poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Saints Row IV

Poradnik do gry Saints Row IV zawiera między innymi solucję głównej kampanii i misji pobocznych, zestawienie kompletu lokalizacji wszystkich znajdziek oraz listę osiągnięć. Opracowanie zawiera ponadto liczne opisy pozostałych elementów rozgrywki.

poradnik, solucja do gry w zawiera 96 stron i 72 ilustracji, rozmiar pliku to 6,7 MB

#6 - Breaking The Law

Take Over A Store

W tej misji nauczysz się jak przejmować sklepy. Dostań się do sklepu z ciuchami Planet Zin (oznaczonego gwiazdką) i stań przed nim, a następnie wciśnij klawisz E, co przeniesie cię do panelu hackowania.

Aby zhackować sklep, musisz połączyć punkt A [1] z punktem B [2] - #6 - Breaking The Law - Opis przejścia - Saints Row IV - poradnik do gry

Aby zhackować sklep, musisz połączyć punkt A [1] z punktem B [2]. Do dyspozycji będziesz miał kilka potrzebnych kresek [3], z których musisz ułożyć linię łączącą oba punkty. Musisz również zmieścić się w czasie [4] - jeżeli ci się nie uda, to nie będziesz miał możliwości ponownego hackowania przez krótki okres czasu oraz na miejsce przyjedzie policja.

W tym wypadku użyj jedynych dostępnych kresek aby ułożyć prostą linię łączącą oba punkty. Następnie pojawią się policjanci, którzy po chwili zamienią się w kosmitów. Strzelaj w nich, do momentu w którym pojawią się portale. Z portali cały czas wyskakują kosmici, więc najpierw zniszcz portale po prostu w nie strzelając. Najlepiej użyć którejś z wyrzutni rakiet.

Wtedy pojawi się żółty orb - gdy go zniszczysz, kosmici przestaną cię gonić. Ten orb się przemieszcza i to dość szybko, więc użyj Super Sprint aby go dogonić, a gdy będziesz już przy nim - wciśnij klawisz E żeby go zniszczyć.

Nagrody:

 • 3,000 cache
 • Text Adventure
 • Zinyak Statues
 • Doświadczenie

Break On Through

Teraz zapoznasz się z kolejnym rodzajem dostępnych aktywności, a mianowicie Platforming Rift.

Dostań się na miejsce oznaczone gwiazdką i wciśnij klawisz E aby przejść do Riftu.

Platforming Rift polega na zręczności. Musisz przeskakiwać na kolejne platformy aż do mety i zdobyć jak najwięcej punktów. Musisz również zmieścić się w wyznaczonym czasie.

Platforming Rift - #6 - Breaking The Law - Opis przejścia - Saints Row IV - poradnik do gry
Platforming Rift

Aby zdobyć jak najwięcej punktów, staraj się lądować jak najbliżej środka każdej platformy. Podobnie jak z innymi aktywnościami - twoje wynagrodzenie zależy od twojego wyniku.

Po ukończeniu tego Rifta misja się zakończy.

Nagrody:

 • Cache (wynagrodzenie zależy od twojego wyniku)
 • Odblokowanie Rifts
 • Doświadczenie

That Burning Sensation

Dostań się na miejsce oznaczone gwiazdką i zostaniesz ponownie przeniesiony do symulacji treningowej.

Nauczysz się używać kolejnego elementu Blast, a będzie nim Fire. Aby go wybrać wciśnij dwukrotnie F1. Następnie pojawi się kilku kosmitów na których możesz wypróbować swoją nową moc.

Chyba coś się przypaliło... - #6 - Breaking The Law - Opis przejścia - Saints Row IV - poradnik do gry
Chyba coś się przypaliło...

Fire Blast jest użyteczny do powalania kilku wrogów naraz. Zajmą się oni również płomieniem, co uniemożliwi im atak, a wtedy ty będziesz mógł ich dobić na swój sposób. Impakt Fire Blastu atakuje kilku wrogów w pobliżu, ale jego zasięg i moc można oczywiście ulepszyć w późniejszym etapie rozgrywki. Ta moc jest również bardzo użyteczna do niszczenia pojazdów - zazwyczaj jeden pocisk wystarczy, aby zniszczyć jakikolwiek pojazd.

Po zniszczeniu wszystkich przeciwników symulacja treningowa dobiegnie końca i w ten sposób zakończy się misja.

Nagrody:

 • 1,000 cache
 • Blast Element - Fire
 • Doświadczenie

#7 - Ghost In The Machine

Help The AI Enter The Simulation

Dostań się na miejsce oznaczone gwiazdką, a następnie zabij znajdujących się tam kosmitów. Podnieś Bounce Rifle ze skrzyni, która oznaczona jest łapką. Następnie pojawi się pięciu CID robotów. Musisz wziąć jednego z nich, więc wybierz trzeciego od lewej, bo reszta się rozwali podczas próby podniesienia.

Teraz dostań się na kolejne miejsce oznaczone gwiazdką. Tam będziesz musiał przez pewien czas (pasek w lewym górnym roku ekranu wskazuje, ile czasu jeszcze pozostało) bronić CIDa, który będzie hackowany przez Kinzie. Na miejsce będą przylatywać kosmici, więc zabijaj ich najlepiej używając Fire Blasta lub wyrzutni rakiet. Gdy pasek się wypełni, pojawi się godzinny licznik - nie martw się jednak, bo twoja postać zauważy, że godzina to trochę za długo. Będziesz więc musiał przenieść się na miejsce z większą ilością energii.

Obrona CID-a - #7 - Ghost In The Machine - Opis przejścia - Saints Row IV - poradnik do gry
Obrona CID-a

Przedostań się więc do kolejnej lokacji oznaczonej gwiazdką. Zabij wszystkich kosmitów się tam znajdujących, a następnie podejdź do panelu oznaczonego łapką i wciśnij klawisz E. Ponownie uruchomi się licznik, tym razem 17-minutowy. Na miejsce zaczną przyjeżdżać kosmici, więc eliminuj ich systematycznie. Używaj Fire Blasta lub wyrzutni rakiet aby niszczyć pojazdy, którymi przyjeżdżają.

Po chwili będziesz musiał przyśpieszyć proces ściągania danych i pojawi się lokacja oznaczona łapką, gdzię bedziesz musiał aktywować kolejny panel. Dostań się tam i zabij wszystkich kosmitów na miejscu, a następnie aktywuj panel. Wtedy pojawi się druga lokacja więc zrób to samo co wcześniej - dostań się na miejsce oznaczone łapką, zabij kosmitów i aktywuj panel.

Serią w blaszaka - #7 - Ghost In The Machine - Opis przejścia - Saints Row IV - poradnik do gry
Serią w blaszaka

Wtedy CID zacznie się przegrzewać od nadmiaru danych. Masz minutę, aby do niego wrócić. Dostań się tam jak najszybciej i użyj Blast Freeze aby go ochłodzić.

Następnie pojawi się ostatni już licznik, 3-minutowy. Przez ten czas musisz ochraniać CIDa. Na miejscu pojawi się nowy rodzaj przeciwników - roboty przypominające te z serii filmów Terminator. Niszcz je używając supermocy i dostępnych broni, aż licznik dojdzie do zera.

Po tym czeka cię kolejna walka z Wardenem. Tak jak zawsze, używaj supermocy aby pozbawić go ochraniającej tarczy, a następnie wyładuj w niego wszystko co masz z dostępnych broni. Fire Blast również likwiduje jego tarczę oraz zadaje dodatkowe obrażenia.

Po pokonaniu włączy się znajoma już sekwencja QTE, w której musisz wyssać jego energię. Wciskaj klawisze pokazujące się na ekranie, aby napełnić pasek u dołu fioletowym kolorem.

Test Telekinezy - #7 - Ghost In The Machine - Opis przejścia - Saints Row IV - poradnik do gry
Test Telekinezy

Następnie zostaniesz przenesiony do symulacji treningowej, w której będziesz mógł przetestować nowo nabytą moc - Telekinezę.

Na samym początku pojawią się przed tobą 3 osoby, nakieruj kursorem myszy na każdą z nich i wciśnij klawisz Q aby unieść ich mocą Telekinezy, a następnie wciśnij Q ponownie aby nimi rzucić.

Po chwili pojawią się również samochody, które też możesz podnosić. Użyj więc Telekinezy i rzucaj autami w trzy osoby, którę się tam znajdują.

W ostatnim etapie tej symulacji pojawi się kolejny Warden i nauczysz się, że możesz zadawać mu obrażenia używając Telekinezy - a mianowicie rzucając w nim pojazdami. Zrób tak więc - użyj pojazdów ci dostępnych aby go zabić, a symulacja dobiegnie końca i tym samym zakończy się ta misja.

Nagrody:

 • 3,000 cache
 • Telekinesis
 • Telekinesis Element - Force
 • Crewmate - C.I.D
 • Homie - C.I.D
 • Gateway - South Downtown
 • Weapon - Bounce Rifle
 • Doświadczenie

Go To Training Program

Idź na miejsce oznaczone gwiazdką i rozpocznij kolejną misję w której zapoznasz się z następną aktywnością, a mianowicie Prof. Genki's M.O.M.

Ta aktywność również polega na użyciu Telekinesis. Wokół ciebie pojawi się kilka okręgów o różnych kolorach, a twoim zadaniem będzie rzucanie odpowiednimi przedmiotami przez te okręgi.

Przez różowy okręg przerzucasz głowy kota, które zazwyczaj znajdują się gdzieś w okolicy.

Przez niebieski okrąg przerzucasz jakiekolwiek pojazdy.

Przez zielony okręg przerzucasz ludzi.

Ta aktywność, jak i wiele innych, również jest na czas. Lokacje w których będziesz musiał dokonywać tych czynności również będą się zmieniać, więc bądź czujny.

Misja zakończy się wraz z ukończeniem tej aktywności.

Nagrody:

 • Cache (wynagrodzenie zależne od twojego wyniku)
 • Doświadczenie

#8 - Zero Cool

Break Matt Miller Out

Idź do gwiazdki i rozpocznij misję. Zostaniesz przeniesiony do cybernetycznej symulacji i po chwili siądziesz za sterami czołgu, a kamera przeniesie się do trybu izometrycznego. Niszcz pojawiające się wrogie czołgi.

Po paru minutach kamera z powrotem wróci do widoku z trzeciej osoby, a ty będziesz musiał przemieszczać się po planszy i zniszczyć trzy wieże - #8 - Zero Cool - Opis przejścia - Saints Row IV - poradnik do gry

Po paru minutach kamera z powrotem wróci do widoku z trzeciej osoby, a ty będziesz musiał przemieszczać się po planszy i zniszczyć trzy wieże. Wyglądają one tak, jak na obrazku powyżej.

Przemieszczaj się jedyną dostępną ściężką i niszcz po drodze wszystkie wrogie czołgi oraz kosmitów. Czasami będą pojawiać się też barykady, ale je również możesz zniszczyć.

Po dotarciu do ostatniej wieży, Zinyak włączy na niej tarczę i nie będziesz mógł zadać jej żadnych obrażeń. Na miejsce również przybędzie duża ilość wrogów, więc eliminuj ich do momentu w którym twój czołg zostanie zniszczony. Wtedy pojawi się motor (oznaczony gwiazdką), więc wsiądź na niego.

Teraz po prostu przemieszczaj się aż do końca trasy, unikając przeszkód oraz wrogów. Duże, zielone strzałki na trasie wskazują w którą stronę musisz skręcić.

Po chwili dojedziesz do końca trasy i zostaniesz przeniesiony do pokoju z dwoma drzwiami. Wybierz niebieskie drzwi po lewej stronie, a następnie włączy się minigierka, w której będziesz musiał odpowiadać na pytania.

Do każdego pytania jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź, ale wybranie złej odpowiedzi nie zakończy się porażką. Możesz skorzystać z metody prób i błędów lub z odpowiedniej kolejności prawidłowych odpowiedzi podanych poniżej.

Approach The Computer -> I Am A Slave -> Fly Towards The Purple Star -> Enter The Purple Star -> Drink The Wine -> Wake Up -> Make 2 Martini Glasses Out Of Coconuts -> Offer The Architect A Drink -> Your Mom's A Slave -> I'm Sorry -> I Said I'm Sorry -> I Want To Rescue Matt Miller -> And Who's That? -> Then Where's Matt? -> Let's Do This -> I Know You Can Beat Him, Matt! -> Punch Killbane -> Punch Killbane Again ->Time To Go, Matt -> Answer The Phone

Po ukończeniu tego etapu misja dobiegnie końca.

Nagrody:

 • 3,000 cache
 • Doświadczenie

Retrieve Matt Miller

Wejdź do The Ship poprzez którąś z bram Gateway, a następnie idź porozmawiaj z Kinzie, której lokacja jest oznaczona gwiazdką.

Po przerywniku siądziesz za sterami robota, za którego pomocą będziesz musiał uwolnić Matta. Podążaj za gwiazdką i eliminuj spotykanych po drodze przeciwników. Po chwili dojdziesz do momentu, w którym będziesz musiał wzbić się na platformę. Wciśnij spację aby wzbić się w powietrze, klawiszem F natomiast zmniejszasz odległość od ziemi. Po prawej stronie ekranu również znajdują się dwa paski - niebieski to żywotność twojego robota, a biały to energia którą zużywasz na latanie. Niszcz niebieskie skrzynki które są rozrzucone po statku i zbieraj wypadające z nich urządzenia - będą one regenerować pasek twojej żywotności.

Niektóre drzwi będą blokować ci drogę, więc wciskaj klawisz SHIFT aby wykonać dash, który rozwali drzwi.

Przemieszczaj się dalej za gwiazdką eliminując po drodze wszystkich przeciwników. Dojdziesz do korytarza w którym znajdują się dwie platformy oddzielone od siebie pustą przestrzenią. Użyj więc umiejętności latania, aby przefrunąć nad nimi i dostać się na platformy.

Idź dalej aż znajdziesz Matta, a następnie przejdziecie do kolejnego pomieszczenia. Matt zacznie szukać części, które ulepszą bronie twojego robota, a ty będziesz musiał go bronić przed nadchodzącymi kosmitami.

Nagi Matt w poszukiwaniu części do robota - #8 - Zero Cool - Opis przejścia - Saints Row IV - poradnik do gry
Nagi Matt w poszukiwaniu części do robota

Najlepiej stój blisko niego i eliminuj kosmitów, którzy się zbliżą. W ten sposób będziesz miał cały czas kontrolę nad tym co się dzieję wokół Matta i kosmici nie będą mogli mu zadać żadnych obrażeń. Po chwili Matt skończy szukać części, więc wyeleminuj pozostałych kosmitów i wtedy dostaniesz nową broń.

Wypróbuj ją gdy wybiegnie nowa fala kosmitów. Po prostu przytrzymuj LPM, aby strzelać serią pocisków. Możesz również przybliżyć celownik przytrzymując PPM.

Przejdź teraz do kolejnego pomieszczenia i podążaj za gwiazdką. Dojdziesz do platformy w której Kinzie będzie was eskortować, jednak przybycie na miejsce zajmie jej trochę czasu. Ponownie będziesz musiał bronić Matta przed atakiem kosmitów. Eliminuj ich więc używając nowo nabytej broni, a gdy twój pasek życia spadnie zbyt nisko, szukaj wtedy niebieskich skrzynek aby go zregenerować. Po chwili twoja broń przestanie działać, więc będziesz musiał zabijać kosmitów tak, jak robiłeś to na początku. Długo to jednak nie potrwa, bo za chwilę przyleci po was Kinzie. Biegnij wtedy do statku i wsiądź do środka.

Przejmiesz stery nad działem znajdującym się na statku. Strzelaj w statki kosmitów, które będą próbowały cię zniszczyć. Po chwili pojawi się nieco większy przeciwnik, ale zignoruj go, bo jego tarcza będzie bronić go przed twoimi pociskami.

Po paru minutach znajdziesz się przy samym wyjściu, ale przed tobą pojawi się również wcześniej widziany duży statek. Jego tarcza uchroni go przed twoimi pociskami, ale po jego bokach znajdują się dwie kolumny, które musisz zniszczyć. Są one oznaczone czerwonym celownikiem, więc strzelaj w nie, aż dojdzie do wybuchu. Twój statek przeleci bezpiecznie przez bramę i tym samym zakończy się misja.

Nagrody:

 • 3,000 cache
 • Crewmate - Matt Miller
 • Homie - Matt Miller
 • Loyalty Missions - odblokowane
 • Doświadczenie

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Saints Row IV

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Saints Row IV

zobacz więcej informacji o grze
Saints Row IV

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji