poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Deadfall Adventures

W poradniku do gry Deadfall Adventures znajdziesz szczegółowy opis przejścia wszystkich dostępnych misji, wraz z poradami odnośnie trudniejszych walk. Tekst zawiera również rozwiązania występujących w grze zagadek oraz lokalizację ukrytych skarbów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 210 stron i 208 ilustracji, rozmiar pliku to 22,7 MB

Ice Temple

Zaraz po rozpoczęciu etapu walka, warto złapać za snajperkę - Ice Temple - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Zaraz po rozpoczęciu etapu walka, warto złapać za snajperkę

Zaraz po rozpoczęciu się rozdziału będziesz zmuszony wziąć udział w kolejnej potyczce z niemieckimi żołnierzami. Będzie ich sporo jednakże z pomocą przyjdzie ci karabin snajperski, który możesz znaleźć na dole schodów po prawej stronie.

Po pokonaniu przeciwników, spójrz w górę i odstrzel linę podtrzymującą kładkę u góry. Kiedy spadnie rusz po niej za przyjaciółmi. Po chwili dojdziecie do pierwszej zagadki w tym rejonie. Możesz przy okazji zabrać mapę skarbów, która jest po prawej przy zwłokach żołnierza.

Tutaj pojawia się drzwi po tym jak właściwie zapalisz ogień - Ice Temple - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Tutaj pojawia się drzwi po tym jak właściwie zapalisz ogień

Zagadka polega na tym że musisz zapalać ogień w odpowiedniej kolejności. Prawidłowa kolejność, gdy patrzysz na posąg przed sobą to: bliższy lewy, dalszy prawy, dalszy lewy, bliższy prawy.

Po wykonaniu tak jak trzeba, przed tobą otworzy się przejście, którym musisz podążyć. W końcu dojdziesz do kolejnego miejsca, w którym musisz wysilić swój umysł, ponieważ z podłogi zaczną strzelać salwy ognia blokujące ci przejście.

Musisz tutaj właściwie ustawić znaki - Ice Temple - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Musisz tutaj właściwie ustawić znaki

Po bokach masz dwie kolumny. Musisz znaleźć na kolumnie po lewej te same ikonki co masz w notatniku po czym ustawić je na takich samych pozycjach na prawej kolumnie. Gdy to zrobisz strzel do czaszki przy pułapce by ją dezaktywować.

To winda, gdy na piedestale położysz posążek pojedzie w górę - Ice Temple - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
To winda, gdy na piedestale położysz posążek pojedzie w górę

Przejdź dalej, a na początku następnego pokoju uruchomi się przerywnik filmowy. Gdy się skończy idź prosto. Wejdziesz do wielkiej komnaty. Skręć w prawo, przesuń statuę zasłaniającą wejście w ścianie. Zabij mumię, która jest w lodzie(pierw rozmroź), a następnie weź statuetkę ze skrzyni obok. Połóż ją na ołtarzu na środku sali i pojedź windą wyżej.

Kolejna zagadka, wystarczy naświetlać kryształy tak jak w notatniku - Ice Temple - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Kolejna zagadka, wystarczy naświetlać kryształy tak jak w notatniku

Tutaj masz kolejną zagadkę. W notesie masz pokazane, które kryształy musisz zaświecić, w której kolejności by przejść dalej. Dodatkowo obok siebie masz dźwignie, te po lewej i prawej obracają piedestał, na którym stoisz w prawo i w lewo, a ten za tobą przesuwa w górę i w dół. Do naświetlenia kryształów użyj lustra przed tobą.

Gdy zrobisz wszystko dobrze będziesz mógł przejść dalej. Idź korytarzem, po czym dojdziesz do tablicy, przy której będziesz mógł rozdać punkty. Po rozdysponowaniu idź dalej i skręć w lewo po schodach.

Latarka na karabinie maszynowym to spore udogodnienie - Ice Temple - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Latarka na karabinie maszynowym to spore udogodnienie

Zejdź do dużej sali, w której po chwili rozpęta się piekło. W pomieszczeniu zaczną pojawiać się dość duże oddziały zombie, które musisz konsekwentnie likwidować. Posuwaj się do przodu, i wejdź na samą górę po schodach w komnacie. W końcu napływ nieumarłych się skończy, a ty podejdź do drzwi na samej górze i włóż tam kryształ, który ma twoja postać.

Po znalezieniu czaszek włóż je do mis które masz przed sobą - Ice Temple - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Po znalezieniu czaszek włóż je do mis które masz przed sobą

Znajdziesz się w kolejnym pomieszczeniu z zagadką. Musisz nacelować most tak by dał ci przejść do korytarza po prawej, a potem do lewej. Pierw użyj przełącznika większego po prawej, a potem mniejszego po lewej i droga do prawego korytarza będzie gotowa. Zabierz znaleziona tam czaszkę i wróć.

Użyj teraz dużego, lewego przełącznika, a następnie małego, lewego i weź kolejna czaszkę. Wróć się na platformę i włóż dwie czaski do wgłębień tym samym otwierając sobie dalszą drogę.

Po chwili drogi zobaczysz przed sobą mapę, która wygląda bardzo podobnie do tej, którą znalazłeś w piramidzie - Ice Temple - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry

Po chwili drogi zobaczysz przed sobą mapę, która wygląda bardzo podobnie do tej, którą znalazłeś w piramidzie. Musisz ustawić ją tak jak na zdjęciu powyżej.

Następnie będzie mała scenka filmowa, po czym będziesz musiał rozprawić się z paroma Rosjanami by etap się skończył.

Mines

Niedaleko początku gry czasami można się natknąć na mapę - Mines - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Niedaleko początku gry czasami można się natknąć na mapę

Obudzisz się w opuszczonej kopalni i od razu zacznie cię bić jeden z Rosyjskich Żołnierzy. W odpowiednim momencie musisz użyć spacji, po czym lewego klawisza myszy by się uwolnić.

Zanim tuszysz dalej, ze skrzyni po prawej weź swoje rzeczy, a trochę dalej też na skrzyni masz mapę skarbów. Idź na lewo i za rogiem masz budkę, która dostarcza prąd. Zniszcz ją, po czym cofnij się i podejdź do drzwi kratowych, po czym przejdź przez nie.

Klucz wiszący na ścianie, należy go zabrać - Mines - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Klucz wiszący na ścianie, należy go zabrać

Idź do końca korytarza i zabierz klucz, który wisi na ścianie. Znów się wróć i użyj klucza na drzwiach po prawej. Przejdź przez mostek linowy, a wtedy rozpęta się pierwsza walka w tym obszarze. Idź przed siebie cały czas i na końcu skręć w lewo. Na końcu obozu przy torach powinieneś znaleźć przełącznik.

Jazda bez trzymanki z dwoma rewolwerami - Mines - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Jazda bez trzymanki z dwoma rewolwerami

Użyj go a podjedzie wtedy pierwszej klasy wagonik, który zabierze cię na ekscytującą jazdę wzdłuż kopalni. Nie zabraknie atrakcji, bo Rosjanie też dosiądą wagoników i będziesz musiał urządzić sobie strzelaninę w środku jazdy.

Tyle zostało po kamiennych drzwiach - Mines - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Tyle zostało po kamiennych drzwiach

Gdy tylko wysiądziesz przeciwnicy ci nie odpuszczą. Po strzelaninie weź dynamit, który jest przy miejscu, z którego wysiadłeś i podejdź do drzwi frontowych i załóż ładunki.

Po wybuchu pojawi się jeszcze więcej przeciwników, tutaj możesz niszczyć również sarkofagi by na Rosjan napadały mumie. Ułatwi ci to trochę pracę. Poszukaj kolejnej kolejki, która jest po lewej stronie.

To chyba kolejka do jądra ziemi... - Mines - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
To chyba kolejka do jądra ziemi...

Po kolejnej, dość długiej wycieczce wagonikiem twoja postać rozbije się na jednej ze skał. Po chwili jednak się pozbiera i będziesz mógł kontynuować swoją podróż.

Podejdź do sterowania mostem, który jest po prawej i opuść swoja część. W pobliżu powinien być karabin snajperski, więc go weź i wyceluj w drugą dźwignie po drugiej stronie mostu. Po dobrym strzale ta się opuści i będziesz mógł przejść.

Takie mosty opuszczasz za pomocą przełacznika - Mines - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Takie mosty opuszczasz za pomocą przełacznika

Zabij kolejnych przeciwników i opuść kolejny most przed sobą. Idź dalej, a po chwili pojawi się więcej Rosjan. Po zabiciu ich idź do końca pomieszczenia i otwórz wrota. Teraz będzie czekała cię ostatnia zagadka, aby dojść do swojej towarzyszki, która jest przetrzymywana na końcu kompleksu w pomieszczeniu bez drzwi.

Za pomocą tego mechanizmu przesuń jedną rampę przełącznikiem w prawo - Mines - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Za pomocą tego mechanizmu przesuń jedną rampę przełącznikiem w prawo

Wchodząc do pomieszczenia od razu udaj się na prawo. Zobaczysz na pewno skład materiałów wybuchowych wiec zniszcz go, by potem ci nie wadził (kilka strzałów). Następnie na piętrze na prawo znajdź konsolę z przyciskami prawo i w lewo i przesuń ją jak najbardziej na prawo.

Mając to już za sobą przebiegnij na drugą stronę pokoju i zlokalizuj windę towarową. Po prawej stronie od niej będziesz miał skład dynamitu wiec go weź, bo będzie ci potrzebny.

Za pomocą tej konsoli przesuwaj hak w lewo - Mines - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Za pomocą tej konsoli przesuwaj hak w lewo

Gdy wjedziesz na poziom zlokalizuj kolejna maszynę sterującą i pokieruj hakiem tak by był obok ciebie, czyli do tyłu klawisz i w lewo. Gdy hak będzie na twoim poziomie załóż na haku ładunek wybuchowy i poprowadź go dalej póki się nie zatrzyma. Hak musi się stykać z łańcuchem, który blokuje ci drogę, a wtedy strzel do ładunku.

Załóż ładunki na haku, p o czym strzel do nich gdy będą się stykały z łańcuchem na jego drodze - Mines - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Załóż ładunki na haku, p o czym strzel do nich gdy będą się stykały z łańcuchem na jego drodze

Łańcuch powinien się zerwać, a ty poprowadź hak dalej w lewo maksymalnie jak się da, po czym trochę do góry. Na koniec zostaw urządzenie i wejdź po schodach wyżej, po czym zacznij skakać po szynach u góry. W takim ułożeniu nie powinieneś mieć problemów z dobiegnięciem do swojej towarzyszki i wskoczeniem przez okno(w dachu).

Mayan Jungle

Pierwszego skarbu nie sposób przegapić - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Pierwszego skarbu nie sposób przegapić

Etap zaczynasz w gęstej dżungli. Gdy tylko przejmiesz kontrolę nad bohaterem ruszaj przed siebie, aż natkniesz się na obiekt kultu, na którym stoi skarb. Uważaj na okrąg, bo gdy na niego wejdziesz to zginiesz.

Znaleziona mapa będzie pomocna - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Znaleziona mapa będzie pomocna

Na brzegu okręgu znajdziesz też mapę ze wszystkimi zaznaczonymi skarbami w tym etapie. Warto, zatem ja wziąć, by być pewnym, że się niczego nie przegapi. Mapa jest o tyle przydatna, że sama zaznacza okręgiem te skarby które znalazłeś.

Pokonawszy pułapkę ruszaj dalej drogą, aż nie dojdziesz do rozbitego samolotu. By go spuścić strzel kilka razy w każdy z silników. Zabierz z niego dynamit i nową spluwę i ruszaj dalej pod górę.

No to bum - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
No to bum

Przy kamiennych wrotach włóż w nie dynamit i poczekaj aż wybuchnie. Następnie przejdź przez przejście i pokonaj pojawiających się przeciwników, którzy cię napadną. Zmierzaj dalej w górę zbocza po schodach.

Przejażdżka linowa zabierze cię dalej - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Przejażdżka linowa zabierze cię dalej

W końcu gra uraczy cię scenką, a następnie przejdź przez kolejne przejście, po którym ujrzysz dość duży obszar dżungli pod sobą. Podejdź do liny po prawej stronie i zjedź na sam dół.

Następnie biegnij dalej drogą po prawej stronie (po lewej masz dwa skarby). Po chwili zobaczysz złotą tabliczkę to wiedz, że jesteś na dobrej drodze. Ta tabliczka sprawuje funkcje zielonych z poprzedniego etapu. Rozdaj swoje skile i idź dalej.

Niektórzy to maja gust, idź cały czas tą drogą uważając na pułapki - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Niektórzy to maja gust, idź cały czas tą drogą uważając na pułapki

Przejdź pomiędzy posągami przedstawiającymi czaszki a zacznie się dosyć spora strzelanina w wykonaniu twoim i twoich przeciwników. W likwidacji pomoże ci karabin położony niedaleko.

Po pokonaniu przeciwników zejdź niżej, ale uważaj na okręgi. Musisz je omijać, ponieważ wdepnięcie to śmierć. Najlepiej używać bocznych ścieżek, a nie środkowej.

Na końcu skręć w prawo, a wyjdziesz z tej strefy śmierci, po czym musisz przeć naprzód. W końcu dojdziesz do kolejnych starożytnych zabudowań, w których czeka cię walka.

Twoim oczom, co chwila będą ukazywać się ruiny - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Twoim oczom, co chwila będą ukazywać się ruiny

Idź naprzód, a potem skręć w lewo, a potem już tak jak wskazuje dróżka. Na twojej drodze, co róż będą się pojawiać nowi przeciwnicy do zlikwidowania.

Gdy jednak przejdziesz przez całe ruiny zobaczysz przed sobą duże, okrągłe wrota do pokonania. Na stole też będzie leżała notka ze wskazówkami odnośnie jak przejść dany etap.

Po przekręceniu kołem strzel do przycisku - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Po przekręceniu kołem strzel do przycisku

Odwróć się od wrót i po deskach wejdź na półkę wyżej. Znajdziesz tam kołowrót. Zakręć nim, a statua nad drzwiami zacznie się przesuwać. Poczekaj aż się zatrzyma i strzel w okrąg pod nią. Wtedy znów zacznie wracać do stanu pierwotnego, ale obok wrót wyłonią się przyciski. Na prawym przycisku musisz ustawić wizerunek słonia, a na lewym orła. Po tym zabiegu drzwi się otworzą.

Kolejna pułapka, którą łatwo można dezaktywować - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Kolejna pułapka, którą łatwo można dezaktywować

Idź dalej i zabijając kolejnych Niemców przejdź koło kolejnego, czerwonego samolotu. Cały czas prosto, aż dojdziesz do specyficznej pułapki. Poznasz ja po tym, że blokuje ci przejście wypuszczając, co chwile strzały w poziomie. Strzel w okrąg po drugiej stronie, a pułapka się wyłączy.

Idź dalej prosto, ale uważaj pod nogi i uważaj by nie uaktywnić kolejnej pułapki, która będzie ci dokuczać wtedy tym, że włócznie będą się wysuwały z ust czasek. Przejdź dalej, aż nie dojdziesz do wraku statku, na który zwróci uwagę twoja towarzyszka.

Wrak statku robi wrażenie, w środku weź dziennik - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Wrak statku robi wrażenie, w środku weź dziennik

Wejdź do środka i przejdź do kajuty kapitana. Z jego zwłok weź dziennik i wysłuchaj tego, co czyta twój bohater. Następnie wyjdź na zewnątrz i zobacz, co znalazła twoja towarzyszka. Są to kule armatnie.

Weź jedną. Załaduj do działa w statku, po czym wystrzel. Dzięki temu otworzy ci się droga dalej. Ruszaj za swoją znajomą.

Droga usłana jest wieloma pułapkami, na szczęście część już nie działa - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Droga usłana jest wieloma pułapkami, na szczęście część już nie działa

W końcu trafisz do kolejnych ruin. Uważaj, bo w wodzie czai się wiele pułapek. Przyjrzyj się każdej z nich zanim na nią nastąpisz. Uzbrojone maja groty od włóczni lekko wystające, a te niedziałające nie.

Dalej już jest cały czas prosto, aż nie dojdziesz do kolejnej pułapki, która jest uzbrojona i przejawia się tym że z czaszek wystają miecze i tną w linii tak że nie można przez nie przejść. Nie ma z nimi problemu, ponieważ wyłączniki umieszczono na poszczególnych statuach. Strzelaj do nich by je wyłączyć i przechodzić dalej.

Po drodze miniesz kamień, który pozwala ci rozdać umiejętności, po czym wejdź po przewalonym drzewie, a potem mostem dalej.

Dzięki włącznikom po twojej stronie możesz sobie pomóc w eliminacji Niemców. - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Dzięki włącznikom po twojej stronie możesz sobie pomóc w eliminacji Niemców.

Po raz kolejny pojawia się Niemcy, z którymi musisz się uporać. Idź cały czas naprzód w stronę, z której przychodzą przeciwnicy, po czym skręć po schodach w górę, gdy tylko będziesz miał okazję.

Wejdź do budynku po prawej i weź dziennik jednego z tamtejszych mieszkańców, po czym przejdź w lewo gdzie otworzą się kraty.

Będąc na świeżym powietrzu zejdź w dół na wykopaliska i podejdź do kamiennego stołu.

Pojawi się minigierka, która będzie polegała na ułożeniu wszystkich puzzli na odpowiednich miejscach - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry

Pojawi się minigierka, która będzie polegała na ułożeniu wszystkich puzzli na odpowiednich miejscach. Dobre ułożenie przedstawia obrazek powyżej.

Na koniec etapu zaatakuje cię brygada mumii, latarka w dłoń - Mayan Jungle - Opis przejścia - Deadfall Adventures - poradnik do gry
Na koniec etapu zaatakuje cię brygada mumii, latarka w dłoń

Po jej wykonaniu rozpęta się burza piaskowa i zostaniesz uraczony piękną scenką. Po jej obejrzeniu uważaj, bo napadnie cię cała zgraja mumii. Staraj się poruszać i trzymać dystans, ponieważ będzie ich naprawdę sporo.

Po ich likwidacji otworzą się drzwi do katakumb. Wejdź do środka i zakończ etap.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Deadfall Adventures

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Deadfall Adventures

zobacz więcej informacji o grze
Deadfall Adventures

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji