poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik StarCraft II: Heart of the Swarm

Poradnik - solucja do gry Starcraft II: Heart of the Swarm szczegółowo opisuje komplet 20 zadań dedykowanych kampanii dla pojedynczego gracza. Opisane zostały również osiągnięcia związane z każdą z misji, a szereg załączonych map ułatwi nawigację.

poradnik, solucja do gry w zawiera 129 stron i 201 ilustracji, rozmiar pliku to 22,8 MB

Dominacja

Główne zadania - Dominacja - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Główne zadania:

 1. Zbierz 100 jaj
 2. Zagara nie może zebrać 100 jaj
 3. Zniszcz bazę Zagary

Dodatkowe zadania:

 1. Zniszcz zainfekowane centra dowodzenia (2)

Nagroda za zadania główne:

 1. Nowa jednostka: Tępiciel
 2. +5 do poziomu Kerrigan

Nagroda za zadania dodatkowe:

 1. +2 do poziomu Kerrigan
Zanim rozpoczniemy misję powinniśmy odwiedzić jamę ewolucyjna na pokładzie Lewiatana i wybrać jedną z trzech dostępnych dla zerglingów mutacji - Dominacja - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Zanim rozpoczniemy misję powinniśmy odwiedzić jamę ewolucyjna na pokładzie Lewiatana i wybrać jedną z trzech dostępnych dla zerglingów mutacji. Proponuję skorzystać z opcji przyspieszony metabolizm, dzięki czemu będziemy mogli o wiele łatwiej przemieszczać nasze wojska po mapie oraz dosyłać posiłki do głównej grupy uderzeniowej.

Po załadowaniu misji naszym pierwszym krokiem powinno być stworzenie nowych robotnic oraz nadrządców - każde pole kryształów powinno mieć przypisanych do niego trzech zbieraczy - Dominacja - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Po załadowaniu misji naszym pierwszym krokiem powinno być stworzenie nowych robotnic oraz nadrządców - każde pole kryształów powinno mieć przypisanych do niego trzech zbieraczy. Niedługo tez spotkamy naszego oponenta - Zagarę w obstawie kilku zerglingów. Musimy ją jak najszybciej przechwycić: dużego robala eliminujemy wybuchem kinetycznym, zaś mniejsze zergi za pomocą miażdżącego chwytu. Niestety Zagara wycofa się i w niedługim czasie będzie ponownie gotowa do akcji. To właśnie powstrzymywanie jej przed zbieraniem jaj będzie w tej misji naszym najważniejszym zajęciem.

W międzyczasie powinniśmy dalej rozwijać nasza bazę - Dominacja - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

W międzyczasie powinniśmy dalej rozwijać nasza bazę. Niedługo będziemy potrzebowali stałego źródła zerglingów, aby uzupełniać straty, jakie poniesiemy w walce z wojskami Zagary. Jednocześnie też powinniśmy rozpocząć eksplorację mapy i zbieranie jaj przy pomocy Kerrigan. Nasze pierwsze kroki powinniśmy skierować w centrum mapy [1] i wyeliminować znajdujące się tam struktury zergów. Możemy również wysadzić w powietrze zainfekowane centrum dowodzenia [A] - jest to jeden z dwóch budynków Terran, które musimy zniszczyć, aby wypełnić zadanie poboczne. Druga konstrukcja znajduje się na północ od pierwszej [B].

Następnym celem będzie przedpole przed bazą Zagary [2] - Dominacja - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Następnym celem będzie przedpole przed bazą Zagary [2]. Jeśli przejmiemy kontrolę nad tym obszarem i pozostawimy tutaj część naszych jednostek, będziemy mogli bez problemu zabijać naszego przeciwnika za każdym razem, gdy zregeneruje on swoje siły. Pozwoli to nam na swobodną eksplorację reszty mapy. Polecam pozostawić tutaj kilka królowych roju oraz sporą gromadę zerglingów. Reszta jednostek może towarzyszyć Kerrigan w zbieraniu jaj.

Jako, że zablokowaliśmy postępy Zagary możemy w tym momencie wypełnić zadania potrzebne do zdobycia kilku osiągnięć - Dominacja - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Jako, że zablokowaliśmy postępy Zagary możemy w tym momencie wypełnić zadania potrzebne do zdobycia kilku osiągnięć. Jaja wysadzone wymagają od nas odwiedzenia wszystkich gniazd tępicieli obecnych na mapie [X], jeśli zaś od początku misji graliśmy agresywnie i szybko opanowaliśmy punkt [2] to po zakończeniu misji powinniśmy automatycznie otrzymać Ajajaj, nie masz jaj. W przypadku, gdyby zabrakło nam minerałów, możemy oczyścić obszar oznaczony [minerały] i wybudować tam drugą wylęgarnię. Teraz pozostaje zebrać wszystkie 100 jaj i doprowadzić do masowego wylęgu tępicieli.

Przyszedł czas na najprzyjemniejszą część misji - Dominacja - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Przyszedł czas na najprzyjemniejszą część misji. Zaznaczamy nowe jednostki, kierujemy je do bazy Zagary [3] i podziwiamy eksplozje. Po zniszczeniu wszystkich budynków misja zakończy się sukcesem.

Dominacja (osiągnięcia)

Dominacja - Dominacja (osiągnięcia) - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Dominacja:

Osiągnięcie to otrzymamy automatycznie po zakończeniu misji.

Jaja wysadzone:

Zanim zbierzemy 100 jaj będziemy musieli doprowadzić do wylęgu we wszystkich sześciu gniazdach tępicieli. Wszystkie konieczne do odwiedzenia lokacje zostały oznaczone na mapie [X].

Ajajaj, nie masz jaj:

Podczas rozgrywki na normalnym poziomie trudności nie możemy dopuścić, aby Zagara zdobyła chociaż jedno jajo. Jeśli postępowaliśmy według opisu przejścia misji i zablokowaliśmy obszar [2] będący jedynym wyjściem z bazy przeciwnika, nie powinniśmy mieć z tym najmniejszych problemów.

Ogień na niebie

Główne zadania - Ogień na niebie - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Główne zadania:

 1. Zniszcz krążowniki gorgona (7)
 2. Obudź gniazda zmory (7)

Dodatkowe zadania:

 1. Znajdź biomaterię zergów (3)

Nagroda za zadania główne:

 1. Misja ewolucyjna: Zergling

Nagroda za zadania dodatkowe:

 1. +3 do poziomu Kerrigan
Jak zawsze rozpoczynamy misję od przydzielenia robotnic do pól minerałów oraz zbudowania ekstraktora wespanu i obsadzenia go zbieraczami - Ogień na niebie - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Jak zawsze rozpoczynamy misję od przydzielenia robotnic do pól minerałów oraz zbudowania ekstraktora wespanu i obsadzenia go zbieraczami. Przeciwnik już na samym początku wyśle na nas krążownik gorgona, lecz nie panikujmy i powoli rozbudowujmy naszą bazę. W tej misji najważniejszą jednostką będą dla nas królowe roju, stąd tez polecam jak najszybciej rozpocząć wytwarzanie ich. Oprócz tego powinniśmy zmutować komorę ewolucyjną i ulepszyć nasze jednostki. Dopiero, gdy gorgona zbliży się do naszej bazy możemy wytworzyć nowy tumor biomasy i aktywować gniazdo zmory [1].

Naszym pierwszym celem będzie niewielka baza produkcyjna Dominium znajdująca się na południe od nas - Ogień na niebie - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Naszym pierwszym celem będzie niewielka baza produkcyjna Dominium znajdująca się na południe od nas. Znajdują się tam koszary i fabryka, wyeliminowanie których pozwoli nam na wyruszenie na wschód. Jeśli zależy nam na odblokowaniu wszystkich osiągnięć możemy po drodze zebrać biomaterię zergów [A] oraz zniszczyć dowództwo orbitalne [B].

Druga baza Terran znajduje się na północ od naszej pozycji startowej - Ogień na niebie - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Druga baza Terran znajduje się na północ od naszej pozycji startowej. W międzyczasie możemy skorzystać z nowych tumorów i podprowadzić biomasę pod gniazda [2] i [3] lecz jeszcze nie aktywujmy ich. Możemy to zrobić w ostatniej chwili, dzięki czemu zyskamy więcej czasu na wykonanie zadań pobocznych. Zanim uderzymy na północno-zachodnią pozycję Dominium powinniśmy posiadać przynajmniej 6-7 królowych roju i niewielka grupę zerglingów. Teraz korzystając z mocy Kerrigan możemy uszkadzać bunkry i niszczyć czołgi oblężnicze a resztę zergów wykorzystać do posprzątania niedobitków. Zniszczenie dowództwa orbitalnego [B] nie powinno stanowić dla nas żadnego problemu.

Kontynuujmy ekspansję biomasy. Jako, że tumor może stworzyć tylko jednego potomka będziemy musieli skorzystać z pomocy królowych roju i wytworzyć kilka zapasowych komórek. Powinniśmy również stworzyć więcej wojska - do swobodnego ukończenia misji przyda się przynajmniej 15 dużych robali. Przejmując punkty [4] i [5] możemy zebrać pobliską biomaterię zergów [A].

To już prawie koniec misji - Ogień na niebie - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

To już prawie koniec misji. Udajmy się na południe, w kierunku centrum mapy - musimy koniecznie uważać na przelatujące nad naszymi głowami krążowniki gorgona! Wystarczy omijać znajdujący się pod nimi celownik a będziemy bezpieczni. Doprowadzamy biomasę do gniazda [6] oraz powoli w kierunku gniazda [7] lecz jeszcze nie aktywujemy ich.

Czeka nas teraz najtrudniejsze starcie w całej misji - musimy zaatakować główną bazę Terran, gdyż wewnątrz niej znajduje się ostatnie dowództwo orbitalne - Ogień na niebie - Kampania - Char - StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Czeka nas teraz najtrudniejsze starcie w całej misji - musimy zaatakować główną bazę Terran, gdyż wewnątrz niej znajduje się ostatnie dowództwo orbitalne. Posiadając 15 królowych roju oraz korzystając z wybuchu kinetycznego Kerrigan powinniśmy bez większych problemów zniszczyć fortyfikacje i nasz ostateczny cel [B]. Teraz możemy jeszcze zebrać trzecią biomaterię zergów [A] i aktywować ostatnie gniazdo zmory [7].

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
StarCraft II: Heart of the Swarm

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

StarCraft II: Heart of the Swarm

zobacz więcej informacji o grze
StarCraft II: Heart of the Swarm

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne