poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Pro Evolution Soccer 6 (Winning Eleven: Pro Evolution Soccer 2007)

Poradnik do Pro Evolution Soccer 6 oferuje pełen opis atrybutów, formacji oraz sterowania. Dla przykładu podano kilka przydatnych zagrań i zagadnień taktycznych, które mogą przydać się w rozgrywce zarówno „wyjadaczom” jak i tym co dopiero zaczynają.

poradnik, solucja do gry w zawiera 45 stron i 39 ilustracji, rozmiar pliku to 1,8 MB

Zachowywanie się formacji

Niebiescy atakują, czerwoni bronią - Zachowywanie się formacji - Formacje - Pro Evolution Soccer 6 - poradnik do gry

Niebiescy atakują, czerwoni bronią.

Załóżmy, że szerokość pola karnego jest równa 40 metrów, a boiska 70. Atakując będziemy korzystali z każdego miejsca na boisku. Broniąc - zagęszczali strefę, gdzie znajduje się piłka, w celu zmniejszenia możliwości rozegrania piłki przez rywali. Jest to tak oczywisty zabieg, że nie trzeba wyjaśniać sensu. Nie posiadając piłki gra ustawia piłkarzy za nas w formacji automatycznie, np. zacieśnia w obronie. Ważną rzeczą przy bronieniu jest symetryczność formacji. Każde "wyłamanie" się zawodnika z linii ułatwia przeciwnikowi możliwość skutecznego przeprowadzenia ataku.

Drugą sprawą jest odległość pomiędzy linią obrony a ataku. Najlepiej by nie była zbyt wielka, ale też nie za mała. Tutaj tez gra to robi za nas automatycznie. Przeważnie jest to 35 - 40 metrów. Dzięki odpowiedniej odległości zagęszczamy pole i przeciwnik ma znacznie mniej miejsca na rozgrywanie piłki.

Strefy

Obok nazwiska piłkarza można znaleźć pięć różnokolorowych pól. Jedno z nich zawsze jest zaznaczone.

Jest to ustawienie zaangażowania (przesunięcia całej) formacji defensywnie (czerwone)/ofensywnie(niebieskie) - Konwencje taktyczne - Pro Evolution Soccer 6 - poradnik do gry

Jest to ustawienie zaangażowania (przesunięcia całej) formacji defensywnie (czerwone)/ofensywnie(niebieskie). Zależnie od wybranej opcji Atak /Obrona poziom ten zmienia się za pomocą L1 + R1 (ofensywnie) / R2 (defensywnie). Różnice pomiędzy ofensywnym a defensywnym zaangażowaniem jest dość spora i przeważnie wynosi ok. 10-15 metrów na boisku. Ustawienie strefy jest ważnym elementem przy stałych fragmentach gry, takich, jak rzuty rożne, czy wolne, bo ma wpływ na ilość zawodników, którzy będą w nich uczestniczyć.

Zamykanie rywali na ich połowie

To jedno z ciekawszych i - co ważne - skutecznych założeń taktycznych - Konwencje taktyczne - Pro Evolution Soccer 6 - poradnik do gry

To jedno z ciekawszych i - co ważne - skutecznych założeń taktycznych. Polega na maksymalnym graniu pressingiem i szybkim odbiorze piłki jeszcze na połowie rywali. Najważniejszym ustawieniem taktycznym jest tutaj Linia obronna , która powinna być ustawiona na A. Gwarantuje to częste przechwyty piłki i maksymalne wyjście zawodników do przodu. Uwaga: środkowi obrońcy nie mogą przekraczać linii środka boiska - grozi to brakiem ofsajdu.

By jeszcze bardziej zamykać przeciwną drużynę, można jeszcze wspomóc się włączając ręcznie Pułapkę ofsajdową .

Przykładowe ustawienie formacji i taktyki

Poniżej przestawiam przykład własnego ustawienia drużyny Anglii wraz z i uwagi na ten temat.

Linia obronna jest ustawiona na A - Konwencje taktyczne - Pro Evolution Soccer 6 - poradnik do gry

Linia obronna jest ustawiona na A. Strzałki bocznych obrońców gwarantują uczestnictwo tych zawodników w ataku, gdy zachodzi taka potrzeba. Można ewentualnie ustawić ich jako , co spowoduje, że ci boczni obrońcy nie będą wcale wychodzić do ataku. Na te pozycję wybrano dość szybkich zawodników tak, by nadążali oni za skrzydłowymi przeciwnej drużyny. Jeden z napastników ustawiony jest jako NC , co czasem pomaga przy zagęszczaniu pola w środku boiska, a co za tym idzie - odbiorze piłki. Obydwaj NP/L powinni być szybcy i dobrze dryblujący. Kluczową rolę w tej formacji odgrywa dwóch pomocników. Na nich spada odpowiedzialność za rozgrywanie piłki, jak i elementy defensywne.

Drużyna przeciwna jest ustawiona dość ofensywnie, z jednym napastnikiem wspomaganym przez dwóch skrzydłowych - Konwencje taktyczne - Pro Evolution Soccer 6 - poradnik do gry

Drużyna przeciwna jest ustawiona dość ofensywnie, z jednym napastnikiem wspomaganym przez dwóch skrzydłowych. Posiada przewagę w liczbie pomocników.

Kontratak wyprowadzany z własnej połowy - Konwencje taktyczne - Pro Evolution Soccer 6 - poradnik do gry

Kontratak wyprowadzany z własnej połowy. Co rzuca się w oczy, to skrzydłowi, którzy są już gotowi do przejęcia piłki po długim podaniu. Jeden z bocznych obrońców jest zbyt głęboko, by dogonić skrzydłowego.

Moment wyprowadzania piłki z własnej połowy - Konwencje taktyczne - Pro Evolution Soccer 6 - poradnik do gry

Moment wyprowadzania piłki z własnej połowy. Tutaj najważniejszą rolę ogrywają środkowi pomocnicy, którzy w tym momencie mają przed sobą jedynie jednego pomocnika z przeciwnej drużyny, co pozwala na swobodniejsze rozegranie.

Drużyna w pełnym ataku - Konwencje taktyczne - Pro Evolution Soccer 6 - poradnik do gry

Drużyna w pełnym ataku. Z tyłu pozostali jedynie dwaj środkowi obrońcy, natomiast boczni znajdują się w okolicach pola karnego. Przypuszczalny kontratak zostanie przeprowadzony przez jedynie dwóch zawodników przeciwnej drużyny, chyba, że zaczekają na resztę drużyny.

Oznaczenia sterowania

Wszystkie oznaczenia opisane są dla postaci ustawionej w kierunku bramki atakowanej. Zawodnik jest zwrócony w prawą stronę i atakuje bramkę także po prawej stronie. Niektóre kombinacje opisane są w inny sposób, ale jest to odpowiednio w danym miejscu zaznaczone.

Oto poszczególne przyciski oraz schematy ich wciskania:

X , / , O , [] - przyciski na padzie.

L3, R3 - przyciski gałek sterowania analogowego.

LEWY ANALOG, PRAWY ANALOG - gałki sterowania analogowego, zazwyczaj podawany jest także kierunek (w nawiasie).

+ - wykonanie kombinacji przycisków, jednoczesne wciśnięcie dwóch lub więcej przycisków.

~ - puszczenie wcześniej wciśniętego przycisku, po znaku zwykle powinien być naciśnięty kolejny, podany w przykładzie przycisk.

~ + - przytrzymanie poprzednio wciśniętego przycisku, po czym wciśnięcie kolejnego, podanego w przykładzie, czasem symbol ten występuje po kolejno po sobie, należy wtedy wciskać i przytrzymywać przyciski.

2x, 3x - ilość wciśnięć danego przycisku.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Pro Evolution Soccer 6

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Pro Evolution Soccer 6

zobacz więcej informacji o grze
Pro Evolution Soccer 6

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe