poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Anno 1404

Poradnik do gry Anno 1404. zawiera szczegółowy opis przejścia całej kampanii dla single player, omówienie znajdujących się w niej misji pobocznych oraz porady ogólne związane z rozgrywką, a także charakterystyka najważniejszych budynków.

poradnik, solucja do gry w zawiera 83 stron i 85 ilustracji, rozmiar pliku to 7,1 MB

Produkcja broni

Warsztat płatnerza - Budynki do produkcji broni - Podstawy - Anno 1404 - poradnik do gry

Warsztat płatnerza

Koszt: 1500 sztuk złota, 30 ton drewna, 5 ton narzędzi, 10 ton kamieni, utrzymywany jest za 30 sztuk złota

Wymagania: żelazo

Wytwarza: broń

Broń, potrzebna do produkcji statków wojennych, obozów wojskowych i wież strażniczych, jest wytwarzana właśnie przy pomocy tego oto budynku. Jest to budynek 3 poziomu tzn. dostaniemy możliwość jego wybudowania, jeśli na naszej wyspie osiedlą się patrycjusze.

Rozdział I - Wyznanie wiary

Pierwsza misja w grze Anno 1404, tak zresztą jak i druga, jest typowym poziomem treningowym tzn - Rozdział I - Wyznanie wiary (cz.1) - Kampania - Anno 1404 - poradnik do gry

Pierwsza misja w grze Anno 1404, tak zresztą jak i druga, jest typowym poziomem treningowym tzn. w trakcie gry musimy zbudować określone budynki, przewieźć towary z punktu A do punktu B, rozkazać jednostce eksplorację mapy itp. Wszystkie te proste czynności dobrze spełniają swoje zadanie - skutecznie zapoznają nas z interfejsem i mechanizmem gry.

Legenda:

 1. A - Wyspa Sokoli Kamień. Twoja wyspa, tu zaczynasz grę.
 2. B - Wyspa Kingsbridge
 3. C - Kamieniołom
 4. 1 - Mała rafa
 5. 2 - Wielka rafa

Cele główne:

 1. Wybudować kaplicę, która będzie miała w swoim zasięgu co najmniej 8 wiejskich chat.
 2. Wybudować 3 kolejne chaty.
 3. Wybudować 2 chaty drwala.
 4. Wybudować 1 chatę rybaka.
 5. Uzbierać 10 ton drewna dla Kingsbridge (B ).
 6. Wyłowić skrzynię znajdującą się nieopodal Twojej wyspy.
 7. Uzbierać i przetransportować 10 ton ryb do Kamieniołomu (C ).
 8. Wybudować sześć kolejnych domków.
 9. Przetransportować ładunek ciosanych kamieni na wyspę C .

Cele drugorzędne:

 1. Wyłowić trzy skrzynie z dobrami.
 2. Zbadać dwie rafy dla Lorda Northburgha.
 3. Odszukać Mistrza budowy.

Początek

Akcja pierwszego poziomu rozgrywa się na stosunkowo małej mapie. Są tu 3 wyspy i dwie rafy. Rozpoczynamy na wyspie A dysponując kilkoma domkami zamieszkanymi przez wieśniaków, rynkiem i rzecz jasna, elementarnym budynkiem występującym praktycznie na każdej wyspie - Magazyn. Naszym priorytetowym zadaniem jest m.in. zbudowanie kaplicy, która będzie posiadać w swojej sferze wpływów minimum 8 chłopskich domostw. Aby budowla stała się dostępna do utworzenia, wyspę musi zamieszkiwać przynajmniej 90 osób. Będzie ona nas kosztowała: 1500 sztuk złota, 12 ton drewna, 5 ton narzędzi, a więc niemało. Zdobycie drewna nie stanowi problemu. Jeśli natomiast zużyjemy narzędzia przed wybudowaniem Chapel, możemy je dokupić na wyspie Kingsbridge oznaczonej na mapie literką B lub zdobywać poprzez wykonywanie kolejnych zadań - głównych i pobocznych.

Niedługo po rozpoczęciu misji zostaniemy poproszeni o wybudowanie 3 nowych domków. Następnie dostaniemy kolejne polecenia - zbudować 1 chatę rybaka i 2 dla drwali. Żeby to zrobić, kliknij na odpowiednie ikonki w menu budowania i postaw wymienione konstrukcje możliwie blisko swojego magazynu. Ja postawiłem opisane wyżej budowle tak jak na rysunku poniżej. Nie zapomnij o połączeniu ich z główną drogą. Na poziomie trudności Hard dostałem bardzo korzystną ofertę od Lorda Northburgha - 3 tony narzędzi za 150 sztuk złota. Dobrze byłoby zadbać jeszcze o jedną rybacką chatę w celu przyspieszenia połowów, choć nie jest to niezbędne. Podczas gry nie powinieneś mieć kłopotów związanych z ilością złota. A jeśli takie wystąpią, zwiększ o jeden stopień kwotę pobieranych od mieszkańców wyspy podatków.

Początek - zbudowane 3 nowe domy, 2 chaty drwala i 1 rybaka. - Rozdział I - Wyznanie wiary (cz.1) - Kampania - Anno 1404 - poradnik do gry
Początek - zbudowane 3 nowe domy, 2 chaty drwala i 1 rybaka.

Następnym celem jest zwykłe uzbieranie 10 ton drewna. Po osiągnięciu celu zostaniemy spytani, czy można załadować taką ilość naszego surowca na pobliski statek. Menu decyzyjne wyświetli się w prawym górnym rogu - obrazek [#1]. Zgodziwszy się, okręt flagowy automatycznie popłynie z drewnem na wyspę B , a Ty, co jest ważne, wejdziesz w posiadanie małego statku handlowego.

[#1] - Rozdział I - Wyznanie wiary (cz.1) - Kampania - Anno 1404 - poradnik do gry

[#1]

Własny statek i co dalej ?

Zaznacz otrzymaną jednostkę i wyłów z wody skrzynię z narzędziami (3 tony). Pojawi się ona dosłownie tuż przy brzegu - nieopodal na wschód od małego okrętu handlowego, który dostałeś. Zawartość skrzyni dodaj do magazynu. Twoim następnym zadaniem jest transport, już samodzielnie, 10 ton ryb do Kamieniołomu na południu. Oznaczyłem go literą C . Załaduj towar na statek i ruszaj w tamtym kierunku. W międzyczasie dostaniesz kolejny quest - wybudować sześć chłopskich domków. Pamiętaj, żeby stawiać je niedaleko miejsca, w którym zamierzasz wybudować kaplicę. Ja postawiłem je tak jak to widać niżej na rysunku [#2]. Po dostarczeniu 10 ton ryb w wyznaczone miejsce, na Twój statek zostanie załadowany ładunek ciosanych kamieni - innymi słowy są to cegły niezbędne do ukończenia budowy Katedry przez Lorda Northburgha na wyspie B . Podpłyń w okolice składu wspomnianej wyspy, a kamienie zostaną po Twojej akceptacji, tak jak i w poprzednich przypadkach, zabrane ze statku. W nagrodę otrzymasz 3 tony narzędzi i 2500 sztuk złota.

Gdy wyspa Sokoli Kamień zostanie zasiedlona przez minimum 90 mieszkańców, jej status zmieni się na Osadę, a Ty otrzymasz możliwość wybudowania kaplicy. Umieść ją mniej więcej tam, gdzie pokazuje to obrazek [#3] - oczywiście, jeśli rozplanowałeś swoją osadę podobnie do mnie. Pamiętaj, aby kaplica obejmowała swoim zasięgiem co najmniej 8 wiejskich chat.

[#2] - Rozdział I - Wyznanie wiary (cz.2) - Kampania - Anno 1404 - poradnik do gry

[#2]

[#3] - Rozdział I - Wyznanie wiary (cz.2) - Kampania - Anno 1404 - poradnik do gry

[#3]

Po przewiezieniu ładunku ciosanych kamieni do Kingsbridge i wybudowaniu kaplicy misja zostanie pomyślnie ukończona.

Misje poboczne

 1. Wyłowić trzy skrzynie z dobrami, które zostały utracone podczas sztormu. Wszystkie skrzynie znajdują się na południe od Twojej wyspy Sokoli Kamień w okolicy małej rafy - numer 1 na mapie. Przy każdej nowej grze ich rozmieszczenie jest trochę inne - jedna ze skrzyń może się znajdować np. po drugiej stronie małej rafy. Nagroda: 2 tony narzędzi.
 2. Zbadać dwie rafy dla Lorda Northburgha. Aby to uczynić, należy podpłynąć do brzegu każdej z nich i kliknąć na teren wyspy (rafy). Mniejsza z nich oznaczona została nr 1 , a większa nr 2 . Po ich eksploracji, na pokładzie statku pojawią się 2 mapy, które trzeba będzie już tylko przewieźć na wyspę B . Nagroda: 3 tony narzędzi.
 3. Odszukać Mistrza budowy. Po kliknięciu na Katedrę (wyspa B ) powinieneś otrzymać za zadanie znalezienie wspomnianego Mistrza. Znajdziesz go, śpiącego, tuż obok Katedry przy pomniku. Nie przeoczysz go - nad jego osobą unosi się mały niebieski znak w kształcie podobnym do pioruna. Nagroda: 1500 sztuk złota.
Śpiący, obok pomnika, Mistrz budowy. - Rozdział I - Wyznanie wiary (cz.2) - Kampania - Anno 1404 - poradnik do gry
Śpiący, obok pomnika, Mistrz budowy.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Anno 1404

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Anno 1404

zobacz więcej informacji o grze
Anno 1404

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne