poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Risen

Poradnik do gry Risen zawiera szczegółowy opis wszystkich zadań dla każdej z trzech stron po której może opowiedzieć się gracz oraz dokładne mapy okraszone serią oznaczeń, które powinny ułatwić ukończenie bardziej kłopotliwych wyzwań.

poradnik, solucja do gry w zawiera 118 stron i 442 ilustracji, rozmiar pliku to 14,5 MB

Myśliwi mają wrócić do polowania

1 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Po pierwszej rozmowie z Brogarem (M3 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Po pierwszej rozmowie z Brogarem (M3.5 ), możemy porozmawiać o nim z Samem (M3.4 ), a następnie poinformować go że może wrócić do swoich łowieckich obowiązków. Wtedy otrzymamy to zadanie. Musimy zagonić do pracy podwładnych Sama. Doug (M3.1 ) zacznie polować jeśli pomożemy mu w zadaniu Idź na polowanie z Dougiem , Luis (M3.10 ) natomiast zleci nam zabicie przebywających nieopodal (biały punkt) czmychających żądłoszczurów , zanim weźmie się do roboty. Sam będzie mógł wrócić do roli łowcy, kiedy ukończymy Walka o władzę i grzecznie poprosimy Brogara aby dał spokój Samowi . Lub zabijemy go na sam koniec walki na arenie.

Przeminęło ze złotem

2 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Po wykonaniu zadania Sługus Brogara , możemy zapytać Brogara (M3 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Po wykonaniu zadania Sługus Brogara , możemy zapytać Brogara (M3.5 ) o podległych mu wojowników. Dowiemy się że jeden z nich - Dorgan zaginął. Jego lokalizację wskaże nam Luis (M3.10 ) po uraczeniu go butelką piwa (Butelka piwa dla pijaka ). Wewnątrz jaskini znajdziemy kilka grobowych ciem , oraz ciało nieszczęśnika. Kiedy wrócimy do Brogara , będzie nas pytał o listę która była przy ciele bandyty. Nie ma znaczenia czy mu ją oddamy, czy też nie.

Najlepszy żołnierz w obozie bandytów

3 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
U Craiga (M3 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

U Craiga (M3.11 ) możemy opłacić sobie walkę na arenie. W przypadku wygranej dostajemy 2x tyle ile postawiliśmy. Według umiejętności [i ceny] wyróżniamy następujących wojowników areny: Ricardo (M3.2 ) [10 ] którego będziemy mogli wyzwać dopiero po wstępnej (długiej) rozmowie, Lorenzo (M3.6 ) [20 ] który nie będzie z nami walczył jeśli daliśmy mu w kość w zadaniu Idź do ruin świątyni z Lorenzo , Craig [50 ], Domingo (M3.3 ) [100 ]. Zanim ten ostatni zgodzi się z nami walczyć, będziemy musieli przynieść mu piwo (patrz Butelka piwa dla pijaka ). Ostatnim z wojowników których możemy wyzwać do walki jest Brogar (M3.5 ), ale nie będzie chciał z nami walczyć dopóki nie pokonamy reszty wojowników. Możemy go zabić na koniec walki.

Zakazane zabawy

Jeśli zgłosimy Rachel (M3.18 ) o tym, że Craig (M3.11 ) organizuje walki (Najlepszy żołnierz w obozie bandytów ), każe nam zabronić mu tej zabawy. Jeśli opowiemy się po jej stronie i faktycznie każemy mu zaprzestać działalności, zadanie zostanie anulowane, możemy jednak okłamać Rachel utrzymując, że Craig już nie będzie organizował walk. Oczywiście możemy również w ogóle nie wspominać jej o całym procederze. Ukończenie Najlepszy żołnierz w obozie bandytów i zameldowanie Craigowi o tym, że nikt nie chce z nami walczyć (po wybraniu kwestii o postawieniu na kogoś pieniędzy), kończy zadanie.

Haracz w obozie bandytów

4 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Po wykonaniu zadania Przeminęło ze złotem , Brogar (M3 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Po wykonaniu zadania Przeminęło ze złotem , Brogar (M3.5 ) zleci nam ściągnięcie długów od mieszkańców bagien. Musimy odwiedzić następujące osoby: Oscar (M3.17 ), Hawkins (M3.7 ), Dwight (M3.12 ), Obel (M3.15 ), Rhobart (M3.16 ) (konieczne wykonanie zadania Bagielce Rhobarta ), Luis (M3.10 ), Branon , Doug (M3.1 ), Enrico (M3.9 ). Od nas zależy, czy zebrane 200 monet oddamy Brogarowi , czy może je sobie przywłaszczymy.

Bagielce Rhobarta

Nie będziemy w stanie ściągnąć długu z Rhobarta (M3.16 ) zanim nie wykończymy trzech silnych bagielców przy wodospadzie koło jego chaty.

Walka o władzę

Zadanie otrzymujemy po rozmowie na temat Brogara (M3.5 ) z Samem (M3.4 ). Zostanie zakończone kiedy po ukończeniu Haracz w obozie bandytów udamy się do Rachel i opowiemy o tym jak Brogar kazał nam ściągać długi i wszystkie już zebraliśmy. Zleci nam zastraszenie Brogara , co uda się jeśli wykonaliśmy Najlepszy żołnierz w obozie bandytów . Kiedy zameldujemy Rachel (M3.18 ) o tym, że Brogar odstąpił, będziemy mogli spytać ją o nocleg, a ona podaruje nam dawną chatę Brogara .

Złote odłamki dla Oskara

5 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Kowal Oscar (M3 - Obóz Bandytów (2) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Kowal Oscar (M3.17 ) zleca nam znalezienie odłamków miecza dla Dona. Pytamy o fragmenty Luisa (M3.10 ) (patrz Butelka piwa dla pijaka ). Pierwszy fragment możemy kupić od Craiga (M3.11 ) za 100 monet . Drugi dostaniemy od Luisa w zamian za 2 piwa (możemy go również okraść). Trzeci znajdziemy w skrzyni (punkt żółty). Czwarty jest w posiadaniu Brogara (M3.5 ) i chociaż kradzież jest możliwa, to możemy po prostu ukończyć zadanie Najlepszy żołnierz w obozie bandytów i mu go zabrać. Ostatni kawałek znajdziemy przy ciele Dorgana (Przeminęło ze złotem ) (w punkcie czerwonym). Po oddaniu fragmentów Oscarowi pokaże nam miecz. Możemy zatrzymać go w rękach (Oscar już nie będzie chciał z nami porozmawiać), lub oddać mu, a wtedy będziemy musieli zapłacić mu 200 monet za możliwość własnoręcznego zaniesienia go do Dona .

Gorączka złota

Rachel (M3.18 ) zleca nam zapoznanie się z sytuacją w obozie. Kiedy wykonamy zadania Robotnicy mają wrócić do pracy , Myśliwi mają wrócić do polowania , oraz Walka o władzę i zameldujemy jej że w obozie zapanował spokój, zadanie dobiegnie końca.

Spotkanie z Don Estebanem

Aby dostać się do Dona musimy wykonać zadanie Złote odłamki dla Oskara . Zanim udamy się do Estebana (M3.23 ), musimy jeszcze pokazać miecz Rachel (M3.18 ). Kiedy już spotkamy się z Donem, możemy oddać mu miecz i opowiedzieć o machlojkach Brogara (M3.5 ).

Podbój obozu artefaktów

1 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Kiedy już porozmawiamy z Donem, możemy zwrócić się do Finchera (M3 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Kiedy już porozmawiamy z Donem, możemy zwrócić się do Finchera (M3.21 ), który opowie nam o konieczności ataku na siły magów, zgromadzone nieopodal bagien. Możemy sami poprowadzić atak, lub dołączyć się do niego pod dowództwem Finchera . Generalnie lepiej samemu się zadeklarować, bo koniec końców to i tak my będziemy biec na pierwszej linii. Rozmawiamy z Philem (M3.13 ), Domingo (M3.3 ), Ricardo (M3.2 ), Craigiem (M3.11 ), oraz Lorenzo (M3.6 ). Następnie atakujemy zaznaczony na mapie obóz magów. Zabicie wszystkich przeciwników będzie równoznaczne z zakończeniem zadania. Na koniec powinniśmy porozmawiać z Fincherem i Donem (M3.23 ).

Ratowanie mienia

2 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Po wykonaniu zadania Podbój obozu artefaktów , konieczne będzie przeniesienie skrzyń na teren obozu - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Po wykonaniu zadania Podbój obozu artefaktów , konieczne będzie przeniesienie skrzyń na teren obozu. Fincher (M3.21 ) za naszą namową może zlecić to zadanie Howkinsowi , ale równie dobrze możemy wykonać je sami. Musimy porozmawiać z następującymi bandytami: Dwight (M3.12 ), Hawkins (M3.7 ) (każemy mu zająć się tym o co się go prosi), Branon , Enrico . Po wszystkim wracamy do Finchera .

Powiedz Fincherowi o wejściu do świątyni na wschodzie

3 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Fincher (M3 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Fincher (M3.21 ) wysyła nas na wschód, abyśmy mogli zbadać kwestię wejścia do dziwnej świątyni. Zanim wyruszymy, powinniśmy zapytać go o dokładną mapę wyspy. Ścieżka którą powinniśmy podążać aby odnaleźć świątynię została zaznaczona na mapce. W chwili kiedy będziemy mieli przed sobą bagna, powinniśmy skręcić w mało widoczną ścieżkę prowadzącą na wschód. Musimy zameldować o sytuacji Fincherowi .

Poszukiwany: łowca skarbów

Musimy znaleźć Fincherowi (M3.21 ) odpowiednich poszukiwaczy skarbów w mieście Harbor. Zadanie zostanie ukończone jeśli na terenie miasta odnajdziemy Olfa (M2.54 ) i poprosimy go o pomoc. Oczywiście musimy uwolnić Olfa zanim będzie w stanie nam pomóc (patrz Znajdź trzy złote misy / Trzy złote misy dla Scordo ).

Situation report for the Don

4 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Esteban (M3 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Esteban (M3.23 ) wysyła nas do miasta abyśmy pomogli jego ludziom. Korzystając ze wschodniej bramy dostajemy się do środka. Kiedy przekażemy Scordo (patrz Porozmawiaj z szefem bandytów w Mieście ), że Don potrzebuje pełnego raportu zadanie dobiegnie końca.

Robota dla trojaczków

Po wyprowadzeniu trzech braci z miasta (patrz Poszukiwany: łowca skarbów ), każemy im odblokować wejście do świątyni na wschodzie (konieczne ukończenie Powiedz Fincherowi o wejściu do świątyni na wschodzie ). Po wszystkim możemy zameldować o postępach Fincherowi (M3.21 ).

Porozmawiaj z Mistrzem Illumarem

5 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Cormac (M3 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Cormac (M3.22 ) zleca nam rozmowę z Mistrzem Illumarem przebywającym na terenie twierdzy magów. Człowiek ten może pomóc nam w opanowaniu sztuki tworzenia zwojów. Do wnętrza twierdzy magów dostajemy się w zadaniu Negocjacje w Wulkanicznej Twierdzy , natomiast Illumara odnajdziemy w zaznaczonym na żółto miejscu. Zanim będzie chciał z nami rozmawiać, musimy przeczytać dwie księgi w pomieszczeniu. Następnie udajemy się do Kaspara (czerwony punkt) i prosimy go o pióro. Musimy przynieść mu kość i 6 skrzydeł grobowej ćmy . Kość znajdziemy w krypcie na cmentarzu (niebieska ścieżka), na który dostaniemy się dając Yoki'emu 2 skręty z ziołem , którymi handluje choćby Obel (M3.15 ). Skrzydła natomiast w otwartych skrzyniach (i na półkach) zaznaczonych czarnymi punktami pokoi; punkt biały to natomiast zamknięta skrzynia w pokoju na dole, w której znajdziemy dwa skrzydła . Kiedy wrócimy do Kaspara , da nam gęsię pióro . Za 50 sztuk złota dokupujemy jeszcze pusty zwój i wracamy do Illumara . Otrzymamy listę komponentów potrzebnych do stworzenia danego zwoju, a także będziemy mogli nauczyć się tej zdolności u Illumara .

Negocjacje w Wulkanicznej Twierdzy

6 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Po mianowaniu nas na jednego ze swoich ludzi (zadanie Paczka dla Dona ) Esteban zleci nam poprowadzenie negocjacji z Inkwizytorem (punkt czarny) - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Po mianowaniu nas na jednego ze swoich ludzi (zadanie Paczka dla Dona ) Esteban zleci nam poprowadzenie negocjacji z Inkwizytorem (punkt czarny). W drodze do twierdzy, magowie nie będą nas już atakować. Przy wejściu informujemy Santiago (M4.1 ) że przysyła nas Don. Pallas (M4.3 ) podaruje nam mapę kompleksu. Kierujemy się zaznaczoną ścieżką, na górne partie kompleksu.

7 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry
Po drodze zaczepi nas Ignatius (M4 - Obóz Bandytów (3) - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

Po drodze zaczepi nas Ignatius (M4.22 ) którego możemy zapytać o otwarcie bramy. Teraz Pallas (M4.3 ) wypuści nas bez żadnego problemu. Rozmowa z Inkwizytorem zakończy zadanie. Podążamy za Inkwizytorem aż do wejścia wulkanu, rozpoczęcia kolejnego rozdziału przygody i otrzymania pierwszego kamienia teleportacyjnego (wulkaniczna twierdza ).

[Mapa M4] Wulkaniczna Twierdza - mieszkańcy

1 - (Mapa M4) Wulkaniczna Twierdza - mieszkańcy - Rozdział 1 - Risen - poradnik do gry

1. Santiago

2. Bryn

3. Pallas

4. Taylor

5. Kalib

6. Kato

7. Aric

8. William

9. Karlsen

10. Tucker

11. Yoki

12. Vitus

13. Kaspar

14. Harlok

15. Dalman

16. Ethan

17. Enzo (noc )

18. Cyrus

19. Jervis

20. Erlan

21. Illumar

22. Ignatius

23. Ash (noc )

24. Rufus

25. Abrax

zobacz inne poradniki do gry Risen

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Risen

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Risen

zobacz więcej informacji o grze
Risen

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG