poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Sezon na Misia (Open Season)

Prócz dokładnej solucji, opisującej krok po kroku kolejne zadania, poradnik zawiera informacje, gdzie ukryto wszystkie odznaki i jak je zdobyć, o „Dzikich wyzwaniach” (minigierki) i „Dzikiej szkole” (sklep z nowymi umiejętnościami dla naszych bohaterów).

poradnik, solucja do gry w zawiera 54 stron i 149 ilustracji, rozmiar pliku to 3,9 MB

Wielki wyścig

Odznaka "Żołędzie": 2

Odznaka "Motyle": 1

Odznaka "Chrząszcze": 2

Dzikie punkty: 55

W tej misji kierujemy Elliotem, który ściga się z Ianem. Zasady są proste, musimy dotrzeć na metę jako pierwsi. [Spacją] skaczemy, klawisz [Shift] odpowiada za szybkie bieganie, nie obędzie się także bez sterowania w lewo i prawo.

O ile wygranie wyścigu nie jest trudne, o tyle trzeba się postarać, aby podczas szalonego biegu zebrać wszystkie porozrzucane po mapie odznaki. Są one dobrze widoczne na trasie #1 ,#2 , umieszczono je w taki sposób aby ich zdobycie wymagało skoku. Wszystkich orderów jest pięć. Graj spokojnie, zawsze możesz powtórzyć wyścig. W pierwszym biegu postaraj się zebrać wszystkie ordery, dopiero w kolejnym (gdy już wszystkie odznaki będą zebrane) skup się na wygraniu zawodów.

1 - [Misje] Wielki wyścig - Sezon na Misia - poradnik do gry
2 - [Misje] Wielki wyścig - Sezon na Misia - poradnik do gry

Straszliwy Grizzly

Odznaka "Żołędzie": 1

Odznaka "Grzyby": 2

Dzikie punkty: 125

Idź za skunksem, gdy dojdziesz na szczyt pagórka, wrzuć go do komina #1 . Zejdź z górki i podejdź do rodziny skunksów. Idąc dalej ścieżką zbierz odznakę, rzucając w nią Elliota #2 .

1 - [Misje] Straszliwy Grizzly - Sezon na Misia - poradnik do gry
Gdy dojdziesz do ogromnej polany, udaj się w lewo, do drzewa na jakim siedzi nasz stary znajomy #3 - [Misje] Straszliwy Grizzly - Sezon na Misia - poradnik do gry

Gdy dojdziesz do ogromnej polany, udaj się w lewo, do drzewa na jakim siedzi nasz stary znajomy #3 . Opisze on nam, w jaki sposób straszyć myśliwych. Czas na praktyczny przykład. Wpierw podchodzimy od tyłu do wybranego osobnika #4 . Nad naszą głową pokazuje się ikonka, z zielonym paskiem. Gdy pasek jest zielony, myśliwy nas nie widzi.

2 - [Misje] Straszliwy Grizzly - Sezon na Misia - poradnik do gry
Gdy ikonka zamieni się na kolor czerwony#5 , oznacza to, iż myśliwy odwrócił się w naszą stronę i może nas zauważyć - [Misje] Straszliwy Grizzly - Sezon na Misia - poradnik do gry

Gdy ikonka zamieni się na kolor czerwony#5 , oznacza to, iż myśliwy odwrócił się w naszą stronę i może nas zauważyć. W tym momencie musimy się ukryć - robimy to wciskając klawisz [Spacja]. Gdy ikonka czerwona zniknie (i znów pojawi się zielona), kontynuujemy podkradanie się do myśliwego. Gdy będziemy bardzo blisko niego, pokaże się kolejna ikonka, przedstawiona na obrazku #6 . Oznacza to, iż możemy wydać z siebie ryk, aby przestraszyć człowieka. W tym celu, klikamy lewy przycisk myszki - pojawi się kolorowa skala. Trzymamy wciśnięty przycisk tak długo, aż kursor znajdzie się nad czerwonym obszarem - wtenczas puszczamy przycisk myszki, a Boguś wyda przeraźliwy odgłos.

3 - [Misje] Straszliwy Grizzly - Sezon na Misia - poradnik do gry
Tym właśnie sposobem musimy wystraszyć wszystkich znajdujących się tutaj myśliwych - [Misje] Straszliwy Grizzly - Sezon na Misia - poradnik do gry

Tym właśnie sposobem musimy wystraszyć wszystkich znajdujących się tutaj myśliwych. Dodatkowo możemy ich ogłuszać, podrzucając im pod nogi skunksy. Znajdziemy tutaj także dwie odznaki, które staną się widoczne dopiero po użyciu zmysłu węchu (klawisz [C]). Pierwsza ukryta jest za domkiem #7 w miejscu A, po drugą trzeba skręcić w prawo B. Znajdziemy ją w drugim obozowisku, koło drewna #8 . Aby zakończyć misję, musimy wejść do jaskini, znajdującej się na lewo od odznaki A na rysunku #7 .

4 - [Misje] Straszliwy Grizzly - Sezon na Misia - poradnik do gry
5 - [Misje] Straszliwy Grizzly - Sezon na Misia - poradnik do gry

Kolejka górska

Odznaka "Żołędzie": 2

Odznaka "Chrząszcze": 3

Dzikie punkty: 375

W tej misji sterujemy wagonikiem: klawiszami [A] i [D], oraz skaczemy [Spacją].

Aby ukończyć ten poziom, musisz wykazać się refleksem i odpowiednio reagować na porozmieszczane na trasie znaki. Wychylamy się więc w lewo lub w prawo, zgodnie ze strzałkami #1 , oraz używamy [Spacji] do przeskakiwania nad zniszczonymi odcinkami torów #2 . Misję można powtarzać ile dusza zapragnie, nie należy więc załamywać się kolejnymi porażkami.

1 - [Misje] Kolejka górska - Sezon na Misia - poradnik do gry
2 - [Misje] Kolejka górska - Sezon na Misia - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Sezon na Misia

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Sezon na Misia

zobacz więcej informacji o grze
Sezon na Misia

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe