poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Alan Wake PC

Poradnik do gry Alan Wake zawiera opis przejścia oraz ogólne porady dotyczące zasad rządzących rozgrywką, a także spis uzbrojenia, wyposażenia i przeciwników występujących w świecie Alana Wake’a. Poradnik został uzupełniony o opis 2 odcinków specjalnych.

poradnik, solucja do gry w zawiera 212 stron i 485 ilustracji, rozmiar pliku to 22,3 MB

Na niebie pojawią się ptaki, a na Twoją ścieżkę składają się drewniane, spróchniałe kładki, które lada chwila mogą się zarwać - Mirror Peak (3) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Na niebie pojawią się ptaki, a na Twoją ścieżkę składają się drewniane, spróchniałe kładki, które lada chwila mogą się zarwać. Przebiegaj sprintem po kładkach i świeć latarką w stronę nadlatujących ptaków, gdy tylko postawisz stopę na stałym gruncie.

Dotrzesz do kopalni srebra - Mirror Peak (3) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Dotrzesz do kopalni srebra. Zeskocz do korytarza kopalni, by uciec przed ptakami. Droga przez kopalnię początkowo jest wąska i prosta. W pewnym momencie dojdziesz do dużej jaskini, w której na skałach wymalowano napisy widoczne w świetle latarki. Idź wąskim korytarzem w lewo. Gdy dojdziesz do wody, wróć do wspomnianej wyżej jaskini. Rusz drugim, niezbadanym jeszcze korytarzem.

Dojdziesz do większego pomieszczenia, z którego widać wyjście z kopalni - Mirror Peak (3) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Dojdziesz do większego pomieszczenia, z którego widać wyjście z kopalni. Nie dane Ci będzie jednak z niego skorzystać. Korytarz wiodący do wyjścia zawali się, a Ty zostaniesz zaatakowany przez grupę wrogów. Wykończ ich stosując flary lub granat błyskowy.

Jak zauważysz na krótkim filmiku, jeden z potworów otworzył Ci drogę próbując rozpocząć z Tobą walkę - Mirror Peak (3) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Jak zauważysz na krótkim filmiku, jeden z potworów otworzył Ci drogę próbując rozpocząć z Tobą walkę. Ruszaj tą właśnie drogą. Dojdziesz do olbrzymiego szybu.

Podejdź do panelu i użyj go - Mirror Peak (3) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Podejdź do panelu i użyj go. Dzięki niemu opuścisz metalowe wsporniki i utworzysz kładkę, po której będzie można przejść do dalszej części etapu.

Gdy znajdziesz się po drugiej stronie szybu, wejdź po znajdującej się tam drabinie - Mirror Peak (3) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Gdy znajdziesz się po drugiej stronie szybu, wejdź po znajdującej się tam drabinie. Tam skorzystaj z kolejnego panelu, by podnieść sobie metalowe wsporniki i raz jeszcze skorzystać z nich w charakterze kładki. Gdy przejdziesz ponad przepaścią, natkniesz się na trzeci panel.

Użyj go, po czym wyjdź na górę po pobliskiej drabinie - Mirror Peak (3) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Użyj go, po czym wyjdź na górę po pobliskiej drabinie. Przejdź po metalowych wspornikach i podejdź do drabiny, którą znajdziesz na górze. Kopnij ją, by zjechała do niższego poziomu. Zejdź po niej, a znajdziesz się w pobliżu znanego Ci już panelu. Podnieś metalowe wsporniki jeszcze wyżej, a następnie przejdź po nich do wyjścia z szybu kopalnianego.

Wyjdź po drabinie na górę i kopnij znajdujące się tam deski - Mirror Peak (3) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Wyjdź po drabinie na górę i kopnij znajdujące się tam deski. Wyjdziesz w końcu na zewnątrz. Po prawej będziesz mieć schody. Idąc na górę, znajdziesz race. Idąc na dół, wejdziesz na ścieżkę do Mirror Peak.

Na niebie pojawią się ptaki - Mirror Peak (4) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Na niebie pojawią się ptaki. Jak najszybciej uruchom pobliski generator, by zapewnić sobie źródło światła. Pozbieraj leżące w pobliżu wyposażenie.

Podjedzie do Ciebie wagonik - Mirror Peak (4) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Podjedzie do Ciebie wagonik. Wsiądź do niego i udaj się na drugą stronę wąwozu. Podczas jazdy zaatakuje Cię sporo ptaków. Broń się przed nimi latarką. W pewnym momencie wagonik urwie się i walnie o zbocze góry. Pozbieraj się, wykończ dwóch nadchodzących przeciwników i ruszaj jedyną dostępną drogą.

Na Twojej drodze pojawi się nagle wagon - Mirror Peak (4) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Na Twojej drodze pojawi się nagle wagon. Obejdź wagon lewą stroną i udaj się do pobliskiego światła. Weź ze skrzynki wyposażenie i ruszaj dalej.

Dojdziesz do ruin, w których znajdziesz karabin myśliwski i amunicję do niego - Mirror Peak (4) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Dojdziesz do ruin, w których znajdziesz karabin myśliwski i amunicję do niego. Uzbrój się i biegnij dalej wydeptaną ścieżką. Zabij napotkanych wrogów i udaj się do kolejnego źródła światła.

Stamtąd biegnij dalej - Mirror Peak (4) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Stamtąd biegnij dalej. Dotrzesz do mostu. Gdy na niego wejdziesz, przeciwnicy zaatakują Cię z obu stron. Wyjmij karabin myśliwski i powystrzelaj ich wszystkich. Gdy będzie po walce, ruszaj dalej. Za skałami po lewej znajdziesz skrzynię z zaopatrzeniem.

Dotrzesz do ruin - Mirror Peak (4) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Dotrzesz do ruin. Pchnij stojące na Twojej drodze deski, kopnij podpory napotkanej drewnianej platformy, a następnie ruszaj przed siebie.

Wejdź do ruin przez piwnicę - Mirror Peak (4) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Wejdź do ruin przez piwnicę. Szybko się zorientujesz, że to bardzo dziwne pomieszczenie. Wyjdź na wyższy poziom budynku. Pozbieraj leżące tutaj wyposażenie, a następnie idź na samą górę budowli.

Gdy tylko wejdziesz na zzieleniałe kawałki podłogi, spadniesz na niższy poziom i zostaniesz zaatakowany przez dużą grupę wrogów - Mirror Peak (4) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Gdy tylko wejdziesz na zzieleniałe kawałki podłogi, spadniesz na niższy poziom i zostaniesz zaatakowany przez dużą grupę wrogów. Korzystając z granatów błyskowych, rac i karabinu myśliwskiego pokonaj wszystkich przeciwników.

Po walce wróć na samą górę, przeskocz dziurę w podłodze, a następnie zeskocz niżej, na ziemię - Mirror Peak (4) - Odcinek 3- Okup - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Po walce wróć na samą górę, przeskocz dziurę w podłodze, a następnie zeskocz niżej, na ziemię. Kontynuuj wędrówkę. W pewnym momencie włączy się przerywnik filmowy, a trzeci odcinek zakończy się.

Cauldron Lake Lodge

Po przebudzeniu poczekaj chwilę, a przyjdzie dr Hartman - Cauldron Lake Lodge (1) - Odcinek 4- Prawda - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Po przebudzeniu poczekaj chwilę, a przyjdzie dr Hartman. Po krótkiej rozmowie ruszaj za nim. Wejdź za lekarzem do windy.

Czeka Cię długa wędrówka - Cauldron Lake Lodge (1) - Odcinek 4- Prawda - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Czeka Cię długa wędrówka. Koniec końców, dotrzecie do pomieszczenia pełnego pacjentów, a następnie do stołówki. Obejrzyj przerywnik filmowy, a dostaniesz stronę maszynopisu.

Wróć do pomieszczenia z pacjentami - Cauldron Lake Lodge (1) - Odcinek 4- Prawda - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Wróć do pomieszczenia z pacjentami. Wejdź po znajdujących się tam schodach na górę i udaj się do swojego pokoju.

Gdy wejdziesz do pokoju, włączy się kolejny przerywnik filmowy - Cauldron Lake Lodge (1) - Odcinek 4- Prawda - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Gdy wejdziesz do pokoju, włączy się kolejny przerywnik filmowy. Gdy się skończy, udaj się w kierunku stołówki, którą przed chwilą odwiedziłeś. Natkniesz się na pacjentów kliniki i ogłuszoną pielęgniarkę. Koło niej zobaczysz klucz. Podnieś go i udaj się do biura Hartmana. Po drodze natkniesz się na Barry'ego.

Po przerywniku filmowym uciekaj do pokoju, w którym znalazłeś ogłuszoną pielęgniarkę - Cauldron Lake Lodge (1) - Odcinek 4- Prawda - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Po przerywniku filmowym uciekaj do pokoju, w którym znalazłeś ogłuszoną pielęgniarkę. Otwórz zamek stojący na Twojej drodze, a następnie wejdź na górę, tak jakbyś szedł do pokoju Alana. Naprzeciwko zobaczysz generator. Uruchom go.

Ruszaj dalej, a dotrzesz do małego pokoiku - Cauldron Lake Lodge (1) - Odcinek 4- Prawda - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Ruszaj dalej, a dotrzesz do małego pokoiku. Znajdziesz tam racę. Weź ją i odpal ją w następnym pomieszczeniu. Dzięki temu pozbędziesz się nawiedzonych przedmiotów. By przejść dalej, musisz zlikwidować posągi niedźwiedzi blokujące drzwi. Tutaj również dobrze jest posłużyć się racą. Jeśli Ci się wypali, wróć do miejsca, w którym ją znalazłeś - natrafisz na kolejną.

Biegnij dalej - Cauldron Lake Lodge (1) - Odcinek 4- Prawda - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Biegnij dalej. Droga jest wąska i prosta, nie sposób się tutaj zgubić. Dojdziesz do zamkniętych drzwi. Pozwól, by nawiedzony przedmiot po drugiej stronie rozwalił drzwi.

Ruszaj dalej, a natkniesz się na kolejne zamknięte drzwi - Cauldron Lake Lodge (1) - Odcinek 4- Prawda - Alan Wake - PC - poradnik do gry

Ruszaj dalej, a natkniesz się na kolejne zamknięte drzwi. Postaraj się tak ustawić dokładnie między drzwiami, a nawiedzonym przedmiotem. Chodzi o to, by uskoczyć przed lecącym przedmiotem i tym samym pozwolić mu rozwalić drzwi. Gdy już to zrobisz, wyjdź na zewnątrz i idź do Barry'ego.

zobacz inne poradniki do gry Alan Wake

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik PC do gry
Alan Wake

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Alan Wake

zobacz więcej informacji o grze
Alan Wake

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe