poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Sims 2 Pełna Kolekcja

Kompleksowy poradnik do gry The Sims 2 opisuje zarówno podstawy rozgrywki, jak i rozwój Simów, a także zagadnienia związane ze wszystkimi dodatkami które na przestrzeni lat zostały wydane do tej gry.

poradnik, solucja do gry w zawiera 391 stron i 659 ilustracji, rozmiar pliku to 39,7 MB

Katalog potrzeb; Wskaźnik potrzeb

Jak zapewne wiadomo, każdy Sim ma różnego rodzaju potrzeby i ich spełnianie jest naszym obowiązkiem. Mają one bezpośredni wpływ na jego nastrój i samopoczucie. Należy wspomnieć, ze nie jest to nowość w grze The Sims 2, bo przecież w The Sims mieliśmy z tym do czynienia. Myślę zatem, że osoby mające wcześniej kontakt z grą The Sims nie powinny mieć z tym większych problemów.

Aby sprawdzić potrzeby naszego Sima, musimy kliknąć na ikonie potrzeb i wówczas ukaże nam się panel potrzeb wraz ze Wskaźnikiem potrzeb.

Wskaźnik potrzeb jest odzwierciedleniem ogólnego nastroju Sima - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Wskaźnik potrzeb jest odzwierciedleniem ogólnego nastroju Sima. Ważną rzeczą jest, żeby utrzymywać go na jak najlepszym poziomie. Simowie mający dobry nastrój z uśmiechem na twarzy nawiązują nowe przyjaźnie czy też podejmują różnego rodzaju ważne decyzje. Jeśli natomiast mają zły nastrój, szybko może to doprowadzić do kłótni z przyjaciółmi, popsucia sprzętu. Tacy Simowie są również narażeni na konflikty w pracy, przez co mogą zostać zwolnieni. Należy również pamiętać o tym, że w złym humorze nie zechcą nabywać nowych umiejętności czy też szukać pracy.

Głód

Głód - aby zaspokoić głód Sima, należy sporządzić dla niego posiłek. Dlatego też ważne jest, żeby rozwinąć jak najwyżej umiejętność gotowania, ponieważ dzięki temu nasz Sim będzie przygotowywał bardziej syte posiłki, przez co nie będziemy szybko głodni.

Należy mieć oczywiście lodówkę, kuchenkę oraz jakąś wolną półkę, na której możemy przygotować składniki przed gotowaniem - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Jak przygotować posiłek?

Należy mieć oczywiście lodówkę, kuchenkę oraz jakąś wolną półkę, na której możemy przygotować składniki przed gotowaniem. W grze The Sims 2 opcje gotowania zostały o wiele bardziej dopracowanie niż w The Sims - mamy do wyboru mnóstwo potraw (których przyrządzać uczymy się z biegiem czasu) i przegotowanie każdej z nich wygląda całkiem inaczej.

Zatem aby przyrządzić posiłek, należy kliknąć na lodówkę i tam wybrać opcję 'Zjedz śniadanie/drugie śniadanie/obiad/kolację' a następnie należy kliknąć jedną z kilku dostępnych potraw. Po jej wybraniu Sim już sam zajmie się jej przyrządzeniem.

Jeśli nie chcemy gotować, zawsze możemy zadzwonić do restauracji i zamówić pizzę - ale tak naprawdę jest to dosyć kosztowne i na dłuższą metę nieopłacalne.

Komfort - kiedy nasz Sim wraca z pracy, jest naprawdę zmęczony i potrzebuje chwili odpoczynku - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Komfort

Komfort - kiedy nasz Sim wraca z pracy, jest naprawdę zmęczony i potrzebuje chwili odpoczynku. Dlatego też winniśmy zadbać o to, żeby mógł on wówczas usiąść spokojnie na wygodnej kanapie i skutecznie się odprężyć.

Pęcherz - do zaspokojenia tej potrzeby niezbędne jest tylko jedno pomieszczenie - chodzi tu oczywiście o toaletę - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Pęcherz

Pęcherz - do zaspokojenia tej potrzeby niezbędne jest tylko jedno pomieszczenie - chodzi tu oczywiście o toaletę. Jej obecność jest bowiem niezbędna w każdym domu. W przypadku gdy o niej zapomnimy przy urządzaniu mieszkania, Sim będzie zmuszony "narobić w gacie", przez co jego higiena natychmiast się pogorszy i niezbędny będzie natychmiastowy prysznic.

Energia - jak zapewne wiadomo, Simowie odzyskują całą energię podczas snu - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Energia

Energia - jak zapewne wiadomo, Simowie odzyskują całą energię podczas snu. Powinniśmy kupić im jak najlepsze (najdroższe) łóżko bądź kanapę, przez co wzrost energii będzie o wiele szybszy. Energię można także zaspokoić poprzez wypicie kawy, ale nie jest to wyjście z sytuacji na dłuższą metę, ponieważ wiąże się z tym nagła potrzeba pójścia do ubikacji.

Zabawa - Simowie pragną od czasu do czasu troszkę się rozerwać - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Zabawa

Zabawa - Simowie pragną od czasu do czasu troszkę się rozerwać. Lubią chodzić na imprezy (lub też sami je organizować) czy też po prostu po powrocie z pracy pooglądać sobie telewizję. Zaspokajanie tej potrzeby może nastąpić również przez grę w różnego rodzaju gry (najlepiej zespołowe, ponieważ wówczas zaspokajamy również potrzebę towarzystwa).

Towarzystwo - każdy Sim potrzebuje spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi przyjaciółmi czy rodziną - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Towarzystwo

Towarzystwo - każdy Sim potrzebuje spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi przyjaciółmi czy rodziną. Cieszy się, gdy nawiąże nową znajomość, szczególnie zaś, gdy się z kimś zaprzyjaźni. Myślę, że należy tutaj wspomnieć o tym, że w grze The Sims 2 mamy również możliwość porozmawiania z zatrudnionymi przez nas osobami. Aby zaspokoić tę potrzebę Simów, często wystarczy tylko zadzwonić do znajomego i porozmawiać z nim przez chwilę przez telefon.

Higiena - brudni Simowie brzydko pachną i mają kłopoty z zawieraniem nowych przyjaźni - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Higiena

Higiena - brudni Simowie brzydko pachną i mają kłopoty z zawieraniem nowych przyjaźni. Musimy zatem pilnować, aby za każdym razem, kiedy korzystają z toalety, umyli ręce. Muszą też przynajmniej raz lub dwa razy dziennie wziąć prysznic lub tradycyjną kąpiel w wannie. Do kąpania małych dzieci niezbędna jest specjalna umywalka.

Wystrój - Simowie lubią przebywać w jak największych pomieszczenia z dużą ilością okien - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Wystrój

Wystrój - Simowie lubią przebywać w jak największych pomieszczenia z dużą ilością okien. Są zadowoleni, jeżeli w swoich domach posiadają jak najlepsze meble (tutaj w znaczeniu jak najdroższe) oraz mnóstwo różnego rodzaju dzieł sztuki (rzeźb, obrazów, itp.). Mają zły humor, jeśli w domu czy w ogrodzie pozostawione są na przykład brudne talerze, ponieważ jak wiadomo towarzyszy temu przykry zapach, który zaś przyciąga muchy i różne inne niepożądane stworzenia.

1 - Potrzeby - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Wprowadzenie

Rozwój poziomu umiejętności Sima możemy na bieżąco obserwować na wskaźniku, który znajduje się nad głową Sima. Z początku jest on jakby wyblakły, lecz w miarę czasu (kiedy ćwiczymy daną umiejętność) staje się ciemnofioletowy.

Należy pamiętać, że rozwój poszczególnych umiejętności u naszego Sima jest niezbędny, ponieważ bez niego nie mamy możliwości otrzymania awansu w wybranej przez nas karierze. Aktualny poziom danej umiejętności ukazany jest na pasku umiejętności.

Aby maksymalnie rozwinąć jakąś umiejętność, należy zdobyć 10 punktów z danej dziedziny. Lecz należy pamiętać o tym, że zdobycie każdego kolejnego punktu łączy się z poświęceniem mu większej ilości czasu - staje się to coraz trudniejsze.

Gotowanie - ta umiejętność pozwala Simom na przygotowanie bardziej sytych posiłków - Umiejętności - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Gotowanie, Technika

Gotowanie - ta umiejętność pozwala Simom na przygotowanie bardziej sytych posiłków. Uczy ich przygotowywać także posiłki nowe (wcześniej niedostępne) i bardziej smakowite. Zdobywa się ją teoretycznie: poprzez czytanie kucharskich książek oraz praktycznie (w codziennym życiu): przez przygotowywanie posiłków dla siebie i domowników.

Technika - dzięki jej rozwinięciu nasz Sim znacznie szybciej upora się ze wszystkimi awariami sprzętu w swoim domu (przez co z pewnością zaoszczędzi - nie trzeba będzie za każdym razem wzywać do tego majstra) - Umiejętności - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Technika - dzięki jej rozwinięciu nasz Sim znacznie szybciej upora się ze wszystkimi awariami sprzętu w swoim domu (przez co z pewnością zaoszczędzi - nie trzeba będzie za każdym razem wzywać do tego majstra). Rozwinąć ją możemy poprzez czytanie książek o tej właśnie tematyce bądź bezpośrednio poprzez naprawę poszczególnych sprzętów.

Charyzma

Charyzma - jest to umiejętność zwiększająca zdolność Simów do zadowalania i przekonywania innych. Potrafią oni opowiadać lepsze, śmieszniejsze kawały czy różnego rodzaju historyjki. Możemy ją rozwinąć przez ćwiczenie przemówień w lustrach.

Kondycja - dzięki niej nasz Sim może zwyciężać w różnych zmaganiach fizycznych, pojedynkach czy turniejach - Umiejętności - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Kondycja

Kondycja - dzięki niej nasz Sim może zwyciężać w różnych zmaganiach fizycznych, pojedynkach czy turniejach. Jest bardzo ważna, ponieważ gwarantuje ona wysoką sprawność Sima, a co za tym idzie - kształtuje jego sylwetkę. Simowie, którzy rozwiną w sobie tą umiejętność są mniej podatni na choroby. Można ją zdobyć poprzez częste ćwiczenia na specjalnie przeznaczonych do tego robotach lub po prostu dzięki pływaniu w basenie.

Logika - silnie działa ona na szybkość myślenia Sima i zwiększa możliwość odkrycia przez niego jakiegoś ważnego wynalazku - Umiejętności - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Logika

Logika - silnie działa ona na szybkość myślenia Sima i zwiększa możliwość odkrycia przez niego jakiegoś ważnego wynalazku. Dzięki niej Simowie lepiej radzą sobie w grach umysłowych. Rozwijamy ją poprzez grę w różnorodne gry planszowe (na przykład szachy) bądź też przez wpatrywanie się w niebo i obserwowanie na nim gwiazd czy obłoków.

Kreatywność - Simowie z tą właśnie umiejętnością potrafią stworzyć naprawdę wspaniałe arcydzieła - wspaniałe obrazy, powieści (które najczęściej okazują się bestsellerami) - Umiejętności - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Kreatywność

Kreatywność - Simowie z tą właśnie umiejętnością potrafią stworzyć naprawdę wspaniałe arcydzieła - wspaniałe obrazy, powieści (które najczęściej okazują się bestsellerami). Jest to bardzo przydatna umiejętność ze względu na duże korzyści majątkowe, jakie za sobą niesie. Rozwijamy ją poprzez grę na pianinie, malowanie obrazów lub pisanie powieści.

Sprzątanie - dzięki niej nasze otoczenie będziemy utrzymywać zawsze w czystości i higienie (nie tylko wnętrze domu, ale również i ogródek) - Umiejętności - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Sprzątanie

Sprzątanie - dzięki niej nasze otoczenie będziemy utrzymywać zawsze w czystości i higienie (nie tylko wnętrze domu, ale również i ogródek). Nabywamy ją przez czytanie specjalistycznych książek lub też po prostu poprzez robienie codziennych porządków w domu.

1 - Umiejętności - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Jak zapewne wiadomo, wszyscy lubimy przebywać w towarzystwie innych, chodzić na imprezy, często mamy ochotę zwyczajnie pogadać ze swoim przyjacielem. Tak samo jest w świecie Simów. Potrzebują oni towarzystwa innych, żeby móc normalnie funkcjonować. Dlatego też lubią nawiązywać nowe kontakty, a jeśli to możliwe - przyjaźnie. Są wówczas bardzo zadowoleni z życia.

Zawsze na początku gry, kiedy wprowadziliśmy się na nową parcelę, wpada do nas kilku sąsiadów aby się przywitać - Związki - Informacje ogólne; Wskaźniki związków - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Zawsze na początku gry, kiedy wprowadziliśmy się na nową parcelę, wpada do nas kilku sąsiadów aby się przywitać. Powinniśmy wtedy z nimi porozmawiać, aby w momencie, kiedy naszemu Simowi zabraknie towarzystwa, mieć do kogo zadzwonić i porozmawiać.

Wszystkie osoby, jakie udało nam się poznać, możemy ujrzeć, klikając na ikonę związków. Wówczas otworzy się panel związków. Następnie ukaże nam się lista ikon znajomych Simów z ich zdjęciami, a pod nimi znajdować się będą wskaźniki związków, które świadczą o tym, jak dobrze znamy danego Sima.

Wyróżniamy 2 wskaźniki związków - Związki - Informacje ogólne; Wskaźniki związków - The Sims 2 - Pełna Kolekcja - poradniki

Wyróżniamy 2 wskaźniki związków:

Wskaźnik związku dziennego - pokazuje on, co w danym momencie nasz Sim myśli o innym. Można go dość szybko zwiększyć, ale jest on również bardzo ulotny.

Wskaźnik związku życiowego - pokazuje, jak z biegiem czasu zmieniają się relacje pomiędzy naszym a innym Simem. Określa on, czy nasz Sim postrzega innego Sima jako przyjaciela, członka rodziny, osobę ukochaną czy też zwykłego znajomego. Aby wypracować sobie dość wysoki wskaźnik związku życiowego, potrzeba nie lada wysiłku.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik Pełna Kolekcja do gry
The Sims 2

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Sims 2

zobacz więcej informacji o grze
The Sims 2

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe