poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Warlords: Battlecry II

Pragniesz zostać bohaterem? Charyzmatycznym dowódcą prowadzącym do boju niezliczone zastępy wojsk walczących z pieśnią na ustach? Liderem oddziałów zdecydowanych pójść za tobą nawet w ogień? Lepiej trafić nie mogłeś, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!

poradnik, solucja do gry w zawiera 13 stron, rozmiar pliku to 725,5 KB

Statystyki

Warto zagłębić się troszkę w szczegóły i spojrzeć na poniższe zestawienia które dokładnie ilustrują jak poszczególne wartości przekładają się na rezultaty na polu bitwy.

Dowodzenie

Wartość punktowa

Limit jednostek

Oddziały w rezerwie

Czas działania (gdy jednostka opuści obszar dowodzenia)

1

-

1

1 sekunda

6

3

3

4 sekundy

13

6

5

7 sekund

14

7

6

8 sekund

15

7

6

8 sekund

16

8

6

9 sekund

17

8

7

9 sekund

18

9

7

10 sekund

19

9

7

10 sekund

20

10

8

11 sekund

27

17

8

14 sekund

Powyżej 30

+1 za każdy punkt

8

+1 sekunda za każde 2 punkty

Morale

Wartość punktowa

Walka (w obszarze dowodzenia)

Szybkość (w obszarze dowodzenia)

Walka (poza obszarem dowodzenia)

Szybkość (poza obszarem dowodzenia)

1

-

-

-

-

13

+3

+1

+1

-

14

+3

+2

+1

-

15

+3

+2

+2

-

16

+4

+2

+2

-

17

+4

+3

+2

+1

18

+5

+3

+2

+1

19

+5

+4

+3

+1

20

+5

+4

+3

+1

27

+8

+6

+4

+2

Powyżej 30

+1 za każde kolejne 10 punktów

+1 za każde kolejne 10 punktów

+1 za każde kolejne 20 punktów

+1 za każde kolejne 20 punktów

Magia

Wartość punktowa

Maksymalna ilość punktów magii

Regeneracja jednego punktu mana

Modyfikator przy rzucaniu czaru (szansa powodzenia)

1

2

45 sekund

-4

13

35

8,5 sekund

+1

14

40

8 sekund

+1

15

50

7,5 sekund

+1

16

60

7,25 sekund

+2

17

70

7 sekund

+2

18

80

6,75 sekund

+2

19

90

6,5 sekund

+3

20

100

6,25 sekund

+3

27

135

4,9 sekund

+7

Powyżej 30

+5 za każdy kolejny punkt

0,1 sekundy mniej za każdy kolejny punkt

+1 za każde kolejne 5 punktów

Przejmowanie budynków

Wartość punktowa

Czas przejmowania

1

80 sekund

13

29 sekund

14

28 sekund

15

27 sekund

16

26 sekund

17

25 sekund

18

24 sekund

19

23 sekund

20

22 sekund

27

15 sekund

Powyżej 30

-1 sekunda za każde kolejne 10 punktów

Kupiectwo

Wartość punktowa

Ceny

1

140 %

13

94 %

14

92 %

15

90 %

16

88 %

17

86 %

18

85 %

19

84 %

20

83 %

27

76 %

Powyżej 30

-1% za każdy kolejny punkt

Jeśli spojrzymy na rubrykę "Sposób liczenia punktów" łatwo można zauważyć, że nasz Heros przede wszystkim musi cechować się wysokimi współczynnikami Charyzmy i Inteligencji. Zręczność również okaże się przydatna, podczas gdy Siłę możemy sobie praktycznie odpuścić. Nasz Bohater nie będzie więc na pewno żadnym z wojowników - to wiemy na pewno! W dalszym ciągu nie rozwiązuje to naszego problemu istniej bowiem, aż 10 specjalizacji zwiększających najważniejsze dla nas współczynniki. Spróbujmy jednak bardziej zawęzić wybór. W tym miejscu należy wspomnieć, że wybór naszego Bohatera jest nierozerwalnie połączony z wyborem Rasy (Człowiek - Bard i Leśny Elf - Bard będą znać inne zaklęcia!), dlatego nie można wskazać jednej idealnej specjalizacji. Niezbędne jest pozostawienie sobie pewnej możliwości manewru.

Istnieją dwie główne ścieżki rozwoju bohatera - Dowódca lub Mag. Idealnym kandydatem na pierwszego z nich jest: Bard, Kupiec i Paladyn. Ten drugi powinien być: Arcymagiem, Szamanem lub Druidem. Suche statystyki przemawiają na korzyść Dowódcy. Trzeba wziąć jednak "poprawkę" na magię. Skoro autorzy opracowali tak znakomicie działający system magiczny, umożliwili olbrzymią ilość zaklęć, to grzechem byłoby z tego nie skorzystać! Dla mnie więc idealnym wyborem jest któryś z Magów (osobiście preferuje Druida), choć wszystkie z sześciu wymienionych powyżej profesji dobrze rokują na przyszłość.

Rasy

W WB2 mamy do wyboru, aż 12 ras. Wybierając jedną z nich musimy zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie: wielkość głównych współczynników, umiejętności rasowe i na koniec - zaplecze technologiczne + jednostki. Najważniejsze jest by dana rasa zwiększała możliwości naszego Herosa. Ponieważ zdecydowaliśmy się na Maga lub Dowódcę musimy wybrać rasę która w jak największym stopniu zwiększy istotne dla nas współczynniki.

1.) Najbieglejsze w magii są Wysokie Elfy, Leśne Elfy i Fey (wszystkie po 6 punktów). Świadomie pominąłem Nieumarłych (7 punktów) albowiem ta rasa nie pozwala wybrać żadnej z sześciu interesujących nas specjalizacji. Jeśli zależy nam głownie na zdolnościach przywódczych to idealnym kandydatem będą Fey (6), Wysokie Elfy, Ludzie, Orki, Leśne Elfy, Elfy Ciemności i Krasnoludy (wszystkie po 5 punktów).

2.) Umiejętności rasowe przemawiają za Fey (szybszy przypływ surowców), Wysokich Elfów (+5 do Dowodzenia) i Orków (+5 do dowodzenia).

3.) Jednostki i technologie. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż WB2 oferuje blisko 140 jednostek, wiadomo już, że ich pełniejsza analiza wymagałaby napisania małej książki ;). Twórcy gry dość dobrze zbalansowali poszczególne rasy pod względem siły. Każda z nich ma szanse na odniesienie zwycięstwa, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej dla jej możliwości taktyki! Wybór rasy zależy więc głównie od waszego charakteru i tego co od niej oczekujecie. Podobnie jest z technologiami. Reguła jest taka, że czym słabsze jednostki posiada dana rasa, tym większy ma dostęp do przydatnych technologii. Najlepszym przykładem tego są Fey, których oddziały to praktycznie mięso armatnie, ale po opracowaniu wszystkich ulepszeń ich skuteczność wzrasta blisko dziesięciokrotnie! Podsumowując - każdy wybór na który się zdecydujecie będzie dobry!

Ostatecznie proponuje abyście zdecydowali się na któryś z wariantów: Fey Arcymag , Leśny Elf Druid, Bard lub Kupiec , Ork Szaman, Wysoki Elf Paladyn lub Arcymag.

Kończąc temat ras pragnę zwrócić wasza uwagę na dwa dość istotne zestawienia. Po pierwsze- wpływ rasy Bohatera na dowodzenie jednostkami z różnych ras. Logiczne jest, że np. Człowiek największy wpływ będzie miał na morale ludzi, podczas gdy jako lider Orków nie zdobędzie większego posłuchu. Poszczególne zależności i modyfikatory demonstruje poniższa tabelka:

Rasa Bohatera

Skuteczne dowództwo

Nieskuteczne dowództwo

Barbarzyńca

+1 Barbarzyńcy

Brak

Demon

+1 Demony

-1 Fey

Krasnolud Ciemności

+1 Broń oblężnicza i Golemy

Brak

Elf Ciemności

+1 Elfy Ciemności, +1 Demony, +1 Nieumarli

-1 Wysokie Elfy

Krasnolud

+1 Krasnoludy, +1 Ludzie

-1 Leśne Elfy

Fey

+1 Fey

-1 Demony

Wysoki Elf

+1 Wysokie Elfy, +1 Leśne Elfy, +1 Ludzie

-1 Krasnoludy Ciemności, -1 Elfy Ciemności

Człowiek

+1 Barbarzyńcy, +1 Krasnoludy, +1 Ludzie

-1 Orki, -1 Nieumarli

Minotaur

+1 Minotaur, +1 Orki

-1 Nieumarli

Ork

+1 Elfy Ciemonści, +1 Orki, +1 Minotaury

-1 Ludzie

Nieumarły

+1 Elfy Ciemności, +1 Nieumarli

-1 Barbarzyńcy, -1 Fey, -1 Minotaury

Leśny Elf

+1 Leśny Elf, +1 Wysoki Elf, +1 Fey

-1 Krasnoludy, -1 Krasnoludy Ciemności

Po drugie - pogoda. Każda z ras ma swoje preferencje i w zależności od panujących warunków pogodowych może walczyć lepiej lub gorzej. Warto jest mieć to na uwadze planując frontalny atak na wroga.

Rasa

Dzień

Noc

Słońce

Deszcz

Barbarzyńcy

-

-1

-

-

Demony

-

-

-

+1

Krasnoludy Ciemności

-

-

-

-1

Elfy Ciemności

-

+1

-

-

Krasnoludy

-

-

-

-1

Fey

-

-

+1

-

Wysokie Elfy

+1

-

-

-

Ludzie

-

-1

-

-

Minotaury

-

-

-

-

Orki

-

+2

-

-

Nieumarli

-

+2

-

+1

Leśne Elfy

-

-

+1

-

Rozwój

Wraz z kolejnymi bitwami nasz Bohater będzie zdobywał punkty doświadczenia i awansował na kolejne poziomy wtajemniczenia. Niczym w klasycznej grze RPG mamy pełny wpływ na to jak potoczy się jego dalsza edukacja. Rozwijać możemy go pod bardzo wieloma kontami, zaczynając od zwiększenia współczynników, umiejętności, nauki czarów czy też zdolności specjalnych. Zaczynamy oczywiście od zdolności magicznych. Samymi czarami zajmę się troszkę później, teraz jedynie wspomnę, że bez względu na profesję maksymalnie szkolimy się w dwóch, ewentualnie trzech sferach magii, doprowadzając je za to do perfekcji. Gdy będziemy znali już kilka podstawowych zaklęć, uczymy się zdolności specjalnych. Szczególnie tych które mają wpływ na ekonomię, czyli zmniejszają ceny jednostek bądź technologii. Ponownie zajmujemy się magia inwestując w rozwój biegłości w danej sferze magii, ewentualnie ucząc się odpowiednich zdolności specjalnych (w przypadku Arcymaga będą to Magiczna Akademia (magic academy), Tajniki Wiedzy (Arcane Lore) i 10 Kół (The 10 Circles). Następnie podnosimy o jeden lub dwa punkty współczynniki Inteligencji i Charyzmy. Później bardziej opłacalne jest zwiększanie pojedynczych, umiejętności (Dowództwo, Morale, etc.). I na koniec znów rozwijamy umiejętności magiczne, aż do perfekcji. Przy rozwoju Herosa najważniejsze jest zachować pewną równowagę i zdrowy rozsądek. Ponieważ koszt zwiększenia cechy wzrasta wraz z jej poziomem, po pewnym czasie staje się bardzo duży i tym samym nieopłacalny. Dla mnie nieprzekraczalną granicą jest cena 7 dla współczynników, 5 dla umiejętności i 10 dla sfer magii. Kiedy zostaje ona osiągnięta zaniechuje dalszego rozwoju i przeznaczam punkty umiejętności na mniej istotne, ale o wiele tańsze umiejętności.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Warlords: Battlecry II

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Warlords: Battlecry II

zobacz więcej informacji o grze
Warlords: Battlecry II

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne