poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Truck Tycoon (Freight Tycoon Inc.)

Poradnik zawiera opisy poszczególnych scenariuszy kampanii (wszystkich dwudziestu jeden) w grze Truck Tycoon.

poradnik, solucja do gry w zawiera 48 stron i 45 ilustracji, rozmiar pliku to 2,8 MB

Poziom 4 - Peryferia

Poziom czwarty przyjdzie nam rozegrać na peryferiach wielkiego miasta. Celem misji jest tym razem zgromadzenie 1.000.000 dolarów na koncie swojej firmy. Na zarobienie tych pieniędzy i jednoczesne wzmocnienie reputacji firmy mamy czas od 1960 do 1970 roku.

Po rozpoczęciu misji, ze zdziwieniem odkryjemy, że na naszym koncie jest tylko 175 - Poziom 4 - Peryferia - Truck Tycoon - poradnik do gry

Po rozpoczęciu misji, ze zdziwieniem odkryjemy, że na naszym koncie jest tylko 175.000 dolców, a w garażu stoją trzy bryki Pirania. Mają całkiem niezłą pojemność i prędkość, więc czym prędzej najmujemy do nich kierowców. Z tym jest pewien problem, bo wielu kierowców furgonetek nie znajdziemy. Rada: Zatrudniamy dostępnego kierowcę (ew. dostępnych kierowców) i dajemy mu towar do przewozu. Najkorzystniejszym partnerem w tej misji będzie fabryka lekkiego sprzętu na środku mapy, z lewej strony naszego biura. Potem puszczamy czas i zatrudniamy kolejnego kierowcę, gdy się pojawi. Następnie jemu dajemy coś do przewożenia. Robimy tak aż do obsadzenia wszystkich trzech Piranii. W którymś momencie trzeba też nająć kierowników do biura.

Mechanika zatrudniamy, gdy samochody będą wymagać przeglądu - wóz techniczny i lawetę zostawiamy na potem. Po zdobyciu brązowej rangi w fabryce otrzymamy w nagrodę możliwość posiadania maksymalnego debetu na poziomie 100.000 dolarów - miejmy nadzieję, że nie trzeba będzie aż tak nisko upadać. Gdy będziemy mieli ponad 120.000 dolarów, kupujemy pojazd o nazwie Jantar, po czym najmujemy do niego kierowcę. Jantar będzie przewoził towary z huty żelaza, która znajduje się tuż za oknami naszego biura. Pamiętajmy o robieniu przeglądów technicznych - drogi są tu kiepskiej jakości...!

Dzięki nowemu pojazdowi szybko zarobimy kolejne pieniądze potrzebne, aby kupić - Poziom 4 - Peryferia - Truck Tycoon - poradnik do gry

Dzięki nowemu pojazdowi szybko zarobimy kolejne pieniądze potrzebne, aby kupić... drugą furgonetkę Jantar, którą obsadzamy kierowcą i ruszamy także do huty żelaza. Po jakimś czasie, gdy samochody ulegną zużyciu warto kupić wóz naprawczy. Po jego zakupie w nic już nie inwestujemy (można ewentualnie eksperymentować z dodatkowym Jantarem - trzeba się jednak przygotować na dodatkowe awarie) - podpisując kolejne kontrakty, czekamy na docelowy milion. Gdy osiągniemy połowę naszego celu, otrzymamy lawetę, którą jedziemy do fabryki lekkiego sprzętu (tej, dla której pracują Piranie). Gdy osiągniemy ponad 900.000 dolarów spali się niedalekie biuro i z naszego konta upłynie 100.000 na jego naprawę. W czasie zarabiania do produkcji wejdą nowe przyczepy i nowe ciągniki, ale w tej misji na nic nam się one nie przydadzą. Zależnie od szczęścia, scenariusz możemy ukończyć już na początku 1966, ale czasami pojeździmy do połowy 1967 i dłużej.

Poziom 5 - Cudowne wodospady

Ten etap będzie miał swoje miejsce na terenie rozdzielonym licznymi rzekami - często jedyną drogą są odległe mosty, których rozbudowa będzie nam bardzo sprzyjać. Sukces w tak trudnym rejonie pomoże nam zapewnić rozbudowana infrastruktura - celem jest posiadanie trzech garaży, w tym jednego na trzecim poziomie. Na rozbudowywanie się mamy czas od 1950 do 1980 roku.

To pierwsza duża mapa. Cały cel sprowadza się znowu do pieniędzy - garaże musimy kupić i rozbudować właśnie dzięki nim. Rozpoczynamy scenariusz z pięcioma ciężarówkami w garażu, który ma już drugi poziom i niecałymi dwoma tysiącami dolców na koncie. Od razu widać, że najszybszym rozwiązaniem będzie rozbudowanie posiadanego budynku do poziomu trzeciego i dokupienie dodatkowych dwóch garaży - chętnych do sprzedaży nie zbraknie. Ruszamy więc do boju!

Zatrudniamy kierowców - gdy będzie ich akurat brakowało, korzystamy z rady z poprzedniego poziomu - Poziom 5 - Cudowne wodospady - Truck Tycoon - poradnik do gry

Zatrudniamy kierowców - gdy będzie ich akurat brakowało, korzystamy z rady z poprzedniego poziomu. Następnie jedziemy do fabryki lekkiego sprzętu po prawej stronie mapy - tam znajdziemy najwięcej kontraktów dla naszych cystern i furgonetek. Patrząc na mapę, podczas podpisywania kontraktów wybieramy najkrótsze drogi przejazdu. W czasie pierwszych kontraktów najmujemy do biura kierownika ds. samochodów. Gdy wyjdziemy na prostą, możemy zatrudnić też kierownika kadrowego, który zmniejszy wysokość pensji innych pracowników.

Mechanika zatrudniamy dopiero, gdy jakaś ciężarówka wymaga przeglądu. Jeździmy z kolejnymi kontraktami aż osiągniemy wystarczającą ilość środków by zakupić Kondora (diesel) - zostanie on dość szybko wprowadzony do produkcji. Tą maszyną też jedziemy do znanej nam fabryki lekkich maszyn. Jeździmy naszymi maszynami, aby osiągnąć 200.000 dolarów. Po osiągnięciu tej kwoty kupujemy garaż za 200.000 (ten poniżej garażu federalnego). Znowu stosujemy taką taktykę jak przedtem - zarabiamy 200 kawałków i kupujemy garaż za 200 tys. Tym razem ten, poniżej naszej bazy z tym, że położony na dolnym półwyspie. Do obu garaży trzeba będzie zatrudnić mechaników, ale dopiero wtedy, gdy wjadą do nich ciężarówki z usterkami.

Teraz kontynuujemy zarabianie - nasz cel jest dziesięć razy większy - teraz to 2 - Poziom 5 - Cudowne wodospady - Truck Tycoon - poradnik do gry

Teraz kontynuujemy zarabianie - nasz cel jest dziesięć razy większy - teraz to 2.000.000 dolarów, za które zmodernizujemy swój pierwszy garaż do trzeciego poziomu i tym samym wypełnimy założenia misji. Nie ma więc co się ociągać. Zarabiamy za pomocą posiadanych maszyn podpisując korzystne kontrakty (bardzo pomoże nam w tym droga ropa). Gdy osiągniemy milion, kupujemy jeszcze jednego (lub dwa) Kondora (diesel), ponieważ oferty dla niego są w fabryce bardzo korzystne i jest ich wiele. Do dwóch milionów wiele się jeszcze zdarzy, wiele samochodów zostanie wpuszczonych do produkcji, wiele zostanie z niej wycofanych. My jednak powinniśmy przeć do przodu z kontraktami i osiągnąć upragnione dwa miliony przy odrobinie szczęścia do 1970 roku.

Poziom 6 - Równiny i jeziora

Kolejny poziom przyjdzie nam rozegrać na równinie ze znajdującym się w centrum miastem. Drogi w tym regionie łączą wszystkie przedsiębiorstwa, co znacznie ułatwi osiągnięcie celu misji, którym jest rozbudowanie swojego biura do trzeciego poziomu. Mamy na to kupę czasu - od 1950 do 1980 roku.

Zaczynamy bez garażu, z biurem na pierwszym poziomie i sumą 550.000 dolarów na koncie. Za 200 kawałków kupujemy sobie garaż w lewym dolnym rogu mapy. Aby nie stał zbyt długo pusty zapełniamy go dwoma kontenerami Bursztyn i cysterną Nerl. Najmujemy do nich kierowców, po czym udajemy się do rafinerii najbliższej naszemu garażowi.

Tam podpisujemy pierwsze kontrakty, a kiedy będą one wypełniane przez naszych kierowców, najmujemy do biura kierowników obu rodzajów - Poziom 6 - Równiny i jeziora - Truck Tycoon - poradnik do gry

Tam podpisujemy pierwsze kontrakty, a kiedy będą one wypełniane przez naszych kierowców, najmujemy do biura kierowników obu rodzajów. Mechanika w garażu zatrudniamy dopiero, gdy ciężarówki potrzebują przeglądu technicznego lub naprawy. Po osiągnięciu 200.000 dolarów na koncie, kupujemy Kondora (diesel), który znacznie zwiększy nasze zarobki. Zostanie on wprowadzony do produkcji w 1951 roku. Najmujemy do niego kierowcę i ruszamy do kopalni węgla w prawym górnym rogu mapy.

Na początku 1952 dostaniemy furgonetkę wojskową (ma ona jedną wadę - ciężko usunąć z niej usterki w garażu) do testów i 100.000 dolców w prezencie. W rzeczywistości furgonetka na zawsze jest nasza i może przewozić produkty rolnicze. Z tymi jest problem, bo jest ich mało - da się jednak pojazd wykorzystać. Najpierw przewozimy nim produkty z gospodarstwa, które leży bliżej naszego garażu. Jemu staramy się być lojalni. Gdy jednak skończą się w nim chwilowo produkty do przewozu, możemy skorzystać z ofert bardziej odległego gospodarstwa (po prawej stronie na dole).

Zarabiamy naszymi pięcioma brykami aż osiągniemy poziom ponad 600.000 dolarów - tyle wynosi kwota za rozbudowę biura do drugiego poziomu. Wchodzimy w biuro, klikamy "rozbuduj biuro" po lewej stronie i potwierdzamy. Teraz pozostało nam zdobyć 2.000.000 na rozbudowę biura do trzeciego poziomu.

Gdy po pierwszej rozbudowie biura osiągniemy ponad 100 - Poziom 6 - Równiny i jeziora - Truck Tycoon - poradnik do gry

Gdy po pierwszej rozbudowie biura osiągniemy ponad 100.000 dolarów, kupujemy kontener Bursztyn. Wysyłamy go do znanej nam od początku misji rafinerii, po czym podpisujemy dla niego kontrakty. Gdy kolejny raz uzyskamy 100 tysięcy zielonych, kupujemy jeszcze jednego Bursztyna i wysyłamy go w to samo miejsce. Teraz, bez żadnych dodatkowych inwestycji dążymy do dwóch melonów i rozbudowujemy biuro do trzeciego poziomu. W pewnym momencie rozgrywki nastąpi miesięczny strajk generalny przewoźników, ale nie wpłynie to znacząco na przebieg naszych działań - poza tym miesiąc to bardzo krótko w świecie gry. Powinniśmy osiągnąć cel jeszcze przed 1962 rokiem. Do zobaczenia w następnej misji!

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Truck Tycoon

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Truck Tycoon

zobacz więcej informacji o grze
Truck Tycoon

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne