poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik FIFA 13

Poradnik do gry FIFA 13 zawiera wszystko, czego potrzebuje fan wirtualnej piłki nożnej autorstwa studia EA Sports. Solucja składa się z opisu trybów rozgrywki, podstawowych zagrań i różnorodnych sposobów rozgrywania akcji opatrzonych filmami.

poradnik, solucja do gry w zawiera 83 stron i 138 ilustracji, rozmiar pliku to 108,7 MB

Jak bronić skutecznie?

Oczywistą sprawą jest fakt, że mecz wygrywa ten, który więcej strzeli niż straci, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie bramki przed atakami przeciwników - Jak bronić skutecznie? - Obrona - FIFA 13 - poradnik do gry

Oczywistą sprawą jest fakt, że mecz wygrywa ten, który więcej strzeli niż straci, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie bramki przed atakami przeciwników. Staraj się bronić całą formacją defensywną - jeśli tylko jest to możliwe - wspomaganą przez pojedynczych pomocników - unikaj niepotrzebnych strat w środku pola, powodujących niebezpieczne kontry, a także staraj się unikać przenoszenia większości zawodników w okolice pola karnego podczas rozgrywania rzutów rożnych. Nie próbuj wykonywać wślizgów w sytuacji, w której po nieudanej interwencji zabraknie asekuracji innego zawodnika z tyłu - staraj się utrzymać w biegu i zaczekać na kolegę z defensywy, który wspomoże Twoje działania. Staraj się dobierać odpowiednią taktykę po uprzedniej analizie składu przeciwnika - to jedna z kluczowych czynności decydujących o potencjalnym sukcesie.

Podstawowe techniki obronne

Odbiór piłki

Najbardziej pospolitym sposobem przerwania akcji przeciwnika jest odbiór piłki za pomocą prostego wystawienia nogi i zatrzymania biegu rywala. By wykonać taką akcję, wciśnij w odpowiednim momencie kółko (B, LPM).

Pressing/popchnięcie i odbiór piłki

Bardzo dobrym pomysłem jest wybijanie przeciwnika z rytmu biegowego - jeśli będziemy robić to w granicach przepisów, zawodnik wkrótce straci piłkę, a zawodnik z Twojego zespołu stojącego nieopodal bez problemu przejmie futbolówkę.

Wślizg

Wykonywanie wślizgu to niezwykle ryzykowna czynność, choć niejednokrotnie to właśnie on staje się ostatnią instancją przed strzałem czy też wyjściem sam na sam z Twoim bramkarzem. By wykonać wślizg, wciśnij kwadrat (X, S).

Kontrola tempa

Kontrolowanie tempa atakującego zawodnika pozwala zaatakować we właściwym momencie i skutecznie przeprowadzić odbiór piłki. By mieć rywala pod opieką, wciśnij L2 (LT, ruch myszą). Możesz również kontrolować tempo przy wykorzystaniu sprintu - wówczas wciskasz jednocześnie powyższe przyciski oraz R2 (RT, wydłużony ruch myszą).

Pressing kolegi

Możesz również skorzystać z pomocy kolegi z zespołu, wciskając przycisk R1 (RB, D).

Zaawansowane techniki obrony

Krycie na skrzydle

Krycie na skrzydle wymaga od Ciebie współpracy - nie uda Ci się powstrzymać szarżującego duetu bez pomocy kolegi z formacji. Najłatwiejszym sposobem rzecz jasna jest zastosowanie zwykłego odbioru piłki

Blokowanie rywala

Bardzo przydatną w odcinaniu dostępu do podań zagrywką jest wbiegnięcie przed zawodnika, do którego adresowane jest (w tym przypadku najczęściej) podanie prostopadłe górą. Asekuracja futbolówki pozwala na jej łatwe odegranie do bramkarza bądź wybicie na aut.

Wślizg w polu karnym

Ryzyko związane ze sprokurowaniem rzutu karnego w takiej sytuacji jest spore, ale czasami warto spróbować takie interwencji, zwłaszcza w momencie, gdy jesteśmy pewni, że zdążymy wybić piłkę w odpowiedniej chwili.

Zgranie do bramkarza

Świetnym pomysłem, porządkującym grę defensywną, jest wycofanie piłki do bramkarza i ponowne rozpoczęcie akcji - ten krótki moment pozwoli Ci na zdecydowanie, który wariant ataku będzie najlepszy w danej sytuacji.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
FIFA 13

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

FIFA 13

zobacz więcej informacji o grze
FIFA 13

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe