poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Need for Speed Rivals

Poradnik do gry Need for Speed Rivals oferuje porady dotyczących między innymi sprawnej nawigacji, zależności rządzących światem gry czy dokonywania napraw samochodów. Omawia również dwa tryby rozgrywki, ich wyzwania i wyścigi, a także osiągnięcia.

poradnik, solucja do gry w zawiera 139 stron i 174 ilustracji, rozmiar pliku to 17,1 MB

Uszkodzenia samochodu i jego naprawa

Wypadnięcie z trasy czy czołowa kolizja niekoniecznie są równoznaczne z końcem zabawy - Uszkodzenia samochodu i jego naprawa - Podstawowe informacje - Need for Speed Rivals - poradnik do gry
Wypadnięcie z trasy czy czołowa kolizja niekoniecznie są równoznaczne z końcem zabawy

Samochody w Need for Speed Rivals nie są niezniszczalne, ale nie jest też tak, że sterowany przez Ciebie pojazd ulegnie całkowitej destrukcji w wyniku jednego silnego zderzenia z przeszkodą czy innym uczestnikiem ruchu drogowego. Nie martw się więc jeśli w trakcie jazdy spadniesz nagle w przepaść czy też czołowo zderzysz się z pojazdem cywilnym (wyświetlenie krótkiej scenki z kraksy), bo jeśli pasek energii Twojego auta nie został jeszcze całkowicie wyczerpany (prawy dolny róg ekranu, tuż obok prędkościomierza) to po chwili przerwy wznowisz jazdę i stracisz jedynie cenne sekundy, zmniejszając nieznacznie swoje szanse na wygranie danych zawodów czy pomyślne zaliczenie pościgu.

Istotną rolę odgrywa w tym wszystkim współczynnik wytrzymałości danego samochodu (Durability), gdyż to on warunkuje ile zniszczeń dana maszyna jest w stanie przetrwać zanim nada się już tylko na złom. Pojazdy policyjne są generalnie o wiele bardziej wytrzymałe od aut wykorzystywanych przez piratów drogowych, przy czym dużo tu też zależy od rodzaju samochodu oraz nabytych ulepszeń i po więcej szczegółów zapraszam do kolejnych rozdziałów poradnika.

Gra zawsze ostrzega gdy sterowany pojazd jest bliski całkowitego zniszczenia - Uszkodzenia samochodu i jego naprawa - Podstawowe informacje - Need for Speed Rivals - poradnik do gry
Gra zawsze ostrzega gdy sterowany pojazd jest bliski całkowitego zniszczenia

O tym, że zbliżasz się do całkowitego i bezpowrotnego zniszczenia prowadzonego pojazdu zostaniesz przede wszystkim poinformowany komunikatem o krytycznym poziomie uszkodzeń. Ponadto pasek energii w prawym dolnym narożniku zaświetli się na czerwono. To moment, w którym musisz już się bardzo przypilnować, albowiem każda kolejna większa kraksa będzie oznaczała koniec zabawy. Co to oznacza? Utratę wszystkich zgromadzonych punktów szybkości (SP - Speed Points) od czasu ostatniej wizyty w kryjówce/mobilnym centrum dowodzenia. To nie wszystko, bo jeśli rozgrywasz w danym momencie jakieś zawody to zostaną one automatycznie przerwane, bez możliwości dokończenia ich i bez możliwości natychmiastowego restartu.

Najlepszym sposobem na odnawianie paska energii sterowanego samochodu jest przejeżdżanie przez rozmieszczone po całym świecie gry warsztaty (przykład na dołączonym obrazku), tym bardziej, że wiąże się to z równoczesnym odnowieniem zakupionych technologii pościgowych (Pursuit Tech - więcej na ich t - Uszkodzenia samochodu i jego naprawa - Podstawowe informacje - Need for Speed Rivals - poradnik do gry

Najlepszym sposobem na "odnawianie" paska energii sterowanego samochodu jest przejeżdżanie przez rozmieszczone po całym świecie gry warsztaty (przykład na dołączonym obrazku), tym bardziej, że wiąże się to z równoczesnym odnowieniem zakupionych technologii pościgowych (Pursuit Tech - więcej na ich temat w rozdziałach poświęconych obu trybom kariery). Sprawia to oczywiście, że nie musisz na przykład przerywać aktualnego wyścigu, mogąc w dalszym ciągu gromadzić punkty w danej sesji.

Warto w tym miejscu odnotować, że odwiedzanie warsztatów jest bezpłatne i możesz do nich powracać dowolną ilość razy. W sytuacji zagrożenia dobrze jest też używać nawigacji EasyDrive, albowiem jedną z jej funkcji jest automatyczne wyznaczenie trasy do najbliższego warsztatu.

Oprócz przejeżdżania przez warsztaty pasek energii jest też oczywiście odnawiany po każdej wizycie w kryjówce/mobilnym centrum dowodzenia, choć pilnuj się żeby nie zostać w ostatniej chwili uderzonym przy próbie zaparkowania przy danej bazie wypadowej.

Okno wyboru - Wybór trybu kariery - Need for Speed Rivals - poradnik do gry
Okno wyboru

W momencie gdy rozpoczniesz grę po raz pierwszy zostaniesz zapytany czy chcesz przystąpić do kariery pirata drogowego (Racer) czy stróża prawa (Cop). NIE SUGERUJ SIĘ tym wyborem, albowiem w trakcie przechodzenia prologu zmuszony zostaniesz do wstępnego zapoznania się z każdą z tych karier. Co więcej, już po ukończeniu prologu będziesz mógł bez żadnych kłopotów przełączać się pomiędzy karierami (ostatnia opcja w menu kryjówki lub mobilnego centrum dowodzenia). W zależności od osobistych preferencji możesz więc starać się je obie przechodzić mniej więcej w równym stopniu, bądź też skupić się tylko na jednej z nich, w pełni ją zaliczając przed przystąpieniem do drugiego wariantu.

Moja osobista sugestia to rozpoczęcie przygody z Need for Speed Rivals od zaliczenia co najmniej kilku rozdziałów kariery policjanta. Jest ona prostsza i pozwoli ci w mniej stresujących warunkach zapoznać się z podstawowymi elementami rozgrywki jak również z modelem jazdy. W trakcie rozgrywania tej kariery nie musisz się też tak bardzo obawiać częstych utrat zgromadzonych punktów szybkości (SP), albowiem w przeciwieństwie do kariery pirata drogowego może do tego dojść wyłącznie w wyniku całkowitego zezłomowania sterowanego radiowozu. Karierą pirata drogowego najlepiej jest zainteresować się dopiero po zapoznaniu się z podstawami gry, zmniejszając niepotrzebną frustrację wynikającą z częstych niepowodzeń.

Głównym założeniem kariery pirata drogowego (Racer) jest branie udziału w różnego rodzaju zawodach i aktywnościach, których wspólną cechą jest to, że rażąco łamią one obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Tego typu działania nie są naturalnie ignorowane przez funkcjonariuszy wykonujących swoje obowiązki na terenie hrabstwa i oznacza to, że w wielu sytuacjach oprócz prześcigania innych mistrzów kierownicy będziesz też musiał mieć na uwadze poczynania stróżów prawa.

Jednym z czynników odróżniających karierę pirata drogowego od kariery stróża prawa jest to, że wszystkie kolejne samochody musisz nabywać we własnym zakresie, wydając na nie zgromadzone punkty szybkości. To zresztą nie jedyne wydatki, z którymi musisz się liczyć, bo wspomniane punkty możesz też przeznaczać na dokonywanie zakupów technologii pościgowych (Pursuit Tech) oraz na modyfikowanie pojazdów (zmiany czysto wizualne, jak i mechaniczne, mające realny wpływ na parametry danego auta).

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Need for Speed Rivals

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Need for Speed Rivals

zobacz więcej informacji o grze
Need for Speed Rivals

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe