poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik FIFA 14 polski poradnik do gry

Poradnik do gry FIFA 14 zawiera wszystko czego potrzebujesz do osiągnięcia sukcesu w wirtualnych rozgrywkach piłki nożnej. Znajdziesz w nim opis trybów rozgrywki, podstawowych zagrań oraz różnorodnych sposobów rozgrywania akcji.

poradnik, solucja do gry w zawiera 136 stron i 370 ilustracji, rozmiar pliku to 9,6 MB

Skuteczna obrona - najważniejsze pojęcia

Choć wiadomo, że naszym głównym celem podczas rozgrywania meczu jest zwycięstwo, to nieodzownym jego elementem jest zapewnienie, że w szeregach defensywnych wszystko działa jak w dobrze naoliwionej maszynie. Skuteczne rozbijanie ataków przeciwnika wymaga od nas przede wszystkim stworzenia dobrze zgranej linii obrony i oraz przyjęcia odpowiedniej taktyki w odniesieniu do rywala.

  • FIFA 14 stawia w sposób zdecydowany na walkę w środku pola - w miarę możliwości staraj się atakować rywala już w okolicach środkowego koła, stawiając na pressing już od połowy drużyny przeciwnej.
  • Nie stroń od pojedynków bark w bark i prób odbioru piłki w tym sektorze boiska - szansa, że ją przejmiesz jest całkiem duża, a faule w tych okolicach nie grożą poważnymi reperkusjami.
  • Korzystaj z usług defensywnych pomocników - stanowią oni dużą pomoc w zakresie rozbijania ataków, a ponadto jednym dokładnym podaniem prostopadłym często otwierają prostą drogę do bramki rywala.
  • Nie zapominaj o stosowaniu pułapek ofsajdowych - choć to nieco ryzykowna metoda, przy korzystnym wyniku i solidnej defensywie warto próbować łapać napastników drużyny przeciwnej na pozycji spalonej.
  • Staraj się dbać o współpracę formacji obrońców i pomocników - przeciwnicy chętnie korzystają z luk i wolnych przestrzeni, a zacieśnienie związków pomiędzy tymi dwoma liniami spowoduje, że przeciwnikom trudniej będzie przedrzeć się w okolice naszego pola karnego.
  • Korzystaj z usług wysokich obrońców na pozycji stopera - to newralgiczna pozycja mająca często kluczowe znaczenie dla powodzenia akcji destrukcyjnych. Dobrze zbudowany defensor to przede wszystkim możliwość szybkiego wyekspediowania dośrodkowania zmierzającego w pole karne lub prostego zablokowania przeciwnika ciałem.

Podstawowe techniki obronne

Wślizg

Wślizg to jedna z najbardziej skutecznych i jednocześnie radykalnych technik odbioru piłki i skutecznej defensywy - dobrze wykonany odbiór piłki tym sposobem pozwala na szybkie przerwanie akcji ofensywnej rywala i zazwyczaj daje szansę na powrót kolegom z drużyny na swoje nominalne pozycje, gdyż czę - Podstawowe techniki obronne - Obrona - FIFA 14 - poradnik do gry

Wślizg to jedna z najbardziej skutecznych i jednocześnie radykalnych technik odbioru piłki i skutecznej defensywy - dobrze wykonany odbiór piłki tym sposobem pozwala na szybkie przerwanie akcji ofensywnej rywala i zazwyczaj daje szansę na powrót kolegom z drużyny na swoje nominalne pozycje, gdyż często wiąże się on z wyekspediowaniem piłki poza pole gry. By go wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wślizg. Staraj się wykonywać czyste interwencje - źle wykonany wślizg może skończyć się faulem nagrodzonym przez arbitra upomnieniem w postaci żółtej lub czerwonej kartki. Unikaj interwencji od tyłu, wjeżdżając bez pardonu w przeciwnika z wyprostowanymi nogami. Jeśli sytuacja w obronie jest beznadziejna, a jedyną możliwą szansą na zatrzymanie przeciwnika jest faul za pomocą wślizgu, spróbuj zaryzykować te zagranie, nawet pomimo możliwości otrzymania kartki - zwłaszcza przy korzystnym wyniku.

Odbiór piłki

Odbiór piłki to najprostszy sposób na zatrzymanie akcji przeciwnika - to znakomity sposób na wykonanie przewagi fizycznej w pojedynku bark w bark, a wystawienie nogi i zatrzymanie piłki pozwala na szybkie jej przejęcie oraz rozpoczęcie błyskawicznego ataku kontrującego - Podstawowe techniki obronne - Obrona - FIFA 14 - poradnik do gry

Odbiór piłki to najprostszy sposób na zatrzymanie akcji przeciwnika - to znakomity sposób na wykonanie przewagi fizycznej w pojedynku bark w bark, a wystawienie nogi i zatrzymanie piłki pozwala na szybkie jej przejęcie oraz rozpoczęcie błyskawicznego ataku kontrującego. By go wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny za odbiór.

Wybijanie piłki z pola karnego

Jak najlepiej pozbyć się piłki zmierzającej w rejony pola karnego - Podstawowe techniki obronne - Obrona - FIFA 14 - poradnik do gry

Jak najlepiej pozbyć się piłki zmierzającej w rejony pola karnego? Oczywiście wyekspediować ją mocną i zdecydowaną główką poza obręb szesnastki. Połowę sukcesu stanowi w tym zagraniu odpowiednie ustawienie się do piłki i pokrycie przeciwnika, do którego adresowana jest futbolówka - wówczas nawet jeśli nie trafimy w piłkę, to przeszkadzając napastnikowi sprawimy, że skierowanie piłki do siatki stanie się zdecydowanie trudniejsze, a jego strzał - znacznie mniej precyzyjny. By wybić piłkę, wciśnij klawisz odpowiedzialny za główkę. Staraj się nie wybijać futbolówki w rejony leżące na wprost bramki - może się to zakończyć szybkim strzałem z pierwszej piłki, który czasami może zaskoczyć naszego golkipera.

Zaawansowane techniki obronne

Wyprzedzanie przeciwników

Wyprzedzanie przeciwników to trudna sztuka, wymagająca od nas przewidywania możliwych wariantów rozgrywania futbolówki przez przeciwnika - Zaawansowane techniki obronne - Obrona - FIFA 14 - poradnik do gry

Wyprzedzanie przeciwników to trudna sztuka, wymagająca od nas przewidywania możliwych wariantów rozgrywania futbolówki przez przeciwnika. Warto próbować wbiegać przed przeciwników i przejmować piłkę zmierzającą do rywala zwłaszcza na jego połowie - wówczas ewentualna luka w obronie jest łatwa do uzupełnienia, a opuszczenie pozycji przez gracza nie prowadzi do konsekwencji pod naszą bramką. To także szansa na rozpoczęcie szybkiej kontry i zaskoczenia przeciwnika, który nie potrafi w ciągu kilku sekund ponownie zorganizować się w defensywie.

Pressing kolegi z drużyny

Niejednokrotnie atak na przeciwnika w pojedynkę jest niewystarczający - zawsze istnieje możliwość, że rywal ominie nas efektownym zwodem lub też rozegra piłkę z klepki z kolegą z formacji - Zaawansowane techniki obronne - Obrona - FIFA 14 - poradnik do gry

Niejednokrotnie atak na przeciwnika w pojedynkę jest niewystarczający - zawsze istnieje możliwość, że rywal ominie nas efektownym zwodem lub też rozegra piłkę z klepki z kolegą z formacji. Wówczas warto skorzystać z pomocy drugiego zawodnika, co pozwoli na odcięcie go od możliwości podania i znacznie ograniczy zakres jego pomysłów na zagranie futbolówki. Tę taktykę warto stosować zwłaszcza w wypadku, w którym rywal znajduje się blisko jednego z narożników boiska - wówczas odebranie piłki dwójką zawodników jest zdecydowanie prostsze i wysoce skuteczne. By poprosić o pomoc kolegę z drużyny, wciśnij i przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za pressing kolegi.

Blokowanie strzału w polu karnym

Blokowanie strzału w polu karnym za pomocą wślizgu to zagranie niezwykle trudne i obarczone sporym ryzykiem - nieuważna próba odbioru i wjechanie w nogi przeciwnika z automatu kończy się

Blokowanie strzału w polu karnym za pomocą wślizgu to zagranie niezwykle trudne i obarczone sporym ryzykiem - nieuważna próba odbioru i wjechanie w nogi przeciwnika z automatu kończy się "jedenastką", a powodzenie akcji gwarantuje tylko i wyłącznie czysta interwencja. Niezwykle ważne w tym momencie jest wyczucie czasu i położenie się przed piłką w momencie, w którym zawodnik właśnie przymierza się do oddania strzału - jako że w polu karnym o decyzji odnośnie uderzenia decydują sekundy, musimy też niejako przewidzieć, co zrobi nasz przeciwnik.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik polski poradnik do gry do gry
FIFA 14

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

FIFA 14

zobacz więcej informacji o grze
FIFA 14

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe