poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Silent Hill 3

Obszerna solucja do trzeciej części znakomitego thrillera Silent Hill 3, której akcja rozgrywa się w alternatywnej i niezwykle niebezpiecznej rzeczywistości, pełnej śmiercionośnych kreatur rodem z najstraszniejszego horroru.

poradnik, solucja do gry w zawiera 90 stron i 274 ilustracji, rozmiar pliku to 5,3 MB

Shopping Mall cd.

Podejdź do drzwi i wciśnij klawisz używania. Pojawi się specjalne okienko. Wpisz prawidłową kombinację (przyciski najlepiej jest wskazywać myszką). Zamek w drzwiach zostanie odblokowany co oznacza, iż będziesz mógł wejść do środka.

Załączy się scenka - [Solucja] Shopping Mall cz.4 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Załączy się scenka. Heather zauważy dziwną kobietę stojącą po drugiej stronie korytarza. Podejdzie do niej. W rozmowie Claudia (bo tak ma ona na imię) zacznie mówić o ponownych narodzinach utraconego raju i udziale naszej bohaterki w tym wszystkim. Cała scena jest mocno pokręcona, ocenę wydarzeń pozostawiam Tobie :-) Po skończonej rozmowie ruszaj prosto. Dojdziesz w końcu do windy, z której skorzystaj.

Zaczekaj aż winda zjedzie na dół - [Solucja] Shopping Mall cz.4 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Zaczekaj aż winda zjedzie na dół. Gdy ta się zatrzyma na ziemię upadnie radio. Heather podejdzie i podniesie go. O jego zastosowaniu pisałem już wcześniej. Pamiętaj, aby mieć je cały czas włączone. Idź prosto. Stanie się coś dziwnego. Heather znajdzie się w upiornej windzie. Po drodze będzie świadkiem wielu makabrycznych scen. Gdy tylko uzyskasz nad nią kontrolę zapisz stan gry!

Zauważ, że zmieniła się tylko sceneria - [Solucja] Shopping Mall cz.4 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Zauważ, że zmieniła się tylko sceneria. Rozkład pomieszczeń jest identyczny. Przygotuj broń. Z prawej strony nadbiegnie Double-Head. Zabij go. Biegnij w tamtym kierunku. Po dotarciu do skrzyżowania (ścieżki prowadzące w lewo i w prawo) skieruj się do drzwi zlokalizowanych na wprost (screen). Znajdziesz się w niewielkim składziku. Zabierz trzy napoje lecznicze oraz Ampoule (najsilniejsza mikstura przywracająca utracone zdrowie).

Biegnij na północ - [Solucja] Shopping Mall cz.4 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Biegnij na północ. Zerknij na mapę. Zauważ, że do centralnego pomieszczenia kompleksu prowadzą pojedyncze drzwi. Przejdź przez nie. Uważaj ponieważ okolicę patrolują trzy Closery. Skieruj się do oświetlonego korytarza, który ukazałem na screenie.

Biegnij prosto - [Solucja] Shopping Mall cz.4 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Biegnij prosto. Nie wdawaj się w żadne walki. Jeśli możesz zerknij na mapę. Zapamiętaj sobie gdzie zlokalizowano damską toaletę. Udaj się tam. Na początek wejdź do pomieszczenia znajdującego się na lewo od toalety.

Skieruj się do półek po lewej - [Solucja] Shopping Mall cz.4 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Skieruj się do półek po lewej. Znajdziesz tu dwa magazynki do pistoletu oraz apteczkę. Weź wszystko. Zanim jednak wyjdziesz podejdź do plakietki umieszczonej przy drzwiach. Przeczytaj ją a następnie zgaś światło. Dzięki temu zauważysz ukrytą latarkę. Weź ją.

Wyjdź na zewnątrz - [Solucja] Shopping Mall cz.5 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Wyjdź na zewnątrz. Skieruj się do damskiej toalety. Miejsce to zupełnie nie przypomina tego, które odwiedzałeś na samym początku zabawy. Podejdź do luster i zabierz odplamiacz (Bleach). Uwaga! Przedmiot ten nie pojawi się w toalecie gdy masz ustawiony najmniejszy poziom trudności łamigłówek (Easy)!

Drobny smaczek: zanim wyjdziesz podejdź do zamkniętych drzwi (przy oknie) - [Solucja] Shopping Mall cz.5 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Drobny smaczek: zanim wyjdziesz podejdź do zamkniętych drzwi (przy oknie). Zapukaj. Ktoś na to pukanie odpowie! Cofnij się kawałek a gdy usłyszysz otwierające się drzwi wróć się. Twoim oczom ukaże się niecodzienny widoczek :-) Zanim wyjdziesz na zewnątrz koniecznie zapisz stan gry.

Po znalezieniu się na korytarzu zacznij kierować się na wschód - [Solucja] Shopping Mall cz.5 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Po znalezieniu się na korytarzu zacznij kierować się na wschód. Ignoruj ewentualnych przeciwników oraz boczne drzwi. Skieruj się do tych widocznych na screenie. Uważaj ponieważ po drugiej stronie znajdują się dwaj przeciwnicy: Closer oraz Double-Head!

Najlepiej jest ich ominąć, tym bardziej, że ciosy Closera są naprawdę potężne - [Solucja] Shopping Mall cz.5 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Najlepiej jest ich ominąć, tym bardziej, że ciosy Closera są naprawdę potężne. Skieruj się do dobrze już znanego boksu (tego, w którym Heather zabiła pierwszego potwora na samym początku gry). Znajdziesz tu dwa cenne przedmioty: wieszak (Hanger), który wykorzystasz za kilka chwil oraz kamizelkę kuloodporną. Dobrze jest ją od razu założyć. Zanim wyjdziesz zapisz stan gry.

Wracaj do głównego hallu, czyli do miejsca, w którym spotkałeś pierwszego Closera - [Solucja] Shopping Mall cz.5 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Wracaj do głównego hallu, czyli do miejsca, w którym spotkałeś pierwszego Closera. Skieruj się do pomieszczenia przysłoniętego roletą. Znajduje się ono na wprost od korytarza, przez który na samym początku przybiegłeś (tuż po wizycie w magazynku). Ukazałem je na screenie.

Idź prosto - [Solucja] Shopping Mall cz.5 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Idź prosto. Bez obaw, nie ma tu żadnych wrogów. Po chwili kamera ukaże znajdującą się u góry drabinę. Niestety, Heather jej nie dosięgnie. Podejdź do drabiny i wejdź do inwentarza. Wybierz z niego wieszak. Dzięki temu bez problemu ściągniesz ją sobie na dół. Czym prędzej z niej skorzystaj. Na górze czeka Cię kilka kolejnych spotkań z potworami, polecam więc zapisać teraz stan gry.

Znajdziesz się na drugim piętrze centrum handlowego - [Solucja] Shopping Mall cz.5 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Znajdziesz się na drugim piętrze centrum handlowego. Idź w prawo. Spokojnie, chwilowo nikogo jeszcze nie spotkasz. Po dotarciu do widocznych na screenie schodów ruchomych wejdź po nich na górę.

Wpadniesz tu na kilku wrogów - [Solucja] Shopping Mall cz.6 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Wpadniesz tu na kilku wrogów. Jeśli chcesz możesz się trochę porozglądać po okolicy. Znajdziesz między innymi zamknięte drzwi. Nie jest to jednak konieczne. Skieruj się do pomieszczenia na prawo od ruchomych schodów (screen).

Porozglądaj się trochę - [Solucja] Shopping Mall cz.6 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Porozglądaj się trochę. Podejdź do stołu i przyjrzyj się bliżej ugotowanemu psu (chory pomysł!). Heather zauważy, iż z jego brzucha wystaje jakiś klucz i automatycznie go zabierze. Zanim jeszcze wyjdziesz skieruj się za ladę. Pod talerzami znajdziesz napój leczniczy oraz apteczkę. Wracaj do miejsca startu (na zewnątrz i po ruchomych schodach na dół).

Usłyszysz jakieś dziwne szumy - [Solucja] Shopping Mall cz.6 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Usłyszysz jakieś dziwne szumy. Skieruj się w prawo (widok z kamery, dla Heather jest to przeciwny kierunek). Podejdź do włączonego telewizora i wciśnij klawisz używania. Po obejrzeniu filmiku (czy raczej usłyszeniu jednego słowa :-)) skieruj się wgłąb korytarza.

Idź cały czas prosto - [Solucja] Shopping Mall cz.6 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Idź cały czas prosto. Po dotarciu do łóżka z trupem wybierz lewe drzwi. Znajdziesz się u jubilera. Podejdź do wyróżniającego się eskponatu. Zabierz Walnut (orzech). Jeśli chcesz możesz go zbadać w inwentarzu. Heather powie, iż słyszy coś brzękającego w środku. Zapisz stan gry, bo za chwilę staniesz oko w oko z Closerem.

Skieruj się do niewielkich drzwi (tuż obok eksponatu) - [Solucja] Shopping Mall cz.6 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Skieruj się do niewielkich drzwi (tuż obok eksponatu). Uważaj ponieważ korytarz jest patrolowany przez pojedynczego Closera. Omiń go. Biegnij prosto. Przy pierwszym skrzyżowaniu skręć w prawo. Dobiegniesz do drzwi ukazanych na screenie. Będziesz mógł użyć świeżo zdobytego klucza, aby je otworzyć.

Znajdziesz się w barze - [Solucja] Shopping Mall cz.6 - Silent Hill 3 - poradnik do gry

Znajdziesz się w barze. Na początek zabierz dwa napoje lecznicze znajdujące się za ladą. Idź dalej. Na ścianie powinieneś zauważyć stalową rurkę. Weź ją. Od tej chwili będzie to Twoja podstawowa broń biała. Jeśli chcesz możesz ją sobie wybrać z inwentarza chociaż jeśli wcześniej mało walczyłeś (i masz dużo amunicji) to lepiej pozostać przy pistolecie. Skieruj się do podwójnych drzwi prowadzących na zewnątrz.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Silent Hill 3

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Silent Hill 3

zobacz więcej informacji o grze
Silent Hill 3

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe