poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Hearthstone

W poradniku do gry Hearthstone znajdziesz zarówno podstawowe, jak i zaawansowane informacje na temat karcianki Blizzarda. Poradnik zawiera opis wszystkich typów kart, zdolności czy bohaterów, a także wiele przykładowych talii, wraz z ich dokładnym opisem.

poradnik, solucja do gry w zawiera 266 stron i 73 ilustracji, rozmiar pliku to 9,9 MB

Kombinacja

Kombinacja jest zdolnością w której dany efekt, zawarty w opisie karty, ulega aktywacji, jeśli karta z Kombinacją nie jest pierwszą zagraną kartą w danej turze - Kombinacja | Zdolności - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Kombinacja jest zdolnością w której dany efekt, zawarty w opisie karty, ulega aktywacji, jeśli karta z Kombinacją nie jest pierwszą zagraną kartą w danej turze. Przykładem może być karta Wypatroszenie (2), która normalnie zadaje 2 pkt. obrażeń, ale jeśli zostanie użyta jako, przykładowo, druga karta w turze, aktywuje swoją zdolność Kombinacji i zada 4 pkt. obrażeń. Dodatkowo, na chwilę obecną, zdolność dostępna jest tylko dla klasy Łotra.

Zdolność ta może ulec wyciszeniu. Możliwe jest użycie kilku kart Kombinacji w jednej turze.

Porady:

  • Kombinacja może być aktywowana przez kartę Moneta (0). Dzięki temu można użyć kart z kosztem 2 już w pierwszej turze. Idealnym zagraniem jest Herszt kręgu Nieskornych (2), którego można przyzwać po użyciu monety, co aktywuje jego zdolność przyzwania Bandyty Nieskornych (1), zapewniając 2 jednostki w pierwszej turze.
  • Jeśli posiadasz dużo kart z tą zdolnością, możesz zagrać nimi w jednej chwili, używając najpierw najtańszej i najsłabszej karty, by potem aktywować potężne efekty mocniejszych kart. Warto też używać kart z zerowym kosztem do aktywacji, takich jak np. Cios w plecy (2).

Przykładowe karty: Zimna krew (1), Herszt kręgu Nieskornych (2), Agent WW:7 (3).

Okrzyk bojowy

Okrzyk bojowy jest zdolnością aktywowaną od razu po wystawieniu danej karty na stół - Okrzyk bojowy | Zdolności - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Okrzyk bojowy jest zdolnością aktywowaną od razu po wystawieniu danej karty na stół. Efekty mogą być bardzo różne w zależności od opisu i sytuacji na stole.

Przy używaniu tej zdolności, trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy:

  • Zdolność aktywowana jest w chwili wystawienia karty na stół, a nie w dalszej części gry. Wyciszenie karty nie wpływa na zdolność Okrzyku bojowego.
  • Aby użyć konkretnej zdolności Okrzyku bojowego, na stole musza zaistnieć odpowiednie warunki np. wystawione wrogie karty do zadania obrażeń lub własne karty do zwiększenia statystyk. Jeśli taka sytuacja nie istnieje, karta dalej może być wystawiona, ale jej zdolność przepada.
  • Okrzyk bojowy nie jest aktywowany, jeśli kartą z tą zdolnością zostanie wystawiona na stół przez efekt innej karty. Zdolność jest odpalana tylko przy bezpośrednim wystawieniu.

Porady:

  • Niektóre karty posiadające negatywne efekty Okrzyku bojowego wpływające na własne jednostki, mogą być wystawione na puste pole, dzięki czemu ich zdolność nie zostanie aktywowana.
  • Dobrym zagraniem jest wystawienie karty z Okrzykiem bojowym, a następnie cofnięcie jej do ręki przy użyciu karty Dziarski gorzelnik (2) czy Prastary gorzelnik (2). Dzięki temu, możliwe będzie ponowne wystawienie jednostki i aktywowanie specjalnej zdolności.

Przykładowe karty: Dziarski gorzelnik (2), Młodsza inżynier (2), Ostrze Nocy (5).

Okrzyk bojowy: Odkryj

Okrzyk bojowy: Odkryj daje Ci możliwość odkrycia przykładowo 3 kart o koszcie 1 many z których będziesz mógł/ła dobrać jedną na rękę i natychmiast jej użyć, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba - Okrzyk bojowy: Odkryj | Zdolności - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Okrzyk bojowy: Odkryj daje Ci możliwość odkrycia przykładowo 3 kart o koszcie 1 many z których będziesz mógł/ła dobrać jedną na rękę i natychmiast jej użyć, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Porady:

  • Jednostki z Okrzykiem bojowym: Odkryj są bardzo przydatne ponieważ nie tylko zyskujesz body na planszy, ale dodatkowo masz możliwość wylosowania naprawdę potężnej karty, jak np. w przypadku Mrocznego Handlarza (2) możesz wylosować Nadmiar Mocy (1) lub Ogień Duszy (1).
  • Miniony z tym okrzykiem bojowym niestety nie pasują do talii każdego rodzaju.

Przykładowe karty: Mroczny Handlarz (2), Inkrustowany Skarabeusz (1).

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Hearthstone

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Hearthstone

zobacz więcej informacji o grze
Hearthstone

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe