poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Race Driver: GRID

Poradnik do gry „Race Driver GRID” stanowi przede wszystkim kompletny przewodnik po głównym trybie, czyli GRID Word, jak również wskazówki na temat proponowanego rozwoju kariery kierowcy wyścigowego, a także opis wszystkich dostępnych samochodów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 147 stron i 190 ilustracji, rozmiar pliku to 23,4 MB

Prestige - US Supercar Challenge

Liczba wyścigów: 3

Rodzaje tras: San Francisco - Sprint Circuit; Long Beach - Street Circuit; Detroit - Sprint Circuit

Proponowany samochód: Logicznym wyborem wydaje się być Zonda. Auto to nie tylko lepiej przyśpiesza, ale także dobrze (jak na tę klasę) trzyma się drogi. Koenigsegg rozwija większe prędkości na prostych i może być niezłym orężem w rękach profesjonalisty. Auto to jest niestety droższe od produktu firmy Pagani.

Dodatkowe wskazówki: Teoretycznie wyścigi te nie powinny być szczególnie trudne, ale sporym problemem będą dostępne w tym pucharze auta. Oba modele nie tolerują zbytniego ścinania zakrętów, a ponadto są stosunkowo szerokie, co utrudnia szybkie pokonywanie szykan. Staje się to szczególnie widoczne w pierwszym wyścigu. Środkową sekcję musisz przejechać wolniej niż zazwyczaj, gdyż w przeciwnym wypadku możesz stracić kontrolę nad autem. Tradycyjnie już uważaj przy ostrym nawrocie w prawo. Zwolnij też w końcówce (screen), gdyż można się tu nie zmieścić i wylądować na oponach. Strata czasowa w przypadku spuszczeniu nogi z gazu będzie natomiast minimalna.

Drugi wyścig wydaje się być najprostszy z całej trójki - ARL Pro Badge - Prestige - USA - Race Driver: GRID - poradnik do gry

Drugi wyścig wydaje się być najprostszy z całej trójki. Tradycyjnie już postaraj się wepchnąć w pierwszy ostry zakręt po wewnętrznej, dzięki czemu zyskasz kilka pozycji. Uważaj teraz na wolniej pokonywanych łukach, gdyż łatwo stracić kontrolę nad maszyną. Przejeżdżając przez proste, utrzymuj natomiast jak najwyższą prędkość.

Trzecia trasa jest sympatyczna, ale przy mało zwrotnym pojeździe, pokonanie jej może stanowić duże wyzwanie. Szczególnie pilnuj się w początkowej części okrążenia. Na szczęście przeciwnicy również wolno pokonują te nawroty, dzięki czemu nie znikną Ci z pola widzenia. Najbardziej pilnuj się jednak podczas przejeżdżania szykan. Najtrudniejsza wydaje się być ta, którą pokazałem na screenie. Znajdujące się w dalszej części okrążenia prostopadłe zakręty pomogą Ci w utrzymaniu prowadzenia. Zwolnij natomiast przy dwu ostatnich szykanach.

1 - ARL Pro Badge - Prestige - USA - Race Driver: GRID - poradnik do gry

GT1 - Goodyear Continental GT

Liczba wyścigów: 3

Rodzaje tras: Washington - Park Circuit B; Detroit - Grand Prix Circuit; San Francisco - Short Circuit

Proponowany samochód: Wybór jest spory, a lista dostępnych maszyn obejmuje modele kosztujące nawet dwa miliony euro. Sądzę, że zakupiony już wcześniej Saleen S7R w zupełności tu wystarczy, szczególnie że ważniejszą rolę odgrywają umiejętności kierowcy. Ponadto polecana maszyna zdaje się być niewrażliwa na ostre ścinanie zakrętów.

Dodatkowe wskazówki: Pierwszy tor jest stosunkowo prosty. Wykorzystaj fakt, że znajdują się tu dwa ostre zakręty, dzięki którym znacznie zbliżysz się do liderów wyścigu. W miarę możliwości staraj się ścinać kolejne nawroty, oddalając się od reszty stawki. Zwróć uwagę na poznane już wcześniej wysepki, które tym razem będziesz pokonywał w odwrotną stronę (screen). Zetnij sobie ten zakręt nieco wcześniej, a następnie przejdź prosto. W końcówce okrążenia uważaj na pokonywane przy dużych prędkościach prawe łuki. Nie możesz dopuścić tu do zjechania zbyt w lewo, gdyż wpadłbyś w opony lub na jedną z band.

Drugi wyścig cechuje się bardzo zbliżonym startem do toru z poprzedniego turnieju - ARL Pro Badge - GT1 - USA - Race Driver: GRID - poradnik do gry

Drugi wyścig cechuje się bardzo zbliżonym startem do toru z poprzedniego turnieju. Na szczęście Saleen jest bardziej zwrotny od Koenigsegga oraz Zondy. Wykorzystaj to na swoją korzyść. W pewnym momencie musisz skręcić w prawo, kierując się w stronę nowej części trasy. Uważaj na szybko pokonywane łuki oraz na ostry nawrót w lewo. Końcówka jest już identyczna, tak więc nie zostaniesz zaskoczony niczym nowym.

Trzeci wyścig jest zdecydowanie najprostszy spośród wszystkich zawodów wchodzących w skład tego turnieju. Jak już wcześniej wspomniałem, Saleen idealnie nadaje się do ścinania zakrętów. Nie musisz użerać się z ostrym nawrotem. Zamiast tego zwolnij po dotarciu do pokazanej na screenie szykany. Sterowana maszyna wyjątkowo może tu wypaść z ustalonego toru jazdy, a nie warto w tak prostym miejscu wykorzystywać jednego z posiadanych flashbacków.

1 - ARL Pro Badge - GT1 - USA - Race Driver: GRID - poradnik do gry

Pro Muscle - Head 2 Head

Uwaga! Przystąpienie do pojedynku staje się możliwe dopiero po zdobyciu pucharów we wszystkich sześciu turniejach z tej grupy!

Dodatkowe wskazówki: Wygranie tego pojedynku będzie niestety bardzo trudne, głównie z powodu doboru samochodu. Dodge Viper nie jest najlepiej prowadzącym się wozem, a na tej trasie zachowuje się wręcz tragicznie. Musisz więc wykazać się nieprzeciętnymi umiejętnościami, by dotrzeć do linii mety na pierwszym miejscu.

Początek wyścigu paradoksalnie odgrywa ważną rolę. Nie możesz pozwolić sobie na wolny start, a ponadto musisz utrzymywać się w niewielkiej odległości od pojazdu konkurenta, który błyskawicznie obejmie prowadzenie. Musisz tu pokonać serię łagodnych łuków (screen). Po kilku startach powinieneś mieć je już dobrze opanowane. Nie przesadzaj z prędkością i nie dodawaj zbyt mocno gazu po wyjściu z zakrętu, gdyż może się to skończyć utratą panowania nad wozem.

W momencie gdy zaczną pojawiać się prostopadłe zakręty, musisz rozglądać się za dogodnym miejscem do wyprzedzenia lidera - ARL Pro Badge - Pro Muscle - Head 2 Head - USA - Race Driver: GRID - poradnik do gry

W momencie gdy zaczną pojawiać się prostopadłe zakręty, musisz rozglądać się za dogodnym miejscem do wyprzedzenia lidera. Najlepiej byłoby zdecydować się na pokazany na screenie nawrót. W międzyczasie ścinaj zakręty i utrzymuj minimalny dystans do lidera. Po przejęciu prowadzenia nieznacznie zwolnij i uspokój jazdę. Skup się teraz wyłącznie na odpieraniu ataków przeciwnika. Trasę tę pokonywałeś już wielokrotnie, tak więc będziesz miał nieznacznie ułatwioną sprawę.

1 - ARL Pro Badge - Pro Muscle - Head 2 Head - USA - Race Driver: GRID - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Race Driver: GRID

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Race Driver: GRID

zobacz więcej informacji o grze
Race Driver: GRID

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe