poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Fallout 3 oficjalne dodatki

Poradnik do oficjalnych dodatków do gry Fallout 3. Zawiera bardzo dokładne objaśnienie do zadań, włącznie z metodami aktywacji questów, możliwymi wyborami i wyszczególnieniem nagród za wypełnianie poleceń.

poradnik, solucja do gry w zawiera 422 stron i 632 ilustracji, rozmiar pliku to 23,9 MB

Aktywacja dodatku

Poprawnie zainstaluj aplikację i nie zapomnij jej uaktywnić z poziomu menu autostartu (ThePitt.esm). Pierwszy dodatek DLC (Operation Anchorage) do Fallouta 3 tolerował grę postacią, która dopiero co opuściła Kryptę 101 , aczkolwiek w przypadku rozszerzenia The Pitt zalecana jest zabawa bohaterem, który awansował na co najmniej na 5-6 poziom doświadczenia. Generalnie nie musisz się tym przejmować ponieważ gra dostosuje w pewnym zakresie poziom umiejętności przeciwników oraz potencjalnych sojuszników do możliwości głównego bohatera. Dość istotne jest to żeby przed podjęciem wyprawy pozbyć się większości ekwipunku, a to dlatego, że w pewnym momencie zostanie Ci on odebrany. Zabranych przedmiotów nie utracisz bezpowrotnie, niemniej warto zrobić sobie miejsce na nowe obiekty, które zabierzesz z fabryki. Polecam zostawić sobie po jednej sztuce dobrej (nie najlepszej) zbroi, hełmu oraz giwery ciężkiego kalibru. Resztę przedmiotów, wliczając medykamenty i inne drobiazgi, umieść na przykład w swoim domu/apartamencie w Megatonie lub Tenpenny Tower . Jedyny wyjątek możesz zrobić dla figurek i innych nic nie ważących drobiazgów.

Tym razem nie musisz już czekać aż dodatek "da o sobie znać" ponieważ uaktywni się on automatycznie po tym jak przystąpisz do eksploracji Stołecznych Pustkowi . Gra mianowicie wyświetli na ekranie okno dialogowe, informujące Cię o tym, że do listy stacji radiowych dodany został sygnał alarmowy nadawany przez kogoś z okolicy. Jeśli chcesz, możesz otworzyć okno Pip-Boy'a, wywołać menu radia i wybrać ostatnią pozycję, czyli Wernher's Distress Signal [#104]. Możesz teraz odsłuchać nagrania przygotowanego przez Wernhera , choć nie jest to konieczne, bo gra automatycznie ustanowi drogę do nowego celu wędrówki. Będzie to Wieża radiowa .

[#104] - Prolog - Aktywacja dodatku - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#104]

QUEST 1: Into the Pitt

Zleceniodawca: automatycznie podczas przemierzania Stołecznych Pustkowi [Stołeczne Pustkowia ]

Opis: Wieża radiowa znajduje się przy północnej krawędzi planszy. Zakładając, że nie badałeś jeszcze tamtych rejonów, musisz się niestety przygotować na długą i męczącą wędrówkę. Jeśli miałeś już okazję badać te tereny, warto wybrać opcję szybkiej podróży do jednej z trzech najbliżej położonych lokacji - Fortu Constantine , Anteny SatCom NN-03d lub Stacji zasilania MDPL-21 . Do Wieży radiowej zbliż się od południowego-zachodu ponieważ ze wszystkich pozostałych stron jest ona otoczona skałami. Po dotarciu na miejsce zauważysz, że Wernher , czyli nadawca częstotliwości alarmowej, jest atakowany. Musisz pomóc mu w pozbyciu się kilku bandytów [#105]. Jeśli Twoja postać jest już mocno rozwinięta, problem spadnie na Twoje barki. Jeśli zaś grasz nowicjuszem, Wernher powinien poradzić sobie bez Twojego wsparcia. Na całe szczęście w obu przypadkach wrogowie będą początkowo skupieni na nim, co da Ci dużo czasu na zorganizowanie odpowiedniego ataku.

[#105] - Prolog - Quest 1 (cz.1) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#105]

Po wygranej walce Wernher podziękuje Ci za udzieloną pomoc i wyjawi Ci powody nadania komunikatu radiowego. Warto dodać, że praktycznie nic się nie zmieni niezależnie od tego czy będziesz wobec niego uprzejmy czy opryskliwy [#106]. Dowiesz się, że Wernherowi udało się uciec z miejsca określanego jako The Pitt . Mężczyzna poprosi Cię o pomoc w pozyskaniu pewnego lekarstwa od przywódcy łowców niewolników Ashura . Na zakończenie rozmowy dowiesz się, że najlepszym sposobem na przedostanie się do siedziby łowców niewolników jest zdobycie stroju niewolnika . Wernher wyjawi też, że niewielka grupka łowców niewolników stacjonuje na zachód od tego miejsca. Zakończ z nim rozmowę. Jeśli chcesz, możesz poświęcić trochę czasu na zbadanie ciał zabitych niedawno wrogów . W przeciwnym wypadku ruszaj od razu na zachód, a konkretnie w stronę Tunelu kolejowego .

[#106] - Prolog - Quest 1 (cz.1) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#106]

Po dotarciu do Tunelu kolejowego nie musisz się na szczęście obawiać tego, że zostaniesz automatycznie zaatakowany przez obecnych tu łowców niewolników . Jedynym wyjątkiem może być sytuacja gdy wymordowałeś wszystkich ich kamratów zamieszkujących Paradise Falls . Znajduje się tu czterech gostków , lecz jedyną osobą , z którą możesz porozmawiać jest Ramsey . Możesz tu dokonać kilku prostych wyborów związanych z niewolnikami przetrzymywanymi w klatce. Warto dodać, że nie należy wskakiwać do klatki, bo zezłości to łowców . Oto jak możesz się zachować:

1) Od Ramsey'a możesz wykupić wszystkich niewolników , ale kosztowałoby Cię to 600 kapsli [#107]. Łowca da Ci następnie klucz do zagrody niewolników . Podejdź do bramki, otwórz ją i porozmawiaj z Prosperem , który podziękuje Ci za pomoc.

2) Klucz od Ramsey'a możesz także wydobyć siłą. Musisz być jednak gotowy na zabicie jego oraz trzech innych łowców . Po wygranej walce zbadaj ciało Ramsey'a , weź klucz i otwórz bramkę.

[#107] - Prolog - Quest 1 (cz.1) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#107]

Uzyskanie dostępu do zagrody niewolników pozwoli Ci nie tylko na zdobycie kilku punktów karmy, ale może także służyć pozyskaniu stroju niewolnika . Zauważ bowiem, że jeden z niewolników był już martwy przed Twoim przybyciem [#108]. Zbadaj jego ciało i zabierz strój . Rozmowa z Ramsey'em jest tak na marginesie nieobowiązkowe i równie dobrze możesz od razu skierować się do wyjścia. Przemawia za tym choćby to, że strój niewolnika będziesz mógł znaleźć w innym miejscu. Po załatwieniu wszystkich spraw, które uznałeś za stosowne, udaj się do pobliskiego tunelu. Po prawej stronie wejścia do tunelu znajdują się drzwi prowadzące do Tuneli Pitt . W środku spotkasz Wernhera . Zbliż się do stojącego tu wagoniku i wciśnij klawisz akcji. Potwierdź chęć udania się do nowej lokacji. Pamiętaj, że do momentu zakończenia trzech głównych questów tego dodatku, nie będziesz mógł powrócić do Stołecznych Pustkowi !

[#108] - Prolog - Quest 1 (cz.1) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#108]

Znajdziesz się w lokacji nazwanej The Pitt , lecz nie jest to Twój ostateczny cel wędrówki. Na początek podążaj śladami Wernhera , który po kilku chwilach spotka się z kobietą reprezentującą interesy łowców niewolników . Bądź przygotowany do walki ponieważ Twój sojusznik bez ostrzeżenia przystąpi do ostrzału. Do wyeliminowania masz dwóch snajperów . Pierwszy z nich stoi na wprost, nad Tobą [#109]. W celu ustrzelenia drugiego musisz obrócić się na południe. Przygotuj się teraz na to, że jeszcze jedna grupka nadbiegnie z tej samej strony, z której przyszła zamordowana kobieta , a więc z północnego-wschodu. Zabij wszystkich wrogów . Nie musisz badać ich ciał, choć przy obu snajperach (można do nich dotrzeć używając kładek w pobliżu wagonów) odnalazłbyś między innymi stimpaki i AntyRady . Każdy z zabijanych łowców niewolników (tyczy się to także tych z pierwszego obozu) nosi ponadto jedną z rzadko spotykanych odmian zbroi .

[#109] - Prolog - Quest 1 (cz.1) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#109]

Po wygraniu walk i ewentualnym pozbieraniu dodatkowego ekwipunku skieruj się za Wernherem , który uda się w stronę pobliskiej bramy. Zbliż się do bramy, a zainicjuje się krótka scenka z rozmowy. Twój sojusznik poinformuję Cię, że począwszy od tego miejsca jesteś już zdany tylko na siebie. Zdecydowanie polecam natomiast wybrać pierwszą opcję dialogową [#110], co umożliwi Ci wystosowanie prośby o przeszmuglowanie pojedynczej sztuki broni. Wernher zaoferuje Ci wybór pomiędzy nożem , a pistoletem .32mm . Radzę wziąć pistolet , zwłaszcza że będzie możliwe szybkie pozyskanie broni białej. Nie martw się tym, że broń ta chwilowo nie jest widoczna w Twoim inwentarzu, bo odblokujesz ją dopiero po utracie całego ekwipunku.

[#110] - Prolog - Quest 1 (cz.2) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#110]

Ruszaj prosto. Nie musisz się jakoś specjalnie śpieszyć ani kryć, aczkolwiek możesz rozejrzeć się trochę po okolicy. Odnajdziesz między innymi stimpaki (wywrócony wagon) oraz AntyRad (południowa ściana). Możesz zbadać także wnętrze pokazanego na screenie [#111] budynku, ale wpadłbyś tam jedynie na trzech wrogo nastawionych dzikusów . Osoby te znajdują się na wyższych piętrach zniszczonego budynku, tak więc aby do nich dotrzeć musiałbyś skorzystać ze schodów. Wewnątrz budynku odnajdziesz także łóżko, które możesz wykorzystać do regeneracji poniesionych obrażeń.

[#111] - Prolog - Quest 1 (cz.2) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#111]

Ruszaj teraz w stronę mostu. Na drugą stronę teoretycznie mógłbyś przedostać się wpław, ale woda jest na tyle skażona przez promieniowanie, że poniósłbyś zapewne błyskawiczną śmierć. W rezultacie musisz przejść po moście. Nie jest to niestety takie proste, jak mogłoby się wydawać. Cały most jest mianowicie obłożony minami odłamkowymi [#112], które musisz w miarę możliwości rozbrajać. Przemieszczaj się drobnymi kroczkami i w szczególności uważaj na miny znajdujące się na dwóch bocznych balkonikach, bo możesz je przez przypadek ominąć. Wszystkie te obiekty możesz kolekcjonować, ale nie jest to wymagane, bo i tak do niczego Ci się nie przydadzą. Uważaj na dwa psy obronne , które mogą Cię w pewnym momencie zaatakować.

[#112] - Prolog - Quest 1 (cz.2) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#112]

W końcowej fazie przeprawy przez most zauważysz zapewne snajpera , który będzie patrolował górny balkonik. Masz tu dwa wyjścia - możesz załatwić go z odległości, korzystając z posiadanej broni snajperskiej, bądź też zmniejszyć do niego dystans. W tym celu musisz przeskoczyć na prawy balkonik i skorzystać z pokazanego na screenie [#113] przejścia. Na górze odnajdziesz trochę drobnostek, ale generalnie nie warto zawracać sobie głowy. Idź dalej, a po chwili zauważysz biegnących w Twoją stronę niewolników . Zatrzymaj się i zaczekaj aż wpadną na miny. Jeśli wcześniej nie zdobyłeś stroju niewolnika , możesz zabrać go jednemu ze zmarłych. Strój ten warto też od razu założyć, choć nie jest to absolutnie wymagane.

[#11 3 ] - Prolog - Quest 1 (cz.2) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#11 3 ]

Upewnij się, że oddaliłeś się od pola minowego i skręć w prawo. Ruszaj w stronę widocznego w oddali oświetlonego posterunku. Otwórz bramę i zadecyduj w jaki sposób chcesz przedostać się do dzielnicy Downtown . Problem ten można rozwiązać na trzy zasadnicze sposoby:

1) Od razu po otwarciu bramy możesz podjąć próbę wyeliminowania znajdujących się tu wartowników [#114]. Osoby te są jednak świetnie wyposażone i uzbrojone, tak wiec sam musisz niestety dysponować odpowiednio dobrym wyposażeniem. Po zakończeniu walk skorzystaj z bramy prowadzącej do dzielnicy Downtown . Niestety, po dotarciu na miejsce otoczony zostaniesz przez ludzi Reddupa i obezwładniony. Przytomność odzyskasz w innym miejscu. Gra automatycznie zainicjuje scenkę z rozmowy z Mideą , która uzna Twoje działania za nierozsądne i poprosi Cię o spotkanie w jej chatce.

2) Możesz zainicjować rozmowę z Mexem i powiedzieć, że przyszedłeś przyłączyć się do łowców niewolników . Jedyną zaletą tego rozwiązania jest to, że do drzwi prowadzących do dzielnicy Downtown dostaniesz się bez żadnych problemów. Po dotarciu na miejsce w analogiczny sposób do sytuacji 1 obezwładniony zostaniesz jednak przez ludzi Reddupa .

[#114] - Prolog - Quest 1 (cz.2) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#114]

3) Najlepszym wariantem w mojej ocenie jest skłamanie Mexowi , że jesteś jednym ze zbiegłych niewolników . Łowca uwierzy w Twoją historyjkę (nie jest tu wymagana mocno rozwinięta retoryka) [#115]. W analogiczny sposób do sytuacji 2 udaj się do bramy prowadzącej do dzielnicy Downtown . Tym razem już po dotarciu na miejsce nie zostaniesz zaatakowany, ale z drugiej strony nie poznasz też od razu Midei . Poświęć natomiast chwilkę na obejrzenie egzekucji na kilku nieposłusznych niewolnikach .

Niezależnie od obranego wariantu działania gra zakończy ten quest w momencie dotarcia do dzielnicy Downtown . W Twoim inwentarzu pojawi się ponadto wybrany wcześniej oręż, o ile oczywiście poprosiłeś Wernhera o przeszmuglowanie dla Ciebie jakiejś broni.

[#115] - Prolog - Quest 1 (cz.2) - The Pitt - Fallout 3 - oficjalne dodatki - poradnik do gry

[#115]

zobacz inne poradniki do gry Fallout 3

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik oficjalne dodatki do gry
Fallout 3

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8.61 zł

Poradnik Fallout 3 oficjalne dodatki

spis treści poradnika do gry Fallout 3 dostępnych w pełnej wersji


na pomarańczowo zaznaczono części wyświetlone jako przykładowe

Wprowadzenie
Operation Anchorage
• Prolog - Aktywacja dodatku
• Prolog - Quest 1 (cz.1)
• Prolog - Quest 1 (cz.2)
• Prolog - Quest 1 (cz.3)
• Symulacja - Quest 2 (cz.1)
• Symulacja - Quest 2 (cz.2)
• Symulacja - Quest 2 (cz.3)
• Symulacja - Quest 2 (cz.4)
• Symulacja - Quest 2 (cz.5)
• Symulacja - Quest 2 (cz.6)
• Symulacja - Quest 2 (cz.7)
• Symulacja - Quest 3 (cz.1)
• Symulacja - Quest 3 (cz.2)
• Symulacja - Quest 3 (cz.3)
• Symulacja - Quest 3 (cz.4)
• Symulacja - Quest 3 (cz.5)
• Symulacja - Quest 3 (cz.6)
• Symulacja - Quest 4 (cz.1)
• Symulacja - Quest 4 (cz.2)
• Symulacja - Quest 4 (cz.3)
• Epilog
• Dodatki
• Mapa świata
• Inne
The Pitt
• Prolog - Aktywacja dodatku
• Prolog - Quest 1 (cz.1)
• Prolog - Quest 1 (cz.2)
• The Pitt - Quest 2 (cz.1)
• The Pitt - Quest 2 (cz.2)
• The Pitt - Quest 2 (cz.3)
• The Pitt - Quest 3
• Finał - Sprzymierzenie się z Ashurem (cz.1)
• Finał - Sprzymierzenie się z Ashurem (cz.2)
• Finał - Sprzymierzenie się z Wernherem (cz.1)
• Finał - Sprzymierzenie się z Wernherem (cz.2)
• Finał - Sprzymierzenie się z Wernherem (cz.3)
• Finał - Sprzymierzenie się z Wernherem (cz.4)
• Quest dodatkowy (cz.1)
• Quest dodatkowy (cz.2)
• Quest dodatkowy (cz.3)
• Quest dodatkowy (cz.4)
• Quest dodatkowy (cz.5)
• Quest dodatkowy (cz.6)
• Quest dodatkowy (cz.7)
• Quest dodatkowy (cz.8)
• Quest dodatkowy (cz.9)
• Dodatki
• Mapy
• Inne
Broken Steel
• Prolog - Aktywacja dodatku
• Główne questy - Quest 1 (cz.1)
• Główne questy - Quest 1 (cz.2)
• Główne questy - Quest 1 (cz.3)
• Główne questy - Quest 2 (cz.1)
• Główne questy - Quest 2 (cz.2)
• Główne questy - Quest 2 (cz.3)
• Główne questy - Quest 2 (cz.4)
• Główne questy - Quest 2 (cz.5)
• Główne questy - Quest 3 (cz.1)
• Główne questy - Quest 3 (cz.2)
• Główne questy - Quest 3 (cz.3)
• Główne questy - Quest 3 (cz.4)
• Główne questy - Quest 3 (cz.5)
• Główne questy - Quest 3 (cz.6)
• Główne questy - Quest 3 (cz.7)
• Główne questy - Quest 3 (cz.8)
• Główne questy - Quest 3 (cz.9)
• Główne questy - Quest 3 (cz.10)
• Główne questy - Quest 3 (cz.11)
• Poboczne questy - Quest 1 (cz.1)
• Poboczne questy - Quest 1 (cz.2)
• Poboczne questy - Quest 2 (cz.1)
• Poboczne questy - Quest 2 (cz.2)
• Poboczne questy - Quest 3 (cz.1)
• Poboczne questy - Quest 3 (cz.2)
• Inne
Point Lookout
• Prolog - Aktywacja dodatku
• Główne questy - Quest 1 (cz.1)
• Główne questy - Quest 1 (cz.2)
• Główne questy - Quest 1 (cz.3)
• Główne questy - Quest 2 (cz.1)
• Główne questy - Quest 2 (cz.2)
• Główne questy - Quest 3
• Główne questy - Quest 4
• Główne questy - Quest 5 (Calvert)
• Główne questy - Quest 5 (Desmond)
• Poboczne questy - Quest 1
• Poboczne questy - Quest 2
• Poboczne questy - Quest 3
• Poboczne questy - Quest 4 (cz.1)
• Poboczne questy - Quest 4 (cz.2)
• Poboczne questy - Quest 5 (cz.1)
• Poboczne questy - Quest 5 (cz.2)
• Opuszczenie wyspy
• Mapy strefy Point Lookout
• Inne
Mothership Zeta
• Prolog - Aktywacja dodatku
• Główne questy - QUEST 1 (cz.1)
• Główne questy - QUEST 1 (cz.2)
• Główne questy - QUEST 1 (cz.3)
• Główne questy - QUEST 1 (cz.4)
• Główne questy - QUEST 1 (cz.5)
• Główne questy - QUEST 2 Wstęp
• Główne questy - QUEST 2 Poboczne lokacje (cz.1)
• Główne questy - QUEST 2 Poboczne lokacje (cz.2)
• Główne questy - QUEST 2 Poboczne lokacje (cz.3)
• Główne questy - QUEST 2 Poboczne lokacje (cz.4)
• Główne questy - QUEST 2 Poboczne lokacje (cz.5)
• Główne questy - QUEST 2 Główne lokacje (cz.2)
• Główne questy - QUEST 2 Główne lokacje (cz.3)
• Główne questy - QUEST 2 Główne lokacje (cz.4)
• Główne questy - QUEST 2 Zakończenie
• Główne questy - QUEST 3 (cz.1)
• Główne questy - QUEST 3 (cz.2)
• Główne questy - QUEST 3 (cz.3)
• Główne questy - QUEST 3 (cz.4)
• Główne questy - QUEST 3 (cz.5)
• Główne questy - QUEST 3 (cz.6)
• Główne questy - QUEST 3 (cz.7)
• Główne questy - QUEST 3 (cz.8)
• Epilog - Opuszczenie statku obcych
• Inne
Fallout 3

zobacz więcej informacji o grze
Fallout 3

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG
© 2000-2016 GRY-OnLine S.A.regulaminkontakt i pomocgry onlinegame guides