poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Championship Manager 2007

Poradnik do gry Championship Manager 2007 zawiera opis poszczególnych opcji, opis treningu oraz ustalania harmonogramu zajęć. szereg niezbędnych porad dotyczących ustalania składu drużyny, przeprowadzania transferów czy wpływania na morale zawodników.

poradnik, solucja do gry w zawiera 22 stron i 15 ilustracji, rozmiar pliku to 1,4 MB

Do opcji wyszukiwania zawodników wchodzimy klikając gdziekolwiek na ekranie prawym przyciskiem myszki i wybieramy "wyszukiwanie zawodników i kadry". Wówczas ujrzymy ekran, jak na poniższym screenshocie. Pierwszych trzech zakładek od lewej strony nie wypada omawiać, by nie poniżać Czytelników, lecz warto skupić się na dwóch ostatnich.

Wyszukiwanie zawodników i kadry. - Wyszukiwanie kadry - Transfery - Championship Manager 2007 - poradnik do gry
Wyszukiwanie zawodników i kadry.

W grze Championship Manager 2007 nie tylko możemy kupować zawodników (o nich za chwilę), lecz także dbać o to, by szeregi naszego zespołu zasilili wszelakiej maści asystenci, menadżerowie, etc. Jednak nie warto pakować swoich oczu w listę wszystkich dostępnych nazwisk, lecz skorzystać z filtra, by program wyświetlił nam nazwiska tylko tych osób, których naprawdę poszukujemy.

Filtr wyszukiwania personelu. - Wyszukiwanie kadry - Transfery - Championship Manager 2007 - poradnik do gry
Filtr wyszukiwania personelu.

Przede wszystkim można wpisać nazwisko szukanego osobnika i od razu otrzymać jego dane i wysłać propozycję, lecz oczywiście z tej opcji raczej nie będziemy korzystać, gdyż zwykle nie wiemy kogo konkretnie szukamy. Wiemy natomiast, jakimi cechami powinien się charakteryzować nowy członek drużyny. Zatem ustalamy wiek (w przypadku menadżera powinien on być większy niż 35 lat), a także narodowość i język jakim się posługuje (by mógł dogadać się z resztą zespołu). Następnie decydujemy, czy wybieramy ogólnie to, w jaki sposób szkolił będzie naszych podopiecznych (opcja dla mniej wprawionych lub tych, którzy nie wiedzą do końca kogo szukają) lub ustalamy poszczególne atrybuty (dla bardziej zaawansowanych graczy).

Opcja ta pozwala nam na skonkretyzowanie wszystkich atrybutów, jakimi powinien charakteryzować się potencjalny zawodnik naszego zespołu. Gracz musi przede wszystkim wybrać jednego z dostępnych skautów, a następnie wybrać kraj w jakim skaut ma szukać piłkarza, jego wiek, język narodowość, stronę na której gra, pozycję i preferowaną stopę. Oczywiście należy także ustalić wartość, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za nowy nabytek. Rzecz jasna w tej kwestii nie mogę nic doradzić, gdyż wszystko zależy od Waszego przebiegu gry, czyli od tego, kogo aktualnie brakuje w Waszym zespole.

 

Wyszukiwanie zawodników i kadry. - Wyszukiwanie zawodników - Transfery - Championship Manager 2007 - poradnik do gry
Wyszukiwanie zawodników i kadry.

Po wybraniu skauta i ustaleniu poleceń zwiadu klikamy na wyślij. Teraz już wystarczy poczekać na efekty delegacji pracownika, który przedstawi swoje sprawozdanie, zawierające przede wszystkim listę nazwisk potencjalnych gwiazd, które wedle niego wypadałoby zakupić.

 

Gdy już wybierzemy zawodnika, którego chcielibyśmy zakupić, należy złożyć mu stosowną propozycję pamiętając, że nie należy przesadzić z oferowaną zapłatą. Jeśli nie mamy pewności, czy piłkarz spełni nasze oczekiwania, wówczas nie wybieramy transferu lecz próbujemy wypożyczyć zawodnika na kilka miesięcy lub zapraszamy go na testy do naszej drużyny. Przy okazji warto dodać, że nie należy w statusie oferty wybierać opcji "nie podlega negocjacji", gdyż wtedy przedstawiciele klubu z którego chcemy kupić nowego zawodnika mogą patrzeć na nas krzywym okiem, a tak być może zaczną negocjować i złożą nam ciekawą propozycję.

Składamy ofertę wybranemu zawodnikowi. - Negocjacje - Transfery - Championship Manager 2007 - poradnik do gry
Składamy ofertę wybranemu zawodnikowi.

Jeśli mamy taką ochotę, możemy kontrahentowi zaoferować procent od następnej sprzedaży. Gdy zależy nam na kupnie zawodnika, a nie mamy dostatecznej ilości pieniędzy na koncie, zawsze można spróbować zakupić go na raty tudzież zaproponować zarówno gotówkę, jak i któregoś z naszych podopiecznych.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Championship Manager 2007

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Championship Manager 2007

zobacz więcej informacji o grze
Championship Manager 2007

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe