poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Wolfenstein: The New Order

Poradnik do gry Wolfenstein: The New Order zawiera kompletny, szczegółowy opis przejścia. Poza solucją wątku głównego w opracowaniu znalazł się również opis misji pobocznych, lokalizacje wszystkich sekretów, a także ułatwiające grę - porady ogólne.

poradnik, solucja do gry w zawiera 185 stron i 345 ilustracji, rozmiar pliku to 18,5 MB

Sztab Trupiej Główki

Zaraz gdy otrzymasz możliwość sterowania postacią ruszaj korytarzem przed siebie. Będziesz musiał zabrać odpowiednie narzędzia, które są w szafce po prawej zaraz po prawej w następnym pokoju za kokpitem. By się do nich dostać będziesz musiał wcisnąć klawisz akcji. Następnie biegnij dalej, a gdy miniesz ogień to po jego przejściu skręć w lewo i zaciśnij przewód. Nie możesz robić tego zbyt wolno, bo jeśli będziesz zwlekał to po pewnym czasie samolot się rozwali, a ty sam zginiesz i będziesz musiał zaczynać od początku.

Cofnij się teraz i skręć tam gdzie była szafka, a następnie drugim odnóżem do ładowni by zrzucić balast. Gdy zejdziesz niżej, to twój kompan otworzy właz, a do ciebie należy szybkie odcięcie lin przytrzymujących sprzęt. Będzie ich sześć i należy się śpieszyć.

Po wykonaniu zadania wróć do kokpitu, a tam czeka na ciebie powitanie niemieckich myśliwców. Wskocz do wieżyczki między siedzeniami i zacznij strzelać. Pamiętaj, że przeciwnikami są myśliwce z czerwona smugą za sobą. Często będą atakować z boków, a na koniec inny przyleci ci na czołówkę. Nie uda ci się go zestrzelić i oglądaj scenkę.

Gdy będziesz w wodzie płyń wzdłuż kabli - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Gdy będziesz w wodzie płyń wzdłuż kabli

Okaże się że to jeszcze nie koniec i musisz pociągnąć za dźwignie u góry. Jeśli jednak nie zdążysz to nic się nie stanie. Następnie, gdy Fergus ci powie otwórz boczne drzwi i tak jak on wyskocz na drugi statek trzymając przycisk biegu, po czym wciśnij odpowiadający za skok.

Gdy będziesz już na drugim statku idź do kabiny pilota. Po drodze zgarnij apteczki, które będą w korytarzu. W kokpicie podnieś żołnierza i obserwuj scenkę.

Po filmiku odpowiedź na wyzwanie za pomocą żółtego radia, a następnie odwróć się i zrób ślizg pod bestią tak jak każe samouczek. Zejdź niżej i wskocz do wody, by popłynąć zatopioną częścią statku dalej.

Gdy wypłyniesz ze statku to trzymaj się pod wodą i płyń wzdłuż żółtych świateł, a po chwili powinno się pojawić znacznik celu. Jeśli zboczysz z trasy to zginiesz, więc nie rozglądaj się zbytnio. Po chwili wpłyń do kolejnego samolotu i po drabinie wejdź do wieżyczki.

Walka z bestiami nie powinna być trudna. Padają na kilka strzałów i po zabiciu dwóch wyjdź ze statku by spotkać się z przyjaciółmi.

Tymi granatami zlikwidujesz działo - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Tymi granatami zlikwidujesz działo

Dołącz do oddziału, a Fergus powie ci, że musisz zdjąć działo, które uniemożliwia oddziałowi przejście dalej. Wskocz do rowu i biegnij po prostu do wraku kolejnego samolotu. Wskocz do środka i od razu zabij Niemców, którzy będą biec piętro niżej. Następnie odwróć się i wejdź do pokoju z działkiem. Weź granat z kufra i rzuć w działo by te zostało zniszczone.

Zeskocz niżej w powstałej dziurze, podejdź do drzwi i wciskając klawisze odpowiedzialne za wychylanie się w dół strzel w nogi przeciwnika. Drzwi się otworzą, a tobie zostanie dobicie go. Skręć w lewo i zacznij iść do przodu zabijając nowych przeciwników.

Warto przejść przez bunkier na wprost, ponieważ tam znajdziesz mapę która odblokuje ci widoczność całego terenu.

Następnie ruszaj w kierunku bazy, a po chwili powinien zaatakować cię pies bojowy. Naciskaj przycisk ataku by go zabić.

Trzeci, mniejszy bunkier na mapie - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Trzeci, mniejszy bunkier na mapie

Idź dalej rowem, a następnie skręć w lewo. Wtedy pojawi się też więcej przeciwników. Teraz cały czas prosto do trzeciego bunkra zaznaczonego na mapie. Tam wykonasz swoją pierwszą egzekucję.

Wyciągnij nóż i zakradnij się za plecy oficera by go uśmiercić. Wtedy też powinna się odblokować umiejętność która pokazuje ci sekrety na mapie. Po zabiciu go idź dalej aż nie dotrzesz do kolejnego posterunku. Warto zabić tych przeciwników po cichu, ponieważ tak się ustawią, że nie będzie z tym problemu. Na środku jest oficer, którego musisz zgładzić by nie wezwał wsparcia jeśli cię dojrzą.

Bomba którą możesz rozwalić drzwi do bunkra - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Bomba którą możesz rozwalić drzwi do bunkra

Gra pozwala ci wejść do bunkru wejściem po prawej lub po lewej. Jeśli wybierzesz to po lewej to będziesz musiał wyeliminować kolejnego oficera i jego oddział. Uważaj, ponieważ jeśli cię dojrzą to jeden zasiądzie za działkiem stacjonarnym. Jak już wyeliminujesz ich to z wnęki po prawej od działka weź bombę i wysadź wrota do bunkra.

Ten bunkier to jeden, wielki wieżowiec - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Ten bunkier to jeden, wielki wieżowiec

W środku musisz po prostu iść cały czas głównym korytarzem eliminując przeciwników by zniszczyć dwa działa. Uważaj, bo zaraz za zakrętem pojawi się oficer, a żołnierz obok niego zasiądzie za działkiem stacjonarnym i zacznie cię ostrzeliwać. Warto pobiec prawą stroną na schody i będąc na piętrze zlikwidować oficera i żołnierza przy działku. Teraz musisz iść znów w górę schodami za działkiem.

Pietro wyżej znów zaatakują cię naziści, tylko że bez oficera. Zabij ich i skieruj swe kroki jeszcze wyżej. Przed wejściem po schodach możesz zwiedzić to piętro bo znajdziesz tu dużo apteczek i pancerzy (przy posłaniach).

Pierwsze działo - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Pierwsze działo

Będąc na piętrze zlikwiduj ostatnich wrogów, którzy bronią dostępu do pierwszego działa. Po prawej stronie je zobaczysz. Podejdź do niego i zabij pilota. Teraz możesz zostawić to działko, albo pobawić się i rozwalić Deptacza. Jeśli chcesz go zniszczyć to zacznij do niego strzelać, a gdy ten się obróci do ciebie to zacznij walić w jego oko. Gdy zacznie płonąć to po chwili padnie.

Po unieszkodliwieniu pilota obok otworzą się drzwi które pozwolą ci przejść do następnej części kompleksu. Po wejściu wyżej znów zaatakują cię przeciwnicy. Będą wychodzić głównie z kolejnego piętra, więc większość ognia skieruj na tamtejsze schody. Po ich wybiciu skieruj się tam.

Po prawej od razu po prawej znów będzie czekało na ciebie działko, które najlepiej szybko wyeliminować, a następnie przeciwników, którzy będą cię atakować. Idąc prosto znajdziesz kolejne działo, przy którym musisz wyeliminować pilota. Musisz to zrobić, ponieważ drogę dalej będzie blokował ci wrak samolotu, a za pomocą tej broni będziesz wstanie go usunąć.

Ostatni sprint w tej lokacji - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Ostatni sprint w tej lokacji

Gdy już zniszczysz przeszkodę biegnij do następnych drzwi i obejrzyj scenkę, w której szeregowy ratuje ci skórę przed mechanicznym psem. Następnie chwyć rękę Wayatta i wespnij się wyżej. Wtedy już nie będziesz mógł zbierać tutaj sekretów.

Wspinaczka po murze - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Wspinaczka po murze

Teraz czeka cię wspinaczka po murze. Wystarczy że będziesz zaglądał do każdego okna i rozwalał tamtejszych przeciwników. Cały czas trzymaj przycisk odpowiadający za poruszanie się by nie stanąć w miejscu. Jeśli nie możesz dobrze wycelować to po prostu się zatrzymaj. Będąc w środku skieruj się na lewo, zejdź po drabinie i otwórz bramę. Zeskocz wtedy po łańcuchach niżej i skieruj się prosto.

Wtedy też pojawia się patrolujący przeciwnicy. Jeśli posiadasz tłumik do pistoletu to warto ich zabijać po cichu, ponieważ w pobliżu kręci się dwóch oficerów i nie chcesz by wezwali wsparcie. Dodatkowo jeśli zabijesz jednego po cichu to na twojej mapie pojawią się miejsca sekretów. Jeden będzie stał w pokoju z sekretem "Złoto 3", a następny będzie patrolował dół kompleksu wiec by się do niego dostać zejdź po schodach niżej.

Gdy wyczyścisz ten poziom przejdź po drewnianych kładkach dalej i po spiralnych schodach do góry.

Schody na piętro - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Schody na piętro

Pietro wyżej także będzie dwóch oficerów, a do jednego można się dostać tylko poprzez opis sekretu "Szyfr Enigmy 5". Gdy oczyścisz piętro znajdź przed sobą pokój z dużym stołem i tablicą po prawej. Następnie wyjdź przez okno do następnego budynku.

Dziedziniec będzie pełny Niemców. - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Dziedziniec będzie pełny Niemców.

Przejdź szybko korytarzem zabijając po drodze psa i wyskocz na dziedziniec. Musisz zabić wszystkich nazistów. Najlepiej zrobić to działkami, które stoją blisko ciebie. Po zabiciu wszystkich ruszaj do samolotu, który jest wbity w mur. Tam poczekaj aż zrzucą ci kawałek pręta po czym wespnij się do oddziału.

Razem z innymi przeskocz na następny budynek i obserwuj filmik.

Krematorium to miłe miejsce - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Krematorium to miłe miejsce

Pojawisz się w krematorium, lub czymś gdzie naziści przeprowadzają eksperymenty. Musisz się wydostać. Znajdź klucz w szafce najbardziej po lewej od tablicy, przy której majstrował żołnierz. Otwórz drzwi, a następnie zabierz kolegę który ma złamana nogę i ucieknij przez otwarte drzwi.

Najpierw należy zniszczyć przewody na ramionach - Sztab Trupiej Główki - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Najpierw należy zniszczyć przewody na ramionach

Teraz czeka cię walka z mini bossem. Musisz rozwalić mu te dwa przewody na ramionach, a potem w głowę. Co jakiś czas będzie mu się podnosiła maska, a wtedy atakuj w twarz. Następnie już czeka na ciebie scenka filmowa, która każe ci wybrać, który z twoich towarzyszy ma przeżyć, a który zginąć.

Na koniec złap pręt, który rzuci ci twój ocalały towarzysz i zabij strażnika egzekucją. Następnie zniszcz rury, przez które leci ogień za pomocą ataku, otwórz okno pocierając o siebie przewody i wyskocz do wody.

Zaraz po rozpoczęciu się rozdziału poderżnij naziście gardło, a następnie uzbrojony w pistolet przejdź przez jedyne dostępne drzwi. Na korytarzu będzie kilku przeciwników oraz dwóch oficerów, których najlepiej wyeliminować po cichu. Niedaleko znajdziesz para noży, którymi możesz łatwo zabić żołnierza przed tobą.

Gdy już wyczyścisz piętro, przejście dalej znajduje się po lewej stronie. Będziesz musiał przejść przez zawalony regał, lub go ominąć z prawej strony. Tak czy inaczej będąc na końcu korytarza skręć w prawo i przejdź przez pokój pełen pudełek na półkach.

Wyjście niżej jest przez te białe drzwi - Szpital - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Wyjście niżej jest przez te białe drzwi

Zejdź na parter i wybij przeciwników w głównym pokoju. Następnie idź cały czas prosto do pokoju kontroli. W środku będzie jeszcze jeden Niemiec. Po pozbyciu się go otwórz drzwi, ale uważaj, bo w głównej sali znów pojawią się przeciwnicy. Następnie wyjdź na podwórze.

Walka na podwórzu - Szpital - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Walka na podwórzu

Na podwórzu będzie więcej przeciwników, jednakże po chwili pojawią się nowa jednostka bojowa którą jest Dron. Potrafią one latać i są bardzo zwinne. Podczas walki z nimi warto się cofnąć za drzwi i poczekać aż podlecą bardzo blisko. Nie są mimo wszystko wytrzymałe. Po pokonaniu przeciwników podbiegnij do Ani aby ukończyć etap.

Początek gry, w tym pomieszczeniu znajdują się też dwa sekrety - Nowy świat - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Początek gry, w tym pomieszczeniu znajdują się też dwa sekrety

Zejdź po schodach do więźnia i weź zza drzwi fartuch, a następnie gogle z szafki przy pile. Następnie została już tylko piła, ale gdy ją zabierzesz to Nazista się uwolni i zacznie cię okładać. Przy pomocy przycisku ataku nie zostań mu dłużny. Po skończonym przesłuchaniu znajdziesz się na drodze.

Skocz do kanałów za tymi murkami - Nowy świat - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Skocz do kanałów za tymi murkami

Najlepiej wejść do kanału po lewej stronie, a następnie cały czas prosto. Koło szyfru 1:9 w bocznej odnodze będziesz mógł znaleźć tłumik który pozwoli ci na łatwe zabijanie oficerów. Następnie obejdź budynek z lewej i zabij oficera który będzie stał na deszczu. Twoim zadaniem jest wybicie wszystkich tutaj więc najlepiej ich nie alarmować.

Następnie wejdź po drabinie wyżej, znajdź mostek który prowadzi do drugiego posterunku i w środku zabij drugiego. Uważaj, bo w pobliżu będzie się kręciło trzech wartowników. Warto wtedy zabić jednego głośno, by dwóch następnych przybiegło do ciebie samo. Następnie powinieneś dostać wiadomość by wrócić do samochodu.

W drodze Ferusa możesz pojechać windą. - Nowy świat - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
W drodze Ferusa możesz pojechać windą.

Po przejechaniu paru metrów wysiądziesz i będziesz musiał wejść do kolejnego posterunku po prawej. Nie będzie tam oficerów, ale będą żołnierze, z którymi musisz się rozprawić. Potem skręć w lewo i wejdź do windy (lub schodami jeśli nie wybrałeś ścieżki Fergusa). Pojedziesz wtedy na samą górę i będziesz zmuszony przejść pod mostem po którym jedzie pociąg. W pewnym momencie pojawi się dron, którego będziesz musiał szybko zestrzelić.

Potem już cały czas na dół, aż na sam parter po drugiej stronie. Potem kratką do podziemi gdzie będzie się włóczyło kilku Niemców. Po zabiciu ich idź prosto i po schodach w prawo.

Oficer zabity, teraz można wybić resztę. - Nowy świat - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Oficer zabity, teraz można wybić resztę.

Tam też pojawi się oficer. Warto, zatem zrobić ten etap po cichu. Sam przeciwnik będzie stał koło zniszczonego samochodu. Warto w niego rzucić nożem, jeśli masz taka umiejętność. Po wybiciu reszty podejdź do windy towarowej i wjedź trochę wyżej. Następnie naciśnij przycisk podnoszący bramę i przejdź drzwiami obok. Potem parę pięter po schodach w górę i znów wyjdź na zewnątrz.

Walka z dwoma mechami może być kłopotliwa - Nowy świat - Misje Główne - Wolfenstein: The New Order - poradnik do gry
Walka z dwoma mechami może być kłopotliwa

Teraz musisz oczyścić kolejną część z Niemców, a następnie wrócić do samochodu. Wtedy też czeka na ciebie walka z dwoma robotami. Musisz dostać się do działka na jednym posterunku i zniszczyć jednego, a następnie na drugi punkt i za pomocą tamtego działa zniszczyć drugiego. Należy uważać, bo roboty maja umiejętność, która na krótki czas wyłącza te działa i wtedy musisz poczekać aż znów się naładują.

Po walce wróć do samochodu.

Gdy zrobisz kawę postaw ją tak jak prosi cię Niemka. Podczas testu wybieraj co chcesz, z wyjątkiem pistoletu. Nieważne, jakie obrazki będziesz wybierał to nic się nie stanie i będziesz mógł zabrać kawę dla Ani.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Wolfenstein: The New Order

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Wolfenstein: The New Order

zobacz więcej informacji o grze
Wolfenstein: The New Order

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji