poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik TimeShift

Poradniku do strzelaniny „TimeShift” w całości składa się z bardzo dokładnego opisu przejścia wszystkich 24 misji tej gry, ze szczególnym uwzględnieniem najtrudniejszych zagadek wymagających zastosowaniu ściśle określonych mocy kombinezonu.

poradnik, solucja do gry w zawiera 299 stron i 558 ilustracji, rozmiar pliku to 23,4 MB

Etap 5 - Ground Floor

Szczegółowy opis przejścia misji:

Zaczynasz w tym samym miejscu, w którym zakończyłeś poprzedni poziom. Zapoznaj się z pierwszym celem misji.

Nowy cel misji: Proceed to upper floors and locate weapons database server (Skieruj się na wyższe piętra i odszukaj serwer przechowujący dane na temat broni)

Podejdź do znajdującej się po lewej stronie konsoli i wciśnij przycisk. Spowoduje to wyświetlenie kolejnego zadania.

Nowy cel misji: Disable alarm system in security room (Wyłącz alarm z pomieszczenia ochrony)

Na zewnątrz znajduje się trzech przeciwników. Najprościej będzie ustawić się przy lewej ścianie, zaczekać na nich, a następnie przystąpić do walki. W zależności od osobistych preferencji, możesz skorzystać z całkowitego lub częściowego zatrzymania upływu czasu.

Pomieszczenie ochrony znajduje się po prawej stronie - Etap 5 - Ground Floor cz.1 - TimeShift - poradnik do gry

Pomieszczenie ochrony znajduje się po prawej stronie. Wejdź do środka, korzystając z jedynych możliwych drzwi. Odnajdziesz tu poznaną już wcześniej skrytkę na broń. Wciśnij przycisk jeśli chcesz podnieść parę giwer. Skieruj się teraz do głównej konsoli. Użyj ukazanego na screenie pokrętła. Równolegle wyświetlone zostaną dalsze wytyczne.

Nowy cel misji: Gain access to loading dock storage area (Przedostań się do magazynu strefy załadunku)

Nie wychodź od razu z pomieszczenia ochrony - Etap 5 - Ground Floor cz.1 - TimeShift - poradnik do gry

Nie wychodź od razu z pomieszczenia ochrony. Po prawej stronie otworzyła się brama, tak więc będziesz się musiał uporać z kilkoma nowymi przeciwnikami. Jeden z wrogów spróbuje tu podbiec. Odbierz mu broń i wróć się do pomieszczenia. Zaczekaj aż pasek zregeneruje się. Proponowałbym użyć zatrzymania czasu i rozprawić się z ukazanym na screenie operatorem działka maszynowego. Dopiero gdy on zginie, zabij jego kolegów.

Zapamiętaj sobie to miejsce, gdyż będziesz się tu mógł wkrótce wrócić - Etap 5 - Ground Floor cz.1 - TimeShift - poradnik do gry

Zapamiętaj sobie to miejsce, gdyż będziesz się tu mógł wkrótce wrócić. Skieruj się do lewego korytarza, gdyż jest to jedyna droga prowadząca do celu. Po chwili usłyszysz nadbiegających wrogów. Wróć się do pojazdu opancerzonego i użyj działka maszynowego, tak aby pozbyć się tych żołnierzy (screen). Możesz już ponownie udać się w stronę dalszego sektora garażu.

Kolejni przeciwnicy pojawią się na wprost od Twojej pozycji - Etap 5 - Ground Floor cz.1 - TimeShift - poradnik do gry

Kolejni przeciwnicy pojawią się na wprost od Twojej pozycji. Nie dysponujesz tu niestety zbyt dużym polem działania. Pomagaj sobie spowolnieniem czasu, chowając się za betonowymi zaporami. Podejdź do przodu i obróć się w lewo. W oddali powinieneś zauważyć wybuchowe beczki (screen), dzięki którym pozbędziesz się kilku kolejnych wrogów.

1 - Etap 5 - Ground Floor cz.1 - TimeShift - poradnik do gry

Zabijaj kolejnych widocznych wrogów, nie przesuwając się jednak zbytnio do przodu. Jeśli chcesz, możesz teraz skręcić w lewo, tak aby docelowo dotrzeć do ukazanej na screenie skrzynki na broń. Z pewnością wcześniej już zwróciłeś na nią uwagę, tyle że nie mogłeś się jeszcze do niej przedostać.

Po lewej stronie jeden z przeciwników okupuje stanowisko maszynowe, stojąc wewnątrz pojazdu opancerzonego (screen) - Etap 5 - Ground Floor cz.2 - TimeShift - poradnik do gry

Po lewej stronie jeden z przeciwników okupuje stanowisko maszynowe, stojąc wewnątrz pojazdu opancerzonego (screen). Dla pewności zabij go z włączonym zatrzymaniem upływu czasu. Musisz się teraz błyskawicznie usunąć, gdyż wjedzie tu drugi pojazd, po czym rozbije się niedaleko Twojej pozycji. Upewnij się żeby nie znaleźć się pod kołami maszyny.

Rozprawiaj się z kolejnymi przeciwnikami, którzy zaczną pojawiać się w tej okolicy - Etap 5 - Ground Floor cz.2 - TimeShift - poradnik do gry

Rozprawiaj się z kolejnymi przeciwnikami, którzy zaczną pojawiać się w tej okolicy. Radziłbym skrywać się za jakąś dobrą zasłoną, stopniowo eliminując tych gostków, którzy podbiegną bliżej. Na koniec będziesz musiał unieszkodliwić drugi pojazd opancerzony. Proponowałbym nie tracić tu czasu, tylko użyć granatnika (screen). Po zakończonych walkach pozbieraj amunicję i zapisz sobie stan gry.

Skieruj się teraz na niewielkie podwyższenie - Etap 5 - Ground Floor cz.2 - TimeShift - poradnik do gry

Skieruj się teraz na niewielkie podwyższenie. Powinieneś tu odnaleźć ukazaną na screenie dźwignię. Czeka Cię tu pierwsza zagadka. Jest ona na szczęście stosunkowo prosta. Skorzystaj z dźwigni, tak aby znajdujący się na górze podnośnik mógł podjechać w stronę okolicznych skrzyń. Zapisz aktualny stan gry.

Ponownie użyj dźwigni, ALE od razu załącz całkowite zatrzymanie upływu czasu - Etap 5 - Ground Floor cz.2 - TimeShift - poradnik do gry

Ponownie użyj dźwigni, ALE od razu załącz całkowite zatrzymanie upływu czasu. Musisz się teraz śpieszyć. Zacznij wskakiwać na ulokowane po lewej stronie skrzynie. Po dotarciu na górę będziesz musiał jeszcze szybko przejść na podnośnik. Wkrótce powinien on ruszyć z miejsca (wyczerpie się pasek mocy). Zaczekaj aż zostaniesz przetransportowany na drugi koniec magazynu.

Wskocz na wyższą półkę, kucnij i przemieść się w lewo - Etap 5 - Ground Floor cz.2 - TimeShift - poradnik do gry

Wskocz na wyższą półkę, kucnij i przemieść się w lewo. Wejdź przez niewielką dziurę, tak aby znaleźć się w nowym magazynie. Radziłbym się tu skradać, dzięki czemu wkrótce będziesz mógł przeprowadzić atak z zaskoczenia. Po znalezieniu się w nowej części magazynu wyświetlone zostaną kolejne cele.

Nowy cel misji: Proceed through pipe system to locate security sector (Skorzystaj z szybów wentylacyjnych, tak aby dotrzeć do strzeżonej strefy)

1 - Etap 5 - Ground Floor cz.2 - TimeShift - poradnik do gry

Z tego miejsca będziesz mógł zaskakiwać stojących na dole przeciwników (screen). Postaraj się kilku z nich w taki właśnie sposób zabić. Możesz teraz przesunąć się w lewo i w taki sam sposób załatwić bardziej oddalonych wrogów. Tu pomagaj już sobie przybliżeniem obrazu. Nie musisz się obawiać żadnych granatów, tak więc upewnij się, że wszystkich z tego miejsca zabiłeś.

Możesz już zeskoczyć na dół - Etap 5 - Ground Floor cz.3 - TimeShift - poradnik do gry

Możesz już zeskoczyć na dół. Obróć się w lewo i ruszaj w stronę swojego celu. Pamiętaj o tym żeby na bieżąco sprawdzać mapkę, eliminując tych żołnierzy, których wcześniej przeoczyłeś. Uważaj, gdyż pojedynczy przeciwnicy mogą skrywać się w przedstawionym na screenie miejscu. Sukcesywnie przesuwaj się w stronę aktualnej strefy docelowej.

Po drodze miniesz skrzynkę na broń - Etap 5 - Ground Floor cz.3 - TimeShift - poradnik do gry

Po drodze miniesz skrzynkę na broń. Dojdziesz w końcu do miejsca, w którym znajduje się kolejna dźwignia. Zagadka ta będzie stosunkowo prosta. Jak zapewne zauważyłeś, po użyciu mechanizmu przesuwa się taśma ze skrzyniami. Musisz więc pociągnąć za dźwignię i zatrzymać upływ czasu podczas gdy skrzynie znajdują się mniej w połowie drogi. Pozwoli ci to bowiem wskoczyć do ukazanej na screenie dziury. Zapisz tu sobie stan gry.

Znajdziesz się w ciasnym tuneliku - Etap 5 - Ground Floor cz.3 - TimeShift - poradnik do gry

Znajdziesz się w ciasnym tuneliku. Do celu prowadzi tylko jedna ścieżka, tak więc nie powinieneś się raczej zgubić. Zignoruj słyszane po drodze głosy. Zeskocz na dół i idź dalej. Po dotarciu do samego końca otwórz kratę i zabij widocznych na screenie inżynierów. Warto tu użyć granatnika. Szybko zapisz teraz stan gry i przygotuj się do kolejnych walk.

Przeciwnicy będą korzystali z drzwi ulokowanych po prawej stronie - Etap 5 - Ground Floor cz.3 - TimeShift - poradnik do gry

Przeciwnicy będą korzystali z drzwi ulokowanych po prawej stronie. Najprościej będzie się ich pozbywać pomagając sobie spowolnieniem lub zatrzymaniem upływu czasu. Uważaj jednak, gdyż będą wyposażeni w shotguny. Do hali, z której przybiegli nie musisz wchodzić, gdyż badałeś już tamtą okolicę. Wróć się więc do miejsca, w którym stali mechanicy.

Przed Tobą najtrudniejszy przerywnik tego całego poziomu - Etap 5 - Ground Floor cz.3 - TimeShift - poradnik do gry

Przed Tobą najtrudniejszy przerywnik tego całego poziomu. Lewy korytarz usiany jest pułapkami laserowymi (screen). Zignoruj widocznego w oddali przeciwnika. Cała zabawa będzie polegała na włączaniu spowolnienia czasu, tak aby móc pomyślnie dotrzeć do celu. Naturalnie nie przebiegniesz całego korytarza za jednym podejściem. Będziesz musiał sobie to podzielić na kilka części. Koniecznie zapisz tu stan gry!!

Nowy cel misji: Deactivate laser security system (Wyłącz laserowe zabezpieczenia)

1 - Etap 5 - Ground Floor cz.3 - TimeShift - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
TimeShift

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

TimeShift

zobacz więcej informacji o grze
TimeShift

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji