poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Soldier of Fortune: Payback

Poradnik do gry akcji „Soldier of Fortune: Payback” zawiera szczegółowy, ilustrowany opis przejścia wszystkich misji kampanii single player.

poradnik, solucja do gry w zawiera 130 stron i 435 ilustracji, rozmiar pliku to 8,3 MB

Dalszą drogę powinieneś już kojarzyć - prowadzi przez miejsca z obrazków #4,5 i 6. Zbliżając się do mostu z obrazka #6, schodząc pod nim w dół, znowu będziesz miał wybór, jeśli chodzi o dalszą trasę. Po lewej dojrzysz najpierw skałę, a za nią w oddali - wieżę strażniczą. Szybko doskocz do skały (głazu) i zacznij likwidować wrogów: jednego na wieży, kilku pod nią (#11).

# 11 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 11
# 12 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 12

Kiedy już oczyścisz okolicę możesz wrócić się kilka kroków i skręcić w lewo, w stronę przepaści. Ostrożnie podejdź do jej krawędzi i spójrz w lewo. Zobaczysz drewniany pomost i patrolujących go dwóch wartowników. Chodzą tam i z powrotem - wpakuj w nich po kilka pocisków gdy będziesz ich dobrze widział w celowniku. Pomost kończy się drabinką prowadzącą w dół - trzeba się tam dostać (#12). Tędy jednak nie da rady. Wracaj i ruszaj w kierunku drewnianej wieży z poprzedniego obrazka, przechodząc pod nią i skręcając w prawo.

Droga opada i prowadzi na pomost - ten po którym chodziło dwóch zabitych przed chwilą skośnookich spacerowiczów. Tutaj jednak jest kolejnych dwóch - zastrzel ich teraz (#13). Później zeskocz na pomost i idź nim w prawo.

# 13 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 13
# 14 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 14

Po drodze być może znowu będziesz musiał kogoś odstrzelić (#14) - to już zależy od tego, czy wcześniej, z krawędzi przepaści, udało cię się położyć obu żołnierzy patrolujących pomost. Idź pomostem aż dojdziesz do drabinki na jego końcu (checkpoint 1). Ostrożnie zejdź lub zeskocz na dół. Na marginesie: zauważ, że przeciwnicy uzbrojeni są teraz głównie w karabinki M16A3. Wygląda to trochę tak, jak gdybyś przekroczył granicę, bo przecież Chińczycy nie używają tej amerykańskiej broni, jednak nie wydaje mi się by Birmańczycy również byli w nią wyposażeni. Mniejsza z tym - ważne, że ty też powinieneś mieć przy sobie taki kbk, a tym samym nie będziesz miał problemów ze zdobyciem amunicji do niego.

Na dole pod drabinką obróć się w lewo i idź wzdłuż ściany przed siebie (#15). Znajdujesz się pośród ruin w dżungli, musisz znaleźć drogę prowadzącą do wioski. Najlepiej jest po prostu iść starając się dotrzeć do miejsca wskazywanego szarym znacznikiem na ekranie, innymi słowy - kierując się nim.

# 15 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 15
# 16 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 16

Po chwili skręć w lewo. W oddali ujrzysz kilka bram: jedne to wnęki w ścianach, drugie są zagrodzone kratami, a przez jeszcze inne da się przejść (#16). Możesz iść w lewo albo w prawo.

Jeśli skręcisz w lewo po chwili będziesz musiał stoczyć walkę z kilkoma żołnierzami: jeden pojawi się za rogiem z prawej, kolejnych dwóch wyskoczy na wprost ciebie (#17). Oczywiście wszystkich potraktuj tak samo - kulką w łeb.

# 17 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 17
# 18 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 18

Gdy pójdziesz dalej prosto i skręcisz w prawo i jeszcze raz w tą stronę nadziejesz się na kilku kolejnych nieprzyjaciół - zastrzel wszystkich po kolei, tak jak się pojawią (#18).

Kieruj się w stronę szarego znacznika na ekranie, jednak nie musisz od razu iść we wskazywane przez niego miejsce: możesz trochę pokrążyć wśród tych ruin i urządzić tu małą jatkę, staczając kilka mniejszych lub większych pojedynków strzeleckich. Miej jednak oczy dookoła głowy i zachowaj czujność. Czasami jakiś wróg może próbować cię zaskoczyć strzelając zza bramy zamkniętej kratą (#19). Albo czyhać na ciebie za winklem.

# 19 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 19
# 20 - Mogaung - Jungle (cz.2) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 20

Gdy w oddali dojrzysz drewnianą wieżę wartowniczą to znak, że podążasz w dobrym kierunku. Zastrzel pałętających się pod wieżą pośród jakichś skrzyń przeciwników, szybko odstrzel też delikwenta na tej konstrukcji (#20).

Okolicę wspomnianej wieży można zaatakować z kilku różnych kierunków (#21). Kiedy już zrobisz pod nią porządek biegnij w jej kierunku.

# 21 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 21
# 22 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 22

Gdy do niej dopadniesz obróć się migiem w prawo i spójrz w niebo: na mostku przewieszonym nad dżunglą dostrzeżesz jednego cwaniaka. Zabij go (#22). Ten koleś jakiś czas ostrzeliwał mnie bezkarnie w mojej grze, nie mogłem się zorientować gdzie się kryje, dopóki przypadkiem nie spojrzałem do góry (.

Po zlikwidowaniu tego cwaniaka obróć się z powrotem w lewo i idź wzdłuż ściany i strumyka. Droga zakręca w lewo. Nad sobą zobaczysz kolejny drewniany mostek(#23), jednak tym razem nie powinno na nim nikogo być (gra zostanie automatycznie zapisana - checkpoint 2).

# 23 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 23
# 24 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 24

Posuwaj się do przodu, zbliżając się do jeszcze jednego mostu, tym razem dużego i kamiennego (#24). Zdejmij dwóch wartowników patrolujących przeprawę, później wejdź na most. Zauważ kolejną drewnianą wieżę - za mostem po prawej.

Wchodząc na most zastrzel kolejnych dwóch wrogów, których zobaczysz na końcu przeprawy (#25). Idąc mostem poruszaj się od jednej skrzyni do drugiej.

# 25 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 25
# 26 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 26

Gdzieś pośrodku przeprawy na skrzyniach leży granatnik rewolwerowy AGL-6P (południowoafrykański Milkor MGL-140) (#26). Możesz go ewentualnie zabrać (przyda się do rozwalenia przeciwników za mostem), zamieniając na niego jedną ze swoich pukawek, ale pamiętaj - jeśli nie chcesz trwale rozstawać się ze swoimi giwerami wróć po walce w to miejsce by z powrotem zamienić sobie broń. Granatnik ten ma bęben mieszczący 6 granatów, dodatkowo luzem zabierzesz kilka następnych. Później biegnij prosto przed siebie, na drugi koniec mostu.

Możesz się pobawić granatnikiem (jeśli go z sobą zabrałeś) albo kasować nieprzyjaciół tradycyjnie, z karabinka. Najpierw szybko zastrzel jednego za skrzynką, potem zdejmij dwóch na wieży (#27) i jednego pod nią - tego ostatniego wstając na chwilę za skrzynią, za którą się chowasz. Możesz się przesunąć za tą skrzynką w lewo lub w prawo i wykańczać wszystkich pozostałych niedobruchów jacy wejdą ci w celownik.

# 27 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 27
# 28 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 28

W oddali dojrzysz również czerwone beczki przy jakichś skrzyniach - potraktowane ołowiem eksplodują, zabijając bądź raniąc kolejnych dwóch żołnierzy, którzy nierozważnie schowali się w pobliżu (#28).

Lepiej jednak pobiec tam by sprawdzić czy faktycznie przeciwnicy zostali rozerwani na kawałki. Obejdź skrzynie z lewej lub z prawej i ewentualnie dobij tych zawodników (#29).

# 29 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 29
# 30 - Mogaung - Jungle (cz.3) - Misja 3 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 30

Potem wystarczy się już tylko obrócić w prawo i biec w miejsce wskazywane przez szary znacznik na ekranie, który po chwili zmieni się w czerwone kółko, oznaczające iż dotarłeś do końca misji (#30).

Misja 4 - Mogaung: Farming Village (Wioska)

Główne cele misji: Wojsko w Mogaung zmusiło mieszkańców wsi do niewolniczej pracy przy budowie rurociągu. Wieść niesie, że całą operację nadzoruje ktoś trzeci. Musisz zinfiltrować wioskę (Infiltrate the slave village) i zdobyć informacje nt. rurociągu (Gather intel on the oil pipeline) .

Opis przejścia: Pierwsze zadanie polega jeszcze na dotarciu do wioski (Reach the village) , w której musisz odnaleźć więźnia (Find prisoner) . Idź tak, jak prowadzi kręta droga. Za ostatnim zakrętem w lewo wyskoczy na ciebie kilku nieprzyjaciół. Dwóch wybiegnie na wprost (tych zdejmij gdy jeszcze biegną), kolejnych dwóch odezwie się z prawej (ciężko ich dostrzec bo chowają się po krzakach więc najlepiej jest ich chyba poczęstować granatem) (#1). Potem idź drogą w kierunku szarego znacznika na ekranie.

# 1 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 1
# 2 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 2

Zbliżasz się do wioski. Po obu stronach drogi na polach stoją jakieś kamienne murki. Szybko dobiegnij do jednego z nich po prawej (za jakimś drewnianym wozem stojącym na drodze) i zastrzel dwóch żołnierzy patrolujących teren (poruszają się w wysokiej trawie) (#2).

Zbliżając się do wioski wykorzystuj jako osłony wspomniane kamienne murki (#3). Poruszaj się skokami od jednego do drugiego.

# 3 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 3
# 4 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 4

W oddali, na obrzeżach wioski dostrzeżesz faceta, który najprawdopodobniej obsługuje wielkokalibrowy karabin maszynowy (z polem ostrzału na podejście do wioski). Możesz wymierzyć do niego przez celownik optyczny (#4). Na skraju wioski, na lewo i prawo od biegnącej do wioski drogi, wzdłuż ogrodzenia, pojawią się też kolejni przeciwnicy - zdejmuj ich po kolei (wskazana broń z tłumikiem dźwięku by przeciwnikowi trudniej było ustalić twoją pozycję), szukając ich w ciemnościach przez celownik optyczny. Cały czas ukrywaj się za murkami, przykucaj by zmienić magazynek.

Alternatywnie możesz też spróbować zajść wrogów z boków, najpierw biegnąc przez pole do któregoś skraju mapy, a potem idąc wzdłuż niego w kierunku wioski. Rozwiązanie to ma tę zaletę, że wkm nie będzie najprawdopodobniej mógł się obrócić w twoim kierunku, a tym samym strzelec nie będzie mógł z niego otworzyć ognia (#5). Niestety nie da rady dostać się do wioski z flanki (drewniane ogrodzenie blokuje drogę), więc i tak będziesz musiał zmierzać do środka planszy, do miejsca w którym droga wchodzi do wioski.

# 5 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 5
# 6 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 6

Kiedy już wejdziesz drogą do osady (#6) otrzymasz kolejne zadanie: zabić strażnika (na) wieży (Kill tower guard) . Cały czas musisz jeszcze także odnaleźć więźnia (Find prisoner) . Strażnik na wieży to bardziej strażnik wieży, tzn. jest to kolejny strzelec wkm, który pilnuje drogi prowadzącej przez wieś.

Nie idź więc tą drogą lecz poruszaj się lewym skrajem wioski, klucząc między chatami (#7). Maszeruj śmiało, nie powinieneś natknąć się na nieprzyjaciół. Wkm znajduje się za workami z piaskiem u podstawy wieży strażniczej i najprawdopodobniej odezwie się gdy zbliżysz się do niego (celowniczy-panikarz zacznie grzać na oślep).

# 7 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 7
# 8 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 8

Zaskocz strzelca na stanowisku wkmu wyskakując zza chaty i pakując w niego serię z karabinku/rzucając granat ręczny/strzelając z granatnika podlufowego (#8). Po zabiciu tego gościa pozostanie ci już tylko znaleźć więźnia (Find prisoner) (checkpoint 1).

Będziesz się musiał kawałek wrócić - idź spokojnie, wioska jest na razie pusta. Dochodząc do miejsca oznaczonego na ekranie najpierw szarym znacznikiem a później (gdy jesteś już bardzo blisko) czerwonym kółkiem przygotuj się na potyczkę: załaduj świeży magazynek, weź głęboki oddech (, etc. Garstka niedobruchów zmaterializuje się za chatą, którą widzisz na obrazku (#9). Mój sposób na rozprawienie się z wrogiem tutaj polegał na wbiegnięciu do chałupy, przyklęknięciu przy oknie w środku i zdejmowaniu nieprzyjaciół przesuwając się raz w lewo (by zmienić maga), raz w prawo (by strzelać przez okno).

# 9 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 9
# 10 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 10

Waliłem im po kolanach bo zwykle tylko tyle było widać (#10). Granatu nie ma raczej co rzucać/odpalać bo jest to zbyt niebezpieczne - może upaść ci pod nogi. Strzelaj w rzepkę każdemu zawodnikowi, którego dojrzysz w celowniku, aż wyeliminujesz wszystkich.

Po strzelaninie opuść kryjówkę i kieruj się w stronę szarego znacznika. Za chatą jest płot z tyczek, między nim a kolejną chałupką jest przejście(#11). Na lewo stoi drewniana wieża wartownicza (za tą, którą widać na obrazku), a na prawo (za ogrodzeniem z tyczek) znajdziesz kolejną szopę a w niej najpewniej broń - najprawdopodobniej granatnik RPG-7.

# 11 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 11
# 12 - Mogaung - Farming Village (cz.1) - Misja 4 - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 12

Najpierw jednak zdejmij wartownika na wieży po lewej (#12).

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Soldier of Fortune: Payback

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Soldier of Fortune: Payback

zobacz więcej informacji o grze
Soldier of Fortune: Payback

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji