poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Sherlock Holmes: Przebudzenie (Sherlock Holmes: The Awakened)

Poradnik do gry „Sherlock Holmes: The Awakened” składa się w całości z bardzo dokładnego opisu przejścia tej stosunkowo wymagającej przygodówki. Bardzo dokładnie przedstawiono sposób rozwiązywania zagadek oraz wyróżniono ważne przedmioty.

poradnik, solucja do gry w zawiera 150 stron i 551 ilustracji, rozmiar pliku to 10,6 MB

Teraz zainteresuj się obiektami leżącymi pomiędzy skrzyniami (#1). Po kliknięciu na nie gra dokona przybliżenia obrazu. W pierwszej kolejności podnieś paszport (Passport of Amos Colby), na którym będzie wymalowany dziwny obraz. Zabierz także zakrwawioną szpilkę (Hat pin; #2), której najprawdopodobniej użyto do namalowania dziwnego wzoru. Zamknij to okno.

1 - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Twoją uwagę powinien zwrócić znajdujący się na ziemi właz - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Twoją uwagę powinien zwrócić znajdujący się na ziemi właz. Otwarcie tego przejścia będzie niestety wymagało wykonaniu kilku czynności. Obróć się w lewo i zacznij pchać ukazane na screenie wiadro (#1). Musi się ono znaleźć dokładnie pod niewielkim kranem (#2). Zauważ, że obiekt ten możesz popychać z dwóch różnych stron, tak więc nie zablokujesz sobie drogi.

2 - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Skieruj się teraz w lewo - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Skieruj się teraz w lewo. Powinieneś tu odnaleźć niewielkie pokrętło (#1), dzięki czemu napełnisz wiadro z wodą. Zacznij je pchać w tym samym kierunku. Musi się ono znaleźć na drugim końcu magazynu, w ukazanej na screenie pozycji (#2).

3 - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Wejdź teraz na znajdujące się po prawej stronie belki - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Wejdź teraz na znajdujące się po prawej stronie belki. Kliknij na zawieszoną w tym miejscu linę, a następnie na wiadro (#1). W taki oto sposób przywiążesz je do górnej konstrukcji. Zejdź na dół i skieruj się do drugiej liny (#2). Ponownie będziesz musiał wcisnąć klawisz akcji.

4 - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Przywiąż teraz trzymaną (nie widzisz jej) linę do jednego z zaczepów (#1) - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Przywiąż teraz trzymaną (nie widzisz jej) linę do jednego z zaczepów (#1). Ponownie wróć się do wiadra. Będziesz w tym miejscu musiał skorzystać z noża (#2), tak aby przeciąć znajdującą się obok linę.

5 - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Jeśli poprawnie wykonałeś wszystkie czynności, załączy się krótka scenka przerywnikowa (#1) - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Jeśli poprawnie wykonałeś wszystkie czynności, załączy się krótka scenka przerywnikowa (#1). W wyniku przeprowadzonych działań odblokujesz sobie przejście prowadzące do piwnicy. To właśnie tam będziesz się teraz musiał udać (#2).

6 - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
7 - The Thames - Magazyn 12 (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

[Rozdział 2] The Thames - Pod magazynem

W pierwszej kolejności będziesz musiał wyjąć z inwentarza lampę naftową. Zacznij schodzić na dół (#1). Nie przejmuj się tym, że lampa nie uaktywni się od razu. Stanie się to po krótkiej wymianie zdań pomiędzy Watsonem, a Sherlockiem. Ruszaj przed siebie. Do celu prowadzi tylko jedna ścieżka, tak więc nie możesz się zgubić. Docelowo powinieneś dotrzeć do ukazanego na screenie pomieszczenia (#2).

1 - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
W celu otwarcia drzwi będziesz musiał wcisnąć cztery płyty kamienne - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

W celu otwarcia drzwi będziesz musiał wcisnąć cztery płyty kamienne. Pamiętasz symbole ze stołu? Jeśli nie, to polecam pełne rozwiązanie.

#1 - lewa strona, środkowa płyta

#2 - prawa strona, górna płyta

#3 - prawa strona, dolna płyta

#4 - lewa strona, górna płyta

Po wykonaniu tej czynności wejdź do nowego pomieszczenia. Nie przesuwaj się jednak zbytnio do przodu.

2 - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
3 - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
4 - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
<br>Zauważ, że jest tu bardzo ciemno, tak więc proponowałbym przemieszczać się przy ścianach - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

<br>Zauważ, że jest tu bardzo ciemno, tak więc proponowałbym przemieszczać się przy ścianach. Obróć się w prawo i ruszaj przed siebie. Dotrzesz do miejsca, w którym będziesz mógł zebrać węgiel (Coal; #1). Wróć się do drzwi. Tym razem przesuwaj się przy lewej ścianie. Po dotarciu na miejsce obejrzyj skrzynkę (#2). Nic więcej tu jednak nie zdziałasz.

5 - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Obróć się w prawo - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Obróć się w prawo. W dalszym ciągu powinieneś się jednak przemieszczać przy lewej ścianie. Po drodze miniesz kilka materaców. Docelowo powinieneś dotrzeć do ukazanego na screenie miejsca (#1). Na początek podnieś leżące tu metalowe pudełko (Box with a flower; #2). Odgrywa ono bardzo ważną rolę. Bliżej przyjrzymy się mu jednak nieco później.

6 - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
7 - The Thames - Pod magazynem (1) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Możesz tu wykonać jeszcze dwie inne czynności - sprawdzić przewróconą fiolkę oraz wazon (#1). W obu przypadkach Holmes i Watson wypowiedzą parę zdań. Zacznij kierować się teraz w stronę centralnego ołtarza, który powinien być zlokalizowany po Twojej prawej stronie (#2).

1 - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Gdy tylko spróbujesz skorzystać ze schodów, załączy się krótki filmik (#1), w trakcie trwania którego będziesz mógł przyjrzeć się dziwnej figurze - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Gdy tylko spróbujesz skorzystać ze schodów, załączy się krótki filmik (#1), w trakcie trwania którego będziesz mógł przyjrzeć się dziwnej figurze. Zbliż się do ciała. Zanim zdecydujesz się je zbadać, podnieś zniszczoną statuetkę (Broken statue), która będzie znajdowała się po lewej stronie (#2).

2 - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Teraz wypadałoby bliżej przyjrzeć się samemu ciału - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Teraz wypadałoby bliżej przyjrzeć się samemu ciału. Zacznij od prawej ręki (#1). Zaczekaj aż gra wyświetli nowy ekran. Będziesz musiał skorzystać ze szkła powiększającego. Przyjrzyj się palcom (#2). Zamknij ten ekran i obejrzyj resztę ciała.

3 - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Przejdź teraz na drugą stronę, tak aby móc zbadać lewą rękę - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Przejdź teraz na drugą stronę, tak aby móc zbadać lewą rękę. Tym razem Twoją uwagę powinna zwrócić niewielka dziurka (#1), którą powinieneś powiązać (oczywiście nie dosłownie ;-)) ze zdobytą wcześniej pinezką. Zejdź ze schodów i zbadaj teren po lewej stronie. Odnajdziesz tu ubrania (#2). Sherlock odnajdzie ulotkę reklamową (Advertisement), którą warto dokładniej zbadać przechodząc do okna inwentarza.

4 - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Kawałek dalej (po prawej stronie) odnajdziesz ponadto dziwny wzór na ziemi (#1) - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Kawałek dalej (po prawej stronie) odnajdziesz ponadto dziwny wzór na ziemi (#1). Wciśnij klawisz używania, tak aby przyjrzeć mu się z bliska (pojawi się też nowy wpis w zakładce raportów). Możesz już wracać do ołtarza. Podejdź do jednej ze znajdujących się tu kamiennych płyt (#2).

5 - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
Przygotuj ulotkę, a następnie użyj jej na płycie (#1) - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

Przygotuj ulotkę, a następnie użyj jej na płycie (#1). Teraz będziesz musiał skorzystać z węgla, tak aby przerysować wzór z płyty. Nie będziesz mu się jednak mógł od razu przyjrzeć, gdyż załączy się "ciekawy" filmik przerywnikowy (#2). Z ciała zmarłego mężczyzny wypełzną węże. Sherlock i Watson postanowią powrócić na Baker Street. Wybierz to miejsce na mapie miasta.

6 - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry
7 - The Thames - Pod magazynem (2) - Rozdział 2 - Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Sherlock Holmes: Przebudzenie

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Sherlock Holmes: Przebudzenie

zobacz więcej informacji o grze
Sherlock Holmes: Przebudzenie

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe