poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik FIFA World Cup 2002

W poradniku tym udzielamy kilku rad, ja grać by wygrywać, oraz objaśniamy techniki i sposoby wykonywania poszeczególnych trików.

poradnik, solucja do gry w zawiera 7 stron i 5 ilustracji, rozmiar pliku to 519,5 KB

Poziomy trudności

W FIFA World Cup 2002 dodano jeden stopień trudności. Poza doskonale znanymi wszystkim Amateur, Professional oraz World Class pojawił się jeszcze niższy pułap. A jest nim Beginner. Mamy więc do wyboru cztery poziomy trudności:

  • Beginner - wirtualny przeciwnik biega bez użycia sprintu, jego podania bardzo często nie dochodzą do celu, nie wspominając o strzeleniu bramki. Wystarczy cały czas naciskać W, dwa podania, jeden zwód i gooool! Zaczynamy naukę właśnie tutaj.
  • Amateur - komputer odrobinę inteligentniejszy, nie pozwalający na taka swobodną grę jak miało to miejsce w powyższym przypadku. Zwycięstwo jest jednak nadal na wyciągnięcie ręki.
  • Professional - zaczynają się "schody". Komputer pokazuje, jak się powinno grać w piłkę nożną. Stosunkowo trudno jest mu odebrać piłkę. Celne podania, precyzyjne dośrodkowania, groźne strzały. Wróg dobrze gra w ataku jak i w obronie. Łatwo jest stracić piłkę, podania po ziemi często przechwytywane przez obrońców przeciwnej drużyny.
  • World Class - można określić ten tryb słowami "intensywniejszy professional". I tak też jest. Wszystko podobnie jak w powyższym przypadku, z tym, że przeciwnik jest bardziej skuteczny, zarówno w ataku jak i w destrukcji. Zwycięstwo nie przychodzi łatwo. Łatwo natomiast jest stracić bramkę.

Swoją piłkarską karierę rozpoczynamy jako 'Beginner'. Z czasem, jeżeli będziemy widocznie lepsi od przeciwnika, komputer automatycznie zaproponuje zmianę o jeden szczebel wyżej. I tak przechodzimy kolejne pułapy, aż zaczniemy wygrywać na World Class. Trzeba przyznać, że pokonanie przeciwnej drużyny na tym poziomie daje wiele satysfakcji. Pamiętaj - trening czyni mistrza.

Atak

Gdy już dostaniesz piłkę do nóg czas na solidny atak. Krótkie, celne podania (S) - czyli atak pozycyjny, to jedna z dróg do sukcesu. Trzeba jednak pamiętać, że atak pozycyjny wiąże się z ryzykiem straty piłki. Inną metodą jest długie podanie z lini pomocy bądź obrony do wychodzących napastników. Wówczas odegranie do drugiego napastnika lub bezpośredni strzał na bramkę mogą zakończyć się powodzeniem. Warto stosować ten rodzaj ataku podczas gry z silniejszym rywalem.

Destrukcja

Rozważna i co najważniejsze skuteczna gra w obronie, to połowa, jak nie więcej, sukcesu. Staramy się jak najszybciej odebrać piłkę przeciwnikowi, już w okolicach pola karnego komputera. W poprzednich wersjach bardzo skuteczny był odbiór piłki klawiszem D, jednak w nowej FIFIE tak łatwo już nie jest. Rywal (na professional oraz world class) gra agresywnie i szybko. Ofensywne wejścia barkiem, przepychanki itp. to chleb powszedni dla współzawodników. Jeżeli konkurent ucieka nam na czystą pozycję nie pozostaje nic innego jak tylko sfaulować go (wślizg - klawisz A). Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że takie faule często kończą się żółtym lub czerwonym kartonikiem.

Gwiazdy

Czym byłyby największe na świecie zawody futbolowe bez gwiazd? Oczywiście niczym. W FIFA World Cup 2002 część kopaczy może poszczycić się tym, że jest gwiazdą. Gwiazdy mają specjalne umiejętności: Bechham podaje co do centymetra, a Olisadebe imponuje talentem umieszczania łaciatej w siatce. Warto mieć jak najwięcej gwiazd w podstawowej jedenastce. Polecam przeznaczać dla nich specjalne zadania i podporządkowywać taktykę pod ich możliwości. Grając Anglią można wykorzystać Ferdinanda jako podstawę obrony i starać się używać jego możliwości do niwelowania ataków rywala. A grając Paragwajem z silniejszym rywalem można wystawić Santa Cruza jako jedynego, wysuniętego napastnika i kierować w jego stronę długie piłki. Warto nie trzymać się z góry ustalonej taktyki i samemu poeksperymentować!

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
FIFA World Cup 2002

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

FIFA World Cup 2002

zobacz więcej informacji o grze
FIFA World Cup 2002

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe