poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Great Escape

Opis przejścia taktycznej gry akcji The Great Escape, opartej na głośnym filmie wojennym. Tutaj również grupa alianckich żołnierzy próbuje uciec ze ściśle strzeżonego niemieckiego obozu jenieckiego.

poradnik, solucja do gry w zawiera 79 stron i 225 ilustracji, rozmiar pliku to 4,6 MB

MISJA 4: Struggle In The Mountains

Rodzaj etapu: skradanie i akcja

Przeciwnicy: uzbrojeni i wrogo nastawieni żołnierze (od momentu wszczęcia walki)

Stopień trudności: 6/10 (sporo przeciwników, których trzeba pokonać; spokojny jest tylko początek etapu)

Długość misji: średnia (15-25 minut)

Opis przejścia:

Początkowo strażnicy nie są do Ciebie wrogo nastawieni tak więc możesz spokojnie między nimi lawirować.

Nowy cel: Escape from the mountain (Ucieknij z gór)

Biegnij prosto - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Biegnij prosto. Po chwili w oddali zauważysz pojedynczą chatkę. Zignoruj strażnika, który przy niej stoi i wejdź do środka.

Powinieneś usłyszyć telefon - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Powinieneś usłyszyć telefon. Musisz do niego koniecznie dobiec ponieważ obóz, z którego właśnie uciekłeś dzwoni, aby zaalarmować o ucieczce zbiega przebranego w niemiecki uniform. Po wejściu do chatki skieruj się do prawego pomieszczenia. Podejdź do telefonu i wciśnij klawisz używania.

Zjawi się oficer - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Zjawi się oficer. Spyta Cię co się stało. Twój bohater oczywiście skłamie. Skorzystaj z okazji i zabierz znajdujące się tu przedmioty. Powinieneś znaleźć apteczkę oraz trochę amunicji.

Samego oficera możesz udusić - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Samego oficera możesz udusić. Dobrze by jednak było na wszelki wypadek zapisać przed tym stan gry. Aby kogoś udusić stan za nim a gdy pojawi się ikona rąk wciśnij lewy przycisk myszy a następnie rytmicznie go wciskaj, aby nie wypuścić duszonej osoby. Po tym jak oficer padnie na ziemię zabierz wszystko z pomieszczenia. Koniecznie musisz wziąć ze sobą pistolet.

Wyjdź na zewnątrz - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Wyjdź na zewnątrz. Przejdź przez furtkę i skieruj się do chatki po lewej. Idź na jej tyły. Powinieneś znaleźć tu drabinę, po której wyjdź na górę.

Zauważ, że w dachu jest dziura - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.2 - The Great Escape - poradnik do gry

Zauważ, że w dachu jest dziura. Podbiegnij do niej i zeskocz na dół. Nie martw się tym, że Twój bohater stracił trochę życia. Inaczej byś się tam nie dostaniesz. Znajdziesz się w magazynku. Zabierz klucze oraz snajperkę. Szczególnie zwróć uwagę na karabin. Bez niego ciężko Ci będzie ukończyć ten etap.

Wyjdź z chatki (drzwi otworzysz nowo zdobytym kluczem) - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.2 - The Great Escape - poradnik do gry

Wyjdź z chatki (drzwi otworzysz nowo zdobytym kluczem). Przygotuj się do otwarcia ognia. Stań w jakimś odludnym miejscu i wyciągnij karabin. Przymierz w gostka stojącego w wieży (z reflektorem) i zabij go. Rozpocznie się piekło. Załatwiaj wszystkich nadbiegających strażników (około 6-8). Dopiero gdy wszyscy będą martwi skieruj się do ścieżki prowadzącej na górę. Biegnij prosto.

Po chwili dobiegniesz do miejsca, w którym przy ciężarówce stoi dwóch wartowników - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.2 - The Great Escape - poradnik do gry

Po chwili dobiegniesz do miejsca, w którym przy ciężarówce stoi dwóch wartowników. Koniecznie musisz ich zabić.

Ruszaj dalej - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.2 - The Great Escape - poradnik do gry

Ruszaj dalej. Przez dłuższy czas na nikogo nie wpadniesz. Problemy zaczną się gdy dobiegniesz do widocznych na screenie skał. Załatw dwóch snajperów a także gostków z karabinami maszynowymi, którzy nadbiegną z prawej strony. Przeciwników trzymaj na dystans. Nie zapomnij też o regularnym leczeniu swej postaci.

Biegnij cały czas na dół - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.2 - The Great Escape - poradnik do gry

Biegnij cały czas na dół. Dobrze by było co jakiś czas zatrzymywać się za kolejnymi przeszkodami i w spokoju eliminować nowych wartowników. KONIECZNIE zajmij się gostkiem stojącym przy CKM-ie. Nie możesz się do niego zbliżyć, bo poszatkuje Cię na kawałki.

Wejdź do wieżyczki i sam skorzystaj z CKM-u - [MISJA 4] Struggle In The Mountains cz.2 - The Great Escape - poradnik do gry

Wejdź do wieżyczki i sam skorzystaj z CKM-u. Zabij nadbiegających strażników. Dobrze jest strzelać w beczki (wypełnione są benzyną). Gdy teren będzie w miarę oczyszczony wyjdź z budki i biegnij do miejsca oznaczonego na mapie. Po chwili załączy się scenka.

MISJA 5: Burn The Code Book

Rodzaj etapu: skradanie i akcja

Przeciwnicy: kilka grupek żołnierzy a także wrogi czołg

Stopień trudności: 5/10 (najtrudniejszy jest początek i koniec; momenty w pojeździe opancerzonym są za to banalnie proste)

Długość misji: średnia (20-30 minut)

Opis przejścia:

Misję zaczynasz na torach. Wbrew temu co podaje gra nie musisz się zbytnio śpieszyć z dotarciem do zestrzelonego samolotu.

Nowy cel: Get into the army depot (Dostań się do wojskowego składziku)

Jeśli jednak chcesz zaliczyć początek misji bez żadnych większych zgrzytów to powinieneś od razu pobiec w wyznaczone miejsce - [MISJA 5] Burn The Code Book cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Jeśli jednak chcesz zaliczyć początek misji bez żadnych większych zgrzytów to powinieneś od razu pobiec w wyznaczone miejsce. Skieruj się do widocznej na screenie chatki.

Nowy cel: Steal a vehicle (Ukradnij pojazd)

Nowy cel: Drive to the farmhouse (Jedź na farmę)

Pamiętaj o tym żeby kierować się przy zboczu góry - [MISJA 5] Burn The Code Book cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Pamiętaj o tym żeby kierować się przy zboczu góry. Po dotarciu do rogu budynku pobiegnij prosto, aby schować się za kolejnym. Biegnij dalej. Na koniec musisz skierować się do widocznych na screenie drzwi. Jeśli wcześniej się pośpieszyłeś to strażnik powinien właśnie iść w przeciwnym kierunku. W przeciwnym przypadku odczekaj aż ponownie odejdzie.

Ostrożnie uchyl drzwi - [MISJA 5] Burn The Code Book cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Ostrożnie uchyl drzwi. Musisz zaskoczyć znajdującego się tu pracownika. Najlepiej jest go udusić. Uwaga! Jeśli Ci się to nie uda wczytaj poprzedni stan gry, bo najprawdopodobniej będzie to oznaczało automatyczną porażkę. Po uduszeniu pracownika nie zapomnij domknąć drzwi tak żeby wartownik na zewnątrz niczego nie zauważył!

Pozbieraj znajdujące się tu przedmioty - [MISJA 5] Burn The Code Book cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Pozbieraj znajdujące się tu przedmioty. Obowiązkowo zabierz też leżący na jednym ze stołów klucz francuski. Zaraz z niego skorzystasz.

Przejdź do garażu - [MISJA 5] Burn The Code Book cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Przejdź do garażu. Znajdziesz tu pojazd opancerzony. Niestety, jest zepsuty. Zanim z niego skorzystasz będziesz go więc musiał naprawić. Podejdź do widocznego na screenie miejsca i skorzystaj z klucza francuskiego.

Możesz już wskakiwać do środka - [MISJA 5] Burn The Code Book cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Możesz już wskakiwać do środka. Pamiętaj o tym, że wóz, który za chwilę poprowadzisz jest kuloodporny tak więc nie wahaj się rozjeżdżać wartowników. Jedź prosto. Przejedź pierwszych strażników. Skieruj się do bramy, jedź jedyną możliwą drogą.

Po dotarciu do widocznego na screenie miejsca zatrzymaj się - [MISJA 5] Burn The Code Book cz.1 - The Great Escape - poradnik do gry

Po dotarciu do widocznego na screenie miejsca zatrzymaj się. Wysiądź z pojazdu. Okolica jest "monitorowana" przez wrogi czołg. Zanim ruszysz dalej będziesz się musiał go pozbyć. W przeciwnym przypadku automatycznie byś zginął.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Great Escape

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Great Escape

zobacz więcej informacji o grze
The Great Escape

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe