poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Metal Gear Solid V: Ground Zeroes [X360]

W poradniku do gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes znajdziesz szczegółowy opis przejścia gry umożliwiający ukończenie wszystkich misji na najwyższym poziomie trudności i zdobycie wszystkich ukrytych kaset oraz naszywek XOF.

poradnik, solucja do gry w zawiera 56 stron i 112 ilustracji, rozmiar pliku to 5 MB

Ground Zeroes jest jedyną misją główną oferowaną w grze i sprowadza się do uwolnienia dwójki więźniów Chico i Paz, oraz dodatkowo oferuje uwolnienie skazańca i jeńców. Prawidłowa kolejność sugerowana przez grę to najpierw uwolnienie Chico, potem Paz. Kolejność tą można zmienić, a jeśli chcesz ukończyć grę odnajdując wszystkie kasety z nagraniami będziesz zmuszony ukończyć misję ratując bohaterów w odwrotnej kolejności.

Cel oswobodzenia jeńców można wykonać w dowolnej chwili rozgrywki, jednakże uwolnienie skazańca jest możliwe tylko krótko po uratowaniu Chico.

Misje można wykonać przechodząc różnymi drogami do celu, jednak zamierzając osiągnąć dobry wynik/wysoką rangę liczy się przede wszystkim czas, ale także bycie niezauważonym i nie zabijanie przeciwników, dlatego w poradniku opisane są drogi umożliwiające szybkie dostanie się do kolejnych punktów misji z możliwością uniknięcia konfrontacji w przeciwnikami (zabijania ich).

Wystająca skała obok wieży - Uwolnij Chico - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wystająca skała obok wieży

Omiń wieżę strażniczą unikając snopu światła i schowaj się za wystającą skałą. Możesz podejść do wieży i unieszkodliwić strażnika, lub wspiąć się na skałę i ominąć wieżę, po czym z krawędzi dostać się do bazy.

W krzakach jesteś niewidoczny dla wroga - Uwolnij Chico - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
W krzakach jesteś niewidoczny dla wroga

Ukryj się w krzewach i poczekać aż ominie cię przejeżdżający samochód. Potem kieruj się do kolejnej wieży unikając wzroku strażnika.

Pozbądź się kolejnego strażnika - Uwolnij Chico - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Pozbądź się kolejnego strażnika

Idź dalej wzdłuż siatki, gdzie zauważysz budkę strażniczą. Schowaj się w niej i poczekaj na patrolującego strażnika. Omiń go lub wyeliminuj. Jeśli zamierzasz uwolnić jeńców, lepiej jeśli zabijesz go, lub przynajmniej

Możesz użyć wieży strażniczej dla lokalizacji celów - Uwolnij Chico - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Możesz użyć wieży strażniczej dla lokalizacji celów

Przechodząc wzdłuż lini brzegowej dostań się na wieżę strażniczą, skad możesz szybko zlokalizować wszystkich więźniów oraz przeciwników. Potem zejdź i przejdź na przeciwną stronę , gdzie znajduje się wejście do więzienia.

Uwolnij Chico - Uwolnij Chico - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Uwolnij Chico

Będąc za ogrodzeniem zacznij uwalniać jeńców. Możesz ich potem przenosić wzdłuż brzegu do miejsca lądowania helikoptera (oznaczonego białym okręgiem na mapie). Po wyprowadzeniu jeńców wezwij helikopter używając iDroida (pierwsza zakładka, pozycja z ikoną helikoptera, po czym wskaż okrąg na mapie, w którym helikopter ma wylądować).

Wróć do bazy - Uwolnij Chico - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wróć do bazy

W tym momencie masz do wyboru dwie opcje: możesz uratować Paz lub skazańca czekającego na egzekucję. Ratunek jeńca jest opcjonalny i możliwy do wykonania tylko w tym momencie, potem do zakończenia misji wymagane jest również uwolnienie Paz.

Skieruj się drogą do bazy.

Możesz przejechać do bazy na tyłach ciężarówki - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Możesz przejechać do bazy na tyłach ciężarówki

Jeśli najpierw ratowałeś Chico i do tego momentu wykonywałeś misję szybko, na skrzyżowaniu dróg będzie stać ciężarówka. Możesz wejść na nią niezauważenie i położyć się co umożliwi ci dostanie się aż za bramę bazy niezauważonym.

Ogłusz strażnika - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Ogłusz strażnika

Jeśli ci się nie udało zdążyć przed odjazdem cieżarówki będziesz musiał dostać się do bazy w inny sposób. Najpierw pozbądź się przeciwnika przy murku. Kolejno przejdź przez drogę i schowaj się między namiotami.

Unikaj wzroku przeciwników i nie zostawiaj ciał - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Unikaj wzroku przeciwników i nie zostawiaj ciał

Przejdź następnie przez drogę do baraków. Tam chowając się miedzy budynkami przejdź do ogrodzenia wokół placu przed główną bazą.

Przedostań się za ogrodzenie - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Przedostań się za ogrodzenie

Przejdź przez siatkę i idąc pochylonym, lub gdy zostaniesz zauważony czołgając się, w pobliże czerwonych drzwi po lewej. Możesz również użyć szybu wentylacyjnego w rogu obok latarni.

Wyłącz zasilanie - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wyłącz zasilanie

Za drzwiami dostrzeżesz ogrodzenie od urządzeń zasilających. Wewnątrz jeden z generatorów jest odsłonięty - możesz nim wyłączyć prąd w całej bazie łącznie z kamerami. Jeśli dostałeś się do bazy ciężarówką również przedostań się do tego miejsca idąc między budynkiem, a murem bazy.

Schowaj się pod magazynem - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Schowaj się pod magazynem

Za siatką znajduje się magazynek o podwyższonych fundamentach - możesz wejść pod niego. Zaczekaj chwilę, aż strażnik będący nieopodal zostanie wysłany do naprawy elektryki - musisz go wyeliminować - w przeciwnym razie, gdy zostanie włączony prąd realizacja misji będzie znacznie trudniejsza.

Przejdź za budynkiem - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Przejdź za budynkiem

Przejdź za sąsiednim budynkiem dalej czołgając się od połowy drogi, gdyż na końcu w to miejsce patrzyć się będzie jeden ze strażników. Odwróć jego uwagę lub zabij/ogłusz go i przejdź po schodach na górę.

Strażnik na końcu schodów - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Strażnik na końcu schodów

Od drugiej strony schodów stał będzie strażnik. Jeśli się nie pospieszysz zacznie od również wchodzić po schodach, dlatego miej w pogotowiu przygotowany pistolet/karabin usypiający. Pamiętaj potem o schowaniu ciała za budynkiem.

Uważaj na strażnika na niższym poziomie - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Uważaj na strażnika na niższym poziomie

Przeskocz przez żółtą barierkę. Uważaj jednak na patrolującego w dole strażnika. Zaczekaj aż przejdzie, lub zdejmij go. Następnie przejdź na drugą stronę korytarza za urządzeniami po prawej stronie. Za przejściem skieruj się w prawo.

Uwolnij Paz - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Uwolnij Paz

Na końcu następnego pomieszczenia znajdziesz Paz. Jeśli udało ci się nie aktywować alarmu w tym pomieszczeniu nie powinno być żadnych strażników. Jednakże jeżeli nie udało ci się być niewykrytym może tu oczekiwać na ciebie około trzech strażników. Przejdź za maszynami na ich tyły skąd bez problemu niezauważanie będziesz mógł ich wyeliminować. Nie będziesz mógł uwolnić Paz dopóki alarm będzie aktywny.

Wyjdź z bazy niosąc Paz - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wyjdź z bazy niosąc Paz

Niosąc Paz kieruj się do wyjścia z pomieszczenia. Na korytarzu będzie stało dwóch strażników - zaczekaj aż skończą rozmawiać. Jeden będzie szedł w twoją stronę - zaczekaj w ukryciu aż przejdzie lub wyeliminuj go.

Wariant ucieczki nr. 1

Uważaj na dwóch strażników schodzących po schodach - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Uważaj na dwóch strażników schodzących po schodach

Powrót po cichu wykonasz wracając dokładnie tą samą drogą, którą przyszedłeś. Skręć więc w lewo. Z góry schodzić będzie dwóch strażników - schowaj się za maszynami dopóki nie przejdą.

Zajmij się strażnikiem na szczycie schodów - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Zajmij się strażnikiem na szczycie schodów

Po wyjściu po schodach na górze będzie stał jeden strażnik. Celny strzał z pistoletu usypiającego pozwoli ci przedostać się dalej. Przejdź ponownie za budynkami i przejdź przez czerwone drzwi wydostając się z bazy. Z tego miejsca możesz wykorzystać drogę ucieczki tą, którą przyszedłeś lub w przeciwną - dostań się w miejsce, gdzie zaczynałeś misję. Przechodząc obok obozu uchodźców zdecydowanie spotkasz mniej strażników, dlatego idąc tą drogą masz większą pewność uzyskania sukcesu. Jeśli jednak eliminowałeś wielu przeciwników w drodze do bazy, masz czystą drogę powrotną nad wybrzeże.

Wariant ucieczki nr. 2

Użyj ciężarówki do ucieczki - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Użyj ciężarówki do ucieczki

W drugim wariancie masz możliwość użycia ciężarówki. Jeśli przyjechałeś na niej do bazy powinna stać w miejscu, w którym została zaparkowana. Jeśli nie, jedna powinna stać na placu przed bazą. Ta opcja jest nieco niebezpieczna, gdyż ciężarówka nie jest bardzo wytrzymała, a przez przednią szybę możesz zostać rozpoznany przez przeciwników.

Aby uciekać z więźniem musisz posadzić go na miejscu pasażera.

Wariant ucieczki nr. 3

Ucieczka helikopterem spod bazy - Uwolnij Paz - Opis przejścia - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Ucieczka helikopterem spod bazy

W trzecim wariancie możesz uciec z lądowiska bezpośrednio koło bazy. To wymaga jednak znacznego oczyszczenia placu z żołnierzy, aby nie zestrzelili nadlatującego śmigłowca. Jeśli nie wywołałeś alarmu, na placu powinien stać pusty pojazd opancerzony, którym możesz szybko pozbyć się wielu przeciwników.

Ta opcja jest szybka, jednak zabójstwo wielu żołnierzy powoduje utratę wielu punktów i może się przyczynić do braku możliwości uzyskania S-rangi.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes [X360]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

zobacz więcej informacji o grze
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji