poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Farming Simulator 2013

Poradnik do gry Farming Simulator 2013 to zestawienie wszelkich przydatnych dla graczy informacji. W opracowaniu znalazły się porady ogólne, dokładny opis sterowania i pierwszych kroków graczy początkujących, metody uprawy i wiele innych.

poradnik, solucja do gry w zawiera 222 stron i 352 ilustracji, rozmiar pliku to 33,1 MB

Pierwsza sprzedaż sprzętu i nowy zakup: opryskiwacz

Pole nr 16 gotowe do zasiewu po zakończonej kultywacji. - Pierwsza sprzedaż sprzętu i nowy zakup - opryskiwacz - Pierwsze kroki - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry
Pole nr 16 gotowe do zasiewu po zakończonej kultywacji.

Kultywacja pola nr 16 powinna się już zakończyć. Jednocześnie siewnik na polu nr 29 ma zapewne jeszcze sporo pracy. Aby polepszyć plony warto zainwestować w opryskiwacz, który podwaja zbierany plon. Twoim celem jest zakup opryskiwacza za 28 900 $. Brakujące pieniądze możesz zdobyć na dwa sposoby: sprzedając jeden z ciągników oraz sprzedając część plonów z silosów.

Po pierwsze sprzedaj jeden z zielonych ciągników - Pierwsza sprzedaż sprzętu i nowy zakup - opryskiwacz - Pierwsze kroki - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry

Po pierwsze sprzedaj jeden z zielonych ciągników. Realnie, aby nie przerywać pracy poprzez zmianę sprzętu zamontowanego do ciągnika potrzebujesz: jednego ciągnika do kultywatora, jednego ciągnika do siewnika i jednego ciągnika do przyczepy bądź oprysków. Opryski ze względu na zasięg opryskiwacza to szybka i prosta sprawa, dlatego nie warto trzymać do nich osobnego ciągnika. Ciągnik możesz sprzedać korzystając panelu. Wejdź do sklepu z menu, a następnie przejdź do zakładki "posiadane". Gdy wybierzesz właściwy typ posiadanej maszyny, klikasz sprzedaj i jeden z tych ciągników znika, a do kasy gospodarstwa trafia 10 500 $. Jednak nie jest to opłacalny sposób.

Lepiej osobiście udać się do sklepu i dostarczyć sprzedawany pojazd - Pierwsza sprzedaż sprzętu i nowy zakup - opryskiwacz - Pierwsze kroki - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry

Lepiej osobiście udać się do sklepu i dostarczyć sprzedawany pojazd. Dzięki temu dostaniesz 20% więcej pieniędzy. W tym przypadku zamiast wcześniej oferowanych 10 500 $ otrzymasz 12 600 $, czyli o 2 100 $ więcej (wspomnę, że na sprzedaży pierwszej przyczepy pszenicy zarobiłeś ok. 3 500 - 3 700 $). A więc warto. Tym bardziej, że jeden z Twoich ciągników stoi przed sklepem.

Zatem przełącz się pomiędzy posiadanymi maszynami tak, by znaleźć się w ciągniku przed sklepem znajdującym się na północ od farmy. Następnie wjedź ciągnikiem na zaznaczony żółtymi liniami prostokąt, wysiądź, wejdź na ikonkę sprzedaży i kliknij odpowiedni przycisk - na końcu potwierdź sprzedaż za 12 600 $. Przed sklepem zostaniesz bez środka transportu, ale przecież możesz przenieść się do jednej z pozostałych posiadanych maszyn.

Czas skorzystać z drugiego sposobu pozyskania pieniędzy - Pierwsza sprzedaż sprzętu i nowy zakup - opryskiwacz - Pierwsze kroki - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry

Czas skorzystać z drugiego sposobu pozyskania pieniędzy. Jeśli ciągnikiem z przyczepą jeszcze nie wróciłeś na teren farmy zrób to. Udaj się do silosów i wypełnił przyczepę np. jęczmieniem (w Młynie zazwyczaj najbardziej opłaca się sprzedawać pszenicę i jęczmień - sprawdź ceny). Udaj się do Młyna, zrób zrzut i wróć po kolejną przyczepę, tym razem niech to będzie ponownie pszenica. Zawieź ją ponownie do tego samego punktu zrzutu. W ten sposób w silosach zostanie ci po ok. 2 tony jęczmienia i pszenicy.

Aby pozyskać jeszcze więcej gotówki sprzedaj np. rzepak w Gospodzie. - Pierwsza sprzedaż sprzętu i nowy zakup - opryskiwacz - Pierwsze kroki - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry
Aby pozyskać jeszcze więcej gotówki sprzedaj np. rzepak w Gospodzie.

Jeśli jeszcze brakuje ci pieniędzy na opryskiwacz możesz albo zaczekać aż pszenica wzejdzie, skosić ją i sprzedać, albo korzystając z innych zapasów sprzedać np. rzepak czy kukurydzę. Aby dojechać do innych miejsc skupu poza Młynem musisz pokonać większy dystans, dlatego też zamień ciągniki i przesiądź się do Buhrer 6135 A i do niego dołącz przyczepę. W tym przypadku dobrym interesem jest zabrać z silosów rzepak i zawieźć go do Gospody.

Zakup opryskiwacz by dwukrotnie zwiększyć plony. - Pierwsza sprzedaż sprzętu i nowy zakup - opryskiwacz - Pierwsze kroki - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry
Zakup opryskiwacz by dwukrotnie zwiększyć plony.

Gdy będziesz już miał wystarczające środki włącz sklep i go kup. Możesz także wsiąść w ciągnik i pojechać na północ do położonego obok miasteczka sklepu. I tak będziesz musiał tam pojechać by odebrać opryskiwacz - nikt go nie dostarczy na teren farmy. W przyszłości gdy będziesz kupował nowy samobieżny pojazd (np. ciągnik, kombajn) nie musisz jechać do sklepu. Po zakupie z menu sklepu nowy pojazd pojawi się przed sklepem - po prostu się do niego przesiądź (tak jak przełączasz się pomiędzy posiadanymi pojazdami).

Tymczasem gdy dotrzesz do sklepu zobaczysz, że stoi przed nim twój opryskiwacz - Pierwsza sprzedaż sprzętu i nowy zakup - opryskiwacz - Pierwsze kroki - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry

Tymczasem gdy dotrzesz do sklepu zobaczysz, że stoi przed nim twój opryskiwacz. Aby dokonywać zakupów w sklepie należy do niego najpierw wejść, a później będąc na ikonce zakupu kliknąć odpowiedni przycisk. Podłącz opryskiwacz do ciągnika.

Pierwsze opryski

Po zakupie opryskiwacza musisz go napełnić na farmie. - Pierwsze opryski - Pierwsze kroki - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry
Po zakupie opryskiwacza musisz go napełnić na farmie.

Zanim rozpoczniesz opryski musisz napełnić opryskiwacz. Skieruj się na farmę, stań obok, zbiornika i dopełnił go. Najlepiej jest napełnić go do pełna, ale licz się z tym że to spory koszt na początek, ok. 1 000 $.

Opryski to bardzo szybki etap prac. - Pierwsze opryski - Pierwsze kroki - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry
Opryski to bardzo szybki etap prac.

Z posiadanym opryskiwaczem udaj się na wcześniej zasiane i już wschodzące pole nr 29. Rozłóż opryskiwacz i ustaw się tak, by jak najlepiej objąć zasięgiem posiadane pole. Opuść opryskiwacz, włącz i rozpocznij opryski jadąc z prędkością tempomatu 2. Do opryskiwacza nie możesz wynająć pracownika - musisz zawsze robić to sam! Gdy dojeżdżasz do końca, wyłącz opryskiwacz i nawróć szerokim łukiem (jeśli to możliwe) by się dobrze ustawić to kolejnego oprysku - nie zmieniaj prędkości. Opryskanie nawet największego pola zajmie tylko chwilę.

Powyższy filmik do gry Farming Simulator 2013 jest pierwszym z trzech odcinków zawartych na playliście będących kompensacją wiedzy zawartej w poradniku. Autor Jakubek120 ukazuje cały proces rozpoczęcia gry z bogatym komentarzem oraz z własnymi poradami. Pierwszy odcinek tyczy o przygotowaniu pola pod uprawy na przykładzie pszenicy oraz zbiory wyrośniętego zboża wraz z ukazaniem działania maszyn gospodarstwa rolnego. Drugi odcinek z kolei zawiera informacje o elementach interfejsu i sprzedaży towarów, obsługę komputera i porównywanie cen, a także miejsca sprzedaży i rozładunku towaru. Ostatnia zaś część ukazuje metody i narzędzia do nawożenia i opryskiwania pola używając nawozu naturalnego oraz chemicznego.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Farming Simulator 2013

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Farming Simulator 2013

zobacz więcej informacji o grze
Farming Simulator 2013

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe