poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Assassin's Creed IV: Black Flag guide

Przewodnik Assassin's Creed IV: Black Flag to rozbudowane kompendium wiedzy na temat gry. Znajdziesz w nim m.in. podstawowe informacje na temat sterowania bohaterem, poznasz tajniki walki wręcz oraz morskich bitew oraz nauczysz się polować na zwierzynę.

poradnik, solucja do gry w zawiera 54 stron i 120 ilustracji, rozmiar pliku to 4,2 MB

06 Proper Defenses

Śledź galeona - 06 - Proper Defenses | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Śledź galeona

Po rozpoczęciu misji wróć na Jackdawa korzystając z pobliskiej szalupy, a następnie płyń w zaznaczone miejsce. Będziesz tam musiał zlokalizować, a następnie śledzić potężnego galeona. Okręt powinien być mniej więcej na środku zielonego obszaru z minimapy. Użyj lunety, by go zidentyfikować. Potem płyń dokładnie za nim, bo w przeciwieństwie do statków z poprzedniej misji, ten ma również bardzo duży zasięg w bok. Po drodze musisz też uważać na różne inne brygi i kanonierki, ale tym razem nie musisz przejmować się wykryciem przez nich. Najlepiej po prostu trzymaj się blisko galeona ignorując całą resztę. Nawet jeśli zostaniesz wykryty, to po prostu dalej płyń przed siebie, a powinieneś uniknąć wszystkich, lub przynajmniej zdecydowaną większość ataków i szybko gubić statki, które cię zauważyły.

Żółta woda oznacza, że zaraz zostanie ostrzelana - 06 - Proper Defenses | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Żółta woda oznacza, że zaraz zostanie ostrzelana

Po krótkim pościgu galeon zostanie zaatakowany przez inną grupę piratów. Twoim zadaniem będzie nie wtrącać się i uważać na potężne moździerze, które z łatwością poślą cię na dno. Zasada jest podobna jak w przypadku zwykłych dział. Obserwuj kolor wody w pobliżu. Żółty obszar to teren, który zostanie ostrzelany. Kolor czerwony jest pod ostrzałem. Jeśli w nim jesteś musisz natychmiast zmienić kurs. Pamiętaj też, że serie idą stopniowo. Najpierw uderzany jest pierwszy okrąg, potem drugi itp. Płyń w prędkości podróżnej i balansuj między kolejnymi seriami. Za jakiś czas krótkotrwały atak się zakończy.

Cięzki strzał - 06 - Proper Defenses | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Cięzki strzał

ZADANIE OPCJONALNE - użyj jednej salwy by zatopić dwa statki

ZADANIE OPCJONALNE - zatop dwa statki przy użyciu ciężkiego strzału

Na koniec będziesz musiał zająć się ósemką małych statków. Walka powinna być bardzo prosta, bo mimo sporej liczby są to niezbyt nieszkodliwe łódeczki. By wykonać bonusy musisz zatopić dwa statki naraz z dział oraz dwa statki przy użyciu ciężkiego strzału. Najlepiej zrobić obie rzeczy naraz. Ciężki strzał to krótko zasięgowa salwa z armat bez celowania. Choć nie celujesz, a zasięg jest dużo mniejszy, to zadane w ten sposób obrażenia są większe niż normalne. Po prostu naciśnij prawy trigger, gdy statki będą blisko. Zauważysz, że wystrzelone kule będą płonąć. Po zniszczeniu wszystkich ośmiu przeciwników misja się zakończy.

07 A Single Madman

Wspinaj się na szczyt - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Wspinaj się na szczyt

Po rozpoczęciu wspinaj się po ruinach aż dojdziesz na szczyt. W kilku miejscach wspinaczka dla podkręcenia emocji będzie oskrytpowana i np. pęknie linowy mostek. Nie przejmuj się tym. Nie są to pułapki, na które musisz uważać, a które mogłyby zabić twoją postać, a zwyczajnie "upiększenie" widowiskowości gry. Twoja postać dalej będzie mogła się wspinać, już po zerwanym moście.

Pierwszy strażnik - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Pierwszy strażnik

ZADANIE OPCJONALNE - uniknij wejścia w walkę

Po wspinaczce i dalszym spacerze w głąb wyspy natrafisz na pierwszego żołnierza. Zabij go szybko z rozbiegu.

Drzewo, z którego łatwo zabijesz następną dwójkę - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Drzewo, z którego łatwo zabijesz następną dwójkę

Na następnym zakręcie będzie dwójka strażników. Zauważ kolumny, po których możesz przeskakiwać, a z których dostaniesz się na rozgałęzione drzewo tuż nad jednym strażnikiem. Drugi będzie patrolować teren w kółko. Możesz poczekać aż wróci i ubić ich obu z powietrza, lub zaatakować obu osobno, gdy będą od siebie rozdzieleni.

Kolejna dwójka żołnierzy - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Kolejna dwójka żołnierzy

Dalej sytuacja jest analogiczna. Jeden strażnik patroluje pobliski teren, a drugi stoi z tyłu, na szczęście odwrócony. Zajmij się oboma po cichu kultywując parkour.

Dalsza droga to seria kolejnych skoków i wspinaczek - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Dalsza droga to seria kolejnych skoków i wspinaczek

Po drodze znajdziesz jeszcze jednego żołnierza na patrolu, którego również potraktuj z rozbiegu. Potem znów będziesz musiał się trochę powdrapywać. Trasa jest prosta, bez żadnych alternatywnych dróg, więc nie będziesz miał problemów.

Po do dłuższym spacerze dotrzesz do małego skalnego przejścia, za którym znajdziesz już większe zgrupowanie żołnierzy, w tym jednego patrolującego bruta - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry

Po do dłuższym spacerze dotrzesz do małego skalnego przejścia, za którym znajdziesz już większe zgrupowanie żołnierzy, w tym jednego patrolującego bruta. Wykorzystaj zieleń po lewej stronie ze screena, która ciągnie się aż wygiętego drzewa ponad domem. Gdy upewnisz się, że patrol jest z tyłu wspinaj się na drzewo. Na ułamek sekundy będziesz widoczny, ale nie na tyle długo by wejść w combat.

Uważaj na żołnierza z drzewa - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Uważaj na żołnierza z drzewa

Po zeskoczeniu z drzewa błyskawicznie wbiegnij w krzaki nim zauważy cię muszkieter z pobliskiego drzewa.

Droga w głąb - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Droga w głąb

Dalsza droga wbrew pozorom nie jest specjalnie trudna z racji mnóstwa zarośli, w których możesz się chować. Trzymaj się lewej ściany aż ominiesz wszystkie chatki. Pamiętaj, że nawet jeśli będziesz musiał chwile przebiec na widoku to prawdopodobnie i tak będzie to zbyt krótkie, byś został zauważony. Jeśli ktoś postanowi przyjść sprawdzić, to zabij go po cichu w krzakach. Potem biegnij dalej aż dojdziesz do osady. Gdy do niej dojdziesz zakończysz zadanie bonusowe i będziesz już mógł toczyć walkę w dalszej części misji.

Wykorzystaj ogród, bo ominąć główną część osady - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Wykorzystaj ogród, bo ominąć główną część osady

Wybierz się na lewą stronę, by ominąć centrum wioski. Poruszaj się między krzakami w stronę wody. W razie potrzeby nie zapomnij o gwizdaniu, by ściągnąć strażnika do siebie i móc przejść dalej. Alternatywnie zwyczajnie przebij się ogniem i mieczem.

Płyń na statek - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Płyń na statek

Dojdź do wody omijając główne wejście na statek i zacznij na około płynąć w jego stronę. Gdyby zauważył cię strażnik na przystani pamiętaj by przycisnąć klawisz interakcji żeby się schować pod wodą. Dalej możesz wtedy płynąć, więc posuwaj się cały czas w stronę statku. Kiedy będziesz musiał się wynurzyć z braku tlenu będziesz już daleko od strażnika.

Zabij Juliena du Casse

Wdrap się na masz - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Wdrap się na masz

ZADANIE OPCJONALNE - Zabij Juliena du Casse z góry

Opłyń statek i zacznij się na niego wspinać. Upewnij się, że w pobliżu nikogo nie ma, gdy będziesz na wysokości pokładu, a potem rozpocznij wspinaczkę po linach na maszt. Gdybyś przypadkiem został zauważony wyskakuj szybko ze statku z powrotem do wody i odczekaj aż sytuacja się uspokoi, a potem wróć

Skocz, gdy cel będzie w zasięgu - 07 - A Single Madman | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Skocz, gdy cel będzie w zasięgu

Du Casse wędruje regularnie po całym galeonie, więc zamiast do niego iść po prostu czekaj na którymś z masztów, aż będzie przechodził w pobliżu, a potem zanurkuj i pozbądź się go. Łatwo tu o pomyłkę i przypadkowe zabicie kogoś z obstawy zamiast niego, więc dokładnie upewnij się czy ma poświatę wokół swojej osoby oznaczającej, że to on jest celem. Jeśli tak, gdy tylko pokaże się opcja zabójstwa wciśnij przycisk ataku i pozbądź się templariusza.

Abstergo Entertainment 02

Idź na spotkanie z C.O.O. - Abstergo Entertainment 02 | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Idź na spotkanie z C.O.O.

Będziesz musiał spotkać się ze swoim szefem. Podążaj do celu korzystając po drodze z windy. Gdy dojedziesz do jego biura włączy się krótki filmik.

Stanowisko pracy, do którego musisz się włamać - Abstergo Entertainment 02 | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Stanowisko pracy, do którego musisz się włamać

Następnie John z IT będzie chciał żebyś po koleżeńsku włamał się do komputera jednego ze swoich współpracowników. Podążaj za wskaźnikiem aż trafisz do celu.

Prosta minigra - Abstergo Entertainment 02 | Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - poradnik do gry
Prosta minigra

Czas na prościutką minigierkę. Musisz przesuwać dane po liniach aż dojdziesz do którejś z zielonych. Większe białe kropki na liniach wyznaczają granice, na których plik się zatrzyma. Ukończysz ją np. przesuwając dane w prawo, do góry, w prawo, do góry i w dół. Po złamaniu zabezpieczeń obejrzysz filmik. Potem musisz jeszcze zjechać na parter i wręczyć dane kurierowi. Następnie będziesz mógł wznowić symulację.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik guide do gry
Assassin's Creed IV: Black Flag

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Assassin's Creed IV: Black Flag

zobacz więcej informacji o grze
Assassin's Creed IV: Black Flag

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji