poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Assassin's Creed IV: Black Flag solucja

W poradniku Assassin's Creed IV: Black Flag – opis przejścia – znajdziesz szczegółową solucję do głównych sekwencji dostępnych w grze. Każda z nich została dokładnie opisana, uwzględniając zadania dodatkowe potrzebne do zdobycia pełnej synchronizacji.

poradnik, solucja do gry w zawiera 206 stron i 359 ilustracji, rozmiar pliku to 43,3 MB

02 - Now Hiring

Stan załogi znajdziesz pod paskiem zdrowia - 02 - Now Hiring - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Stan załogi znajdziesz pod paskiem zdrowia

Teraz twoim zdaniem będzie zebranie załogi na swój statek. To ilu marynarzy obecnie posiadasz, a ilu możesz posiadać maksymalnie możesz sprawdzić zerkając na pasek poniżej paska zdrowia. Rekrutację możesz prowadzić w tawernach lub ratując piratów z kłopotów, gdy zauważysz w pobliżu odpowiednią ikonkę na minimapie. W miejscach tych piraci toczyć będą walki z żołnierzami albo zaraz zostaną poddani egzekucji. Jeśli zabijesz wszystkich żołnierzy, nim wszyscy piraci zginą, to ci ocalali dołączą do twojej załogi. W tej misji nie musisz się za bardzo przejmować niepowodzeniami. Jeśli w jakimś miejscu nie udało ci się uratować żadnego pirata, zaraz na mapie pojawi się nowa ikonka z następną grupką do oswobodzenia. Skieruj się w stronę którejś z ikonek i rozpocznij proces rekrutacji.

Kontrując bez broni masz możliwość rozbrojenia - 02 - Now Hiring - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Kontrując bez broni masz możliwość rozbrojenia

ZADANIE OPCJONALNE - rozbrój i zabij trójkę gwardzistów.

Podczas walk możesz wykonać zadanie dodatkowe zabijając trzech żołnierzy po tym, gdy ich rozbroisz. By to zrobić musisz być bez broni. Skontruj cios przeciwnika, a gdy czas spowolni wciśnij przycisk skoku, by zabrać broń wrogowi i samemu ją użyć.

Zabij z zaskoczenia - 02 - Now Hiring - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Zabij z zaskoczenia

W sytuacji, gdy piraci mają zostać rozstrzelani wbrew pozorom najważniejsza jest nie szybkość, a dyskrecja. Tak długo jak pozostaniesz w ukryciu tak długo piratom nic nie grozi, ale gdy żołnierze odkryją twoją obecność, to natychmiast zaczną strzelać w więźniów. Zakradnij się do nich, a potem szybko zabijaj z zaskoczenia, najlepiej wbiegając na nich. Pamiętaj, że dwójkę stojącą blisko siebie możesz położyć naraz.

Uwolnij kapitana

Przestrzel linę - 02 - Now Hiring - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Przestrzel linę

ZADANIE OPCJONALNE - uwolnij pirata zanim zostanie powieszony

Po zabraniu całej załogi udaj się na miejsce wieszania i przestrzel linę nim upłynie czas. Sprowokuje to pobliską straż i rozpocznie się walka. Uważać musisz przede wszystkim na gunnera z pobliskiego fortu. Najlepiej będzie jeśli przejdziesz w stronę drzwi do tegoż fortu, które znajdują się zaraz po prawej, wówczas muszkieter z góry nie będzie cię widział i możesz skupić się na zabiciu pobliskich żołnierzy. Gdy zabijesz wszystkich uwolnij pirata i wróć do tawerny, by zakończyć zadanie.

03 - Prizes and Plunder

Lunetą identyfikujesz pobliskie statki - 03 - Prizes and Plunder - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Lunetą identyfikujesz pobliskie statki

Po wypłynięciu na morze użyj lunety, by zlokalizować w pobliżu jakiś szkuner. Pamiętaj, że lunetę możesz przybliżać i oddalać. Możesz w ten sposób sprawdzić typ i poziom statku (im wyższy tym trudniej go pokonać), uzbrojenie oraz to, jakie towary przewozi. Cukier i rum to dobra czysto handlowe, które najlepiej odsprzedawać. Wszystkie pozostałe są natomiast wykorzystywane do craftowania.

Rozpocznij ostrzał statku - 03 - Prizes and Plunder - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Rozpocznij ostrzał statku

Obierz kurs na swój łup i rozpocznij atak. Pamiętaj, że masz dostęp do trzech podstawowych broni, między którymi przełączasz się dobierając odpowiednio kamerę. Celując na wprost aktywujesz łańcuchy, które zadają niewielkie obrażenia, ale niszczą żagle spowalniając wrogi statek. Z boku masz dostęp do armat, czyli podstawowej broni do walki, których zadaniem jest zniszczenie drugiej jednostki, natomiast z tyłu możesz wyrzucać do wody beczki z prochem, które służą przede wszystkim jako pułapki. Gdy wrogi statek jest blisko, możesz w nie wystrzelić, by doprowadzić do wielkiego wybuchu. Ponadto gdy nadarzy się okazja możesz wystrzelić mierzony strzał w słaby punkt. Gdy zauważysz odpowiednią ikonkę na ekranie przytrzymaj przycisk strzału by wymierzyć i strzelić.

Płonący statek nie będzie dłużej uciekał - 03 - Prizes and Plunder - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Płonący statek nie będzie dłużej uciekał

Kiedy wrogi statek zacznie płonąć zostanie unieruchomiony. Możesz wtedy rozpocząć abordaż by spróbować go przejąć razem z wszystkimi dobrami lub posłać go na dno kolejną salwą z dział, ale wtedy otrzymasz tylko połowę z jego ładunku. Dodatkowo przejmując statek będziesz miał opcję naprawienia swojej łajby, co nie będzie miało miejsca przy zniszczeniu. W tym przypadku wybierz pierwszą opcję. Zbliż się do kutra i przytrzymuj przycisk interakcji by rozpocząć abordaż.

ZADANIE OPCJONALNE - zabij trzech marynarzy przy użyciu folgierza - 03 - Prizes and Plunder - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia

ZADANIE OPCJONALNE - zabij trzech marynarzy przy użyciu folgierza.

Gdy rozpoczyna się abordaż musisz zabić określoną liczbę marynarzy wroga by wymusić na nich poddanie. W przypadku takiego małego statku wystarczy 5 majtków, ale większe jednostki będą wymagać dłuższej walki. Dodatkowo podczas przyczepiania się do drugiego statku możesz skorzystać z folgierza, małej armatki ulokowanej na bok od steru by oddać kilka strzałów. Celując możesz przybliżyć obraz za pomocą lewego triggera. Gdy nie będziesz w stanie więcej strzelać przeskocz na drugi statek i włącz się w walkę bezpośrednią. Zabij pięć członków załogi wroga, by przejąć statek.

Szukaj kolejnych celów - 03 - Prizes and Plunder - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Szukaj kolejnych celów

ZADANIE OPCJONALNE - złup 20 beczek rumu

Po załatwieniu sprawy z pierwszym statkiem będziesz musiał powtórzyć sytuację na następnych aż złupisz 60 sztuk towarów. Dodatkowy bonus dostaniesz za 20 beczek rumu. Wyciągnij lunetę i szukaj w pobliżu kolejnych statków, które łup w taki sam sposób, aż uzbierasz odpowiednią ilość.

Salt Key - 03 - Prizes and Plunder - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Salt Key

Po uzbieraniu wystarczającej ilości towaru skieruj się do pobliskiego pirackiego portu w Salt Key, gdzie odwiedź handlarza i zakup ulepszenie kadłuba dla swojego statku (1000 R). Gdy to zrobisz misja zostanie ukończona.

04 - Raise the Black Flag

Poszukaj brygu na morzu - 04 - Raise the Black Flag - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Poszukaj brygu na morzu

ZADANIE OPCJONALNE - złup 30 cukru

Misja jest podobna do poprzedniej, ale tym razem będziesz stawał w szranki z lepszymi łajbami. Musisz zebrać 70 porcji metalu oraz 30 cukru, jeśli chcesz wykonać bonus. Wypłyń na morze i poszukaj brygu.

Bryg będzie starał się taranować - 04 - Raise the Black Flag - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Bryg będzie starał się taranować

W przypadku tych statków przede wszystkim musisz uważać na próby taranowania, które będą dla ciebie najniebezpieczniejsze. Staraj się unikać kontaktu, poza tym pamiętaj o chowaniu się przed tradycyjnym ostrzałem (pamiętaj by zwracać uwagę na kolor wody). Ciągłe próby taranowania możesz też wykorzystać zrzucając beczkę i niszcząc ją, gdy statek się zbliży. Gdy go unieruchomisz przeprowadź abordaż tak jak w poprzedniej misji. Tym razem będziesz musiał zabić 10 członków załogi. Kontynuuj szukając kolejnych statków.

Hunter - 04 - Raise the Black Flag - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Hunter

ZADANIE OPCJONALNE - splądruj huntera

Na typ etapie powinieneś już być poszukiwany. Reprezentują to ikonki skrzyżowanych czerwonych mieczy nad paskiem zdrowia. Wiązać to się będzie z wysłaniem specjalnych statków, których zadaniem będzie polowanie na ciebie. Łatwo je poznasz po charakterystycznych czerwonych żaglach i skrzyżowanych mieczach. Statki te są jednak bogatsze od tradycyjnych, więc celowe zwiększanie poziomu poszukiwania może być dobrym sposobem na zysk.

Pokonaj huntera i go złup by wykonać zadanie dodatkowe. Walka nie powinna być dużo cięższa od poprzednich, bo to ten sam typ jednostki.

Wręcz łapówkę - 04 - Raise the Black Flag - Sekwencja 3 - Assassins Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Wręcz łapówkę

Wróć do Salt Key, gdzie wybierz się na rozmowę z oficerem. Wręczając mu łapówkę pozbędziesz się poszukiwania i ukończysz misję

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik solucja do gry
Assassin's Creed IV: Black Flag

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8.61 zł

Poradnik Assassin's Creed IV: Black Flag solucja

spis treści poradnika do gry Assassin's Creed IV: Black Flag dostępnych w pełnej wersji


na pomarańczowo zaznaczono części wyświetlone jako przykładowe

Assassin's Creed IV: Black Flag - opis przejścia
Sekwencja 1
• 01 - Edward Kenway
• Abstergo Entertainment 01
Sekwencja 2
• 01 - Lively Havana
• 02 - ...And My Sugar?
• 03 - Mister Walpole, I Presume?
• 04 - A Man They Call The Sage
• 05 - Claiming What's Due
• 06 - The Treasure Fleet
Sekwencja 3
• 01 - This Tyro Captain
• 02 - Now Hiring
• 03 - Prizes and Plunder
• 04 - Raise the Black Flag
• 05 - Sugarcane And Its Yields
• 06 - Proper Defenses
• 07 - A Single Madman
• Abstergo Entertainment 02
Sekwencja 4
• 01 - This Old Cove
• 02 - Nothing is True...
• 03 - The Sage's Buried Secret
• 04 - Overrun And Outnumbered
Sekwencja 5
• 01 - The Forts
• 02 - Traveling Salesman
• 03 - Unmanned
Sekwencja 6
• 01 - Diving For Medicines
• 02 - Devil's Advocate
• 03 - The Siege of Charles-Towne
• Abstergo Entertainment 03
Sekwencja 7
• 01 - We Demand A Parlay
• 02 - The Gunpowder Plot
• 03 - Commodore Eighty-Sixed
• 04 - The Fireship
Sekwencja 8
• 01 - Do not Go Gently...
• 02 - Vainglorious Bastards
• 03 - Marooned
Sekwencja 9
• 01 - Imagine My Surprise
• 02 - Trust Is Earned
Sekwencja 10
• 01 - Black Bart's Gambit
• 02 - Murder and Mayhem
• 03 - The Observatory
• Abstergo Entertainment 04
Sekwencja 11
• 01 - To Suffer Without Dying
• 02 - Delirium
• 03 - ...Everything Is Permitted
Sekwencja 12
• 01 - A Governor No Longer
• 02 - Royal Misfortune
• 03 - Tainted Blood
• 04 - Ever a Splinter
Assassin's Creed IV: Black Flag

zobacz więcej informacji o grze
Assassin's Creed IV: Black Flag

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji
© 2000-2016 GRY-OnLine S.A.regulaminkontakt i pomocgry onlinegame guides