poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead

Opis przejścia dodatku do taktycznej gry akcji Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead, gdzie jako sierżant 101 Dywizji Powietrzno Desantowej wykonujemy misje na zachodnim froncie II wojny światowej.

poradnik, solucja do gry w zawiera 25 stron i 130 ilustracji, rozmiar pliku to 1,9 MB

[I - Destroy the Bridge]

Misja 2 - The Causeway

1. Zlokalizuj i zniszcz Stanowiska Artyleryjskie (2).

Od tej misji działasz z pomocnikami - spotkanym w poprzedniej misji Angielskim oddziałem komandosów. Gdy tylko dostaniecie nowe rozkazy ruszaj w stronę widocznego w oddali wiatraka. Na początku musisz oczyścić jego dolną część [#14] - w środku spotkasz dwóch przeciwników oraz znajdziesz napój leczniczy.

Mniej więcej w czasie, gdy Ty będziesz zajmował się oczyszczaniem wiatraka, droga nieopodal przejedzie ciężarówka wyładowana żołnierzami. Miej na uwadze poczynania swoich ludzi - w górnym pomieszczeniu, do którego wejdziesz od zewnątrz po schodach [#15] ukrywa się snajper. Zdejmij go w pierwszej kolejności.

1 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
2 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Nie ma sensu biec w stronę ciężarówki, gdyż okolica roi się od wrogich oddziałów - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Nie ma sensu biec w stronę ciężarówki, gdyż okolica roi się od wrogich oddziałów. Podejdź do budynku [#16] znajdującego się na prawo od Twojego miejsca startu. Gdy będziesz odpowiednio blisko, przez drzwi wyskoczy żołnierz - załatw go i szybko zajrzyj przez okna do wnętrza. Załatw pozostałych przy życiu oponentów i wejdź do środka.

Tutaj czeka jeszcze kilku wojaków. Większość drzwi będzie zamknięta - skorzystaj z tych prowadzących na oszkloną werandę. Załatw Niemca stojącego przy garażu [#17] z lewej i skieruj się w jego stronę. W środku czeka jeszcze dwóch żołnierzy - dobrze rzucony granat i masz ich z głowy. Na półce znajdziesz kolejny napój leczniczy.

Ruszaj wzdłuż drogi prowadzącej od garażu w stronę większego budynku [#18] . Z lewej i prawej strony, już na zakręcie, spotkasz po parze snajperów - chyba że wcześniej ich wyeliminowałeś. Jeśli nie, zrób to teraz i przy podchodzeniu do budowli koniecznie zapisz stan gry. Najlepiej jest podejść do murku z lewej strony i wrzucić kilka granatów w okolicę zaparkowanego nieopodal samochodu.

3 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
4 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Teren roi się od oddziałów przeciwnika, więc musisz być ostrożny - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Teren roi się od oddziałów przeciwnika, więc musisz być ostrożny. Twoim zadaniem jest oczyszczenie okolicy samochodu oraz terenu za dużym budynkiem z oddziałów Niemieckich. Gdy to wykonasz, jeden z komandosów wrzuci przez okno w niewielkim domku [#19] granat, wysadzając wejście do jego wnętrza.

Gdy tylko drzwi zostaną roztrzaskane w drobny mak, dowódca wparuje do środa i zacznie strzelać, narażając się samemu na ogień nieprzyjaciela. Musisz być szybszy i wejść tam zaraz za nim, by rozprawić się z wojakami stojącymi przy dziale artylerii [#20] - to właśnie je musisz zniszczyć. Zainteresuj się jeszcze apteczką leżącą samotnie na stole.

Podłuż ładunek na rozkaz zwierzchnika i wyjdź na zewnątrz. Działo wyleci w powietrze, a teren za budynkiem, dokładnie na szczerym polu ogrodzonym od Ciebie murem z jednym tylko przejściem [#21] . Ta walka będzie bardzo trudna - najlepiej skorzystaj z karabinu i po kolei eliminuj wrogich wojaków, podchodząc pomiędzy szczątkami budynku z działem a laskiem z lewej. Nie ma sensu wychodzić na otwarty teren.

5 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
6 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Kiedy droga do niewielkiego potoku będzie wolna, jeden z komandosów wysadzi kratę blokującą przejście do tunelu pod torami kolejowymi - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Kiedy droga do niewielkiego potoku będzie wolna, jeden z komandosów wysadzi kratę blokującą przejście do tunelu pod torami kolejowymi. Gdy z niego skorzystasz, znajdziesz się za kolejnymi zabudowaniami okupowanymi przez Niemców. W pierwszej kolejności zdejmij snajpera stojącego w oknie stodoły [#22] .

Niestety jeden w Twoich towarzyszy zostanie tutaj śmiertelnie ranny. Podejdź powoli do okien budynku dobudowanego do stodoły i wykończ pozostałych przy życiu przeciwników. Uważaj na strzelca czekającego za zakrętem [#23] - musisz wyeliminować go pierwszy. Kolejna grupa czeka we wnętrzu stodoły - z nimi nie pójdzie łatwo.

Najlepiej wejdź do dobudówki, zabierz przy okazji dwa napoje lecznicze leżące na stole i przez otwarte przejście [#24] wrzuć granat do stodoły, wprost pod nogi tylko się o to proszących Niemców. Gdy cała ekipa zostanie załatwiona, wyjdź na zewnątrz i skieruj się w stronę kamienicy. Gdy wejdziesz pomiędzy nią a stodołę, okaże się że to zasadzka.

7 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
8 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Zewsząd wyjdą Niemcy - najpierw zdejmij tych najbliżej stodoły, z lewej - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Zewsząd wyjdą Niemcy - najpierw zdejmij tych najbliżej stodoły, z lewej. Potem zajmij się tym stojącym przy czymś w rodzaju garażu i w końcu dwoma ostatnimi, chowającymi się za kamienicą [#25] . Pozbieraj amunicję - będzie Ci potrzebna, po czym udaj się wzdłuż drogi, do skrzyżowania przed kamienicą.

W oddali zobaczysz dobrze oświetloną bramę. Zapisz koniecznie stan gry - tutaj zrobi się naprawdę gorąco. Oto mój plan działania: jak tylko kompani otworzą bramę, ruszaj do pierwszych od lewej drzwi [#26] i załatw dwóch żołnierzy w czerwonym pomieszczeniu. Wejdź do środka i biegiem po schodach na górę.

Po drodze zdejmij jednego wojaka i jeszcze dwóch w pokoju na górze [#27] . W rogu pokoju znajdziesz apteczkę oraz tak potrzebną amunicję. Wracaj szybko na dół, do walczących kompanów, którzy muszą samodzielnie się utrzymać do chwili, gdy do nich dotrzesz. Skieruj swe kroki w stronę stodoły widocznej dokładnie naprzeciw wyjścia z czerwonego pokoju, na świeże powietrze.

9 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
10 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
W oknie [#28] z lewej masz snajpera - najlepiej wrzuć mu na dzień dobry granat - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

W oknie [#28] z lewej masz snajpera - najlepiej wrzuć mu na dzień dobry granat. Trudne, jednak najszybsze wyjście z tej jakby nie patrzeć, niezręcznej sytuacji. W samej stodole spotkasz kilku wojaków oraz znajdziesz na stole jeszcze jedną apteczkę. Wracaj na dziedziniec, do kolegów i wspomóż ich, zdejmując wojaków strzelających z balkonu.

Wejdź do środka przez ostatnie drzwi z lewej, te pod balkonem pełnym wrogich żołnierzy [#29] . Załatw wojaka stojącego w środku i na razie omiń schody - wejdź do korytarza za nimi i oczyść do końca to piętro. Dopiero gdy droga będzie bezpieczna, skorzystaj ze schodów i udaj się nimi na górę. Tam będzie czekać cały oddział wrogich wojaków.

Gdy się z nimi uporasz, poczekaj aż na piętro wyjdzie dowódca. Po krótkiej rozmowie otworzy drzwi na balkon i pokaże Ci jak dostać się do drugiego działa. Najlepiej podejdź chroniący je oddział od strony murku, pomiędzy nim a namiotem. Wykończ obstawę [#30] i uważając na niedobitki pozostałe w namiocie podłuż drugi ładunek. Wróć do dowódcy.

11 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
12 - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Kiedy dowódca wyjawi Ci aktualną sytuację, okaże się iż jest inna droga na przedostanie się przez rzekę niż wcześniej planowany most - Misja 2 - The Causeway - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

2. Dołącz do oddziału i przedostań się z nimi przez rzekę.

Kiedy dowódca wyjawi Ci aktualną sytuację, okaże się iż jest inna droga na przedostanie się przez rzekę niż wcześniej planowany most. Biegnij za kolegami z oddziału do miejsca, gdzie było drugie działo. Tam skręcicie w lewo i po kładce zejdziecie do czekającej na molo łódki [#31] . Gdy się do niej zbliżysz, misja zostanie zakończona.

[I - Destroy the Bridge]

Misja 3 - The Other Side of the River

1. Wyśledź i wyeliminuj Pułkownika.

Nie otwieraj ognia, dopóki nie znajdziesz się na brzegu. Przeciwnik Cię nie zauważy, ale jeśli rozpoczniesz ostrzał, w okolicy pojawi się cała masa wrogich jednostek o raczej mało pokojowym nastawieniu. Po wylądowaniu na brzegu od razu biegnij do widocznego już z oddali budynku [#32] . Załatw przy okazji kilku wojaków wychodzących Ci na powitanie.

Będąc już we wnętrzu domku udaj się w lewo lub w prawo - tak czy inaczej, wyjdziesz przez główne drzwi po drugiej stronie, na ulicę, wprost na ulicę pełną wrogich żołnierzy. Uważaj na prawą stronę [#33] - tam będzie ich najwięcej. Pewien kłopot sprawi sam uciekinier, który na uda się do pobliskiej willi.

1 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
2 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Oczyść budynek przypominający garaż [#34] i zupełnie przy okazji skorzystaj z umieszczonej w jego wnętrzu apteczki - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Oczyść budynek przypominający garaż [#34] i zupełnie przy okazji skorzystaj z umieszczonej w jego wnętrzu apteczki. Następnie ruszaj wzdłuż ulicą do skrzyżowania i tam w prawo, drogą którą udał się porucznik. Po drodze spotka Cię kilka niezbyt miłych niespodzianek w postaci patroli wysłanych by poskromić Twoje zapędy, po dwóch ludzi na raz maksymalnie.

Podchodząc do willi trzymaj się prawej strony - możesz skorzystać z wraku by schować się przed ostrzałem. Załatw wojaków stojących przed budynkiem [#35] i wejdź do środka. Zdejmij ludzi ukrywających się w pokoju z lewej - mogą narobić trochę hałasu. Dopiero gdy okolica będzie bezpieczna, udaj się po schodach na górę.

Na balkonie znajdziesz naszego człowieka [#36] - nie będzie łatwo go zabić, jednak celna seria załatwi sprawę. Gdy po porucznik pozostanie tylko wspomnienie, wracaj na dół. Przed budynkiem czeka dowódca. Ruszaj za nim i kompanem wzdłuż drogi, która okaże się zablokowana. Zaraz pozostanie Was tylko dwóch...

3 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
4 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Nie będzie to łatwe zadanie - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

2. Zniszcz czołg Tiger przy pomocy działa Flak.

Nie będzie to łatwe zadanie. By zniszczyć Tigera nie trzeba się co prawda zbytnio wysilać - wystarczy jeden celny strzał. Celny oznacza w tym momencie pewien szczególny punkt pojazdu. Chodzi dokładnie o element przypominający koło (umieszczone po lewej, z przodu). Wsiądź do działa Flak, rozwal mur i gdy czołg wróci [#37] po Twojego dowódcę, oddaj ten jeden strzał.

3. Użyj ładunku wybuchowego by zniszczyć działo Flak.

Czym prędzej podłuż ładunek wybuchowy pod działo i ruszaj dalej główną drogą. Zaraz nad Twoją głową przeleci samolot z zaopatrzeniem, ale to nie powinno CI na razie zaprzątać głowy. Zajmij się strzelcami wyborowymi stojącymi bo bokach bramy cmentarnej [#38] oraz żołnierzem obsługującym karabin maszynowy w okopie z lewej. Warto skorzystaj przy tym z zasłony, jaką daje zniszczony samochód.

4. Zdobądź materiały wybuchowe ze zrzutu.

Skieruj się w stronę widocznych na środku drogi pakunków [#39] . Nie spiesz się, mniej więcej w połowie drogi z białego budynku po prawej wybiegnie dwóch żołnierzy, a na drodze pojawi się kolejna para strzelców. Dołóż do tego kilku czekających za zakrętem, z lewej i masz pełny obraz sytuacji. Pamiętaj tylko, żeby dobiec jako pierwszy po apteczkę leżącą razem z materiałami wybuchowymi, inaczej weźmie je Twój dowódca.

5 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
6 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Ruszaj za dowódcą w okolice budynku po lewej, tego zaraz przed zakrętem - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

5. Podłuż ładunki na moście (4).

Ruszaj za dowódcą w okolice budynku po lewej, tego zaraz przed zakrętem. Obejdź go trzymając się żywopłotu z lewej - natrafiasz w końcu na parę żołnierzy. Załatw ich i idź do miejsca, gdzie znajduje się budynek z oświetloną na czerwono radiostacją [#40] . Podłuż tutaj jeden z ładunków. Gdy wyleci w powietrze, skorzystaj z powstałego w ten sposób przejścia.

Znajdziesz się na odciętym od ulicy dziedzińcu. Zdejmij strzelców widocznych za murem, po czym skieruj się do ciemnego zaułka po lewej stronie, pomiędzy budynkami. Przejdziesz do miejsca, gdzie kończy się (a raczej została zakończona) znana Ci już ulica [#41] . Oczywiście możesz czuć się bezpieczny dopiero gdy zdejmiesz trójkę czatujących tu wojaków.

Kolejny problem to obsługa działka zlokalizowanego na zakręcie, po Twojej lewej. Musisz wykazać się niebywała celnością, by trafić go z takiej odległości i samemu nie zostać ranionym. Następnie czym prędzej biegnij do tego właśnie działka - podejdź do altanki i dosiądź tego niebezpiecznego narzędzia.

7 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
8 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Zaraz po obu stronach drogi - na wprost Ciebie [#43] oraz tam, skąd właśnie przyszedłeś, pojawią się dwie spore grupy Niemców - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Zaraz po obu stronach drogi - na wprost Ciebie [#43] oraz tam, skąd właśnie przyszedłeś, pojawią się dwie spore grupy Niemców. Musisz wyeliminować je na tyle szybko, by nic nie stało się Twojemu kompanowi, stojącemu jak ostatni idiota w tym momencie pośrodku drogi. Gdy okolica będzie czysta, ruszaj dalej wzdłuż drogi.

Wejdź do budynku z lewej - na powitanie wyjdzie kilku wojaków. Reszta będzie chowała się w środku i starała zdziałać coś zza oszklonych okien. Przy oczyszczaniu pomieszczeń zwróć szczególną uwagę na to z lewej. W rogu znajdziesz apteczkę. Wyjdź po schodach na górę, uważając na napotkanych po drodze wartowników. Gdy zabijesz stojącego na balkonie żołnierza, ten spadnie Tworząc specjalnie dla Ciebie nowe przejście [#44] .

Najpierw jednak proponuje zająć się snajperami stojącymi na budynku z prawej. Gdy będziesz już na dole, przejdź przez zniszczony mur i skręć w lewo. Załatw wojaka i ruszaj tunelem. Znajdziesz się przed budynkiem [#45] z kilkoma wrogo nastawionymi mechanikami w środku. Zainteresuj się leżącą na stole apteczką.

9 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
10 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Dopiero potem ruszaj dalej - skorzystaj z karabinu snajperskiego i wykończ część obstawy stacji kolejowej - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Dopiero potem ruszaj dalej - skorzystaj z karabinu snajperskiego i wykończ część obstawy stacji kolejowej. Uważaj na okolicę schodów [#46] , gdyż zostanie ona zarzucona granatami gdy tylko się tam zbliżysz. Najlepiej od razu wbiegnij pod schody i dalej ciemnym przejście za budynki z lewej. Stąd możesz zająć się eliminacją kilku przeciwników.

Wróć schodów i dokończ dzieła. Zadanie bardzo trudne, ale wykonalne - miej na uwadze cały czas zdrowie Twojego kompana. Wyjdź na górę i najpierw oczyść dwa budynki, które posłużą Ci jako schronienie. Z nich wykończysz resztę stacjonujących na stacji żołnierzy. Gdy okolica będzie bezpieczna, ruszaj po torach kolejowych [#47] w stronę mostu.

Uważaj na żołnierza czającego się w krzakach, po lewej. Jeśli nie zostanie zauważony zawczasu, może narobić trochę problemów. Teraz czas na główne zadanie. Musisz podłożyć cztery ładunki w wyznaczonych do tego miejscach [#48] na moście. Druga strona jest silnie obwarowana przez wrogie oddziały.

11 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
12 - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Jeśli masz granaty dymne - nic prostszego - Misja 3 - The Other Side of the River - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

6. Wróć do dowódcy zanim ładunki wylecą w powietrze.

Jeśli masz granaty dymne - nic prostszego! Rzuć wszystkie mniej więcej w okolicę [#49] pomiędzy ostatnimi ładunkami a beczkami i pakunkami widocznymi w oddali. To wam właśnie znajdują się wrogie oddziały. Tak osłonięty podłuż wszystkie ładunki i szybko wracaj do swojego dowódcy, zanim te wylecą w powietrze. Gratuluje, pierwszą kampanię masz już za sobą!

[II - Assault in the Ardennes]

Misja 4 - Into the Woods

1. Zdobądź ciężarówkę transportową.

Ruszaj wzdłuż drogi, trzymając się lewej strony. Po prawej, na wzniesieniu pojawi się za chwilę trzyosobowy oddział [#50] . Nie strzelaj póki nie znajdziesz jakiegoś miejsca do osłony - na przykład kamieni z lewej. Zdejmij całą trójkę i ruszaj w stronę ich ciał. Nie oglądaj się na kolegów z drużyny, masz teraz gorsze rzeczy na głowie.

Po drugiej stronie drogi, która zakręca w prawo, znajduje się działo Nebelwerfer. Ta bardzo niebezpieczna broń może Cię zmieść jednym strzałem. Dlatego radzę ciągle zasłaniać się przeszkodami terenowymi [#51] , a ruszać zaraz po strzale z działa. Ta chwila pomiędzy jednym a drugim wystrzałem powinna pozwolić Ci podejść coraz bliżej.

1 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
2 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Trzymając się tym razem prawej strony drogi, załatw kolejną grupę wojaków i uważając na dwójkę strzelającą z okopu po drugiej stronie, zabierz jeśli sytuacja tego wymaga apteczkę leżącą za zasiekami - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Trzymając się tym razem prawej strony drogi, załatw kolejną grupę wojaków i uważając na dwójkę strzelającą z okopu po drugiej stronie, zabierz jeśli sytuacja tego wymaga apteczkę leżącą za zasiekami. Gdy podejdziesz wystarczająco blisko działa [#52] , jego operator zacznie strzelać do Ciebie ze zwykłego karabinu - co wykorzystaj.

2. Użyj działa Nebelwerfer do zniszczenia Halftraka.

Jak tylko podejdziesz do Nebelwerfera, drogą nadjedzie pojazd wypełniony żołnierzami. Wsiądź czym prędzej jako operator działa i zniszcz pojazd, zanim ten dojedzie na miejsce przeznaczenia i wysadzi wojaków. Uważaj również na wzgórze dokładnie naprzeciwko działa. Zaroi się tam od przeciwników [#53] .

3. Zniszcz Nebelwerfery (4).

Uwaga! Teraz powinieneś dostać od dowódcy siedem sticky bombs - silnych ładunków wybuchowych. Podłuż jeden z nich po pierwsze działo Nebelwerfer [#54] . Pozostały jeszcze trzy. Ruszaj dalej lewą stroną drogi, najlepiej trzymając się wzgórza. Trafisz na okopy nieprzyjaciela. Załatw wojaków w pierwszym i skieruj się na lewo, w stronę drugiego - tam też znajdziesz apteczkę.

3 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
4 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Powinieneś widzieć przed sobą wzgórze [#55] , za którym droga zakręca w lewo - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Powinieneś widzieć przed sobą wzgórze [#55] , za którym droga zakręca w lewo. Za wzgórzem znajduje się niewielki posterunek Niemców - spodziewaj się kilku strzelców, z pewnością wyjdą Ci na powitanie. Tam też znajduje się drugie działo, jednak by je zniszczyć, wystarczy strzelić w zbiornik z paliwem (celuj w okolice działa po prostu).

Oczyść okop na lewo od posterunku i uważając na snajpera w wieży, podejdź pod zabudowę. Musisz dostać się na wieżę [#56] , co po udanej akcji zostanie nagrodzone karabinem snajperskim oraz kolejną apteczką. Dalszą trasę drogą kontynuuj trzymając się lewej strony. Gdy dojdziesz do zwężenia, nadjedzie w Twoją okolicę czołg.

4. Użyj sticky bomb do zniszczenia czołgu.

Musisz podłożyć JEDNĄ sticky bomb pod czołg. Jest to o tyle trudne zadanie, że najpierw należy zdjąć strzelca wyglądającego przez właz [#57] . Potem musisz wziąć poprawkę na to, że czołg porusza się i może Cię po prostu przejechać, gdy zbytnio się do niego zbliżysz. I w końcu - może Cię po prostu zabić, dlatego podejdź zaraz po wystrzale z działa i schowaj się szybko za jakąś przeszkodę terenową.

5 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
6 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Kiedy czołg będzie już tylko wspomnieniem, ruszaj dalej drogą, tym razem prawą stroną (tym razem czeka Cię kolejny zakręt w prawo) - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Kiedy czołg będzie już tylko wspomnieniem, ruszaj dalej drogą, tym razem prawą stroną (tym razem czeka Cię kolejny zakręt w prawo). Przedzierając się przez kolejne wzgórza eliminuj napotkane patrole. Gdy zobaczysz blokadę na drodze [#58] , znajdź jakąś osłonę. Zaraz za nią jest kolejny zakręt w prawo i stanowisko z trzecim Neberwerferem.

Zdejmij operatora z bezpiecznej odległości używając niedawno nabytego karabinu snajperskiego. Uważaj! Gdy tylko podejdziesz do działa, z okolicy blokady oraz na okolicznych wzgórzach [#59] pojawi się cała masa wrogich wojaków. Musisz się ze wszystkimi uporać, mając ciągle na uwadze zdrowie kolegów z drużyny.

Kiedy okolica będzie bezpieczna, podłuż ładunek pod Neberwerfera i ruszaj dalej drogą, tym razem prawą stroną. Wykończ żołnierzy siedzących w okopie ukrytym za wielkim kamieniem, widocznym jeszcze ze stanowiska działa. Kilka kroków dalej (polecam trzymać się wzgórz a nie samej drogi) natkniesz się na czwarte i ostatnie stanowisko [#60] Neberwerfer.

7 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
8 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Korzystając z zaskoczenia, jakie wywoła zajście przeciwnika z boku, wrzuć do okopów kilka granatów i szybko wykończ operatora działa - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

5. Użyj sticky bomb do zniszczenia drugiego czołgu.

Korzystając z zaskoczenia, jakie wywoła zajście przeciwnika z boku, wrzuć do okopów kilka granatów i szybko wykończ operatora działa. Przejmij nad nim kontrolę - zaraz na drodze pojawi się drugi czołg [#61] , a na przeciwległym wzgórzu nagle znajdzie się kilkunastu żołnierzy, w tym kilku z bazookami!

Gdy już pozbędziesz się oponentów, podłuż ładunek pod ostatnie działo, dzięki czemu jedno zadanie będziesz miał już z głowy. Przejdź teraz na oblegane do niedawna wzgórze i lewą stroną drogi ruszaj dalej. Po prawej stronie, za wielkim kamieniem [#62] , w okopie kryje się kilku wojaków. Jeszcze paru nadejdzie drogą, od strony zwężenia.

Idąc właśnie tą trasą natrafisz na obóz Nazistów. Gdy będziesz blisko bramy, z lewej nadjedzie ciężarówka, jednak nic Ci nie zrobi - wpadnie w poślizg i wyląduje na boku [#63] . Musisz tylko załatwić przewożonych w niej żołnierzy, zanim Ci podejdą do karabinku automatycznego zamontowanego na zasiekach przy głównej bramie.

9 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
10 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Kiedy tylko się do niego zbliżysz, droga zaroi się od wrogich żołnierzy [#64] - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Kiedy tylko się do niego zbliżysz, droga zaroi się od wrogich żołnierzy [#64] . Musisz odeprzeć spory atak wojaków pojawiających się dosłownie znikąd. Trudne, ale z pomocą medyka, który powinien leczyć rany odniesione w boju, wykonalne. Gdy szturm Niemców zostanie odparty, ruszaj na lewo od wejścia, w stronę samotnie stojącej studni.

Podejdź do drzwi [#65] wielkiego budynku. Wyjdzie przez nie kilku żołnierzy - bądź na nich przygotowany. W pierwszym pomieszczeniu skorzystaj z drzwi z prawej. Trafisz na korytarz. Pomieszczenie na wprost kryje kilku żołnierzy w środku, Ty natomiast skieruj się w lewo. Masz dwie drogi do wyboru.

Możesz skręcić w prawo i wyjść na zewnątrz, do wewnętrznej, odgrodzonej siatką części obozu lub też w lewo, od pozostałych pokoi kompleksu, co też proponuję. Przed wyjście właśnie tędy na zewnątrz udaj się po schodach [#66] na górę, gdzie w jednym pomieszczeniu znajdziesz apteczkę. Pozostałe oczyść ze snajperów - zwróci Ci się to w przyszłości.

11 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
12 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
Teraz wyjdź na zewnątrz przez drugie wyjście - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

Teraz wyjdź na zewnątrz przez drugie wyjście. Powinieneś widzieć przed sobą dwa wielkie, zamknięte garaże. Od razu skręć w lewo i schowaj się za zabudowaniami - centrum zaraz zostanie zarzucone granatami dymnymi [#67] (Tobie proponuję również kilka takowych wyrzucić) i całkowicie oblężone przez wrogie jednostki.

Podchodź powoli do głównej bramy, eliminując kolejne oddziały. Uważaj szczególnie na żołnierzy chowających się za garażami oraz snajperów w oknie głównego budynku. Dopiero czując się w pełni bezpiecznie możesz zajrzeć do garaży. Ten z lewej [#68] , czyli drugi licząc od bramy, kryje w środku jeszcze jeden czołg - podłuż pod niego bombę, uważając na żołnierzy stojących w środku, na podwyższeniu.

Prawy garaż natomiast przechowuje tak poszukiwaną przez Ciebie ciężarówkę transportową [#69] . Niestety jej odbicie nie będzie łatwe. Jeśli masz jakieś granaty, to pół biedy, ale jeśli pozostała Ci tylko broń palna, to życzę powodzenia. By zakończyć misję, wskocz na maskę pojazdu i przejdź kawałek na jego tył.

13 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry
14 - Misja 4 - Into the Woods - Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead

zobacz więcej informacji o grze
Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji