Twojego rychłego zainteresowania. Przez pewien czas możesz to lekceważyć, ale licz się z tym, że taki Sim z niezaspokojonymi potrzebami staje się nieswój - wtedy niemożliwe jest wykonanie wielu czynności.

Pęcherz

To podstawowa potrzeba, którą zaspokajasz poprzez zwykłą toaletę - Potrzeby | Życie Sima w Sims 4 - The Sims 4 - poradnik do gry

To podstawowa potrzeba, którą zaspokajasz poprzez zwykłą toaletę. Pamiętaj, że jeśli pasek nie jest jeszcze czerwony, ale np. Sim idzie spać, aby zaspokoić tą potrzebę, bo jeśli tego nie zrobisz Sim obudzi się w nocy by pójść do łazienki. Zawsze załatw tą potrzebę gdy idziesz do pracy. Będąc w bibliotece, w parku czy w innym miejscu publicznym także poszukaj toalety jeśli jest taka potrzeba. Co się stanie gdy ją zlekceważysz? Sim w końcu załatwi się w miejscu, w którym stoi, co doda mu nastrójnik zawstydzony.

Głód

Simowie muszą jeść - Potrzeby | Życie Sima w Sims 4 - The Sims 4 - poradnik do gry

Simowie muszą jeść. To możesz robić na wiele sposobów. Podstawowym jest przyrządzanie potraw samemu w kuchni wyposażonej w lodówkę, blat i kuchenkę. Możesz także zamówić pizze - kliknij na telefonie i wybierz: "wynajmij usługi" > "dostawa pizzy". Możesz także coś przekąsić niekoniecznie przyrządzając coś większego. Wystarczy, że klikniesz na lodówce i wybierzesz "Zjedz coś na szybko". Będąc gdzieś w lokalu (np. w barze czy w nocnym klubie) gdzie jest bar także możesz zaspokoić głód - kliknij na bar i wybierz "zamów chipsy".

Energia

Simowie muszą wypoczywać - Potrzeby | Życie Sima w Sims 4 - The Sims 4 - poradnik do gry

Simowie muszą wypoczywać. Aby spełnić to pragnienie kliknij na łóżku i wybierz "Śpij". Jeśli nie jesteś jeszcze bardzo zmęczony możesz kliknąć na łóżku i wybrać "Zdrzemnij się" co pozwoli zregenerować nieco sił. Możesz także sobie pomóc w kuchni kupując ekspres do kawy i zaparzając kawę. Jeśli zlekceważysz tą potrzebę Sima w pewnym momencie możesz on po prostu usnąć w miejscu gdzie stoi - obudzi się po jakimś czasie jak co nieco zregeneruje sobie sił.

Zabawa

Zaspokajanie tej potrzeby jest możliwe na wiele sposobów - Potrzeby | Życie Sima w Sims 4 - The Sims 4 - poradnik do gry

Zaspokajanie tej potrzeby jest możliwe na wiele sposobów. Przede wszystkim możesz żartować z innymi Simami wykorzystując interakcje z grupy "zabawne". Możesz grać w gry na komputerze, telefonie bądź macie do gry. Możesz także oglądać telewizję, czy czytać książki. Bardzo skutecznym sposobem jest także "bara-bara" z bliskim Twojemu Simowi Simem.

Towarzystwo

Konieczność zaspokajania tej potrzeby może bardzo zależeć od cech jakie ma Twój Sim - Potrzeby | Życie Sima w Sims 4 - The Sims 4 - poradnik do gry

Konieczność zaspokajania tej potrzeby może bardzo zależeć od cech jakie ma Twój Sim. Jeśli jest samotnikiem potrzeba ta będzie pojawiała się bardzo powoli. Aby ją spełnić wystarczy spotkać się z innym Simem i trochę porozmawiać. Nie musisz spotykać się osobiście - możesz na komputerze wybrać "Rozmawiaj", albo też możesz po prostu zadzwonić do innego Sima. Dobrym miejscem na poprawienie tego wskaźnika są miejsca publiczne, szczególnie tam gdzie jest bar. W jego okolicy gromadzi się dużo Simów, zawsze więc udaj się do eleganckiego klubu, baru czy klubu nocnego by z kimś porozmawiać. Możesz także po prostu wyjść przed dom i zaczekać, aż inny Sim będzie się przechadzał.

Higiena

Aby zaspokoić tą potrzebę wykąp się w wannie lub weź prysznic w prysznicu - Potrzeby | Życie Sima w Sims 4 - The Sims 4 - poradnik do gry

Aby zaspokoić tą potrzebę "wykąp się" w wannie lub "weź prysznic" w prysznicu. Możesz także "umyć ręce" lub "umyć zęby" klikając na umywalce.

Ten poradnik nie jest typem instruktarza krok-po-kroku. Jest to prezentacja opatrzona drobnym komentarzem (język angielski) przedstawiająca wszystkie opcje zagłady sima. Przede wszystkim zaznajomienie z owymi sytuacjami losowymi czy nieprzewidywalnymi pozwoli uniknąć śmierci bohaterów gry w najmniej oczekiwanych momentach, co w przypadku nieczęstego zapisywania gry może wprawić w frustrację. Wszystkich wymienionych metod jest 11. Producent postarał się, aby zaskoczyć nieco gracza, i poza zastosowaniem typowych tricków znanych z poprzednich serii gry, jak możliwość podpalenia, czy porażenia na śmierć prądem sima oraz często używanych specjalnie metod eliminacji poprzez zablokowanie wyjścia z basenu pływającemu simowi, urozmaicić nieco grę. Zostały dodane takie sytuacje jak śmierć ze śmiechu lub po nieudanym locie w kosmos. Podstawowa zasada jak uniknąć śmierci opiera się na utrzymywaniu simów w dobrym humorze i bez utrzymywania ich potrzeb na poziomie krytycznym.

Jeśli lubisz grać w The Sims 4 oraz odkrywać nowe unikalne rzeczy, poradnik skierowany jest właśnie do ciebie. Zapewne słyszałeś o tajemniczej roślinie zwanej Krowo-Kwiatem - nie można jej wyhodować w sposób przypadkowy, czy uzyskać na kolejnych etapach gry, ani zakupić. Jedyna opcja to znalezienie jagód/nasion i zasadzenie ich w swoim ogrodzie. Prawdopodobieństwo ich znalezienia jest jednak niezwykle niskie i w normalnych warunkach należałoby się sporo namęczyć. W filmiku zaprezentowano najszybszą metodę ich odnalezienia: należy skierować się do centralnego parku w Oazie Zdrój, gdzie w północnej jego części znajduje się mały staw, w którym należy zarzucić wędkę. Łowienie może potrwać kilka godzin w grze. By zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego wyłowienia nasion, należy posiadać rozwiniętą umiejętność Wędkarstwa. Autorem filmiku jest FVSakralm wideo w języku polskim wraz z lektorem.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Sims 4

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Sims 4

zobacz więcej informacji o grze
The Sims 4

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe