poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Men of War: Wietnam (Men of War: Vietnam)

Poradnik do gry Men of War: Vietnam zawiera szczegółowy opis wszystkich dziesięciu misji. Każdy z opisów przedstawia nie tylko skuteczny sposób przejścia danej misji, lecz także konkretne wskazówki.

poradnik, solucja do gry w zawiera 193 stron i 193 ilustracji, rozmiar pliku to 18,3 MB

Nowy cel: Eliminate hostiles by the temporary ranger HQ. (Wyeliminuj wrogów w tymczasowej bazie rangerów.)

Wracaj do łodzi patrolowej i ustaw ją w [23]. Jest to doskonałe miejsce, aby bez trudu pozabijać za pomocą karabinu zamontowanego na łodzi wszystkich żołnierzy znajdujących się w okolicach [24]. Jeśli jacyś poukrywali się w środku chat, to strzelaj w nie dotąd, aż zostaną zniszczone. Ze wszystkich wrogów w tym miejscu powinien pozostać tylko jeden - zostaw go i płyń do [25].

Zapisz grę - Misja 2- Vietnamese Connection (3) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Zapisz grę. Z naprzeciwka z [26] wypłynie amerykańska łódź. Ponieważ zarówno twoja, jak i przeciwnika są skierowane naprzeciw siebie, wygrana będzie należała do tego, kto pierwszy wyeliminuje żołnierza obsługującego karabin. Nie przegraj więc tego pojedynku i najlepiej zacznij strzelać zanim jeszcze wroga łódź znajdzie się w twoim zasięgu. Strzelaj dotąd, aż zdejmiesz karabiniera, po czym wybij resztę załogi w taki sam sposób, w jaki robiłeś to poprzednim razem.

Ostrożnie płyń do [27] - Misja 2- Vietnamese Connection (3) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Ostrożnie płyń do [27]. Uważaj - po chwili w [28] zjawi się kilku przeciwników z wyrzutniami granatów. Musisz jak najszybciej ich wyeliminować, gdyż łatwo mogą uszczuplić twoją załogę, a co nawet groźniejsze - zniszczyć twoją łódź, na co sobie nie możesz pozwolić. Ta jednak jest dość wytrzymała, także masz trochę czasu.

Ustaw łódź dokładnie w [29] i dokładnie tak, jak pokazuje to poniższy obrazek - Misja 2- Vietnamese Connection (3) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Ustaw łódź dokładnie w [29] i dokładnie tak, jak pokazuje to poniższy obrazek. Niech przy obu karabinach na łodzi stoją żołnierze. Wybierz jednego z nich i ostrzelaj na oślep bazę w [30]. Co ciekawe, z tej pozycji jest możliwe zabicie kilku wrogów w bazie, mimo że ta jest w sporej odległości od łodzi i jest również wyżej usytuowana. Przeciwnicy zaczną oczywiście biec w twoją stronę. Zabijaj tych, którzy będą biegli przez las, a kiedy kilku zgrupuje się na brzegu, wybierz drugi (lewy) karabin i sterując nim, pozbaw życia wrogów. Naprzemiennie steruj karabinami starając się wybić jak największą liczbę wrogów.

Kiedy dostaniesz komunikat o oczyszczeniu bazy, jeszcze nie schodź z łodzi - Misja 2- Vietnamese Connection (3) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Kiedy dostaniesz komunikat o oczyszczeniu bazy, jeszcze nie schodź z łodzi. Najpierw poszukaj na jednym z drzew snajpera widocznego na poniższym obrazku. Można go trafić z łodzi, dlatego największa trudność polega na znalezieniu go (być może będziesz musiał podejść do niego którymś ze swoich ludzi okrążając bazę szerokim łukiem). Gdy już spadnie z drzewa, wysiądź z łodzi i biegnij do bazy. Podnieś jednym z ludzi radio leżące obok studni w [30] (przytrzymaj klawisz Tab, aby podświetlić wszystkie przedmioty, w tym i radio). Tu misja się zakończy.

1 - Misja 2- Vietnamese Connection (3) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry
1 - Misja 3- Battle on the River Mekong - mapa - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Nowy cel: Reclaim the bridge. (Przejmij kontrolę nad mostem.)

Nie sugeruj się odprawą. Po pierwsze, wrogie wojska nie nadejdą, dopóki nie przejmiesz kontroli nad mostem, a co za tym idzie, możesz spokojnie hałasować. Musisz jednak uważać na dwóch snajperów w [1] i [2], którzy mogą w każdej chwili jednym strzałem pozbawić życia twojego snajpera, jeśli nie będziesz ostrożny. Gdy tylko na twoim snajperze pojawi się czerwona kropka, oznaczać to będzie, że przeciwnik w niego celuje. Od razu uciekaj biegiem w jakieś inne miejsce, aż znikniesz z zasięgu wzroku wrogich snajperów. Ci wrogowie są na razie zakamuflowani, dlatego nie widać ich na mapie, ale zajmiemy się nimi nieco później. Misję zaczniesz od eliminacji kilku samotnych żołnierzy patrolujących mapę. Wybierz snajpera (zaczynasz w [3]) i biegnij do [4]. Poczekaj na żołnierza, który stanie na brzegu w [5], a wtedy zabij go.

Kolejny cel nadejdzie ścieżką prowadzącą od brzegu w głąb dżungli - Misja 3- Battle on the River Mekong (1) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Kolejny cel nadejdzie ścieżką prowadzącą od brzegu w głąb dżungli. Poczekaj, aż oddali się od swojego towarzysza patrolującego okolice drogi i znajdzie się w [6], dopiero wtedy zakończ jego żywot. W międzyczasie eliminuj kolejnych pojedynczych żołnierzy - trzeciego dopadniesz, kiedy zatrzyma się w [7], na czwartego zaczaj się przy drodze i wykończ go, kiedy dojdzie do [8].

Czas na snajperów w [1] i [2] - Misja 3- Battle on the River Mekong (1) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Czas na snajperów w [1] i [2]. Obaj zwróceni się tyłem do rzeki i, co już zostało wspomniane, obaj są zakamuflowani. Aby ich odkryć, możesz albo sprowokować ich do strzału, albo podejść naprawdę bardzo blisko któregoś z nich (tuż pod drzewo, na którym siedzą). Druga opcja jest bezpieczniejsza, o ile prawidłowo obejdziesz obserwowane przez snajperów pozycje i zbliżysz się z miejsca, na które nie patrzą. Obaj snajperzy są widoczni na obrazkach poniżej, w obu przypadkach po odkryciu któregoś z nich oddal się spod drzewa na kilka metrów (ale nie w miejsce, które snajper obejmuje wzrokiem!), a potem zdejmij siedzącego na nim snajpera celnym strzałem. Nie zapomnij zabrać amunicji i apteczek.

1 - Misja 3- Battle on the River Mekong (1) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry
Pozostało jeszcze dwóch żołnierzy oddalonych od posterunku, a potem sam posterunek przy moście - Misja 3- Battle on the River Mekong (1) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Pozostało jeszcze dwóch żołnierzy oddalonych od posterunku, a potem sam posterunek przy moście. Ukryj się w zaroślach w [8] i zacznij systematycznie wybijać wszystkich żołnierzy w [9] i [10]. Skup uwagę przede wszystkim na tych, którzy stoją przy moździerzach w [9]. Wbrew pozorom nie musisz się aż tak obawiać tej broni. Warto na wszelki wypadek zapisać grę, ale moździerze są bardzo niecelne i właściwie pocisk musi bezpośrednio trafić w twojego snajpera, aby go zabić. Na miejsce zabitych wrogów przy ciężkich karabinach, na wieży strażniczej w [10] i przy moździerzach w [9] będą pojawiać się nowi, więc ich zachowanie tylko ułatwi ci zadanie.

Co jakiś czas możesz przemieszczać swojego snajpera, jeśli pociski moździerzy zaczną wybuchać niepokojąco blisko - Misja 3- Battle on the River Mekong (1) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Co jakiś czas możesz przemieszczać swojego snajpera, jeśli pociski moździerzy zaczną wybuchać niepokojąco blisko. Ucieczka będzie koniecznością również wtedy, kiedy nad tobą pojawi się flara rozświetlając teren wokół. Szybko uciekaj z takiego miejsca, bo jeśli zostaniesz zauważony, moździerzom będzie łatwiej cię trafić. Jedynym większym problemem mogą być żołnierze, którzy zaczną przeczesywać las. Wtedy po prostu przerwij zabijanie wrogów i ukryj się gdzieś. Poczekaj, aż wrócą na posterunek i zacznij masakrę od nowa. Dokładnie oglądaj posterunek i wybieraj kolejne cele, ewentualnie zmień pozycję snajpera, jeśli nie możesz dosięgnąć jakichś przeciwników.

2 - Misja 3- Battle on the River Mekong (1) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry
Kiedy zostanie ich tylko kilku, wycofają się na drugą stronę mostu - Misja 3- Battle on the River Mekong (1) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

Kiedy zostanie ich tylko kilku, wycofają się na drugą stronę mostu. Zgrupuj swoich ludzi przy szlabanie, ale do dalszej walki ponownie wybierz snajpera. Stań przy moście i zacznij robić to samo, co poprzednio, czyli po kolei zdejmować wrogich żołnierzy z [11] i [12]. Możesz jednego ze swoich ludzi umieścić na wieży strażniczej - jest tam ciężki karabin, który pomoże w eliminacji wrogów. Pamiętaj szczególnie o oponentach obsługujących ciężkie karabiny, również na wieży strażniczej. Ponownie, jeśli zabijesz np. przeciwnika na wieży, to kolejny zajmie jego miejsce, a za nim następny i tak dalej. W ten sposób można łatwo zabić sporo wrogów. Do ostatnich, których nie mogłeś trafić zza mostu, po prostu podejdź. Zakradnij się na tyły każdego z nich i wyeliminuj ich strzałami w głowę, jednak uważaj, aby pozostali cię nie odkryli (możesz np. położyć się za workami z piaskiem). Po wybiciu wszystkich wrogów otrzymasz nowy cel misji.

3 - Misja 3- Battle on the River Mekong (1) - Wietnam - Men of War: Wietnam - poradnik do gry

 

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Men of War: Wietnam

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Men of War: Wietnam

zobacz więcej informacji o grze
Men of War: Wietnam

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne