poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst

Poradnik do gry Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3: Full Burst przedstawia szereg opisów i porad dotyczących walk z bossami. W opracowaniu zawarto ponadto wiele ciekawostek, a także charakterystyk bohaterów występujących w grze.

poradnik, solucja do gry w zawiera 51 stron i 85 ilustracji, rozmiar pliku to 3,9 MB

Sterowanie to jedno, ale żeby wygrać trzeba dobrze reagować na to co się dzieje na ekranie - Walka - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst - poradnik do gry

Sterowanie to jedno, ale żeby wygrać trzeba dobrze reagować na to co się dzieje na ekranie. Musisz pamiętać że mimo iż mechanika każdej postaci jest taka sama to ich ataki maja różną szybkość, zasięg czy inne tryby walki wyzwolonej (Awaking).

Zaczynając walkę ważne jest by wiedzieć, co się chce zrobić. Do dyspozycji masz paski:

Pasek Życia - Zazwyczaj określa on 50% twojego życia, gdy spadnie do zera to pokazuje się następny określający kolejną jego część. Gdy już ten spadnie do zera walka się kończy.

Pasek Chakry - Jest to pasek określający twój zasób chakry, która jest potrzebna do uaktywniania silniejszych ciosów typu ninjutsu czy chakra dash. Staraj się utrzymywać go na jak największym poziomie. Chakrę można ładować, ale wtedy jest się narażonym na ataki, więc ładuj ją ostrożnie.

Pasek Uników - Określa ilość pozostałych użyć uników. Bazowo możesz użyć czterech uników pod rząd. Musisz uważać jednak by nie zmarnować ich, ponieważ odnawiają się długo.

Pasek Supportów - Gdy się ładuje daje specyficzne bonusy (więcej w rozdziale "Support")

Niektóre postacie mogą ulepszać swoje ataki za pomocą przejścia a inny tryb (np. U Jugo pojawiają się odrzutowe ręce) za pomocą prawego analogu. Jest to jednakże ryzyko b podczas tego stanu nie można używać wsparcia oraz pasek Chakry zmniejsza się cały czas. Można go jednak wyłączać i włączać w dowolnej chwili, więc najlepiej włączyć przed walką w zwarciu.

Jeśli pasek Supportów będzie maksymalny można wykonać Team Ultimate Jutsu - Walka - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst - poradnik do gry
Jeśli pasek Supportów będzie maksymalny można wykonać Team Ultimate Jutsu

Kolejną istotną sprawą jest przyjrzenie się, co jaki rodzaj suportu ma przeciwnik. Jeśli posiada Balance to wtedy trzeba uważać z używaniem Ultimate Jutsu, ponieważ wtedy wsparcie wejdzie na miejsce przeciwnika i stracisz chakrę. Może jednak chcesz to zrobić? W takim wypadku przeciwnik też straci, ponieważ straci jedną postać ze wsparcia. Jeśli ma tylko jedną postać wspomagającą to taka może poświęcić się dwa razy.

Jeśli ma za to postać typu Defense to zawsze, gdy będzie ładował chakrę to będzie broniony, więc wtedy żeby się przebić musisz wyrzucić całą kombinacje ciosów.

Staraj się też zmusić przeciwnika do użycia jak największej liczby uników zanim ty zużyjesz swoje. Dzięki temu po czterech razach zacznie obrywać, a w krytycznej sytuacji ty ciągle będziesz mógł z nich skorzystać. Niech je marnuje!

Pamiętaj też, że masz coś takiego jak kontra. Staraj się jej używać wtedy, gdy przeciwnik blokuje, wtedy nie tylko zadasz mu obrażenia, ale i zazwyczaj przewrócisz. Kiedy przeciwnik leży na ziemi to nie może nic robić. Możesz to wykorzystać do naładowania swego paska chakry.

Podczas walki nie zapominaj używać przedmiotów, których masz w palecie. Szczególnie, gdy grasz przeciwko innym graczom

The Nine's Tales Attack

Jest to jedna z pierwszych walk po rozpoczęciu fabularnego wątku - The Nines Tales Attack - Walki z bossami - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst - poradnik do gry

Jest to jedna z pierwszych walk po rozpoczęciu fabularnego wątku. W tej walce wcielasz się w trzeciego Hokagę i musisz pokonać Dziewięcioogoniastego by nie zniszczył wioski.

Do dyspozycji masz wiele dachów, po których możesz skakać za pomocą odpowiednich przycisków. Możesz także atakować Kyuubiego z dystansu za pomocą ognistych jutsu oraz rzutu laską. Do pomocy będziesz miał supporta, który będzie rzucał ogniste kule, gdy go o to poprosisz.

Zaczynając walkę musisz skupić uwagę i unikać, gdy Kyubi cię atakuje lub rzuca Bijudamę. W takich wypadkach jednak pojawia się komunikat, który informuje cię, co bestia zamierza.

Walcz z nim za pomocą dalekodystansowych środków, a gdy będziesz mógł użyć walki wręcz zostaniesz o tym poinformowany. Dzieje się to jedynie, gdy jesteś blisko przeciwnika.

W grze występują fantastyczne przerywniki filmowe - The Nines Tales Attack - Walki z bossami - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst - poradnik do gry
W grze występują fantastyczne przerywniki filmowe

Po kilku atakach gra poinformuje cię, że wsparcie przybyło i musisz biec by dać mu stosowne rozkazy. W tym wypadku jest to Choza. Biegnij za strzałką by do niego dotrzeć i uaktywnij go. Wtedy też pojawi się przerywnik, przy którym będziesz zmuszony do wykonania kilku quick time eventów. Naciskaj wszystkie przyciski tak jak wskazuje na to informacja, po czym będziesz dostawał za to gwiazdki. Jeśli uda ci się zdobyć wszystkie gwiazdki to na koniec włączy się miła wstawka filmowa. Im szybciej będziesz to wykonywał tym więcej gwiazdek otrzymasz.

Gdy miniesz pierwszy quick time event to znów będziesz zmuszony do walki w ciele Trzeciego. Po jakimś czasie pojawi się klan Inuzuka, do którego musisz dobiec tak jak poprzednio. Następny będzie klan Nara, a po tym evencie walka powinna dobiec końca.

Secret Action to moment w którym robisz akcje znaną z Mangi - The Nines Tales Attack - Walki z bossami - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst - poradnik do gry
Secret Action to moment w którym robisz akcje znaną z Mangi

Jest to pierwsza walka w trybie pojedynku i nie różni się ona od innych, które będziesz przechodził. Warto zaznaczyć tutaj, że możesz odblokować akcję zwaną Secret Action, która polega na wykonaniu specyficznego ruchu podczas walki, który odblokuje specjalny materiał filmowy.

W tym przypadku będzie to użycie Chakra Dash. Gdy ci się uda będziesz musiał jeszcze wykona odpowiedni Qucik Time Event, po którzy przeciwnik oberwie.

Sam przeciwnik nie jest trudny do pokonania, o ile zaznajomiłeś się wcześniej z materiałem dotyczącym walki oraz sterowaniem. Staraj się używać różnorodnych technik by dostać jak najwięcej pieniędzy.

Secret Factor: 10 gwiazdek

Overcoming Harted

Jest to walka finałowa pomiędzy Naruto a Kyuubim, gdy ten trenuje pod okiem Killera Bee na wyspie żółwia - Overcoming Harted - Walki z bossami - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst - poradnik do gry

Jest to walka finałowa pomiędzy Naruto a Kyuubim, gdy ten trenuje pod okiem Killera Bee na wyspie żółwia.

W tej walce będziesz mógł podjąć decyzję czy chcesz, aby Bee ci pomógł podczas niej, czy nie. Jeśli zdecydujesz się z niej skorzystać to będziesz miał prościej dzięki jego pomocy.

Różnicą będzie tylko to, że albo będziesz miał dodatkowy atak Bee pod przyciskiem lub nie.

Walka składa się z dwóch części. Najpierw musisz atakować lisa, gdy ten będzie odpoczywał. Opada z sił po każdym ataku dywanowym, a przejawia się to tym, że trzyma głowę nisko i sapie. Wtedy też powinieneś się zbliżyć za pomocą Chakra dash, a następnie zaatakować go. Dobrym schematem jest zrobienie ninjutsu, potem dwóch zwykłych ciosów i znów ninjutsu zanim ten się ocknie.

Uważaj na dystansowe ataki Kyuubiego - Overcoming Harted - Walki z bossami - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst - poradnik do gry
Uważaj na dystansowe ataki Kyuubiego

Musisz uważać na jego ataki i trzymać się na drugim końcu mapy póki nie będzie zmęczony. Dzięki temu będziesz poza zasięgiem jego ramion, a zatem poza zasięgiem części ataków.

Po jakimś czasie pojawi się quick time event, w którym musisz wciskać odpowiednie przyciski tak jak prosi gra.

Drugi etap będzie trochę się różnił. Ataki Kyuubiego staną się częstsze, ale ty będziesz miał do pomocy Kushinę, która będzie sprowadzać lisa do parteru, gdy ją oto poprosisz. Warto tego używać, gdy ten rzuca jakiś atak zasięgowy by mu przerwać.

Najważniejsze jest to by czekać aż użyje ogona. Gdy unikniesz jego ataku to będziesz mógł podbiec do niego i wcisnąć przycisk odpowiadający za ładowanie chakry. Wtedy też pojawi się olejny quick time event i jeśli dobrze go wykonasz to będziesz mógł wykonać silniejsze jutsu, którym zadasz mu o wiele większe obrażenia.

Gdy Kyuubiemu zostanie już ostatni pasek życia znów pojawi się quick time event, a potem walka dobiegnie końca.

Secret Factor: 32 gwiazdki

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst

zobacz więcej informacji o grze
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji