poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Sims: Gwiazda (The Sims: Superstar)

Poradnik do gry The Sims: Gwiazda, dzięki któremu dowiecie się jak zrobić karierę w dziedzinie showbiznesu i wznieść się na szczyty sławy. Dziedziny w których Simowie mogą piąć się po szczeblach kariery to muzyka, film oraz moda.

poradnik, solucja do gry w zawiera 20 stron i 16 ilustracji, rozmiar pliku to 1,2 MB

Kiedy już dokonacie wyboru zabierzcie się za zakwaterowanie go gdzieś. Możecie kupić gotowy dom, na ekranie okolicy macie jeszcze kilka niezamieszkałych do wyboru lub możecie kupić działkę na której postawicie jakiś domek dla Waszego sima.

Jeżeli wybór padł na zakup parceli, przełączcie się w tryb budowania i zacznijcie od wyrównania terenu, a następnie wejdźcie w opcje -

Jeżeli wybór padł na zakup parceli, przełączcie się w tryb budowania i zacznijcie od wyrównania terenu, a następnie wejdźcie w opcje - "ściany i płoty" wybierzcie ścianę i postawcie ją na działce. Aby to zrobić należy kliknąć i przeciągnąć ją na dowolną długość. Możemy w ten sam sposób kliknąć i przeciągnąć żeby uzyskać gotowy prostokąt, klawiszem shift. Jeżeli chcemy usunąć ścianę z jakiegoś powodu, np. chcemy ją powiększyć, lub postawić ukośnie (uwaga: na skośnych ścianach nie umieścimy okien ani drzwi) musimy kliknąć w ikonkę ściana, ustawić kursor w tym miejscu ściany, którą chcemy usunąć i z klawiszem ctrl przeciągnąć na taką długość jakiej chcemy się pozbyć. W środku oczywiście też możemy postawić ściany, wydzielić osobno kuchnię, łazienkę, pokój sypialny, jadalnie, pokój gościnny itp.

Starajcie się raczej nie łączyć sypialni z pokojem, gdzie ogląda się telewizor, bo gdy zapomnicie wyłączyć pudło wasz sim nie będzie mógł spokojnie spać. Teraz musimy zapewnić naszemu simowi swobodne poruszanie się po domu. Najpierw musimy zadbać o drzwi. Pod ikonką ścian i płotów mamy opcję drzwi. Kupujemy je oczywiście i umieszczamy na ścianie zewnętrznej, w miejscu gdzie chcemy aby znalazło się wejście do domu oraz na każdej ścianie, prowadzącej do jakiegoś pomieszczenia. Nasz bohater musi swobodnie poruszać się po całym domu, jeśli zapomnimy umieścić drzwi na ścianie prowadzącej do łazienki nie będzie mógł spełniać swoich potrzeb fizjologicznych i higieny. Teraz zadbajmy o odpowiednią ilość światła w domu. W trybie budowania tuż obok drzwi znajdują się okna, które możemy zakupić i podobnie jak drzwi zamontować na ścianach.

Kolejnym czynnikiem ważnym do życia jest praca. Możecie jej poszukać za pomocą gazety, która codziennie pojawia się przed domem (jedna oferta dziennie) albo za pomocą komputera (3 oferty dziennie) . Aby sim mógł dobrze ją wykonywać będzie do tego potrzebował dobrego nastroju oraz kształcenia się. W panelu pracy, będziecie mieli opisane jakie umiejętności będą potrzebne dla danego zawodu. Stosujcie się do tego, a wtedy zwiększą się szanse na awans no i oczywiście podwyżkę. Do pracy będzie Was woził samochód, który codziennie podjeżdża, starajcie się nie spóźnić, bo po godzinie odjedzie. A kiedy dopuścicie się nieobecności w pracy więcej niż dwa razy, czeka Was wylotka.

Teraz, jak już Wasz sim ma pracę i dobrze zarabia możecie zająć się odpowiednimi zakupami do domu - Praca - The Sims: Gwiazda - poradnik do gry

Teraz, jak już Wasz sim ma pracę i dobrze zarabia możecie zająć się odpowiednimi zakupami do domu. Ponieważ bardzo dużą rolę w grze odgrywa nastrój sima, musicie o niego odpowiednio zadbać. W panelu znajduje się spis potrzeb jakie musicie spełniać. Zaopatrzcie Waszego bohatera w przedmioty, które je zaspokoją. A więc np. wygodne łóżko, dla podwyższenia energii i komfortu, artykuły gospodarstwa domowego dla zaspokojenia głodu, sanitariaty by utrzymać na odpowiednim poziomie higienę oraz załatwiać potrzeby fizjologiczne, telefon, by utrzymać kontakty z innymi simami itp.

Nie zapomnijcie o przedmiotach, dzięki którym Wasz bohater będzie się rozwijał swoje umiejętności:

 • CHARYZMA - ćwiczenie przemówień we wszystkich dostępnych lustrach
 • GOTOWANIE - czytanie książek z biblioteczki
 • INWENCJA - malowanie obrazów lub gra na instrumentach
 • KONDYCJA - ćwiczenie na przyrządzie lub pływanie w basenie
 • LOGIKA - gra w szachy, przyrządzanie mikstur w 'Zestawie młodego chemika', oglądanie gwiazd przez teleskop
 • TECHNIKA - czytanie książek z biblioteczki lub rzeźbienie krasnali ogrodowych

Oprócz tych przedmiotów, które poznaliście już wcześniej, czyli zabawki dla dzieci, zestaw sztucznych ogni, luneta,

Antyczna Lampa Oliwna - mieszka w niej Dżin. Możecie go wezwać- tylko raz, ale zawsze możecie kupić nowa lampę. Wezwany duch spełni dla was jedno życzenie, które jest jak ślepy los. Wszystko zależy od humoru, jaki ma Dżin. Możecie dostać- garniec pieniędzy, kochankę, czeki lub mieć- w domu awarię, pożar czy inne nieszczęścia.

Teleskop Podwórkowy "Star Track" - pozwala na obserwowanie nieba, przez co Sim rozwija w sobie "Naukę". Ale uwaga: zbyt długie gapienie się w niebo może spowodować, że przylecą Obcy i porwą waszego Sima. Co prawda oddadzą go nam, ale zwracam na to uwagę.

Kryształowa Kula Madame Blahbotfry - przepowiada przyszłość - Przedmioty - The Sims: Gwiazda - poradnik do gry

Kryształowa Kula Madame Blahbotfry - przepowiada przyszłość.

Stół stolarski "młot i dłuto" - pozwala rozwijać technikę, a dodatkowo może przyozdobić dom lub ogród własnoręcznie wykonanymi krasnalami. Taki stół podobnie jak sztaluga może przynieść Wam też zysk. Wykonane działa możecie sprzedać. Kwota jaką dostaniecie oczywiście zależeć będzie od umiejętności, tak więc im bardziej rozwinięta technika, tym więcej kasy.

Stół doświadczalny

Stół doświadczalny "Alchemik" - dzięki niemu sim może przygotowywać mikstury, a oto ich działanie:

 • niebieska - orzeźwia cale ciało, dodaje 4 punkty nastroju
 • żółta - zmiana osobowośći na zupelnie przeciwna
 • czerwona - losowo wybrany Sim zakochuje sie w tym, który wypił miksturę
 • pomarańczowa - Sim staje się niewidzialny
 • jasny fiolet - zamienia się w Frankenstaina i niszczy wszystkie sprzęty w domu, ale potem staje się z powrotem Simem
 • limonowa - Sim czuje się fatalnie
 • zielona - pojawia się klon, a po jakimś czasie znika

Sztaluga - która nauczy nas kreatywności. A przy okazji, malowane obrazy możemy sprzedawać.

Lustro - nauczy nas charyzmy.

Szachy - nauczą nas logiki - Przedmioty - The Sims: Gwiazda - poradnik do gry

Szachy - nauczą nas logiki. Przy okazji zwiększą nam wskaźnik rozrywki. Można grać zarówno samemu jak i we dwoje.

Atlas - wzmocni nasze mięśnie i zwiększy kondycję.

Fortepian - nauczy nas inwencji.

Gitara elektryczna - dostarcza rozrywki, oraz wyrabia inwencję, a dobrze opanowana umiejętność gry może przyciągnąć wielu wielbicieli.

Obraz ze smutnym klaunem - smutny klaun jest postacią która może nas odwiedzić. Wystarczy, że kupimy obraz, z jego wizerunkiem i powiesimy na ścianie. Smutny klaun psuje nastrój panujący w domu. Łazi po całym mieszkaniu i płacze zarażając mieszkańców paskudnym humorem. Niestety nie można z nim nic zrobić i musi odejść sam. Chyba, że spalimy obraz, na którym jest on namalowany.

Domowy zestaw do wekowania - wasz sim, może zrobić sobie zapasy, ale podobnie jak było z obrazami czy gnomami, może je sprzedawać.

Boisko do siatkówki - zaproście znajomych, zróbcie przyjęcie, pograjcie w siatkę. To naprawdę świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Pojawią się nowe np.:

Antena satelitarna - dzięki której Wasze Simy będą mogły odbierać cztery dodatkowe programy.

Scena karaoke - można na niej ćwiczyć śpiewanie do woli.

Bar tlenowy -doskonały relaks w dobrym stylu.

Symulator nieważkości - rozrywka, która uniesie Waszych simów wysoko, ale do tego potrzebny jest dobry nastrój.

Domowa kabina do nurkowania - teraz bez wychodzenia z domu można zapewnić sobie świetną zabawę - Przedmioty - The Sims: Gwiazda - poradnik do gry

Domowa kabina do nurkowania - teraz bez wychodzenia z domu można zapewnić sobie świetną zabawę

Nawilżacz parowy - o działaniu dermatologicznym relaksującym i rewitalizującym.

Poza tym dodano mnóstwo innych przedmiotów, ubiorów na skalę wielkich gwiazd, tryb budowania wzbogacił się o nowe oferty tapet, podłóg, roślin itp.

Oprócz tego możecie z internetu pościągać naprawdę mnóstwo różnych dodatków przygotowywanych zarówno przez autorów jak i przez fanów gry. Można więc znaleźć setki nowych podłóg, ścian, okien, mebli, wyposażenie kuchni, nowe twarze, ubrania itp.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Sims: Gwiazda

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Sims: Gwiazda

zobacz więcej informacji o grze
The Sims: Gwiazda

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe