poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik 2014 FIFA World Cup Brazil polski poradnik do gry [X360]

Poradnik do gry 2014 FIFA World Cup Brazil zawiera szczegółowy opis dostępnych trybów gry, informacje na temat nowości w rozgrywce, listę osiągnięć, a także porady odnośnie wszystkich wyzwań z trybu Story of Qualifying.

poradnik, solucja do gry w zawiera 83 stron i 131 ilustracji, rozmiar pliku to 3,9 MB

Captain Your Country

"Captain Your Country" to specjalna edycja trybu "Be a Pro" znanego chociażby z Fify 14, w którym możemy objąć kontrolę nad pojedynczym zawodnikiem i stopniowo piąć się w górę zespołowej hierarchii, pomagając mu sięganiu po cenne osiągnięcia i trofea. W tym wypadku naszym celem jest oczywiście założenie opaski kapitana i poprowadzenia własnego reprezentacji. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka Cię batalia o miejsce w pierwszym składzie w trakcie spotkań drużyny rezerw, a potem sukcesywne pojawianie się na meczach podstawowej kadry. Nasze postępy w grze zależą od uzyskiwanych ocen oraz opinii innych graczy, na które składa się nasza praca na boisku, zdobyte bramki i asysty, podania i współpraca z innymi zawodnikami na murawie.

Zabawę w tym trybie rozpoczynamy od wybrania reprezentacji, z której będzie pochodził kontrolowany przez nas zawodnik - Captain Your Country - Tryby gry - 2014 FIFA World Cup Brazil - poradnik do gry

Zabawę w tym trybie rozpoczynamy od wybrania reprezentacji, z której będzie pochodził kontrolowany przez nas zawodnik. Na potrzeby poradnika wybierzmy Polskę.

Gra pozwala na jednoczesną rozgrywkę w tym trybie aż czterem graczom - Captain Your Country - Tryby gry - 2014 FIFA World Cup Brazil - poradnik do gry

Gra pozwala na jednoczesną rozgrywkę w tym trybie aż czterem graczom. Wówczas każdy z zawodników wybiera własnego piłkarza, jednak musza oni występować w tym samym zespole. Możliwe jest rozegranie spotkania bez obecności poszczególnych graczy - wówczas są oni prowadzeni przez komputer.

Kolejny ekran pozwala nam na dokonanie wyboru, jaki typ zawodnika zamierzamy pokierować - Captain Your Country - Tryby gry - 2014 FIFA World Cup Brazil - poradnik do gry

Kolejny ekran pozwala nam na dokonanie wyboru, jaki typ zawodnika zamierzamy pokierować. Opcja "Create a Player" pozwala nam na stworzenie własnego piłkarza za pomocą rozbudowanego kreatora umożliwiającego zmiany wyglądu, cech fizycznych oraz umiejętności piłkarskich.

Wariant

Wariant "Use an existing player" daje nam z kolei możliwość objęcia kontroli nad zawodnikiem już istniejącym i znajdującym się w szerokim składzie wybranej reprezentacji. Na potrzeby poradnika wybierzemy Grzegorza Krychowiaka, zawodnika francuskiego Stade Reims. Kolejny ekran z kolei pozwala nam na wybór ścieżki eliminacyjnej, jaką będzie podążać reprezentacja Polski. Pierwszy z wariantów - "Real" - pozwala na rozegranie eliminacji z wykorzystaniem prawdziwych grup, w ramach których nasza kadra pojedynkowała się w zakończonym już toku walki o przepustki na mundial. "Custom" to z kolei wariant umożliwiający wprowadzenie zmian do struktury grup, dający szansę zamiany kolejności poszczególnych zespołów w grupach lub rozlosowanie zupełnie nowej drabinki. Po dokonaniu wyboru naszym oczom ukaże się zbiór tabel, w obrębie których będzie można dokonać ewentualne zmiany.

Po stworzeniu nowego pliku zapisu naszym oczom ukazuje się panel zarządzania - Captain Your Country - Tryby gry - 2014 FIFA World Cup Brazil - poradnik do gry

Po stworzeniu nowego pliku zapisu naszym oczom ukazuje się panel zarządzania. Naszym oczom ukazują się główni rywale do miejsca w reprezentacji, jak również najciekawsze newsy czy terminarz rozgrywek.

Osobny fragment poświęćmy ekranowi

Osobny fragment poświęćmy ekranowi "Rankings" Znajdziemy tam zestawienie wszystkich zawodników znajdujących się w obrębie zainteresowań selekcjonera kadry. Zestawienie zostało podzielone na sześć grup, a naszym zadaniem jest sukcesywny awans w górę hierarchii zawodniczej. Na każdym z sześciu etapów rywalizujemy wraz z innymi piłkarzami znajdującymi się w danej grupie. Szanse na awans określa wartość "Rank", dzięki której możemy łatwo określić, które miejsce w wyścigu o awans wyżej w tym momencie zajmujemy. Bardzo ważny jest również licznik spotkań, po których selekcjoner podejmie decyzję co do naszej przyszłości - warto zwracać uwagę na to, ile spotkań jeszcze przed nami. Powodzenia w walce o opaskę kapitana!

Nowości w rozgrywce

Wbrew pozorom w 2014 FIFA World Cup Brazil znalazło się również miejsce dla kilku nowości zmieniających nieco rozgrywkę. Oprócz opisywanych w kolejnych podrozdziałach zmian związanych z obroną rzutów karnych i szybkimi taktykami przy rozegraniu rzutów rożnych twórcy poświęcili także uwagę fizyce piłki. Dzięki współpracy z firmą Adidas ekipa EA Sports opracowała zupełnie nowy system zachowania się futbolówki, dzięki czemu zmuszeni jesteśmy do jeszcze bardziej precyzyjnego przekazywania "łaciatej" pomiędzy kolejnymi piłkarzami. Gra wymaga od nas jeszcze baczniejszego zwrócenia uwagi na kierunek oraz siłę posyłanego zagrania - niedokładności w przekazywaniu piłki powodują, że zaliczamy natychmiastową stratę lub też musimy walczyć o futbolówkę, która odskoczyła zbyt daleko nogi i uniemożliwiła jej prawidłowe skontrolowanie. Komputerowi przeciwnicy bardzo ochoczo korzystają z naszych błędów, niejednokrotnie atakując naszych zawodników ciałem i wyprzedzając ich podczas oczekiwania na skierowane do nich zagranie. Jak widać, do nowego stylu przekazywania futbolówki należy się po prostu przyzwyczaić, a jak wiadomo, praktyka czyni mistrza.

Obrona rzutów karnych

Ciężko określić, czy bramkarskie wygibasy mają jakikolwiek wpływ na koncentrację zawodników sterowanych przez komputer. - Obrona rzutów karnych - Rozgrywka - 2014 FIFA World Cup Brazil - poradnik do gry
Ciężko określić, czy bramkarskie wygibasy mają jakikolwiek wpływ na koncentrację zawodników sterowanych przez komputer.

W 2014 FIFA World Cup Brazil 2014 twórcy pozwalają nam na urozmaicenie sekwencji obrony rzutów karnych poprzez dodanie czterech rodzajów animacji pozwalających na rozproszenie przeciwnika za pomocą ruchów ciała wykonywanych na linii bramkowej. Dzięki temu rozwiązaniu możemy się poczuć zupełnie jak Jerzy Dudek podczas pamiętnego finału Ligi Mistrzów w 2005 oku pomiędzy Liverpoolem a AC Milan. Dostępne są cztery warianty obrony:

- wciskając przycisk podania wykonasz przysiad połączony z ruchami bioder;

- wciskając przycisk dośrodkowania przesuniesz się delikatnie z zajmowanej przez bramkarza pozycji i wskażesz strzelającemu pustą przestrzeń tuż obok siebie;

- wciskając przycisk strzału wskażesz palcem, w którym kierunku powinna polecieć piłka;

- wciskając przycisk podania prostopadłego wykonasz pajacyka i pomachasz rękami w obydwu kierunkach;

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik polski poradnik do gry do gry
2014 FIFA World Cup Brazil [X360]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

2014 FIFA World Cup Brazil

zobacz więcej informacji o grze
2014 FIFA World Cup Brazil

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe