poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik World of Tanks

Poradnik do World of Tanks zawiera zarówno informacje podstawowe, jak i garść porad dla graczy zaawansowanych. Ponadto zawiera szczegółowe opracowanie najpopularniejszych w grze pojazdów wraz z ich cechami jak również metodami walki przeciwko nim.

poradnik, solucja do gry w zawiera 462 stron i 334 ilustracji, rozmiar pliku to 28,8 MB

Informacje ogólne

Stepy to otwarta mapa charakteryzująca się licznymi polami, małymi pagórkami oraz drobnymi obniżeniami terenu - Stepy - Mapy - World of Tanks - poradnik do gry

Stepy to otwarta mapa charakteryzująca się licznymi polami, małymi pagórkami oraz drobnymi obniżeniami terenu. Otwarte pole po środku jest idealne do walk na odległość. Mamy także do dyspozycji przełęcz na wschodzie - drogę idealną dla szybkich czołgów z mocną wierzą oraz ścieżkę prowadzącą między głazami na zachodzie - doskonałą dla graczy preferujących walkę bezpośrednią. Mapa idealna dla artylerii, która posiada na niej bezpośredni ostrzał w dowolne miejsce.

Rozmiar mapy: 1000m X 1000m

Rodzaj kamuflażu: Letni

Taktyka dla czołgów lekkich

Podstawowe miejsca dla zwiadowców. - Stepy - Mapy - World of Tanks - poradnik do gry
Podstawowe miejsca dla zwiadowców.

Podstawowym zadaniem czołgu lekkiego jest zwiad aktywny po środku mapy lub szybkie dotarcie do głazów umieszczonych po wschodniej stronie mapy i prowadzenie stamtąd zwiadu pasywnego. Mamy bardzo ważne zadanie - jest nim wykrycie niszczycieli oraz czołgów, które pozostały w zaroślach przy bazie. Dzięki ich podświetleniu nasza drużyna będzie miała bezpośredni ostrzał we wrogie pojazdy. Równie ważnym zadaniem jest wykonanie zwiadu, który poinformuje naszą drużynę gdzie udały się pojazdy przeciwnika - na wschód, czy zachód.

Taktyka dla czołgów średnich

Taktyka dla czołgów średnich. - Stepy - Mapy - World of Tanks - poradnik do gry
Taktyka dla czołgów średnich.

Grając czołgiem średnim mamy szeroki wybór opcji gry - jeśli posiadamy czołg z mocną wieżą możemy udać się na stanowiska zaznaczone liniami. Znajdują się tam wzniesienia, zza których możemy wychylać wyłącznie wieżę i ostrzeliwać przeciwnika wjeżdżającego do przełęczy. Możemy również zaatakować przełęczą. Po jej zdobyciu będziemy mieli możliwość ataku ze wschodniej flanki oraz ostrzał przeciwnika z boku. Jeśli posiadamy wsparcie drużyny (niszczyciele znajdujące się w zaroślach przy bazie) możemy wykonać szybki manewr środkową drogą. Jest to bardzo niebezpieczna opcja ataku, lecz możemy dzięki temu nie tylko prowadzić ostrzał, ale także podświetlać pojazdy wroga. Wykorzystując tą drogę możemy ukrywać się za głazami umieszczonymi przy drodze.

Taktyka dla czołgów ciężkich

Taktyka dla czołgów ciężkich. - Stepy - Mapy - World of Tanks - poradnik do gry
Taktyka dla czołgów ciężkich.

Wybierając czołg ciężki powinniśmy zająć się przeprowadzeniem ataku po zachodniej stronie mapy. Wychylając się zza głazów w technice sidescrap, możemy swobodnie ostrzeliwać wrogie pojazdy z naprzeciwka. Drogą tą są najczęściej prowadzone szybkie ataki bezpośrednie, lecz można tutaj także postawić na obronę flanki, którą ciężko przełamać. Pamiętajmy o artylerii, dla której nieporuszające się czołgi ciężkie są idealnym celem ataku.

Taktyka dla niszczycieli czołgów

Taktyka dla niszczycieli czołgów. - Stepy - Mapy - World of Tanks - poradnik do gry
Taktyka dla niszczycieli czołgów.

Zadaniem niszczycieli czołgów jest wsparcie czołgów średnich na wchodzie, czołgów ciężkich na zachodzie oraz ostrzał podświetlonych pojazdów przeciwnika przy bazie. Ważnym elementem jest również obrona bazy w razie sytuacji, gdy nasze siły zostaną zniszczone na którejś flance. Grając niszczycielem pamiętajmy o wykorzystaniu roślinności, która dodaje nam bonus do współczynnika kamuflażu oraz wykorzystajmy głazy do ochrony przez ostrzałem. Wyświetlone pozycje niszczycieli czołgów są najczęstszym celem dla artylerii na tej mapie.

Gdy już zadecydujemy, jaki styl gry nam odpowiada nadchodzi pora na doszlifowanie naszych umiejętności. Postaram się tutaj zaprezentować kilka porad ułatwiających grę: dotyczyć będą one zarówno ustawień interfejsu użytkownika, dobierania pojazdów do plutonu jak również pokażę kilka bardziej zaawansowanych manewrów przydatnych na polu walki.

Ustawienia interfejsu

World of Tanks posiada dużo różnych opcji wpływających zarówno na wygląd gry, jak również na rozgrywkę. Po kliknięciu klawisza ESC a następnie wybraniu opcji Ustawienia przechodzimy do menu GRA. W celu ułatwienia rozgrywki proponuję odznaczyć opcję Włącz drganie pojazdu w trybie snajperskim oraz zaznaczyć Wł. nagrywanie bitwy. Walki zostaną zapisane w katalogu gry, w podkatalogu replays a obejrzeć je można w dowolnym momencie. Wystarczy wyłączyć World of Tanks i zrobić dwuklik na pliku.

Kolejna bardzo przydatna zmiana w interfejsie to prawidłowe ustawienie znaczników - Ustawienia interfejsu - Porady zaawansowane - World of Tanks - poradnik do gry

Kolejna bardzo przydatna zmiana w interfejsie to prawidłowe ustawienie znaczników. Są to wszystkie symbole pojawiające się nad czołgami obecnymi w grze. Dokonujemy tego w zakładce ZNACZNIK. Proponuję zastosować następujące ustawienia:

  • Wytrzymałość pojazdu: Wytrzymałość / całkowita
  • Nazwa pojazdu/użytkownika: Nazwa czołgu
  • Wskaźnik wytrzymałości

Dla widoku alternatywnego (dostępnego po przyciśnięciu klawisza ALT):

  • Wytrzymałość pojazdu: Procent %
  • Nazwa pojazdu/użytkownika: Nazwa użytkownika
  • Wskaźnik wytrzymałości
  • Pokazuj dla zniszczonych

Powyższe ustawienia pozwalają na uzyskanie maksimum informacji w jak najkrótszym czasie. Przez cały czas widzimy ilość punktów życia przeciwnika (pozwala to nam łatwo zorientować się, czy następny strzał go zniszczy) oraz typ czołgu co ułatwia nam rozeznanie się w sytuacji na polu walki. Dzięki klawiszowi ALT otrzymujemy nazwę użytkownika wrogiego pojazdu (przydatne w koordynowaniu ataków z resztą drużyny) oraz podświetlamy wraki - dzięki temu wiemy, które pojazdy zostały wyeliminowane i nie stanowią już zagrożenia.

1 - Ustawienia interfejsu - Porady zaawansowane - World of Tanks - poradnik do gry

Dobieranie drużyny (Matchmaking)

Kolejną przydatną informacją jest sposób, w jaki World of Tanks dobiera graczy do drużyny. Początkujący czołgiści grając ze swoimi kolegami często narzekają, że ich pojazd nie jest w stanie uszkodzić maszyn wroga, gdyż są one zbyt wysokiego poziomu. Zazwyczaj winę za to ponosi wbudowany w grę system matchmaking - dobierający graczy do przeciwnych drużyn. W obrębie tego mechanizmu każdy istniejący w grze czołg ma przyznany tzw. poziom bitewny: przykładowo dla czołgu ciężkiego PzKpwf VI Tiger wynosi on 7-9. Oznacza to, że jest on w stanie natrafić tylko na przeciwników posiadających ten sam poziom bitewny. Najsłabszym przeciwnikiem jakiego spotkamy w ten sposób będą średnie czołgi piątego rzędu (KW-1, Pzkpwf IV) a najsilniejszym rzędu dziewiątego (np. E-75 lub IS-8). Problem pojawia się, gdy zamierzamy grać z kolegą w słabszym czołgu: w tym przypadku poziom bitewny naszego plutonu będzie taki sam, jak najwyższy poziom bitewny wśród zgrupowanych czołgów.

Zazwyczaj czołgi są w stanie walczyć jedynie z przeciwnikami w zakresie +-2 rzędy (tak, jak w powyższym przykładzie z PzKpwf VI Tiger). Jednak niektóre pojazdy maja znacznie szerszy zakres dostępnych dla nich poziomów bitewnych: zarówno artyleria jak i lekkie czołgi często trafiają na przeciwników o 4 rzędy wyższych. Spowodowane jest to głównie użytecznością tych pojazdów w walkach silniejszych pojazdów, gdyż nawet niskopoziomowy czołg lekki może przeprowadzić skuteczny zwiad, a niskopoziomowa artyleria jest w stanie krytycznie uszkodzić czołg ciężki.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
World of Tanks

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8.61 zł

World of Tanks

zobacz więcej informacji o grze
World of Tanks

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe
© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.regulaminkontakt i pomocgry onlinegame guides