poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Two Worlds

Poradnik do polskiego cRPG Two Worlds zawiera opis głównego wątku oraz wszystkich sub-questów, w zestawie ze szczegółowymi instrukcjami oraz mapkami, ponadto znajdziecie w nim mapę świata oraz listę nauczycieli wszystkich umiejętności.

poradnik, solucja do gry w zawiera 63 stron i 84 ilustracji, rozmiar pliku to 2,3 MB

Komorin

Hodowca Koni w Opałach

Zleceniodawca: Lucius Darx

Lucius Darx, członek Bractwa (swego rodzaju gildii wojowników) poprosi cię, byś porozmawiał z Vesitem Delurną, hodowcą koni.

Wyłudzenie

Zleceniodawca: Vesit Delurna

Reputacja: Bractwo

Hodowca koni imieniem Vesit chce, byś pozbył się grupy bandytów, mającej siedzibę na wschód od Komorin (lokalizacja zostaje zaznaczona na mapie). Przeciwników jest trzech i są oni bardzo słabi, możesz się z nimi uporać już na samym początku przygody z grą. Pokonaj ich wszystkich, po czym wróć do Vesita - w nagrodę otrzymasz swego pierwszego wierzchowca. Misja ta zwiększy twoją reputację wśród Bractwa.

Stary Przyjaciel / Za Wszelką Cenę

Zleceniodawca: Ferid Redismos

Reputacja: Zgromadzenie

Już na początku gry Ferid zaznaczony będzie zielonym punktem na twej mapie. Znajdź go nieopodal Komorin, a czarodziej zażyczy sobie, byś aktywował portal znajdujący się nieco dalej na wschód od wioski. Nabierz nieco sił, zanim się tam wybierzesz - w okolicy czają się stwory o trochę wyższym poziomie, niż te spotykane na samym początku - Rozpruwacze. Gdy dotrzesz do miejsca wskazanego na mapie, teleporter zostanie aktywowany. Możesz z niego skorzystać i wrócić do Ferida. Zleci ci on następną misję.

UWAGA: Od tej pory miej oczy otwarte na rozsiane po świecie gry teleporty. Ich lokalizacje dodatkowo znaleźć możesz na dołączonej do gry mapce.

Osobisty Teleport

Zleceniodawca: Ferid Redismos

Reputacja: Zgromadzenie

Ferid chce, byś przyniósł mu 2 kamienie Magnezji - Komorin - Questy - Two Worlds - poradnik do gry

Ferid chce, byś przyniósł mu 2 kamienie Magnezji. Umożliwią mu one stworzenie dla ciebie osobistego teleportuj - urządzenia działającego podobnie, co Miejskie Portale znane z Diablo. Dość pewnym źródłem Magnezji są obozowiska Gromów, zarówno te małe, przydrożne, jak i duże, stanowiące ich bazy operacyjne.

UWAGA: Na skutek translatorskiej wpadki, istnieją dwie wersje nazwy tego przedmiotu: Magnezja oraz Magnezyt.

Kolejny Osobisty Teleport

Zleceniodawca: Ferid Redismos

Jeśli przyniesiesz Feridowi dwa kolejne kamienie Magnezji, stworzy on dla ciebie jeszcze jeden kamień teleportacyjny. Na tym jednak skończy się wasza współpraca, gdyż Zgromadzenie zabroni mu dalszych badań w tym temacie.

Księżycowe Oko / Edwin z Broomhill

Zleceniodawca: Veran Korstill

Reputacja: Gildia Kupców

Veran poprosi cię, byś udał się do Broomhill i odszukał pewnego złotnika - Komorin - Questy - Two Worlds - poradnik do gry

Veran poprosi cię, byś udał się do Broomhill i odszukał pewnego złotnika. Zanim się tam udasz, zgarnij również misję "Wioska Broomhill", której opis znajdziesz poniżej. Samo przejście się po zrujnowanej wiosce zaliczy ci misję "Edwin z Broomhill". Do pełnego sukcesu znaleźć musisz jeszcze Kryształ Księżycowe Oko - leży on gdzieś w centrum wioski. Wróć wtedy do Verana po swą nagrodę - 900 sztuk złota.

Wioska Broomhill

Zleceniodawca: Nalax Conga

Lent chce, abyś udał się do wioski Broomhill i sprawdził, czy wszystko z nią w porządku - Komorin - Questy - Two Worlds - poradnik do gry

Lent chce, abyś udał się do wioski Broomhill i sprawdził, czy wszystko z nią w porządku. Nie próbuj wykonać tej misji na początku gry - Broomhill została opanowana przez orki, z którymi nie poradzisz sobie jeszcze przez pewien czas. Postaraj się stopniowo kierować na wschód, wykonując misje w osadach, które napotkasz na swej drodze, a nabierzesz dzięki temu odpowiednio dużo sił, by przetrwać tę operację. Gdy dotrzesz na miejsce, twój dziennik powinien zostać automatycznie zaktualizowany, a ty będziesz mógł wrócić do Komorin po nagrodę - 450 sztuk złota.

Lina Wisielca

Zleceniodawca: Basil Tyral

Reputacja: Nekromanci

Basil to nekromanta, który mieszka nieco na wschód od Komorin. Poprosi cię on, byś przyniósł mi linę, na której kogoś powieszono. Odpowiednia lokacja zostanie zaznaczona na twojej mapie - to Gallows Hill, kilka kroków na wschód od wioski Rovant. Na szczycie wzgórza spotkasz nieco potworów: rozpruwaczy i nieumarłych. Znajdź kawałek liny leżący gdzieś na ziemi (Lina Kata), po czym zanieś go Basilowi. Otrzymasz 330 sztuk złota.

Lokalizacja domu nekromanty - Komorin - Questy - Two Worlds - poradnik do gry

Lokalizacja domu nekromanty.

Zaktualizowana Czarna Magia

Zleceniodawca: Basil Tyral

Reputacja: Nekromanci

Po ukończeniu misji z liną, Basil będzie miał dla ciebie kolejne zadanie - Komorin - Questy - Two Worlds - poradnik do gry

Po ukończeniu misji z liną, Basil będzie miał dla ciebie kolejne zadanie. Tym razem chce on, byś zaniósł kilka lalek do jaskini, gdzie ukrywa się grupa bandytów. Jest to bardzo blisko jego posiadłości. Gdy tylko zbliżysz się do nieszczęśników, wszyscy z miejsca padną trupem. Wróć do Basila.

Więcej Liny

Zleceniodawca: Basil Tyral

Basil chce, byś przyniósł mu jeszcze trochę wisielczej liny. Misji tej nie musisz wykonywać - zostanie ci ona zaliczona jak tylko oddalisz się nieco od siedziby nekromanty. Wróć tam, a strażnik zapyta cię o linę. Jeśli przyznasz się, że jej szukałeś, będziesz musiał z nim walczyć. W przeciwnym wypadku puści cię wolno.

1 - Komorin - Questy - Two Worlds - poradnik do gry

Oberża pod Zardzewiałym Ogrem

Zaginiony patrol

Zleceniodawca: Holi

Reputacja: Bractwo

Młody członek bractwa imieniem Holi chce, byś odnalazł jego brata w kopalni Orna, która jest opanowana przez krasnoludy - Oberża pod Zardzewiałym Ogrem - Questy - Two Worlds - poradnik do gry

Młody członek bractwa imieniem Holi chce, byś odnalazł jego brata w kopalni Orna, która jest opanowana przez krasnoludy. Ciała patrolu wojowników Bractwa znajdziesz we wschodniej cześci podziemi. Po ich odnalezieniu wróć do Holiego by dostać 540 sztuk złota.

Kopalnia Orna / Niebezpieczni sąsiedzi

Zleceniodawca: Alfron Dekar

Reputacja: Bractwo

Stacjonujący w Oberży pod Zardzewiałym Ogrem Alfron zaproponuje ci misję wyeliminowania przywódcy krasnoludów ze znajdującej się na północny wschód kopalni. Nagrodą ma być 1000 sztuk złota - 300 płacone z góry oraz 700 po wykonaniu zadania. Nie jest to prosta operacja i nie powinieneś przystępować do niej, jeśli nie jesteś dość silny, by walczyć z kilkoma krasnoludami jednocześnie. Przywódcę znajdziesz w centralnej części kopalni - najlepiej postaraj się w pierwszej kolejności wyeliminować jego obstawę, odciągając przeciwników pojedynczo od zgrupowania. Gdy pokonasz wrogiego herszta, wróć do Alfrona po resztę swego wynagrodzenia.

1 - Wejście - Oberża pod Zardzewiałym Ogrem - Questy - Two Worlds - poradnik do gry

1 - Wejście

2 - Przywódca Krasnoludów

3 - Zaginiony Patrol

Zapomniana mądrość

Zleceniodawca: Elmeir Tanenn

Zrezygnowany najemnik Elmeir da ci klucz do krasnoludzkiego wiru mocy, który znajduje się w krypcie, w której zacząłeś swą przygodę w świecie Two Worlds (na północ od Komorin). Udaj się tam i użyj klucza na zamkniętej dotąd bramie. Wskocz po beczkach na ołtarz i stań w białych płomieniach - otrzymasz 5 dodatkowych punktów umiejętności. Będziesz też musiał pokonać grupę krasnoludzkich duchów.

1 - Oberża pod Zardzewiałym Ogrem - Questy - Two Worlds - poradnik do gry

Bastion Bractwa

Opłacone morderstwo

Zleceniodawca: Tidar Shog

Reputacja: Giriza

Tiara spotkasz w jego obozowisku na drodze do Bastionu bractwa. Został on oszukany przez jednego z dowódców tego ugrupowania i jest żądny zemsty - konkretniej, chce, byś zabił niegodziwego żołdaka. O miejscu jego przebywania dowiesz się z przebiegu misji "Zasięgnięcie Języka" (opis poniżej). Gdy będziesz już wiedział, że Darat Honmoria jest w Oberży Pod Zardzewiałym Ogrem, znajdź go, a zaproponuje ci on układ: zapłaci dwukrotnie więcej, jeśli zabijasz Tidara. Wybór należy do ciebie: możesz zabić Darata (1000 sztuk złota + reputacja u Girizy) albo Tidara (2000 sztuk złota).

Zasięgnięcie języka w sprawie brata strażnika

Zleceniodawca: Eskel Olbrot

Reputacja: Bractwo

Eskela spotkasz przy północnej bramie obozowiska Bractwa - poprosi cię, byś udał się do Bastionu i sprawdził, czy jego brat jeszcze żyje. Gdy pójdziesz ścieżką na północ, spotkasz Ilona Kircera, który powie ci, że Loth prawdopodobnie padł ofiarą tamtejszych eksperymentów. Gdy dotrzesz do Bastionu, rozejrzyj się po okolicy. Przy szkielecie jednego ze smoków znajdziesz łuskę - przedmiot potrzebny do jednego z questów z Tharbakin.

Zejdź do podziemi i znajdź Tona Makiri. Powie ci on, że Loth zginął, oraz że przywódca posterunku uciekł do Oberży Pod Zardzewiałym Ogrem. Informacja ta potrzebna jest do ukończenia misji "Opłacone Morderstwo". Wróć do posterunku, walcząc z nieumarłymi, i powiedz Eskelowi o smutnym losie jego brata.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Two Worlds

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Two Worlds

zobacz więcej informacji o grze
Two Worlds

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG