poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Napoleon: Total War

Poradnik do gry Napoleon: Total War przybliża początkującym graczom podstawowe mechanizmy rządzące zabawą, a tym, którzy są już zaznajomieni z serią Total War, przedstawia nowe funkcje i możliwości.

poradnik, solucja do gry w zawiera 117 stron i 167 ilustracji, rozmiar pliku to 5,7 MB

Szpiedzy

Szpiedzy to ludzie, do których zatrudnienia oficjalnie nikt się nie przyzna, a ich działania dalekie są od wzorów elegancji i dobrych stosunków międzypaństwowych. Im lepszy szpieg, tym więcej informacji dostarczy o garnizonie wrogiego miasta, wsi, fortu, itd. Człowiek taki może powiedzieć, jakie jednostki stacjonują w danym miejscu, ilu żołnierzy ma wróg, itd. Na podstawie takiej wiedzy możesz określić, jakich sił będziesz potrzebować do pokonania danej armii. Szpieg z małym doświadczeniem będzie w stanie rozpoznać tylko niektóre jednostki wroga i to bez podania liczebności żołnierzy w poszczególnych oddziałach. Natomiast agent, który od wielu lat pracuje w terenie dostarczy Ci kompletne informacje o każdym z oddziałów nieprzyjaciela.

Szpiedzy to firma wielobranżowa - zajmują się też zabójstwami - Szpiedzy - Agenci - Napoleon: Total War - poradnik do gry

Szpiedzy to firma wielobranżowa - zajmują się też zabójstwami. Generałowie, dowódcy armii, dżentelmeni, i inny mordercy mogą paść ofiarami Twojego agenta. Im lepszego masz szpiega, tym większa szansa na wykonanie zadania i ucieczkę bez zwracania na siebie uwagi lokalnych strażników. Ale to nie koniec możliwości agenta. Może on sabotować budynki znajdujące się w obcych miejscowościach. Jeśli chcesz nadszarpnąć gospodarkę, rozwój technologii lub społeczne nastroje, rozkaż swojemu szpiegowi podłożyć bombę pod któryś z budynków w mieście innego gracza. Uszkodzone w ten sposób nie mogą pełnić swoich funkcji aż nie zostaną zreperowane. Na przykład uszkodzenie koszar sparaliżuje możliwości rekrutacyjne w danym mieście na kilka tur (a naprawa zabiera nie tylko czas, ale i pieniądze).

Dżentelmeni

Dżentelmeni pojawiają się co jakiś czas w ośrodkach naukowych i miastach. To ludzie, którzy zajmują się przede wszystkim odkryciami naukowymi, ale nie tylko. Dżentelmen może przede wszystkim zajmować się rozwojem nowych technologii. Po umieszczeniu go w placówce naukowej gdzie trwają badania nad jakimś ulepszeniem, dżentelmen wspiera placówkę swoją wiedzą. Jeżeli dany człowiek zna się np. na technologii wojskowej (a więc ma odpowiednie zdolności - ich listę sprawdzisz klikając na nim prawym przyciskiem myszy), może przyspieszyć proces opracowywania i wdrażania ulepszeń dotyczących armii. Analogicznie wygląda to w przypadku innych gałęzi technologii.

Dżentelmen może kraść technologie przeciwników - Dżentelmeni - Agenci - Napoleon: Total War - poradnik do gry

Dżentelmen może kraść technologie przeciwników. Jeśli wyślesz swojego inteligenta do placówki badawczej wrogiego państwa, będziesz mógł dokonać kradzieży technologii. Dżentelmen spróbuje wynieść informacje na temat tych usprawnień, które opracował Twój wróg, a którymi Ty się jeszcze nie zajmowałeś. Szanse na pomyślną kradzież wyrażane są w procentach i zależą m. in. od prestiżu dżentelmena, a także od poziomu zaawansowania wykradanej technologii.

Dżentelmen może się też pojedynkować - możesz rozkazać swojemu dżentelmenowi rzucić wyzwanie innemu inteligentowi. Szanse na wygranie pojedynku są zależne od poziomu Twojego człowieka, a także jego przeciwnika. Ale uważaj - wyzywanemu na pojedynek przysługuje prawo do wyboru broni (pistolet lub rapier) - Twój przeciwnik będzie starał się wybrać tę broń, którą lepiej się posługuje, a która Twojemu bohaterowi nie pasuje zbytnio. W konsekwencji nawet dobry dżentelmen może przegrać, gdy natrafi na mistrza pistoletu lub rapiera.

Gałęzie badań

Rozwój technologiczny jest niezmiernie istotny dla efektywnego prowadzenia działań wojennych. Ale nowe technologie nie wpływają tylko na armię - mogą dotyczyć administracji państwowej, oraz obywateli. W grze znajdziesz trzy gałęzie badań - cywilne, wojskowe i przemysłowe. Na następnych stronach omówię poszczególne gałęzie rozwoju technologii. Używaj ich rozważnie, gdyż każdy patent ma ściśle określony zakres działania, a nie wszystkie z nich znajdą zastosowanie dla warunków panujących akurat w Twoim państwie.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Napoleon: Total War

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Napoleon: Total War

zobacz więcej informacji o grze
Napoleon: Total War

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne