poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Harry Potter i Zakon Feniksa (Harry Potter and the Order of the Phoenix)

Poradnik do gry „Harry Potter i Zakon Feniksa” jest podzielony na dwie duże części: opis przejścia oraz encyklopedię, w której znajdują się informacje pomocne do osiągnięcia upragnionych 100% w statystykach gry tudzież porady dotyczące rozgrywki.

poradnik, solucja do gry w zawiera 55 stron i 103 ilustracji, rozmiar pliku to 7,4 MB

Gargulki

Szczerze mówiąc nie umiałem opanować tej mini-gry - bez żadnego wskaźnika siły uderzenia grasz na wyczucie. Są trzy rodzaje gry w gargulki: klasyczny (wybij z kręgu 7 kulek z 13 zanim zrobi to przeciwnik - właśnie ten sprawiał mi najwięcej problemów, moja rada: przy pierwszym ruchu nie trafiaj w krąg kulek, poczekaj aż zrobi to przeciwnik), jack stone (po czterech pchnięciach Twoja kulka ma być najbliżej jacka) i snake pit (jak wyżej, tyle że zamiast jacka jest dziura). By pokonać gracza musisz wygrać 3 razy. Lokalizacje graczy w gargulki na mapce poniżej.

1 - Gargulki | Encyklopedia - Harry Potter i Zakon Feniksa - poradnik do gry

Eksplodujący Dureń

Istnieją dwa warianty gry w Eksplodującego Durnia. Pierwszy jest stosunkowo prosty, aczkolwiek wymaga odrobiny refleksu, zwłaszcza jeśli chce się uzyskać lepszy wynik. Zasady są bardzo proste: gdy zobaczysz dwie następujące po sobie identyczne figury, wciśnij odpowiedni klawisz - w ten sposób zdobywasz punkt. By wygrać, musisz zdobyć odpowiednią ilość punktów. Trudność polega na tym, że karty zmieniają się coraz szybciej. Za pomyłkę nie tracisz punktów, ale znacznie utrudniasz sobie ich zyskiwanie - karty, które błędnie wybrałeś, zostają zniszczone. Drugi wariant jest nieco trudniejszy (powiedziałbym nawet, że wymaga odrobiny szczęścia, by wygrać). To wariacja na temat gry pamięciowej. Masz 20 kart, odsłaniasz je parami, musisz znaleźć dwie identyczne figury. Karty eksplodują po pewnym czasie od odkrycia (oczywiście jeżeli nie znajdziesz na czas pary). W Hogwarcie znajduje się tylko dwóch graczy, przeciwko którym możesz grać. Poznasz ich po niewielkich eksplozjach na podłodze obok. Ich lokalizacje poniżej.

1 - Eksplodujący Dureń | Encyklopedia - Harry Potter i Zakon Feniksa - poradnik do gry

Portrety

Niektóre z portretów znajdujących się w Hogwarcie kryją za sobą sekretne przejścia, do których możesz uzyskać dostęp po wypełnieniu drobnego zadania. Za otwarcie przejścia co prawda nie dostajesz punktów, ale znacznie skracają one podróże po Hogwarcie. Oto ich lista wraz z zadaniami. Uwaga: z niektórymi portretami nie możesz rozmawiać na początku gry, możliwość ta pojawia się dopiero później.

 1. Portret 1: Gruba Dama - oczekuje odpowiedniego hasła, uzyskasz je od każdego ucznia Gryffindoru;
 2. Portret 2: wymaga informacji nt. Roweny Ravenclaw, wystarczy zapytać jednego z uczniów z Ravenclaw;
 3. Portret 3: musisz się dla niego dowiedzieć, jaki jest nagłówek dzisiejszego Proroka Codziennego, w tym celu udaj się do wielkiej sali i rzuć kilka zaklęć (bodajże Depulso i Accio) na pulpit w kształcie sowy;
 4. Portret 4: napraw dwie stojące w pobliżu tego portretu zbroje (kilkakrotne użycie Depulso), a będziesz mógł przejść;
 5. Portret 5: by zdobyć do niego hasło, będziesz musiał chwilkę pobiegać: najpierw do portretu 12 na 4 piętrze, następnie do portretu 2, dalej do obrazu z pasterką na drugim piętrze (screen poniżej), później do portretu 11 i na koniec do portretu 7. Od niego otrzymasz hasło.
1 - Portrety | Encyklopedia - Harry Potter i Zakon Feniksa - poradnik do gry
 1. Portret 6: wymaga hasła; możesz je zdobyć zakładając pelerynę-niewidkę i wracając w okolice obrazu, podsłuchasz rozmowę dwojga Ślizgonów (uwaga, peleryna staje się dostępna dopiero po wykonaniu zadania Ginny Weasley);
 2. Portret 7: wymaga hasła, dostaniesz je od ucznia z Hufflepuffu;
 3. Portret 8: musisz przebiec się do portretu 7 i z nim pogadać, a przejście stanie otworem;
 4. Portret 9: wymaga hasła, którego nie słyszał od 50 lat - dostaniesz je od Jęczącej Marty;
 5. Portret 10: wystarczy z nim porozmawiać, ALE! Możesz to zrobić dopiero przy wykonywaniu zadania Hanny Abbott;
 6. Portret 11: by otrzymać od niego hasło, musisz przegonić stojących w pobliżu Ślizgonów - wystarczy wycelować w nich różdżką;
 7. Portret 12: musisz pogadać z jego obiema "połówkami" (by się do nich dostać, musisz umieć Incendio do spalenia pajęczyn).
2 - Portrety | Encyklopedia - Harry Potter i Zakon Feniksa - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Harry Potter i Zakon Feniksa

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Harry Potter i Zakon Feniksa

zobacz więcej informacji o grze
Harry Potter i Zakon Feniksa

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji