poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Faraon (Pharaoh)

Poradnik do gry Faraon zawiera wiele informacji, które z pewnością okażą się pomocne w trakcie zabawy. Są tu opisane podstawowe zasady budowania miasta oraz wszystkie misje.

poradnik, solucja do gry w zawiera 44 stron i 39 ilustracji, rozmiar pliku to 6,5 MB

Abedju (misja 7 - wersja pokojowa)

Wymagania: Populacja 2500; Wskaźnik dobrobytu: 25; Ocena państwa: 60; Wskaźnik kultury:25; Wskaźnik monumentów: 17;

Po skończeniu Timna możemy zdecydować czy wolimy wybrać misję z walką czy bez. Oczywiście za spokój naszych ziem przypłacimy lekkimi utrudnieniami (większe wymagania do ukończenia misji). Nie będzie jednak najgorzej. Z pewnością najwięcej czasu zajmie osiągnięcie odpowiedniego poziomu wskaźnika monumentów.

Już na samym początku można zauważyć, że okolice w jakich przyszło nam zakładać osadę są raczej ubogie jeśli chodzi chodzi o żywność. Co gorsza, na farmach nasi poczciwi Egipcjanie posadzą jedynie jęczmień i len. Pozostaje nam więc ostatnia deska ratunku - ryby. Będzie to stanowić główne, jeśli nie jedyne, źródło pożywienia w naszym mieście. Oczywiście można jeszcze zdecydować się na otwarcie szlaku handlowego i import żywności. Jednak to kosztuje i to sporo, a wiadomo, że gotówki nigdy dość. Dobrym pomysłem jest już na początku zbudowanie 2 lub nawet trzech przystani rybackich oraz jednej stoczni . Następne budujemy dopiero wtedy, gdy dostrzegamy, że zapasy świeżej ryby stopniowo topnieją.

Druga ważna kwestia to eksport - Abedju (misja 7 - wersja pokojowa) - Misje - Faraon - poradnik do gry

Druga ważna kwestia to eksport. Sprzedaż można z powodzeniem prowadzić drogą lądową co jest wygodniejsze i nie zapycha doków . Produkujemy więc dość duże ilości papirusu, piwa oraz płótna. Szczęśliwie są to dość drogie towary, co pozwoli nam na podreperowanie budżetu (nie należy jednak również zapominać o nękaniu mieszkańców podatkami). Pieniądze się bowiem przydadzą na... cegły. Te możemy pozyskać na dwa sposoby. Pierwszy, prostszy, polega na importowaniu tego produktu. W drugim natomiast koszta produkcji przejmujemy na siebie importując glinę oraz słomę (i przerabiając te surowce w cegielni ).

Mając cegły można oczywiście rozpocząć budowę monumentów. Osiągnięcie wskaźnika 17 zajmie trochę czasu, więc ostrzegam, by się nie zniechęcać. Dla ułatwienia warto dobrze zaplanować plan budowy oraz infrastrukturę. Generalnie chodzi o to, by robotnicy, murarze oraz materiały (cegły), znajdowały się jak najbliżej. Znacznie skraca to czas, oszczędza zbędne przechadzki po mieście i umożliwi ukończenie tej misji w kilka lat (rzecz jasna licząc zgodnie z czasem obowiązującym w grze).

Warto również cały czas mieć na uwadze aktualną ocenę naszego państwa. Najważniejszą rzeczą jest spełnianie niekończących się próśb faraona. Jednak, by nie zniweczyć popularności osiągniętej przez wysyłanie danin, nie wolno nam popaść w długi (to umniejsza wizerunkowi naszego miasta w Egipcie).

W misji numer 7 staniemy również przed problemem przedostania się na drugie brzeg rzeki. Pomogą nam tym przystanie dla promów . Jedna rzecz o jakiej warto pamiętać to to, że towary czy robotnicy mogą się nimi przemieszczać jedynie wtedy, gdy budynki te posiadają maksymalną liczbę pracowników (w innym przypadku mogą z niego korzystać wyłącznie imigranci).

Bedhet (misja 7 - wersja wojenna)

Wymagania: Populacja 2500; Wskaźnik dobrobytu: 20; Ocena państwa: 45; Wskaźnik kultury:15; Wskaźnik monumentów: 11;

W przypadku Bedhet wymagania są mniejsze, jednak przyjdzie nam toczyć ciężkie boje. Lepiej jest również z jedzeniem, bowiem mamy możliwość sadzenia grochu. Dołączając do tego ryby otrzymujemy naprawdę niezłe połączenie - żywności jest zatem po dostatkiem. Warto jednak odpowiednio zaplanować rozmieszczenie poszczególnych farm. W naszym mieście przyda się również sporo piwa (ważny produkt eksportowy).

Wspominając o wymianie handlowej warto jeszcze dodać do naszego eksportu papirus. Przyjdzie nam jednak sprowadzać spore ilości cegieł (mastaba) oraz drewna (okręty wojenne). Na szczęście kasę miasta można z powodzeniem podreperować poprzez wybudowanie kilku kopalni złota . Oczywiście część towarów będzie dostarczana drogą wodną stąd też konieczność zbudowania doków .

Jednym z ważniejszych celów misji jest wybudowanie floty wojennej - Bedhet (misja 7 - wersja wojenna) - Misje - Faraon - poradnik do gry

Jednym z ważniejszych celów misji jest wybudowanie floty wojennej. Zostaniemy bowiem zaatakowani przez nieprzyjacielskie okręty i statki będą konieczne do tego by się obronić. Dla stuprocentowej pewności warto jeszcze zaopatrzyć się w kilku żołnierzy czekających na lądzie (na wypadek gdyby jakaś załoga z wrogiego okrętu postanowiła przypadkiem zwiedzić miasto).

Abu (misja 8 - wersja pokojowa)

Wymagania: Populacja 4000; Wskaźnik dobrobytu: 30; Ocena państwa: 50; Wskaźnik kultury: 30;

Korzystając z wiedzy zgromadzonej do tej pory, można Abu potraktować jako naprawdę prosty i krótki przerywnik. Do ukończenia misji wymagane jest jedynie osiągnięcie pewnego poziomu rentowności oraz zaspokajanie żądań faraona.

Jednak by tego dokonać, trzeba najpierw dotrzeć do zachodniej części mapy - Abu (misja 8 - wersja pokojowa) - Misje - Faraon - poradnik do gry

Jednak by tego dokonać, trzeba najpierw dotrzeć do zachodniej części mapy. W tym celu budujemy oczywiście przystanie dla promów . Gdy już się tam znajdziemy i osiedlimy szybko stawiamy kopalnie diamentów, piaskowca oraz granitu . Surowce te przydadzą się w handlu jako że jedyną sensowną metodą zarobkową w tej misji jest eksport.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Faraon

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Faraon

zobacz więcej informacji o grze
Faraon

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne