poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Viva Pinata [X360]

Poradnik do gry Viva Pinata to lista wszystkich zwierząt z dokładnymi informacjami dotyczącymi warunków, jakie muszą zostać spełnione, by dana pinata pojawiła się w pobliżu, odwiedziła nasz ogród, zamieszkała w nim i w końcu, by chciała się rozmnażać.

poradnik, solucja do gry w zawiera 56 stron i 80 ilustracji, rozmiar pliku to 1,4 MB

Podstawą gry jest pozyskiwanie i doprowadzanie do rozmnożenia kolejnych gatunków pinat. Można to robić we własnym tempie albo sprawić, by proces był w miarę szybki i przebiegał bezproblemowo. W tym celu przygotowaliśmy nieco porad dotyczących tego aspektu pinatowego ogrodnictwa. Po informacje dotyczące konkretnych gatunków odsyłamy do rozdziału zatytułowanego Gatunki pinat.

Specjalizacja ogrodu

Aby móc maksymalnie skoncentrować się na hodowli i rozmnożeniu danego gatunku pinat, musimy zrezygnować z posiadania więcej niż 4-5 rodzajów zwierząt jednocześnie. W ten sposób łatwiej przyjdzie nam spełniać ich wymagania i zapanować nad kolejnymi osobnikami. Jeżeli w międzyczasie przybędzie do naszego ogrodu jakieś niechciane zwierzę, potraktujmy je łopatą. W ten sposób unikniemy problemów z walczącymi pinatami i międzygatunkowych konfliktów.

Najpierw wybieramy gatunek, który w danym momencie nas interesuje. Następnie przygotowujemy ogród w ten sposób, by spełniał warunki zamieszkania dla danego zwierzęcia. Czekając na to, możemy wykorzystać czas na rozmnażanie pinat już zamieszkujących ogród albo sadzenie i sprzedawanie roślin i owoców.

Kiedy na nasz teren trafi już nowy rezydent, szybko wybierzmy się do wioski, by zamówić u Gretchen Fetchem towarzysza dla niego. Zawsze wybierajmy usługę ekspresową, ponieważ standardowa zajmuje zbyt wiele czasu. W międzyczasie zajmijmy się wybudowaniem domku dla pinat oraz zasadzeniem roślin albo spełnieniem innych warunków wymaganych do romansowania. W ten sposób, gdy tylko staniemy się posiadaczami parki, będziemy mogli szybko nakłonić ją do romansowania.

Następnie pozostaje nam tylko wciąż rozmnażać zwierzęta, aż do otrzymania nagrody "mistrza romansowania" danego gatunku. Przy okazji stwórzmy wszystkie możliwe warianty kolorystyczne. Czasami możemy wykorzystać rozmnożone zwierzęta do wykreowania nowego rodzaju pinaty. Nie omieszkajmy tego zrobić.

Na sam koniec sprawdźmy, czy nie będziemy potrzebowali przedstawicieli tego gatunku do zwabienia innych zwierząt albo zapewnienia im warunków do romansowania. Jeżeli okaże się, że gatunek jest zbędny, sprzedajmy wszystkich jego reprezentantów, a następnie w ten sam sposób pozbądźmy się domku. Jeżeli jednak będziemy jeszcze potrzebować danych stworzeń, zostawmy sobie odpowiednią ich liczbę. Teraz możemy przystąpić do hodowli kolejnego gatunku, z którym postępować będziemy analogicznie.

Nad głowami skorych do romansu pinat pojawiają się gustowne serduszka. - Pinaty - porady hodowcy - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry
Nad głowami skorych do romansu pinat pojawiają się gustowne serduszka.

Szybkie romansowanie

W łatwy sposób przyspieszymy przyrost danego gatunku pinat, jeżeli będziemy stosowali się do poniższych wytycznych:

  • Na początek spełnijmy wymagania jedynie dwóch pierwszych reprezentantów danego gatunku. Kolejnym podajmy w tym celu słodycze romansowania.
  • Najlepiej zaopatrzmy się w większą ich liczbę, by nie trzeba było za każdym razem biegać do sklepu.
  • Kiedy tylko pierwsze jajko zostanie przyniesione, czekamy na to, aż odzyskamy kontrolę nad świeżo upieczonymi rodzicami i podajemy im cukierki romansowania. Następnie szybko skłaniamy ich do ponownego odbycia tańca godowego. W ten sposób ułatwiamy sobie sprawę z pokonywaniem labiryntu. Dzieje się tak, ponieważ każdy kolejny przedstawiciel gatunku zamieszkujący w naszym ogrodzie zmniejsza liczbę błędów, które możemy popełnić w trakcie mini gierki. Przy późniejszych gatunkach, kiedy labirynty są dość skomplikowane, każda możliwość popełnienia błędu będzie na wagę złota. Warto również pamiętać, że niewyklute pinaty nie są jeszcze zaliczane do mieszkańców ogrodu.
Mini-gierki labiryntowe nie są bardzo trudne, ale mimo wszystko nie warto się w nich śpieszyć. - Pinaty - porady hodowcy - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry
Mini-gierki labiryntowe nie są bardzo trudne, ale mimo wszystko nie warto się w nich śpieszyć.

Zgorzkniałe pinaty

W grze napotkamy na osiem gatunków zgorzkniałych pinat. Zaczynają one nachodzić nasz ogród w momencie, kiedy osiągniemy odpowiednio wysoki poziom doświadczenia. Wizyta takiego czerwonego zwierzaka nie przynosi nic dobrego dla naszych podopiecznych.

Przede wszystkim eliminujmy trujące słodycze, które tamte rozrzucają. Nie mają one bowiem zbyt dobrego wpływu na zdrowie naszych mieszkańców. Następnie możemy zając się samym niechcianym gościem. Skuteczną bronią jest łopata. Rozwalenie gorzkiej pinaty wyeliminuje ją jednak tylko tymczasowo.

Żeby pozbyć się jej na dobre, musimy posiadać reprezentujący ją element w wieży zgorzknialców. Możemy go zdobyć na dwa sposoby: albo poskramiając dane zwierzę, albo nabywając totem w sklepie.

Proponujemy najpierw skorzystać z drugiej metody. Pamiętajmy tylko, że zakupu będziemy mogli dokonać dopiero po rozwaleniu łopatą jednej zgorzkniałej pinaty. Po transakcji upewnijmy się, że totem jest włączony. W ten sposób nie pozwolimy określonym zgorzkniałym pinatom wchodzić do naszego ogrodu.

Kiedy uznamy, że nadszedł czas na zabawę w poskramiacza dzikich bestii, dezaktywujmy totem i czekajmy na pojawienie się czerwono-czarnej pinaty. W międzyczasie przygotujmy się na spełnienie wszystkich warunków potrzebnych do jej oswojenia. Kiedy zwierzę nadejdzie, przypilnujmy, by dostało to, czego pragnie. Kiedy obuduje się kokonem, jest już nasze. Nie pozostanie nam nic innego, jak na powrót włączyć totem.

Gorzkiej pinaty możemy na jakiś czas pozbyć się za pomocą kilku uderzeń łopaty. - Pinaty - porady hodowcy - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry
Gorzkiej pinaty możemy na jakiś czas pozbyć się za pomocą kilku uderzeń łopaty.

Z przekształconą pinatą postępujemy tak samo jak z innymi zwierzętami. Spełniamy jej wymagania dotyczące romansowania, wysyłamy Gretchen Fetchem na polowanie, a w międzyczasie budujemy domek. Poskromione pinaty odwdzięczają nam się w specyficzny dla swojego gatunku sposób. Po szczegóły zapraszamy do rozdziału z informacjami dotyczącymi konkretnego zwierzęcia (Gatunki pinat).

Wartość i szczęście pinat

Jeżeli zależy nam na zwiększeniu wartości danej pinaty, musimy dbać o to, by czuła się szczęśliwa: stroić ją w nowe akcesoria (im bardziej kosztowne, tym lepiej), karmić ją słodyczami oraz wysyłać na dziecięce przyjęcia (dzięki zleceniom z fabryki). Pamiętajmy też, że samo nadanie imienia może uczynić zwierzaka szczęśliwszym. Bardzo negatywnie na morale pinat wpływa zamykanie ich na zbyt małym terenie. W ekstremalnych sytuacjach pozbawione przestrzeni życiowej zwierzęta nie tylko są nieszczęśliwe, ale też często chorują.

Ta pinata jest ślicznie przystrojona i dzięki temu szczęśliwsza. - Pinaty - porady hodowcy - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry
Ta pinata jest ślicznie przystrojona i dzięki temu szczęśliwsza.

Przystępujemy do przedstawienia najważniejszej części niniejszego poradnika. Stanowią ją zebrane informacje dotyczące każdego występującego w grze gatunku. Pod nazwą pinaty podaliśmy również jej rzeczywisty pierwowzór - zwierzę, którego wyglądem i zachowaniami sugerowali się autorzy przy tworzeniu danego papierowego stworzenia. Następnie znajdują się informacje dotyczące podstawowej wartości przedstawiciela opisywanego gatunku, cena domu dla niego oraz warunki wymagane do tego, by zwierzę pojawiło się w naszym ogrodzie, zaczęło go odwiedzać, zamieszkało w nim i w końcu, by zechciało się rozmnażać.

Większość pinat posiada swoje kolorystyczne warianty, które uzyskać możemy przez podanie im odpowiednich rzeczy do zjedzenia. Informacje o tym, co w jaki sposób zmieni dane zwierzę zamieszczone są w przedostatniej rubryce. Na samym końcu znajdziemy dodatkowe uwagi dotyczące między innymi animozji pomiędzy poszczególnymi gatunkami.

Arocknid

Nazwa: Arocknid - Gatunki pinat cz.1 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Arocknid

Zwierzę: Pająk

Wartość podstawowa: 1500 monet

Koszt domu: 825 monet

Wymagania - pojawienie się: Jesteśmy na 6 poziomie lub wyższym.

Wymagania - odwiedziny: W ogrodzie są 4 Taffly lub 4 Raisanty.

Wymagania - zamieszkanie: Zjadł 2 Taffly lub 2 Raisanty.

Wymagania - romansowanie: Zjadł 2 Buzzlegumy oraz ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu dzwonka robi się niebieski, lilii wodnej - różowy, a lampki z dyni - pomarańczowy.

Dodatkowe informacje: Przez niego w ogrodzie nie zamieszkają Buzzlegumy. Będzie walczył z Redhottem.

Badgesicle

Nazwa: Badgesicle - Gatunki pinat cz.1 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Badgesicle

Zwierzę: Borsuk

Wartość podstawowa: 1500 monet

Koszt domu: 825 monet

Wymagania - pojawienie się: Co najmniej 2 nocne gatunki zamieszkałe w ogrodzie.

Wymagania - odwiedziny: Co najmniej 4 nocne gatunki zamieszkałe w ogrodzie.

Wymagania - zamieszkanie: Zjadł 1 Newgata i 2 dynie.

Wymagania - romansowanie: Zjadł 1 Squazilla i 2 nasiona tulipana oraz ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu jabłka robi się czerwony, kwiatu dzwonka - niebieski, a słoika miodu i kwiatu lilii wodnej - pomarańczowy.

Dodatkowe informacje: Będzie walczył z Syrupentem.

Barkbark

Nazwa: Barkbark - Gatunki pinat cz.1 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Barkbark

Zwierzę: Pies

Wartość podstawowa: 2100 monet

Koszt domu: 1155 monet

Wymagania - zamieszkanie: Barkbark jest udomowioną pinatą. Można kupić go za 2310 czekoladowych monet w sklepie z papierowymi zwierzakami w wiosce.

Wymagania - romansowanie: Ma obrożę, zjadł 1 kość i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu deseru bananowego robi się zielony i żółty, lekarstwa - różowy i fioletowy, a słoika miodu i kwiatu trującego bluszczu - zielony.

Dodatkowe informacje: Będzie walczył z Kittyflossem.

Biały Flutterscotch

Nazwa: Biały Flutterscotch - Gatunki pinat cz.1 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Biały Flutterscotch

Zwierzę: Motyl

Wartość podstawowa: 600 monet

Koszt domu: 330 monet

Wymagania - pojawienie się: W ogrodzie jest 1 stokrotka.

Wymagania - odwiedziny: W ogrodzie są 2 stokrotki.

Wymagania - zamieszkanie: W ogrodzie są 4 stokrotki.

Wymagania - romansowanie: Zjadł jakikolwiek owoc i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu kwiatu maku robi się czerwony, kwiatu rukwi wodnej - zielony, kwiatu dzwonka - niebieski, kwiatu lilii wodnej - różowy, kwiatu tulipana - czarny, sitowia - brązowy, kwiatu jaskra - żółty, kwiatu strelicji królewskiej - pomarańczowy, a kwiatu ostu - fioletowy .

Dodatkowe informacje:

1. Każdy kolor Flutterscotcha to osobny gatunek, a nie wariant. Pomimo tego, że wszystkie mieszkają w tym samym domu i mają te same wymagania co do romansowania, połączyć można ze sobą tylko pary Flutterscotchy w tym samym kolorze. Biały nie może na przykład romansować z zielonym, itd.

2. Z połączenia dwóch Flutterscotchy jakiegokolwiek koloru powstanie białe potomstwo.

Bonboon

Nazwa: Bonboon - Gatunki pinat cz.1 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Bonboon

Zwierzę: Pawian

Wartość podstawowa: 3600 monet

Koszt domu: 1980 monet

Wymagania - pojawienie się: W ogrodzie mieszka już Bonboon (poskromiony).

Wymagania - odwiedziny: W ogrodzie zasadzony jest 1 małpi orzechowiec i 1 bananowiec.

Wymagania - zamieszkanie: Zjadł 7 bananów i 7 małpich orzechów. W ogrodzie wyrósł 1 małpi orzechowiec i 1 bananowiec.

Wymagania - romansowanie: Zjadł 3 Jameleony i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu orchidei robi się biały, kwiatu dzwonka - niebieski, a rukwi wodnej i nasiona strelicji królewskiej - żółty i zielony.

Dodatkowe informacje: Posiada zgorzkniałą wersję.

Zgorzkniały Bonboon

Nazwa: Bonboon - Gatunki pinat cz.1 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Bonboon

Zwierzę: Pawian

Wartość podstawowa: brak

Koszt domu: brak

Wymagania - pojawienie się: Jesteśmy na 34 poziomie lub wyższym.

Wymagania - odwiedziny: Jesteśmy na 35 poziomie lub wyższym.

Wymagania - zamieszkanie (poskromienie): Przegrał walkę z Syrupentem, Twingersnapem lub Fourheadsem.

Wymagania - romansowanie: Zjadł 3 Jameleony i ma wybudowany swój dom.

Dodatkowe informacje: Inicjuje walki między innymi pinatami. Jeśli go poskromimy, będzie je łagodził.

Bunnycomb

Nazwa: Bunnycomb - Gatunki pinat cz.1 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Bunnycomb

Zwierzę: Królik

Wartość podstawowa: 600 monet

Koszt domu: 330 monet

Wymagania - pojawienie się: W ogrodzie jest marchewka.

Wymagania - odwiedziny: W ogrodzie jest marchewka.

Wymagania - zamieszkanie: W ogrodzie jest 40 pinometrów kwadratowych trawy (4% powierzchni). Zjadł marchewkę.

Wymagania - romansowanie: W ogrodzie jest 60 pinometrów kwadratowych trawy (6% powierzchni). Zjadł stokrotkę lub jaskra i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu dyni robi się pomarańczowy, lilii wodnej - różowy, a nasiona agrestu - jasnozielony.

Dodatkowe informacje: Na Bunnycomby polują Pretztaile.

Cinnamonkey

Nazwa: Cinnamonkey - Gatunki pinat cz.2 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Cinnamonkey

Zwierzę: Małpa

Wartość podstawowa: 2800 monet

Koszt domu: 1540 monet

Wymagania - pojawienie się: W ogrodzie jest małpi orzechowiec.

Wymagania - odwiedziny: W ogrodzie jest w pełni wyrośnięty małpi orzechowiec.

Wymagania - zamieszkanie: W ogrodzie wyrosły i rozwinęły się 3 małpie orzechowce. Zjadł 8 małpich orzechów.

Wymagania - romansowanie: Ma ubrany fez, zjadł 4 banany i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu chili robi się czerwony, nasiona jeżyny - fioletowy, a kwiatu lilii wodnej - różowy.

Dodatkowe informacje: Podlewanie Cinnamonkey wodą z konewki zwiększa jego poziom szczęścia.

Cluckles

Nazwa: Cluckles - Gatunki pinat cz.2 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Cluckles

Zwierzę: Kurczak

Wartość podstawowa: 1000 monet

Koszt domu: 550 monet

Wymagania - pojawienie się: Cluckles jest udomowioną pinatą. Można kupić go za 1110 czekoladowych monet w sklepie z papierowymi zwierzakami w wiosce.

Wymagania - romansowanie: Zjadł kolbę kukurydzy, nasionko dyni i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu nasiona dzwonka robi się niebieski, nasiona dębu - zielony, a lekarstwa - różowy.

Dodatkowe informacje: Skierowanie Cluckles na jajko sprawi, że mała pinata wykluje się znacznie szybciej (i jednocześnie odblokujemy achievement).

Buzzenge

Nazwa: Buzzenge - Gatunki pinat cz.2 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Buzzenge

Zwierzę: Myszołów

Wartość podstawowa: 2100 monet

Koszt domu: 1155 monet

Wymagania - pojawienie się: W ogrodzie jest 1 Candary.

Wymagania - odwiedziny: W ogrodzie jest 5 Candary.

Wymagania - zamieszkanie: W ogrodzie jest jodła. Zjadł 3 Candary.

Wymagania - romansowanie: Zjadł 2 Pudgeony, 2 Sparrowminty i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu jaskra robi się żółty, nasiona dzwonka - niebieski, a lekarstwa -różowy.

Buzzlegum

Nazwa: Buzzlegum - Gatunki pinat cz.2 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Buzzlegum

Zwierzę: Trzmiel

Wartość podstawowa: 1000 monet

Koszt domu: 550 monet

Wymagania - pojawienie się: W ogrodzie są 2 jaskry.

Wymagania - odwiedziny: W ogrodzie są 4 jaskry.

Wymagania - zamieszkanie: W ogrodzie jest 6 jaskrów.

Wymagania - romansowanie: Zjadł dwa dowolne owoce i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu pinatołapki robi się pomarańczowy, lekarstwa - jasnoróżowy, a nasiona klejnotowca - purpurowo-biały.

Dodatkowe informacje:

1. Buzzlegumy mogą produkować miód. Należy zakupić ul od Willy'ego Buildera i wysłać je do niego. Aby miód mógł być wytworzony ponownie, pinata musi zjeść stokrotkę. W celu uzyskania automatycznej produkcji miodu, Buzzlegumowi należy zakupić czapkę nadzorcy.

2. Będzie walczył z Raisantem.

Candary

Nazwa: Candary - Gatunki pinat cz.2 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Candary

Zwierzę: Kanarek

Wartość podstawowa: 600 monet

Koszt domu: 330 monet

Wymagania - pojawienie się: Nakarmienie jaskrem Sparrowminta czyni z niego Candary.

Wymagania - romansowanie: Zjadł 1 żółtego Flutterscotcha i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu nasiona lilii wodnej robi się różowy, dzwonka - niebieski, a deseru agrestowego - jasnozielony.

Chewnicorn

Nazwa: Chewnicorn - Gatunki pinat cz.2 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Chewnicorn

Zwierzę: Jednorożec

Wartość podstawowa: 4500 monet

Koszt domu: 2475 monet

Wymagania - pojawienie się: Staliśmy się mistrzem romansowania Horstachio (trzeba mieć 7 Horstachio).

Wymagania - odwiedziny: W ogrodzie jest klejnotowiec.

Wymagania - zamieszkanie: W ogrodzie wyrósł i rozwinął się klejnotowiec. Zjadł 15 klejnotów.

Wymagania - romansowanie: Zjadł 3 tęczowe klejnoty i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu nasiona lilii wodnej robi się różowy, kolby kukurydzy - żółty, a kwiatu lilii wodnej i kwiatu dzwonka - niebieski.

Dodatkowe informacje:

1. Skierowanie Chewnicorna w kierunku chorej pinaty uleczy ją (i odblokuje achievement).

2. Będzie walczył z Zumbugiem i Horstachio.

Chippopotamus

Nazwa: Chippopotamus - Gatunki pinat cz.2 - Viva Pinata - Xbox 360 - poradnik do gry

Nazwa: Chippopotamus

Zwierzę: Hipopotam

Wartość podstawowa: 3600 monet

Koszt domu: 1980 monet

Wymagania - pojawienie się: W ogrodzie jest 400 pinometrów kwadratowych wody (40% powierzchni).

Wymagania - odwiedziny: W ogrodzie jest 500 pinometrów kwadratowych wody (50% powierzchni) oraz 14 lilii wodnych, 14 rukwi wodnych lub 14 roślin sitowia.

Wymagania - zamieszkanie: W ogrodzie jest 600 pinometrów kwadratowych wody (60% powierzchni). Zjadł 10 lilii wodnych, 10 rukwi wodnych i 10 roślin sitowia.

Wymagania - romansowanie: W ogrodzie jest 700 pinometrów kwadratowych wody (70% powierzchni) i 1 Candary. Jesteśmy mistrzami romansowania Candary. Zjadł 4 kwiaty strelicji królewskiej i ma wybudowany swój dom.

Warianty: Po zjedzeniu kwiatu rukwi wodnej i muchomora robi się żółto-zielony, nasiona lilii wodnej i kwiatu strelicji królewskiej - różowo-fioletowy, a lekarstwa i słoika dżemu - różowy.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Viva Pinata [X360]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Viva Pinata

zobacz więcej informacji o grze
Viva Pinata

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe