poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik World in Conflict

Poradnik do gry World in Conflict zawiera opis przejścia wszystkich misji, a także listę jednostek z przedstawionymi wadami i zaletami. Liczne wskazówki i mapy ułatwią ogarnięcie sytuacji na polu bitwy i poprowadzenie wojsk ku zwycięstwu.

poradnik, solucja do gry w zawiera 151 stron i 183 ilustracji, rozmiar pliku to 8,4 MB

Misja 7 - Głębokie uderzenie

Legenda - Misja 7 - Głębokie uderzenie - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Legenda:

1. Mosty prowadzące do miasta;

2. Kościół (centrum dowodzenia Rosjan).

Cele główne:

1. Zniszcz kwaterę główną wroga;

2. Broń mostów;

3. Oczyść miasto z obrońców.

Cele poboczne:

1. Nie można uszkodzić kościoła;

2. Zniszcz nieprzyjacielskie moździerze;

3. Przejmij lub zniszcz wyrzutnię rakiet niekierowanych.

Opis przejścia:

Kolejna misja rozgrywająca się w ciasnych zaułkach. Szybko każ sobie przysłać dwa wozy średniej artylerii i kilka grup piechoty, w tym przeciwpancernej. Nadrzędne zadanie polega na zniszczeniu kwatery głównej wroga [1] [2], lecz pierwszym posunięciem będzie zajęcie mostów [1], przez które można przedostać się do wioski. Istotna jest także późniejsza ich obrona [2] . Są ufortyfikowane, więc najpierw przeprowadź ostrzał artyleryjski, co by je oczyścić. Jeżeli zaatakują Cię transportowce przeciwnika, zniszcz piechotą p-panc.

Gdy uznasz okolicę za w miarę bezpieczną, każ swoim jednostkom zająć mosty. Musisz nie tylko zająć perymetry, ale również okopać się (najlepiej, jak powstaną wszystkie fortyfikacje). Południowy most będzie atakowany przez jednostki pancerne, więc skieruj tam odpowiednich do takiej walki piechociarzy.

1 - Misja 7 - Głębokie uderzenie - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
Pora ruszać dalej - Misja 7 - Głębokie uderzenie - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Pora ruszać dalej. Musisz oczyścić miasto z rosyjskich obrońców [3] . Tak się składa, że możesz wykorzystać nalot dywanowy... wiesz, co trzeba z tym zrobić, prawda?

Nalot nie załatwi jednak sprawy w stu procentach. Za dodatkowe punkty wezwij dodatkową piechotę. Wykorzystuj te siły do walki z wrogami na ulicach miasteczka. Staraj się jednocześnie oczyszczać północ i południe wioski, idąc przez nią dwoma grupami ludzi. Pomoc taktyczną możesz wykorzystać przeciwko moździerzom wroga, położonym na południe od rosyjskiego centrum dowodzenia [2] [2].

Niegłupie jest także wezwanie spadochroniarzy; mogą oni wzywać naloty na obsadzone budynki. Najlepiej zrobić to od razu, gdyż później tego typu wsparcie zostanie wyłączone.

Po zajęciu mostów dostaniesz zadanie polegające na zlikwidowaniu lub zajęciu wrogiej wyrzutni rakiet [3] . Zdecydowanie lepiej ją zająć; wyślij w jej pobliże spadochroniarzy i wezwij nalot na obrońców wyrzutni.

2 - Misja 7 - Głębokie uderzenie - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
Choć misja jest praktycznie rzecz biorąc na czas, postępuj ostrożnie i spokojnie - Misja 7 - Głębokie uderzenie - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Choć misja jest praktycznie rzecz biorąc na czas, postępuj ostrożnie i spokojnie. Piechotę i pojazdy zwalczaj swoimi ludźmi, a obsadzone budynki wsparciem taktycznym i nalotami spadochroniarzy. Fortyfikacje perymetrów likwiduj bombami namierzanymi laserem. Jeżeli będziesz musiał się wycofać, korzystaj ze sprintu - defensywnej zdolności Twoich żołnierzy.

Po zlikwidowaniu wszystkich perymetrów w mieści, skoncentruj swoją uwagę na kościele. Zniszcz wszystkie fortyfikacje wokół niego dokładnie w taki sam sposób, jak to było robione wcześniej. Mały lasek położony na zachód od kościoła zapewni kryjówkę, dla piechoty przeciwpancernej, która będzie mogła bez trudu strzelać do przejeżdżających w okolicy czołgów wroga.

Gdy już zlikwidujesz punkt dowodzenia Rosjan, czym prędzej wracaj w pobliże mostów. Komuniści wkrótce zjawią się tutaj z pokaźnymi siłami, więc lepiej mieć jakichś ludzi pod ręką. Każ niektórym obsadzić budynki przy moście, reszcie każ iść przez mosty i zatrzymać się w punktach perymetrów, by Sowieci nie mogli ich zająć.

Po ofensywie Rosjan misja zostanie zakończona.

3 - Misja 7 - Głębokie uderzenie - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
4 - Misja 7 - Głębokie uderzenie - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Misja 8 - Poza żelazną kurtyną

Legenda - Misja 8 - Poza żelazną kurtyną - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Legenda:

1. Miejsce katastrofy;

2. Wozy przeciwlotnicze;

3. Elektrownia;

4. Stacja kolejowa;

5. Kompleks mieszkalny;

Cele główne:

1. Zabezpiecz miejsce katastrofy;

2. Zniszcz jednostkę przeciwlotniczą;

3. Utrzymaj miejsce katastrofy;

4. Przeszukaj kompleks mieszkalny;

5. Oczyść drogę ewakuacji.

Cele poboczne:

1. Zniszcz elektrownię;

2. Pomóż Bannonowi;

3. Utrzymaj stację kolejową.

Opis przejścia:

Dysponujesz - wbrew pozorom - niezłymi siłami :) Wyślij komandosów do miejsca katastrofy [1] [1], kierując ich w linii prostej przez las. Z piechotą poradzą sobie bez większych problemów. Wezwij nalot, by zniszczyć wrogie pojazdy. Gdy już to zrobisz, zajmij perymetr.

Okazuje się, że specjaliści do zbadania wraku nie mogą przybyć, póki nie zostaną zniszczone wozy przeciwlotnicze Rosjan [2] stojące nieopodal [2] - Misja 8 - Poza żelazną kurtyną - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Okazuje się, że specjaliści do zbadania wraku nie mogą przybyć, póki nie zostaną zniszczone wozy przeciwlotnicze Rosjan [2] stojące nieopodal [2]. Podziel swoich spadochroniarzy na dwie grupy. Każda z nich musi zaatakować inną jednostkę AA, najlepiej spomiędzy pobliskich drzew.

To musi być szybka akcja. Załatw piechotę szwędającą się po lesie, podkradnij się do wozów p-lot, wezwij nalot, po czym zmykaj z powrotem w pobliże wraku.

Możesz wezwać parę jednostek do obrony miejsca katastrofy [3] , zanim inżynierowie zakończą swoją robotę. Kup jeden transporter opancerzony, jeden wóz przeciwlotniczy i trzy grupy piechoty przeciwpancernej. Komandosów i piechotę ukryj w lesie otaczającym wrak. Jedną grupkę tylko wyślij do zajęcia zachodniego punktu perymetru. Wschodnim niech się zajmie APC wraz z wozem p-lot.

Niedaleko stoi elektrownia [3]. Trzeba ją zniszczyć [1] . W menu wsparcia taktycznego masz opcję zrzutu spadochroniarzy. Wyślij tam jedną ekipę, by wezwała nalot na główny budynek zakładu.

Wkrótce Bannon poprosi Cię o przysługę [2] . Podeślij mu wspomniane APC i pojazd przeciwlotniczy do ściągnięcia na ziemię trzech rosyjskich helikopterów. Możesz się dodatkowo wspomóc atakiem powietrze-powietrze.

1 - Misja 8 - Poza żelazną kurtyną - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
Gdy inżynierowie zakończą swoją robotę, każ wszystkim swoim siłom skierować się do stacji kolejowej [4] na drugim końcu mapy - Misja 8 - Poza żelazną kurtyną - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Gdy inżynierowie zakończą swoją robotę, każ wszystkim swoim siłom skierować się do stacji kolejowej [4] na drugim końcu mapy. Saywer wypali napalmem drogę dla Twoich wojsk. Przeprowadź nią całą swoją piechotę, po drodze uzupełniając ją zrzutami spadochroniarzy. Samą stację można oczyścić strzelając do Rosjan spomiędzy znajdujących się blisko niej drzew.

2 - Misja 8 - Poza żelazną kurtyną - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
Żeby móc przysyłać posiłki w pobliże stacji, musisz ją ufortyfikować i utrzymać [3] - Misja 8 - Poza żelazną kurtyną - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Żeby móc przysyłać posiłki w pobliże stacji, musisz ją ufortyfikować i utrzymać [3] . Poświęć trochę czasu na okopanie się. Ustaw trzy grupy piechoty p-panc. w lesie przy zachodnim punkcie perymetru - to właśnie tam atakować będą czołgi Sowietów.

W poszukiwaniu pilotów bombowca trzeba przeszukać pobliski kompleks mieszkalny [4] [5]. Do tego celu potrzeba co najmniej dwóch ekip przeciwpancernych i dwóch grup zwykłych piechociarzy. Musisz umieścić ich w perymetrze między blokami. Gdy kilkadziesiąt pierwszych apartamentów zostanie przeszukanych, skieruj swoje jednostki do kolejnego perymetru. Po jego przeszukaniu udaj się do trzeciego. Atakować Cię będą wieloma siłami, w tym także helikopterami, ale uderzenie powietrze-powietrze powinno pomóc w odpieraniu ich.

Po odnalezieniu pilotów wycofaj swoje jednostki pod stację kolejową. Trzeba teraz oczyścić drogę ucieczki [5] z sił rosyjskich. Wsparciem taktycznym i piechotą przeciwpancerną zniszcz wszystkie wojska sowieckie, po czym zajmij perymetr i okop się. Wróg będzie Cię atakował piechotą idącą od strony elektrowni. Bułka z masłem.

3 - Misja 8 - Poza żelazną kurtyną - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
4 - Misja 8 - Poza żelazną kurtyną - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia

Legenda - Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Legenda:

1. Pierwsza łódź podwodna;

2. Druga łódź podwodna;

3. Trzecia łódź podwodna;

4. Helikoptery;

5. Artyleria;

6. Obszar mieszkalny mieszkalny.

Cele główne:

1. Zabezpiecz łódź podwodną numer jeden;

2. Utrzymaj okręt podwodny numer trzy;

3. Zabezpiecz obszar mieszkalny;

4. Utrzymaj okręt podwodny numer jeden.

Cele poboczne:

1. Zniszcz helikoptery;

2. Zniszcz sowiecką artylerię.

Opis przejścia:

Najpierw musimy zabezpieczyć łódź podwodną [1] - tę znajdującą się najbliżej miejsca startu [1]. Wezwij ze dwie ekipy piechoty przeciwczołgowej i kilka ciężkich czołgów Leopardów. Rusz w kierunku wroga - czołgami eliminuj jednostki naziemne, bombami kierowanymi laserem niszcz fortyfikacje perymetru nieprzyjaciela, a ludzi wprowadź do dwóch budynków ukazanych na zdjęciu poniżej.

1 - Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
Zajmij perymetr, okop się, a czołgi ustaw w pobliżu wspomnianych przed chwilą budynków - Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Zajmij perymetr, okop się, a czołgi ustaw w pobliżu wspomnianych przed chwilą budynków. Nieprzyjaciel zechce odbić okręt podwodny, ale można bez problemu powstrzymać jego zapędy. Piechota w budynkach i czołgi powinny wykonać swoje zadanie w stu procentach.

W między czasie powinno uaktywnić się zadanie poboczne [1] polegające na zniszczeniu wrogich helikopterów transportowych [4]. Znajdziesz je w małej bazie na wschodzie mapy. Nie ma czasu na wysyłanie tam jednostek lądowych - rozwal je nalotami, dostępnymi w menu wsparcia taktycznego. Dwa ataki na ogrodzony teren powinny wystarczyć.

Jednostkami lądowymi trzeba zabezpieczyć kolejną łódź podwodną [2] [3]. Wymiń Bannona zajmującego się drugim okrętem [2] i zaatakuj perymetr na zachodzie mapy. Zlikwiduj po drodze budynki z wrogą piechotą wewnątrz. Atakując perymetr wykorzystaj swoje wsparcie taktyczne, a zwłaszcza bomby kierowane laserem - znowu przydadzą się do burzenia bunkrów p-panc. wroga. Uważaj też na swoją piechotę, bowiem w okolicy czają się snajperzy. Pamiętaj też o tym, że zegar tyka!

2 - Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
Po zabezpieczeniu łodzi trzeba będzie ją utrzymać - Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Po zabezpieczeniu łodzi trzeba będzie ją utrzymać. Ufortyfikuj swoje pozycje najlepiej jak się da. Jeśli dysponujesz jakimiś wolnymi środkami punktowymi, nakup za nie czołgów i piechoty p-panc. Ludzi możesz wprowadzić do okolicznych budynków.

Uderzenie nadejdzie od północy i będzie złożone z sił różnego typu. Z lotnictwa pojawiać się będą tylko helikoptery transportowe starające się wysadzić piechotę za Twoimi plecami. Jeśli jednak Twój perymetr ma bunkry przeciwpiechotne, przeciwnicy nie powinni być wielkim kłopotem.

Rosjanie zaatakują Cię także artylerią [5]. Ponieważ ciężko jest wysłać tam jakąś jednostkę na zwiad (o zaatakowaniu dział nie wspominając...), można te pozycje na oślep ostrzelać z samolotów [2] . Wsparcie taktyczne w postaci nalotów różnego typu powinno zdać tutaj egzamin. By dokładnie określić pozycję pojazdów artyleryjskich, możesz sprawdzić, w których miejscach pojawiają się wylatujące z luf pociski.

Jeśli masz na podorędziu bomby kierowane laserem, zacznij nimi burzyć pobliskie bloki mieszkalne [6], gdyż zaraz trzeba będzie w ich rejonie zwalczać Sowietów [3] .

3 - Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
Wsparciem taktycznym wyeliminuj jak najwięcej wrogów - Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Wsparciem taktycznym wyeliminuj jak najwięcej wrogów. Zwróć uwagę, że oni cały czas napływają, więc trzeba stworzyć skuteczną obronę. Gdy oczyścisz osiedle i zajmiesz perymetr, ustaw taką obronę (składającą się z większości Twoich sił przy północnym punkcie perymetru. Pobliski lasek będzie idealnym schronieniem dla piechoty przeciwpancernej.

Rosjanie rzucą na Ciebie mnóstwo sił, w tym ciężkie helikoptery bojowe. Nie trzeba będzie jednak długo utrzymywać bloków - wkrótce Sawyer skieruje Cię do pierwszej łodzi podwodnej i każe pomóc Bannonowi w zwalczaniu komunistów [4] . Przyślij tam swoje siły, a jeśli zostaną po drodze zniszczone, zamów nowe - zostaną zrzucone od razu przy okręcie.

4 - Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry
Wznieś fortyfikacje na tych punktach perymetru, które znajdują się najbliżej łodzi podwodnej - Misja 9 - Legowisko niedźwiedzia - Solucja - World in Conflict - poradnik do gry

Wznieś fortyfikacje na tych punktach perymetru, które znajdują się najbliżej łodzi podwodnej. Ludzie Bannona będą bardziej wysunięci do przodu, więc zbiorą na siebie cały ogień wroga. W pewnym momencie się wycofają na Twoje pozycje, ale i tak powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu, by ufortyfikować swój perymetr. Z pomocą Bannona powstrzymuj nadciągających Sowietów. Głównymi siłami w tej części misji powinny być czołgi Leopardy. Nie zapominaj też o wsparciu taktycznym! Gdy licznik czasu pokaże 0:00, misja zostanie zakończona sukcesem.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
World in Conflict

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

World in Conflict

zobacz więcej informacji o grze
World in Conflict

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne