poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik FIFA 07

Poradnik do gry sportowej FIFA 07 opisuje Tryb Menedżerski, a więc zagadnienia finansowe oraz wszelkie aspekty dotyczące opieki nad piłkarzami i rynku transferowego, wykonywanie i zastosowanie manewrów oraz taktykę używaną w czasie rozgrywki.

poradnik, solucja do gry w zawiera 50 stron i 62 ilustracji, rozmiar pliku to 3,6 MB

Kontrakty

Czasem bywa tak, że trzeba podnieść zawodnikowi wypłatę. Trzeba wiedzieć, że im wyższa płaca, tym piłkarz bardziej się stara, a więc może osiągnąć lepsze wyniki na boisku.

W menu Kontrakty zawodników (Player Contracts) możemy przeglądać warunki umów z naszymi podopiecznymi. By je renegocjować, wybieramy konkretnego gracza, a następnie naciskamy przycisk Przedłuż kontrakt (Renew Contract).

Lista po lewej stronie ekranu służy do ustalania warunków umowy - Piłkarze - Kontrakty - Tryb menedżerski - FIFA 07 - poradnik do gry

Lista po lewej stronie ekranu służy do ustalania warunków umowy. Idąc od góry: Renegocjacja na lat x, Zarobki zawodnika za mecz oraz premia za wzorową grę (na przykład, zachowanie czystego konta przez bramkarza).

Warto zwrócić uwagę również na prawą kolumnę. Mamy tam wymienione m .in. czas trwania dotychczasowego kontraktu (Contract), jego warunki (Zarobki na mecz, Premia za czyste konto), Wartość rynkową oraz Koszt Przedłużenia (Renewal Cost). Należy również liczyć się z tym, że piłkarz może odrzucić proponowane warunki nowej umowy.

Należy również pamiętać o tym, że jeżeli mamy mało graczy w drużynie (18 z pola i 1 bramkarz), to odejście choćby jednego piłkarza na emeryturę (34 lata) sprawia, że klub nie może rozegrać meczu, bo ma niepełny skład. To zaś oznacza przegraną walkowerem. Należy więc dbać o terminy kontraktów i szukać piłkarzy do drużyny odpowiednio wcześniej, by nie zacząć nowego sezonu z przegranymi spotkaniami na koncie.

Jeżeli kontrakt któregoś z zawodników będzie się niedługo kończył, dostaniemy wiadomość z przypomnieniem. Możemy również sprawdzić listę dobiegających końca kontraktów pod opcją Wiadomości o kontraktach (Contract Alerts).

1 - Piłkarze - Kontrakty - Tryb menedżerski - FIFA 07 - poradnik do gry

Doświadczenie

Należy wiedzieć, że piłkarze zdobywają doświadczenie z każdym rozegranym meczem. Można ten wzrost przyspieszyć inwestując w trenerów i zaplecze medyczne, a także podnosząc wypłatę zawodnikowi. Trzeba również pamiętać, że zawodnicy mają morale - im wyższe, tym chętniej grają i chcą wygrywać. Morale zwiększa się poprzez częste wprowadzanie danego gracza do gry.

Jest też druga strona medalu - zawodnik grzejący ławę w biednym klubie może nawet tracić swoje zdolności do kopania piłki. By poznać jak w przybliżeniu będzie się kształtował przyrost doświadczenia, włączamy opcję Progres zawodnika (Player Growth) w menu Trybu Menedżerskiego (Team Management).

Wykres po prawej stronie obrazka powyżej przedstawia, jak będzie się prezentowały umiejętności piłkarza w następnych sezonach - Piłkarze - Doświadczenie - Tryb menedżerski - FIFA 07 - poradnik do gry

Wykres po prawej stronie obrazka powyżej przedstawia, jak będzie się prezentowały umiejętności piłkarza w następnych sezonach. Na naszym przykładzie widać, że ocena sumaryczna (OVR) naszego podopiecznego oscylować będzie wokół 79 punktów. Wykres w trakcie gry może ulec zmianie, jeżeli, na przykład, posadzimy go na ławce rezerwowych. Należy również pamiętać o tym, że wykres może przedstawiać brak przyrostu (lub nawet spadek) doświadczenia z tej racji, iż zawodnik niedługo odchodzi na emeryturę (musi mieć 34 lata).

Takie same wykresy sporządzane są również dla piłkarzy ze szkółki. Różnią się jednak tym, że na osi czasu tym razem mamy lata, a nie sezony.

Po rozegranym meczu, można sprawdzić, jak przyrosło doświadczenie naszym podopiecznym - Piłkarze - Doświadczenie - Tryb menedżerski - FIFA 07 - poradnik do gry

Po rozegranym meczu, można sprawdzić, jak przyrosło doświadczenie naszym podopiecznym.

1 - Piłkarze - Doświadczenie - Tryb menedżerski - FIFA 07 - poradnik do gry

Jeżeli chcemy kupić, wypożyczyć lub sprzedać jakiegoś piłkarza, musimy w trakcie okresu transferowego zajrzeć do menu Transferów (Transfers).

Zakup i wynajem graczy

W tymże menu Transferów (Transfers) znajduje się opcja Rynek transferowy (Transfer Market), gdzie możemy kupić lub wynająć piłkarza.

Jak widać na powyższym obrazku, obok nazwisk piłkarzy znajduje się szary symbol z kolorową strzałką - Transfery - Tryb menedżerski - FIFA 07 - poradnik do gry

Jak widać na powyższym obrazku, obok nazwisk piłkarzy znajduje się szary symbol z kolorową strzałką. Niebieska oznacza, że dany gracz został wystawiony na sprzedaż. Żółta mówi nam o tym, że danego sportowca możemy tylko wypożyczyć. Jeżeli na liście nie ma żadnych interesujących nas piłkarzy, możemy za pomocą wyszukiwarek znaleźć sobie kogoś odpowiedniego. Opcje Szukaj (Search) (wyszukiwanie wg pozycji, klubu, umiejętności, itd.) oraz Szukaj wg nazwiska (Search by Surname) pozwolą nam na odnalezienie interesującej nas osoby.

Kiedy upatrzymy sobie już jakiegoś gracza, przychodzi czas na złożenie mu oferty.

Czasami bardzo trudno jest wynegocjować dobrą cenę za gracza - Transfery - Tryb menedżerski - FIFA 07 - poradnik do gry

Czasami bardzo trudno jest wynegocjować dobrą cenę za gracza. Należy przede wszystkim mieć dobrego negocjatora (patrz: rozdział Wewnątrz klubu) i znać kilka wskazówek.

Zaczynając od góry:

Status - określamy, czy chcemy piłkarza kupić, czy tylko wypożyczyć;

Suma Odstępnego (Transfer Fee) - opłata za transfer. Tę kwotę płacimy tylko raz;

Zarobki zawodnika na mecz (Player Salary Per Game) - wypłata za jeden mecz. Wynegocjowanie niskiej zapłaty jest bardzo ważne, gdyż to właśnie zarobki piłkarzy stanowią główne obciążenie finansowe klubu;

Czas trwania kontraktu (Contract Lenght) - Ustalamy, jak długo będzie obowiązywał kontrakt;

Liczba ofert (# of bids) - Tutaj ustalamy, ile razy będziemy składać danemu piłkarzowi propozycje, aż do uzyskania porozumienia i dokonania transferu;

Premia (Per Clean Sheet) - premia za szczególne osiągnięcia na boisku (na przykład, zachowanie czystego konta przez bramkarza).

Dobra oferta charakteryzuje się tym, iż wypłata za jeden mecz jest niska. Najlepiej można to osiągnąć poprzez podwyższenie jednorazowej opłaty za transfer. Nie należy się również zrażać, jeśli pierwsza oferta zostanie odrzucona - negocjacje na ogół trwają dużo czasu.

Sprzedaż i wypożyczanie piłkarzy

Pozbywając się graczy, obniżamy wydatki na wypłaty. Jak zatem sprzedawać i wypożyczać?

Zaglądamy do opcji Lista transferów klubu (Club Transfer List).

Pojawi się lista naszych piłkarzy - Transfery - Tryb menedżerski - FIFA 07 - poradnik do gry

Pojawi się lista naszych piłkarzy. Jeżeli chcemy kogoś sprzedać/wypożyczyć, to zaznaczamy danego gracza, naciskamy przycisk Zmień status (Change Status), a następnie wybieramy, czy zawodnik ma iść na sprzedaż, czy na wynajem.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
FIFA 07

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

FIFA 07

zobacz więcej informacji o grze
FIFA 07

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe