poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Swashbucklers: Stal kontra proch (Swashbucklers: Blue & Grey)

Poradnik do gry „Swashbucklers: Stal kontra Proch” zawiera przydatne informacje na temat rozgrywki oraz opis wykonania poszczególnych zadań.

poradnik, solucja do gry w zawiera 41 stron i 114 ilustracji, rozmiar pliku to 4,5 MB

Bitwy morskie

Wynik bitew morskich zależy od rodzaju statku, jego wyposażenia, oraz twoich umiejętności sterowania i strzelania. Podczas walk morskich musisz w pełni wykorzystywać możliwości swojego okrętu. Jeśli jest to mała i zwrotna jednostka, trzeba wykorzystać jej szybkość, tak aby przeciwnik nie mógł cię trafić. Absolutnie każdy okręt (nawet barka), wyposażony jest w podstawową broń, czyli działa boczne. Amunicja do tych dział jest nieograniczona, jednak aby z nich celnie wystrzelić, musisz się ustawić do przeciwnika bokiem.

Takich ograniczeń nie mają superbronie montowane w specjalnie na to przeznaczonych miejscach - Bitwy morskie - Swashbucklers: Stal kontra proch - poradnik do gry

Takich ograniczeń nie mają superbronie montowane w specjalnie na to przeznaczonych miejscach. Superbronie (moździerze, czy rakiety) mają ograniczoną amunicję i tylko od ciebie zależy jaki jej zapas zabierzesz ze sobą. Dzięki ulepszaniu statku, możesz zamontować na nim większe silniki i większe superbronie. Oczywiście zależy to także od rozmiarów okrętu - niektóre jednostki da się rozbudować tylko do pewnego stopnia.

Kolejnym istotnym elementem modyfikującym okręt jest silnik parowy. Pozwala on na krótki czas zwiększyć szybkość statku, co jest niezwykle przydatne podczas manewrowania. Musisz bardzo uważać, gdyż silniki te łatwo się przegrzewają, co w konsekwencji może się zakończyć eksplozją. W broń okrętową, amunicję i silniki parowe zaopatrzysz się w stoczniach.

Gdy atakowany przez ciebie statek zostanie już dostatecznie zniszczony, otrzymasz komunikat, że możesz dokonać abordażu. Aby wedrzeć się na pokład statku, musisz oczywiście się do niego zbliżyć. Abordaż zaczyna się walką z załogą, a kończy walką z kapitanem. Po wygranej możesz przejąć cały ładunek statku, a także sam okręt. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdobyty statek spalić, bądź sprzedać na aukcji.

Walka postacią

Dokonując abordażu na wrogi statek (lub też podczas zlecanych misji), rozpoczynamy bezpardonową walkę z wieloma przeciwnikami. Możemy podczas niej korzystać z pięści, broni białej, palnej oraz specjalnych umiejętności przypisanych pod klawisze. W identycznej scenerii będziemy się ścierać z bossami - potężnymi przeciwnikami o dużej odporności i potężnych umiejętnościach bojowych.

Spotkasz się także z innym rodzajem walki wręcz, gdzie stajemy naprzeciw jednego przeciwnika - Walka postacią - Swashbucklers: Stal kontra proch - poradnik do gry

Spotkasz się także z innym rodzajem walki wręcz, gdzie stajemy naprzeciw jednego przeciwnika. Są to zwykle kapitanowie statków, bądź też kowboje, z którymi można toczyć pojedynki bokserskie. Podczas takich walk nie możemy korzystać z broni palnej, a nasze możliwości w użyciu umiejętności specjalnych są bardzo poważnie ograniczone. Pokonanie kapitana oznacza przejęcie okrętu który zaatakowałeś. Walki bokserskie toczą się na nieco innej zasadzie. Jako, że nie są to pojedynki na śmierć i życie, walka toczy się do trzech wygranych. Jeśli jednak przegrasz jeden pojedynek, liczba walk które musisz wygrać wzrasta do czterech.

1 - Walka postacią - Swashbucklers: Stal kontra proch - poradnik do gry

Miasta

W miastach można zwykle znaleźć biuro szeryfa (tylko tam możemy dokonać zapisu sytuacji), sklep wielobranżowy (zakupy indywidualne, a także powiększenie plecaka), sklep z bronią (broń indywidualna postaci), biuro gubernatora (gubernatorzy mogą zlecać nam misje), knajpę (możemy tam wynająć żeglarzy do załogi, czy też zmierzyć się w pojedynkach bokserskich) oraz port . Zakupy indywidualne nie są skomplikowane. Cały towar ogranicza się do kilku rodzajów broni, amunicji a także jedzenia, whisky (alkohol podnosi poziom energii niezbędnej do korzystania ze specjalnych umiejętności bojowych), czy leków.

Port zasługuje na szczególną uwagę - Miasta - Swashbucklers: Stal kontra proch - poradnik do gry

Port zasługuje na szczególną uwagę. To właśnie tam kupujemy towar na handel, oraz kupujemy, usprawniamy, bądź naprawiamy statki. Tylko porty w największych miastach oferuję wszystkie usługi (takie jak Hawana , Nassau , Nowy Orlean i Jacksonville ). W mniejszych możemy znaleźć tylko magazyn portowy.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Swashbucklers: Stal kontra proch

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Swashbucklers: Stal kontra proch

zobacz więcej informacji o grze
Swashbucklers: Stal kontra proch

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe