poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Sam & Max: Sezon 1 (Sam & Max: Season 1)

Poradnik gier przygodowych zawartych w serii Sam & Max: Season 1 zawiera kompletny opis przejścia każdej z sześciu przygód dwójki zwariowanych detektywów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 78 stron i 237 ilustracji, rozmiar pliku to 4,5 MB

Walka na uwielbienie

Brama była otwarta, nie było więc powodu trudzić się z wkładaniem formularza do czytnika - Walka na uwielbienie - I. Culture Shock - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Brama była otwarta, nie było więc powodu trudzić się z wkładaniem formularza do czytnika. Przed wejściem do budynku Sam przywdział ochronny hełm i śmiało przekroczył próg.

Maks, zgodnie z podejrzeniami wspólnika, został uwięziony - Walka na uwielbienie - I. Culture Shock - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Maks, zgodnie z podejrzeniami wspólnika, został uwięziony. Związany wieloma metrami sznura nieborak wisiał nad sceną, nie mogąc wykonać żadnego ruchu.

Brady Culture zaatakował swoimi promieniami - Walka na uwielbienie - I. Culture Shock - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Brady Culture zaatakował swoimi promieniami. Jakże wielce się zdziwił, gdy te odbiły się od Sama, nie czyniąc mu przy tym żadnej szkody.

Zwycięstwo zdawało się być przesądzone, kiedy pojawiła się trójka niespodziewanych "sojuszników" detektywów.

To Specs, Peepers i Whizzer przybyli pałając żądzą zemsty. Nie pomyśleli jednak o zabezpieczeniu się i po chwili byli już znowu zahipnotyzowani.

Brady rozkazał im atakować Sama - Walka na uwielbienie - I. Culture Shock - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Brady rozkazał im atakować Sama. Detektyw niezrażony odskoczył i wykorzystał swoje umiejętności, które nabył w trakcie tej przygody. Rozkazał chłopakom zaatakować złoczyńcę. Ten jednak tylko się zaśmiał i z powrotem nasłał ich na detektywa.

Trzeba było wymyślić coś innego - pomyślał Sam, a następnie polecił im, by stali się Bradym. Po chwili wszystko wróciło do poprzedniego stanu. Znowu bohater był tym atakowanym.

Tym razem jednak przyszedł mu do głowy pewien pomysł. Wszyscy zahipnotyzowani, kiedy myśleli, że są Bradym, wspominali coś o czczeniu kaset.

Dlaczego by nie - Walka na uwielbienie - I. Culture Shock - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Dlaczego by nie? - zapytał retorycznie Sam, a następnie rozkazał im czcić siebie. Takiego zachowania nie mógł znieść zazdrosny umysł ogarniętego żądzą sławy Brady'ego. Wnet polecił, by to jego wielbiono.

Sam odbił piłkę, z powrotem skupiając uwagę "wyznawców" na siebie. Mocno już zdenerwowany Brady zaczął wykrzykiwać: "Nie! Nie! Mnie! Mnie! Czcijcie Mnie!".

Po kilku takich zagraniach Sam zakrzyknął - atakujcie mnie! Zaślepiony swoją żądzą zaszczytów Brady sam wydał na siebie wyrok.

Po chwili było już po wszystkim - Walka na uwielbienie - I. Culture Shock - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Po chwili było już po wszystkim. Maks zajął się przywracaniem do rzeczywistości byłych dziecięcych gwiazd telewizyjnych, a okulary hipnotyzujące zmieniły się (przy małej pomocy Sama) w stertę śmieci. Niebezpieczeństwo zostało zażegnane, a sprawa zamknięta.

Operacja "pianka do golenia"

Nie minęło wiele czasu, od kiedy Sam i Maks zniweczyli plany opanowanego żądzą sławy Brady'ego Culture, gdy ponownie zadzwonił telefon. To mogło oznaczać tylko jedno - detektywi dostali kolejną sprawę. Tajemniczy szef poinformował o dramacie, jaki rozgrywa się w pobliskim gmachu telewizji. Otóż lokalna gwiazda, niejaka Myra Stump, oszalała, zabarykadowała się w swoim studiu i przetrzymując ludzi z widowni jako zakładników, zmuszała ich do uczestnictwa w trwającym już wiele godzin talk show. Bohaterowie musieli działać szybko, zanim biedna publiczność padnie z nudów.

Sam postanowił jeszcze przed podróżą do studia udać się na zakupy do Bosco - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Sam postanowił jeszcze przed podróżą do studia udać się na zakupy do Bosco. W końcu dziwnym trafem jego wynalazki pomogły detektywom w niejednym śledztwie.

Bohaterowie opuścili biuro i udali się w prawo. Po chwili stali już przed wejściem do sklepu.

Wewnątrz powitał ich Bosco w swoim nowym, angielskim wcieleniu - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Wewnątrz powitał ich Bosco w swoim nowym, angielskim wcieleniu. Po krótkiej rozmowie detektywi poczuli niewyjaśnioną potrzebę wejścia w posiadanie modulatora głosu oraz pianki do golenia. O ile zdobycie tego drugiego zdawało się nie być problemem, to już za nowy gadżet Bosco żądał zawrotnej kwoty miliona dolarów.

Zacznijmy może od rzeczy bardziej przystępnych - pomyślał Sam, zbliżając się do stolika, na którym leżał ostatni egzemplarz pianki do golenia - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Zacznijmy może od rzeczy bardziej przystępnych - pomyślał Sam, zbliżając się do stolika, na którym leżał ostatni egzemplarz pianki do golenia.

Nagle pojawił się przedziwny stwór, wyglądający zupełnie jak szczurzy współlokator detektywów, tyle tylko, że był łysy... i to nie na głowie, lecz na całym ciele. Okazało się, że stary znajomy wstąpił do gangu skinbodies. Nie zważając na nic, pochwycił pojemnik z pianką i rzucił się do ucieczki.

Cóż było robić - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Cóż było robić? Detektywi posłuchali Bosco, który straciwszy angielską flegmę, krzyczał: "Łapać złodzieja!". Rzucili się do pogoni, jednak to nie wystarczyło, bowiem łysy na ciele złodziej zmykał już ze swoim łupem w miniaturowym samochodzie prowadzonym przez jego koleżków. Sam i Maks pobiegli w kierunku biura, obok którego zaparkowali swoje auto.

Po chwili mknęli już ulicami, goniąc uciekającego złodzieja - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Po chwili mknęli już ulicami, goniąc uciekającego złodzieja. Sprawa wyglądała nieciekawie. Samochód przestępców był na tyle mały, że nie sposób było go trafić.

Sam zauważył jednak, że strzelając w bok pojazdu, zmusza kierowcę do zjechania na drugą stronę jezdni. Uwagi detektywa nie umknęły również wykonywane na drodze roboty kanalizacyjne.

Kilka oddanych w odpowiednim momencie strzałów sprawiło, że spanikowane złodziejaszki wpadły do otwartej studzienki - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Kilka oddanych w odpowiednim momencie strzałów sprawiło, że spanikowane złodziejaszki wpadły do otwartej studzienki. Po chwili bohaterowie stali się posiadaczami skradzionego dobra - pianki do golenia. Nie wiedzieli co prawda, do czego im się będzie mogła przydać, ale zadowoleni z dobrze wypełnionego obowiązku przyjęli ją jako nagrodę.

Nie było jednak czasu, by cieszyć się kolejnym zwycięstwem w nieustającej walce z przestępczością - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Nie było jednak czasu, by cieszyć się kolejnym zwycięstwem w nieustającej walce z przestępczością. Na detektywów czekało bowiem o wiele trudniejsze zadanie - zakończenie emisji najdłuższego talk show w historii. Wrócili do samochodu i pomknęli do siedziby telewizji.

Wewnątrz czekała na nich niemiła niespodzianka w postaci zblazowanej pani reżyser, która stwierdziła, że do dalszych pomieszczeń nie wpuści nikogo, kto nie jest aktorem - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Wewnątrz czekała na nich niemiła niespodzianka w postaci zblazowanej pani reżyser, która stwierdziła, że do dalszych pomieszczeń nie wpuści nikogo, kto nie jest aktorem. Nie było innego wyjścia. Trzeba zaistnieć na srebrnym ekranie - pomyślał Sam, a Maks z radością podchwycił pomysł.

Detektywi poprosili o przesłuchanie - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Detektywi poprosili o przesłuchanie. Po chwili Sam musiał popisać się swoją agresją. Było to nie lada zadanie dla spokojnego cynika, którego najchętniej używaną bronią była cięta riposta. Od czego jednak pianka do golenia? Widok spienionego Sama najwyraźniej przypadł do gustu kobiecie.

Następnym zadaniem aktorskim było skłonienie Maksa do płaczu - Operacja pianka do golenia - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Następnym zadaniem aktorskim było skłonienie Maksa do płaczu. Na szczęście dzięki długotrwałej znajomości Sam wiedział dokładnie, co może wywołać łzy u jego kompana - gaz łzawiący. Po chwili obaj mogli cieszyć się z angażu.

Gwiazdy małego ekranu, część I - Miejscy kowboje

Po wejściu do kolejnego pomieszczenia świeżo upieczeni aktorzy porozmawiali z panią reżyser, która jakimś sposobem zdołała przybyć na miejsce przed nimi. Dowiedzieli się, że zagrają w nowym telewizyjnym sitcomie. Fabuła zdawała się być prosta, by nie rzec banalna: dwaj farmerzy przybywają do wielkiego miasta i zamiast dostosować się do nowego trybu życia, próbują dalej robić to, czym zajmowali się wcześniej - hodować bydło. Ponieważ przeprowadzka była niezwykle kosztowna, bohaterowie zostali zmuszeni do sprzedania większości swojego dobytku, pozostawiając sobie tylko niewielkie stado, które w rzeczywistości sprowadzało się do jednej poczciwej mućki. Oczywiście o polu w środku miasta można zapomnieć, farmerzy postanowili zatem hodować krowę w wynajmowanym mieszkaniu. Niestety właściciel budynku powiedział wyraźnie - żadnego bydła. To właśnie różne próby kamuflowania przed gospodarzem faktu trzymania krowy w mieszkaniu mają stanowić główny element humorystyczny serialu.

Wszystko zostało już przygotowane do nakręcenia pierwszego odcinka, kiedy nieupilnowana mućka zwędziła jedyny egzemplarz scenariusza i ze spokojem, wielokrotnie przeżuwając, skonsumowała. Dlatego też bohaterowie zmuszeni zostali do improwizowania. Dowiedzieli się jedynie, że zaraz nadejdzie właściciel mieszkania i muszą jakoś postarać się ukryć zajmującą większość pomieszczenia krowę.

Po tym wprowadzeniu uruchomiono kamery - Gwiazdy małego ekranu, część I - Miejscy kowboje - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Po tym wprowadzeniu uruchomiono kamery. Nadszedł czas na działanie. Sam podniósł stojącą nieopodal lampkę nocną, a następnie, w przebłysku geniuszu, założył klosz na krowi łeb.

W tym samym momencie do pomieszczenia wszedł gospodarz - Gwiazdy małego ekranu, część I - Miejscy kowboje - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

W tym samym momencie do pomieszczenia wszedł gospodarz. Z miejsca zauważył krowę w fikuśnym nakryciu głowy. Zapytał, kto to jest. Nasz kucharz - odpowiedział Sam.

Wtedy zauważył leżący na podłodze krowi placek, którego nijak nie dało się zakamuflować - Gwiazdy małego ekranu, część I - Miejscy kowboje - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Wtedy zauważył leżący na podłodze krowi placek, którego nijak nie dało się zakamuflować. No, ale kiedy powiedziało się "a", trzeba powiedzieć i "b". Podniósł zatem z niewielkiego stolika talerz i nałożył na niego tę nietypową potrawę. Właściciel mieszkania w tym czasie zdążył obejść krowę dookoła i z zainteresowaniem pociągnąć za ogon.

Zniecierpliwione i przestraszone zwierzę zamuczało, co nie umknęło uwadze gospodarza - Gwiazdy małego ekranu, część I - Miejscy kowboje - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Zniecierpliwione i przestraszone zwierzę zamuczało, co nie umknęło uwadze gospodarza. Na pytanie o to, co "kucharz" właśnie powiedział, Sam odparł z powagą: "Moo Goo Gai Pan", a następnie wytłumaczył, że to nazwa przepysznego dania.

Dozorca dał się nabrać, a nawet poprosił o możliwość spróbowania tej egzotycznie nazwanej potrawy - Gwiazdy małego ekranu, część I - Miejscy kowboje - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Dozorca dał się nabrać, a nawet poprosił o możliwość spróbowania tej egzotycznie nazwanej potrawy. Bohaterowie nie mieli serca mu odmówić...

Zdjęcia zakończyły się sukcesem - Gwiazdy małego ekranu, część I - Miejscy kowboje - II. Situation Comedy - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Zdjęcia zakończyły się sukcesem. Zadowolona reżyser wręczyła detektywom kasetę z kopią nagrania odcinka "Miejskich kowbojów".

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Sam & Max: Sezon 1

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Sam & Max: Sezon 1

zobacz więcej informacji o grze
Sam & Max: Sezon 1

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe