poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik LittleBigPlanet [PS3]

Poradnik do gry „Little Big Planet” to szczegółowy opis przejścia wszystkich poziomów gry na 100%, uwzględniający bonusy, które można zebrać przy pierwszym podejściu, a także lista wszystkich „nagród” oraz osiągnięć.

poradnik, solucja do gry w zawiera 82 stron i 143 ilustracji, rozmiar pliku to 3,2 MB

Mini levels

Tie Skipping

Ten poziom, polega na skakaniu nad krawatem Henryka VIII. Tu wszystko zależy od timingu. Najlepiej trzymać się na środku i przy zmianie tempa wykonywać jak najmniejsze podskoki.

Castle Climb Challenge

Tutaj czeka nas wyścig. Im szybciej dotrzemy do końca, tym większa będzie liczba punktów przez nas zebrana. Mamy 120 sekund, by dostać się na szczyt.

Skateboard Freefall

To również wyścig, tyle że dużo krótszy. By jechać szybciej mashujemy przycisk X. Robimy wszystko, by deskorolka nam się nie przewróciła.

1. Swinging Safari

Wciskamy przycisk i wystrzeliwujemy łódź podwodną. Poniżej znajdziemy Seaweed, a gdy pójdziemy w lewo Submarine Launcher. Idziemy w prawo i zbieramy: Cat's Eyes, Zebra Costume, Zebra Head, Zebra Tail, Cute Lion Ears, Lion Mask, Scary Fangs, Lion's Tail, Lion's Mane, Lion Nose. Trochę dalej wisi Woobly Ape. Za żyrafą znajdziemy Orange & Blue Fish.

1 - 1. Swinging Safari - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry
Wbiegamy po jej szyi i zbieramy score bubbles - 1. Swinging Safari - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry

Wbiegamy po jej szyi i zbieramy score bubbles. Biegniemy w prawo i łapiemy Large Peacock Feather. Naklejamy English Rose w odpowiednim miejscu i zbieramy Giraffe & Tree, oraz Stripy Lycra. Wracamy i skaczemy na kolejną szyję. Łapiemy score bubbles, a także Giraffe & Tree & Platform. Skaczemy wyżej, łapiemy Peacock Feather i Butterfly. Gdy dotrzemy do trzecież żyrafy, wchodzimy na jej szyję, skaczemy w lewo, łapiemy małpę za ogon i lądujemy na platformie, gdzie znajdziemy Orange Foliage i Beaded Fabric. Biegniemy w prawo i bujamy się nad kolcami. Używamy jednej z drewnianych platform do wybicia się i zgarniamy Grin Face. Idziemy dalej w prawo. Stajemy między nogami żyrafy i wychylamy analoga 3 razy do góry.

2 - 1. Swinging Safari - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry
Teraz możemy pobiec w prawo i zebrać Horror Face - 1. Swinging Safari - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry

Teraz możemy pobiec w prawo i zebrać Horror Face. Łapiemy się żyrafy i lecimy w górę. Idziemy w lewo, skaczemy nad przepaściami i zbieramy Real Green Leaf, Stylized Antelope i Hanging Ape. Wracając natkniemy się na 2 players mode. Jeden z graczy musi stanąc na przycisku, by drugi mógł zebrać Voodoo Face, Real Brown Leaf, Cork Hat. Jeżeli gracz, który jest wyżej naciśnie jeszcze jeden przycisk, będziemy mogli zebrać dodatkowo Big Crab Claw, Orange Boar Fish i Mean Piranha. Wracamy i skaczemy wyżej. Między nogami żyrafy, znajdziemy Sea Shell, Bunny Ear, a na jej grzbiecie Large Drum. Mijamy checkpoint, skaczemy wyżej i biegniemy w lewo. Zbieramy score bubbles, a także Blue Fabric. Jest tu także małpa, która podrzuci nas wyżej. To pozwoli nam zwiedzić platformę po prawej i zebrać Leather & Beaded Wood, Banana, Grey African Mask, Brown African Mask i Orange African Mask.

3 - 1. Swinging Safari - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry
Po zebraniu bonusów wracamy i idziemy w prawo, aż dotrzemy do małp skaczących nad płomieniami - 1. Swinging Safari - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry

Po zebraniu bonusów wracamy i idziemy w prawo, aż dotrzemy do małp skaczących nad płomieniami. Ostrożnie je omijamy, a poniżej zbieramy Jumping Ape. Wyżej znajdziemy Taphia Niang. Bujając się zgarniamy Bird Wing. Spadając na niższą platformę zgarniemy Pink Fish. Nieco niżej, by zebrać bonusy musimy nakleić Donkey Sticker w odpowiednim miejsu. Narazie jej nie mamy, więc zapamietujemy to miejsce. Idziemy w prawo i zaczynamy wyścig. Skacząc po bykach, zbieramy Starfish. Łapiemy się za ogon i bujamy się tak, by dotrzeć na platformę po lewej. Skacząc z jednej na drugą, zbierzemy Fluffy Tree, Zebra Skin Pattern i Octopus Tentacle. Idąc w prawo dojdziemy do końca poziomu.

Powtarzanie poziomu:

Mając na wyposażeniu Donkey Sticker, powtarzamy level i oklejamy odpowiednie miejsce. Otrzymamy wtedy Shield 2, Seahorse, Barnacle i Sharp Tooth.

Ukończenie poziomu

  1. Kostium: Pink Fashion Sunglasses + Green Daisy

Ukończenie poziomu na 100%

  1. Naklejka: The Savannah Concept
  2. Obiekt: The Savannah Concept with Frame

Ace the Level

  1. Kostium: Ringmaster Jacket

DO ZDOBYCIA NA POZIOMIE:

NAKLEJKI:

Horror Face

Fluffy Tree

Stylized Antelope

Grin Face

Voodoo Face

Zebra Skin Pattern

OBIEKTY:

Submarine Launcher

Large Drum

Giraffe & Tree

Jumping Ape

Hanging Ape

Wobbly Ape

Big Crab Claw*

Octopus Tentacle

Orange Boar Fish

Mean Piranha*

Giraffe & Tree & Platform

Banana

Bird Wing

MATERIAŁY:

Orange Foliage

Beaded Fabric

Blue Fabric

Leather & Beaded Wood

MUZYKA:

"Tapha Niang"

KOSTIUMY:

Stripy Lycra

Zebra

Cat Eyes

Cork Hat

Zebra Head

Cute Lion Ears

Lion Mask

Scary Fangs

Lion's Mane

Lion Nose

Lion's Tail

Zebra Tail

DEKORACJE:

Butterfly

Sharp Tooth

Starfish

Orange & Blue Fish

Real Green Leaf

Real Brown Leaf

Orange African Mask

Barnacle

Bunny Ear

Large Peacock Feather

Peacock Feather

Seahorse

African Mask

Seaweed

Shield 2

Brown African Mask

Sea Shell

Pink Fish

2. Burning Forest

Na samym początku skaczemy na skały, znajdujące się za małpą, a z nich na krawędź po lewej. Tam zbieramy klucz , a dalej Coco Wood. Idziemy w prawo, skaczemy nad ogniem i zbieramy score bubbles. Przy pomocy małpy dostajemy się na drugą stronę. Następnie skaczemy na byka i jedziemy w górę. Skacząc na prawo znajdziemy Amazing Diamond, Big Snappy Croc i Zebra Fabric. Wracamy, skaczemy na kolejnego byka i jedziemy w lewo do końca. Tam znajdziemy Wooden Buffalo.

1 - 2. Burning Forest - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry
By zabrać drugiego bonusa, potrzebna nam jest Cat Head Sticker - 2. Burning Forest - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry

By zabrać drugiego bonusa, potrzebna nam jest Cat Head Sticker. Nie mamy jej więc zapamiętujemy to miejsce. Idziemy w prawo w stronę mostu. Dochodzimy do checkpointa i znów jedziemy na byku. Skacząc zbieramy wszystkie score bubbles. Unikamy śmierci w paszczy krokodyla, skacząc na kule zawieszone wyżej. Pozwolą nam one na ominięcię wszystkich gadów. Lądujemy na platformie z małpą. Zanim jednak wskoczymy do paszczy krokodyla łapiemy się widocznej kuli. Huśtając się skaczemy najpierw w lewo, później w prawo. W ten sposób dostaniemy się na sam szczyt paszczy i zbierzemy Bear Nose, Shield 1. Otwieramy menu podręczne i naklejamy Stylized Antelope Sticker w odpowiednim miejscu.

2 - 2. Burning Forest - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry
To pozwoli nam zebrać Crazy Eyes i score bubbles - 2. Burning Forest - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry

To pozwoli nam zebrać Crazy Eyes i score bubbles. Skaczemy na kule i bujamy się na maxa w lewo. Lądujemy na platformie i zbieramy Green Rope, Dangly Motif i Large red Vase. Wracamy i skaczemy w paszczę krokodyla. Po lewej stronie znajdziemy Pigeon House. Skrzydlate potworki załatwiamy, skacząc po czerwonych przyciskach, które mają na grzbiecie. Wykorzystujemy to także do wybicia sie i złapania Feathery Spiky. Idąc w prawo natkniemy się na kolejny 2 players mode. Jeden z graczy staje na czerwonym przycisku, drugi za pomoca pasiastego obiektu blokuje drzwi. W drugim pomieszczeniu jeden z graczy uruchamia przekladnie, a drugi zbiera Tiger Nose, Antlers i Mahogany Wood. Schodzimy w dół, omijamy krokodyle i latające straszydła. Podczas schodzenia, staramy się wskoczyć w mały zaułek po prawej. Tam znajdziemy Cardboard Support. Będąc już na dole, idziemy w lewo i naklejamy Diamond Sticker, w odpowiednim miejscu.

3 - 2. Burning Forest - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry
W ten sposób otrzymamy Rock The Jungle i Stripy - 2. Burning Forest - The Savannah - LittleBigPlanet - poradnik do gry

W ten sposób otrzymamy Rock The Jungle i Stripy. Mijamy checkpoint i znów musimy ominąć gady. Na samej górze po prawej, znajdziemy Croc King. Dostaniemy się tam skacząc z kuli. Schodzimy na dół i bujając się zbieramy Attidude Face. Idąc w prawo dojdziemy do końca poziomu.

Powtarzanie poziomu:

Mając na wyposażeniu Cat Head Sticker, powtarzamy level i oklejamy odpowiednie miejsce. Otrzymamy wtedy Scary Ornament i Buffalo Emitter.

Ukończenie poziomu

  1. Kostium: Green Checked + Black and Pink Dress

Ukończenie poziomu na 100%

  1. Naklejka: Big Cat Concept
  2. Obiekt: Big Cat Concept with Frame

Ace the Level

  1. Kostium: Long Mustache

DO ZDOBYCIA NA POZIOMIE:

NAKLEJKI:

Attitude Face

Pigeon House

Crazy Eyes

Amazing Diamond

MATERIAŁY:

Coco Wood

Mahogany Wood

Zebra Fabric

OBIEKTY:

Big Snappy Croc

Large Red Vase

Buffalo Emitter

Croc King

Wooden Buffalo

Scary Ornament

Feathered Spiky

KOSTIUMY:

Orange Stripy

Antlersm

MUZYKA:

"Rock the Jungle"

DEKORACJE:

Shield 1

Cardboard Support

Dangly Motif

Tiger Nosem

Bear Nose

Green Rope

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
LittleBigPlanet [PS3]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

LittleBigPlanet

zobacz więcej informacji o grze
LittleBigPlanet

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji