poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Superbike 2001

Poradnik do Superbike 2001 powstał z myślą o graczach początkujących. Znajdziecie w nim wszelkie aspekty toczonej rozgrywki takie jak objaśnienia funkcji występujących w programie, konfigurację motocykla czy też przegląd dostępnych tras.

poradnik, solucja do gry w zawiera 42 stron i 41 ilustracji, rozmiar pliku to 2,1 MB

Konfiguracja motocykla

W chwilach kiedy doskonale radzisz sobie na trasie, trening powinien przypominać poligon doświadczalny. Mowa o aktywowaniu opcji manualnego ustawiania motocykla oraz własnoręcznym doborze opon. W zależności od charakterystyki toru, stylu jazdy, czy też warunków pogodowych, przydałoby się tak przestawić swoją maszynę aby jak najlepiej przystosować ją do właściwości trasy.

Przykładowo przy trasach typu Monza, gdzie jest dużo prostych i mało zakrętów dobrze by było ustawić skrzynie biegów na długie przełożenia aby osiągnąć jak największą prędkość ogólną. W tą samą stronę najlepiej też przesunąć układ kierowniczy, amortyzatory i sprężyny. Na takich torach, ryzyko kontaktu z okalającymi drogę muldami przecież nie należy do powszechnych, a wolne skręty powinny służyć ciągłości jazdy i na jak najmniejszej stracie wypracowanej prędkości.

Na torach krętych (np. Oschersleben) należy postąpić odwrotnie. Szybkie zmiany biegów, w celu osiągnięcia nagłego wzrostu szybkości, a także zwiększenie sterowalności maszyny, po to aby wchodzenie w zakręty odbywało się bardziej dynamiczniej. Giętkość sprężyn powinna być lekarstwem na poboczne wybrzuszenia. Oczywiście, tam gdzie występuje niezależne od układu trasy ryzyko podskoków, również warto zastanowić się daniem sporo luzu sprężynom. Ewentualna wywrotka może być decydująca w końcowym rozstrzygnięciu rundy.

Bardzo ważne są również upodobania gracza. Zanim rozpoczniesz pierwszy poważny wyścig, poświęć parę chwil na określenie własnego języka jazdy. Poprzestawianie opcji motocykla w zależności od chęci wyczuwalnej twardości maszyny lub delikatnym i subtelnym pokonywaniu kilometrów da Ci odpowiednie przygotowanie mentalne do nadchodzących zawodów.

Czyżby niedokręcona śrubka? - Konfiguracja motocykla - Trening - Superbike 2001 - poradnik do gry
Czyżby niedokręcona śrubka?

Kolejnym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę to rodzaj używanego motocykla. To, że na ustawieniu danego modelu jeździ Ci się znakomicie, nie oznacza to, że będzie tak z kolejną marką. Zresztą odpowiednią konfigurację możesz zapisać tylko dla wybranego typu maszyny. Pomimo iż ledwo wyczuwalna, to jednak różnica w doborze motocykla może mieć decydujące znaczenie. Odczujesz to szczególnie kiedy nabierzesz doświadczenia w kierowaniu wybranego modelu i po długich wojażach przesiądziesz na inną maszynę. Choć tu już nie wiadomo czy jest zwykła kwestia przyzwyczajenia, czy też realne rozbieżności. Podobnie rzecz ma się z pogodą, do której warunków będziesz czasami zmuszony modyfikować swoje ustawienia jeżeli styl jazdy znacznie odbiega od tego założonego przez Ciebie.

Jak więc widać z powyższych wywodów, konfiguracja motocykla to jedna wielka sieć zależności i aby opracować swoje wymarzone ustawienie, trzeba będzie spędzić masę czasu na treningu. Dlatego też takową konfigurację uważam za indywidualną sprawę gracza, nawet niektóre czynniki techniczne, bowiem może je w różnym stopniu wykorzystywać. Nie jest więc powiedziane iż przedstawione tu małe wskazówki znajdą swoje pozytywne odzwierciedlenie akurat podczas Twoich zmagań. Opracowałem swój własny system, który pozwolił mi osiągać zadowalające wyniki, i Ty też taki musisz sobie stworzyć. Mam nadzieję iż w jakiś sposób Ci pomogłem, a jeżeli nie to może taką rolę spełni kolejny dział.

Geometria układu sterującego

W pierwszej zakładce masz okazję zmodyfikować system sterowania swojego motocyklu - Geometria układu sterującego - Trening - Superbike 2001 - poradnik do gry

W pierwszej zakładce masz okazję zmodyfikować system sterowania swojego motocyklu. Opcje Rake oraz Trail są ze sobą niejako zintegrowane, gdyż wynika z nich położenie koła względem kąta nachylenia głównego ośrodka kierowniczego. Ma to wpływ na zachowanie motocykla, który może wykonywać swoje ruchy nerwowo lub spokojnie. Wartości Rake i Trail ustawione na "minimum" pozwalają na szybsze sterowanie jednak okraszone to zostanie mniejszą stabilnością maszyny. "Maximum" działa w drugą stronę - dokładniejsze ale wolniejsze skręcanie, przy lepszej stabilności.

Zawieszenie

F - przód motocykla (front) - Zawieszenie - Trening - Superbike 2001 - poradnik do gry

F - przód motocykla (front)

R - tył motocykla (rear)

Preload

Regulacja twardości zawieszenie czyli napięcia wstępnego sprężyn. Odpowiednie wywarzenie ma znaczący wpływ na komfort jazdy poprzez pożądane zachowanie motocykla przy np. dużych prędkościach. Za obniżenie odpowiada przesuwanie suwaka w kierunku wartości "minimum", a za podwyższenie "maximum".

Spring

Kontrola sprężyn. Ustawione na soft powodują mniejszą stabilność prowadzonego motocykla podczas przyśpieszania oraz hamowania. W zamian nie będziesz miał problemów podczas pokonywania wszelkich nierówności. Przy zdecydowaniu się na mocne (hard) sytuacja jest zgoła odwrotna. Kłopotliwe podskoki na wybrzuszeniach terenowych ale za to większa dokładność ruchu podczas odkręcania gazu lub hamowania.

Compression Damping

Ustawienie odpowiadające za dobicie, czyli siły z jaką koło idzie w górę w stosunku do reszty motocykla. Jej zmniejszenie (soft) spowoduje szybsze opadanie maszyny, natomiast zwiększenie będzie sprawiało wrażenie większej sztywności poprzez wolne opadanie.

Rebound Damping

To samo co wyżej tyle, że dotyczy odbicia. Inaczej mówiąc chodzi o "nacisk" na koło, które kieruje się na dół.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Superbike 2001

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Superbike 2001

zobacz więcej informacji o grze
Superbike 2001

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe