poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Suma Wszystkich Strachów (The Sum of All Fears)

Poradnik do gry Sum of All Fears, opartej na książkę autora wielu bestsellerów – Tom’a Clancy’ego, poprowadzi Was za rękę przez wszystkie dostępne misje w trybie kampanii dla pojedynczego gracza.

poradnik, solucja do gry w zawiera 25 stron i 72 ilustracji, rozmiar pliku to 1,2 MB

Zadania:

 

1. Wyeliminuj przeciwników ukrywających się w stodole.

2. Wyeliminuj przeciwników ukrywających się w szałasie.

3. Uwolnij zakładników.

Bonus: Nie strać ani jednego człowieka z drużyny..

Charakterystyka misji:

Na mało urozmaiconej mapie będziesz miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w infiltrowaniu podziemnych tuneli. Te wąski i zaciemnione miejsca roją się od wrogich jednostek, które trzeba będzie oczywiście unieszkodliwić. Dwa budynki, które należy oczyścić - stodoła oraz szałas - są proste do zlokalizowania. Musisz pamiętać, by nie pozwolić na przemieszczanie się wrogim oddziałom, w przeciwnym razie na koniec pozostanie CI bieganie po kompleksie i poszukiwanie zaginionych żołnierzy.

Preferowane uzbrojenie:

HRT Assault . Szybki i głośny - tak będziesz działał tym razem. W ciasnych korytarzach najważniejsza jest szybkość i refleks, nie ma czasu na zabawę w ciche wejścia. Dostajesz w swoje ręce jeden z najlepszych karabinków, więc warto zrobić z niego dobry użytek. Naboi jest sporo, więc nie oszczędzaj ich i strzelaj we wszystko, co się rusza.

Dokładny opis:

W domku widocznym już na starcie spotkasz pierwszych oponentów - dwójkę zaraz na początku i jednego ukrywającego się w zamkniętym pokoju - Misja 02 - Agent Recovery Operation - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

W domku widocznym już na starcie spotkasz pierwszych oponentów - dwójkę zaraz na początku i jednego ukrywającego się w zamkniętym pokoju. Zejdź do piwnicy, uważając na czatującego tam terrorystę.

Jeśli narobiłeś hałasu, co jest 100% pewne w przypadku innej broni niż z tłumikiem - do Twojej okolicy zaczną zbliżać się tunelami wrogie grupy.

Idź jedyną możliwą drogą, czyli tunelami w dół - Misja 02 - Agent Recovery Operation - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Idź jedyną możliwą drogą, czyli tunelami w dół. Gdy miniesz pomieszczenie z drewnianą belką pośrodku, szczególnie uważaj na wrogie oddziału w dalszej części korytarzy.

Przejdź przez kanał i dalej do kolejnych tuneli. Idź przed siebie, aż dotrzesz do rozwidlenia (miejsce ze skrzyniami) - droga na wprost Ciebie będzie silnie broniona. Ty musisz udać się w lewo.

Gdy dotrzesz do rozwidlenia, wybierz drogę w lewo - Misja 02 - Agent Recovery Operation - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Gdy dotrzesz do rozwidlenia, wybierz drogę w lewo. Za zakrętem czai się spora grupka wrogich wojaków, więc miej się na baczności.

To jest właśnie stodoły - zabij wszystko, co się rusza w tunelach i wyjdź na górę, do budynku. Pomiędzy snopami siana mogą czaić się wrogie oddziały, a ostatni przeciwnik znajduje się na górze, przy oknie.

Gdy zabijesz wszystkich, zadanie #1 zostanie wykonane i będziesz mógł opuścić teren stodoły, Wracaj do tuneli i do rozwidlenia - tym razem idź prosto (czyli wcześniej poszedłbyś w prawo) - Misja 02 - Agent Recovery Operation - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Gdy zabijesz wszystkich, zadanie #1 zostanie wykonane i będziesz mógł opuścić teren stodoły, Wracaj do tuneli i do rozwidlenia - tym razem idź prosto (czyli wcześniej poszedłbyś w prawo).

Gdy tylko otworzysz drzwi, przeciwnicy w znajdującej się za nimi sali otworzą ogień. Przygotuj się do walki i szybko ich wyeliminuj.

Skieruj się do tunelu naprzeciwko wejściu, którym się tu dostałeś - Misja 02 - Agent Recovery Operation - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Skieruj się do tunelu naprzeciwko wejściu, którym się tu dostałeś. Dojdziesz tędy do szałasu - uważaj tylko na krążące po okolicznych tunelach wrogie grupy.

Gdy będziesz wychodził po schodach na górę uważaj na kilku wojaków siedzących w rogu pokoju oraz stojących na zewnątrz budynku. Najlepiej posłuż się granatem ogłuszającym, nawet w postaci kilku sztuk.

Ostatni przeciwnik czeka gdzieś w ostatnim pomieszczeniu, więc zachowaj szczególną ostrożność zwiedzając kolejne pokoje - Misja 02 - Agent Recovery Operation - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Ostatni przeciwnik czeka gdzieś w ostatnim pomieszczeniu, więc zachowaj szczególną ostrożność zwiedzając kolejne pokoje.

Jeśli zneutralizowałeś wszystkich przeciwników z okolicy szałasu, zadanie #2 powinno zostać zaliczone. Ale jeśli o którymś zapomniałeś, czeka Cię powrót do odwiedzonych lokacji i poszukiwanie zagubionych przeciwników.

Droga do zakładników wiedzie nieopodal schodów prowadzących do szałasu - Misja 02 - Agent Recovery Operation - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Droga do zakładników wiedzie nieopodal schodów prowadzących do szałasu. Gdy wejdziesz do tunelu, o którym tu mowa, przygotuj broń. Czeka Cię ostra wymiana ognia.

Musisz wyeliminować pozostałych przy życiu terrorystów - powinno uch być pięcioro. Gdy to zrobisz, zadanie #3 zostanie wykonane i misja zakończona sukcesem. Jeśli będziesz miał problemy, granat ogłuszający pomoże je rozwiązać.

Zadania:

 

1. Zabierz dokumenty z biura.

2. Zdobądź informacje o broni z magazynu.

3. Udaj się do strefy ewakuacyjnej.

Bonus: Nie wywołaj alarmu.

Charakterystyka misji:

Wchodzisz na silnie okupowany przez wroga teren, z czterema charakterystycznymi magazynami i wieżą strażniczą pośrodku. To właśnie na nią zwracaj szczególną uwagę - jeśli zostaniesz zauważony, trzeba będzie się pospieszyć. W przeciwnym wypadku wróg wezwie posiłki i zrobi się nieciekawie. Szczególną uwagę warto poświęcić budkom strażniczym, wspomagającym ludzi na wieży. Jeśli dodasz do tego dziesiątki krążących bo okolicy przeciwników oraz tych okupujących ciasne pokoje, będziesz miał jasny obraz tego, co Cię czeka.

Preferowane uzbrojenie:

HRT Sniper . Dużo otwartych przestrzeni doskonale nadaje się do wypróbowania karabinu snajperskiego. Będzie wiele okazji na sprawdzenie własnych umiejętności strzeleckich oraz zdejmowania przeciwników stojących na przeciwległym krańcu mapy. Należy uważać będąc w pomieszczeniach, jednak Twoi pomocnicy powinni wesprzeć Cię wtedy ogniem z karabinku maszynowego.

Dokładny opis:

Zaczynasz nieopodal wrogiego kompleksu, od strony morza - Misja 03 - Barren Garden - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Zaczynasz nieopodal wrogiego kompleksu, od strony morza. Wejdź powoli na brzeg i ruszaj w prawo, w stronę otwartej bramy.

Przy podchodzeniu warto użyć noktowizora - dzięki niemu od razu zauważysz zbliżające się wrogie jednostki, co w połączeniu z karabinem snajperskim czyni z Ciebie nie lada maszynę do zabijania.

Gdy tylko zbliżysz się do metalowej siatki, trzeba będzie rozpocząć ostrzał okolicy - Misja 03 - Barren Garden - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Gdy tylko zbliżysz się do metalowej siatki, trzeba będzie rozpocząć ostrzał okolicy. Uważaj na trzy kierunki: teren na lewo od najbliższego Ciebie magazynu, teren pośrodku mapy i najbardziej z prawej - przy siatce.

Wejdź na teren bazy i skieruj się powoli w stronę pierwszego magazynu. Jednak obserwuj teren z prawej - za kontenerami jest budka strażnicza, w której kryje się kilku wojaków.

Następnym krokiem jest bezpieczne podejście na schody pierwszego magazynu - Misja 03 - Barren Garden - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Następnym krokiem jest bezpieczne podejście na schody pierwszego magazynu. Musisz dostać się do jego wnętrza i w przypadku napotkania wrogiego oporu - stawić mu czoła.

W budynku zejdź po schodkach na dół i udaj się do wyjścia po lewej. Osłaniając się kontenerami przed wzrokiem pilnujących okolicy z wieży strażników, udaj się do drugiego magazynu.

Wejdź po schodach na górę i dalej do pomieszczeń - Misja 03 - Barren Garden - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Wejdź po schodach na górę i dalej do pomieszczeń. Sala z prawej jest pilnowana przez co najmniej jednego przeciwnika, po prawej miniesz schody idące w dół - zapamiętaj je, gdyż zaraz trzeba będzie tu wrócić.

Udaj się do końca korytarza i otwórz ostatnie drzwi z lewej. Pierwsze pomieszczenie będzie puste - ale w drugim natkniesz się na dwóch strażników.

Sta musisz zabrać leżące na stole dokumenty - wykonasz w ten sposób zadanie #1 - Misja 03 - Barren Garden - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Sta musisz zabrać leżące na stole dokumenty - wykonasz w ten sposób zadanie #1 . Wróć teraz do wspomnianych schodów i zejdź nimi na dół.

W korytarzu należy skręcić na rozwidleniu w lewo. Uważaj, gdyż spotkasz tam dwóch wrogich wojaków. Pobliskie drzwi wyprowadzą Cię na centralny dziedziniec, nieopodal wieży strażniczej.

Stąd łatwo jest wyeliminować przeciwników z budki zlokalizowanej na lewo od wieży - Misja 03 - Barren Garden - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Stąd łatwo jest wyeliminować przeciwników z budki zlokalizowanej na lewo od wieży. Wychyl się powoli zza rogu i zdejmij po kolei niespodziewających się niczego wojaków.

Musisz przebiec pod wieżą do sąsiedniego magazynu - uważaj na snopy światła, jeśli staniesz w zasięgu jednego z nich, włączy się alarm. Musisz podejść i otworzyć drzwi w trzecim z kolei magazynie.

Wejdź do środki i dalej na schody - Misja 03 - Barren Garden - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Wejdź do środki i dalej na schody. Musisz wejść do pomieszczenia z dokumentami, pilnowanego przez jednego przeciwnika. Po skończonej walce zabierz je ze sobą, by wykonać zadanie #2 .

Wyjdź z tego magazynu i skieruj swe kroki w stronę czwartego magazynu. Nie musisz go oczywiście infiltrować - idź po prostu pomiędzy budynkiem a ogrodzeniem.

Jeśli oczyściłeś wcześniej okolice, trasa powinna być całkowicie bezpieczna - Misja 03 - Barren Garden - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Jeśli oczyściłeś wcześniej okolice, trasa powinna być całkowicie bezpieczna. Jednak bądź przygotowany na każdą ewentualność i dokładnie obserwuj okolicę.

Obok budki strażniczej i za kontenerami przejdź do głównej bramy. Wrócisz tędy do miejsca, gdzie zaczynałeś misje i tym samym wykonasz zadanie #3 . Zaraz misja zostanie zakończona.

Zadania:

 

1. Zabierz dokumenty wywiadowcze z biura

2. Podłóż bombę w magazynie.

3. Podłóż bombę w laboratorium.

Bonus: Nie strać ani jednego człowieka z drużyny.

Charakterystyka misji:

Mimo tego, iż misja rozpoczyna się na otwartej przestrzeni - przygotuj się do wali wewnątrz wrogiego kompleksu. Chwilę po stracie wejdziesz do podziemnej bazy, którą należy szybko infiltrować oraz zabezpieczyć, podkładając we wskazanych miejscach ładunki wybuchowe. Będzie trudno, nie tylko ze względu na sporą ilość ciasnych korytarzy, ale również rozległych sal z dużą ilością przeszkód, zasłaniających potencjalnych przeciwników. Korzystanie z detektorów jest tu bardzo wskazane.

Preferowane uzbrojenie:

Open Assault . Mimo przystosowania broni do walki na otwartych terenach, M16 wraz z granatnikiem doskonale spisze się również tutaj. Ciężkiej artylerii użyjesz z pewnością przy podejściu pod bazę, w jej wnętrzu zaś korzystanie z M16 to czysta przyjemność. Celny i bardzo mocny karabin maszynowy z pewnością zda egzamin podczas akcji w dużych salach, a wyposażona w krótkie karabinki drużyna wspomoże Cię w małych pomieszczeniach i korytarzach.

Dokładny opis:

Zaczynasz przy skałach, nieopodal wejścia do wrogiej bazy - Misja 04 - Janus Knife - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Zaczynasz przy skałach, nieopodal wejścia do wrogiej bazy. Na początku najważniejszy jest element zaskoczenia, toteż powoli wychyl się zza skalnej zasłony i zdejmij widocznych w oddali żołnierzy.

Większość będzie spacerowała po obozie, część znajdziesz w barakach z prawej. Uważaj również na jednego chowającego się w budce strażniczej.

Podchodząc do rogatek zwróć uwagę szczególnie na tunel prowadzący do podziemi - Misja 04 - Janus Knife - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Podchodząc do rogatek zwróć uwagę szczególnie na tunel prowadzący do podziemi. Narobiłeś sporo hałasu, więc możesz spodziewać się niemałej grupy wrogich żołnierzy.

Przejdź do obu baraków, by upewnić się iż wszyscy przeciwnicy zostali wyeliminowani, po czym ruszaj w stronę wejścia do kompleksu. Uważaj na ewentualnych przeciwników chowających się za ciężarówkami!

Podjedź do drzwi po lewej i wejdź przez nie do niebieskiego tunelu - Misja 04 - Janus Knife - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Podjedź do drzwi po lewej i wejdź przez nie do niebieskiego tunelu. Przejdziesz nim do korytarza z kilkoma pomieszczeniami z lewej strony - w każdym kryje się jeden wrogi żołnierz.

Dodatkowo z okolicznych korytarzy mogą w każdej chwili wyjść dodatkowi przeciwnicy. Ty musisz dostać się do trzeciego z kolei pomieszczenia.

W jego wnętrzu znajdziesz komputer - włam się do niego, by wykonać zadanie #1 - Misja 04 - Janus Knife - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

W jego wnętrzu znajdziesz komputer - włam się do niego, by wykonać zadanie #1 . Teraz należy wrócić się do korytarza i dalej udać się kawałek w prawo.

Przejdź przez niewielki tunel - uważając na pilnujących go strażników - do wielkiej sali. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na przeciwników ukrywających się za pólkami i maszynami.

Zacznij od tego stojącego w rogu z lewej strony od wejścia, posuwając się dalej do środka i zdejmując kolejnych oponentów - Misja 04 - Janus Knife - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Zacznij od tego stojącego w rogu z lewej strony od wejścia, posuwając się dalej do środka i zdejmując kolejnych oponentów. Góra powinna być czysta, jednak zwróć uwagę również na kładki nad salą.

Udaj się do ogromnego tunelu, prowadzącego do magazynowej części kompleksu. Tutaj możesz liczyć się ze sporą ochroną - granatnik bardzo się tu przyda.

Jeśli narobisz na początku zbyt wiele hałasu, większość oponentów schowa się za skrzynie i tym samym utrudnisz sobie znacznie życie - Misja 04 - Janus Knife - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Jeśli narobisz na początku zbyt wiele hałasu, większość oponentów schowa się za skrzynie i tym samym utrudnisz sobie znacznie życie.

Dlatego szybko i sprawnie zdejmij obstawę i podejdź do drewnianej skrzynie, gdzie należy podłożyć ładunek wybuchowy. W ten sposób wykonasz zadanie #2 . Ruszaj dalej w stronę widocznych w korytarzu wrót.

Wejdziesz do niewielkiego składu, ze sporą ilością półek oraz pilnującym ich strażnikiem - Misja 04 - Janus Knife - Suma Wszystkich Strachów - poradnik do gry

Wejdziesz do niewielkiego składu, ze sporą ilością półek oraz pilnującym ich strażnikiem. Zdejmij go i przez drugie wrota wyjdź na korytarz.

Musisz przedostać się do strzeżonego laboratorium. Spodziewaj się silnego oporu - proponuję posłużyć się granatem ogłuszającym. By zakończyć misje i wykonać zadanie #3, musisz podłożyć ładunek przy stojącym na stoliku komputerze.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Suma Wszystkich Strachów

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Suma Wszystkich Strachów

zobacz więcej informacji o grze
Suma Wszystkich Strachów

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji