poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Return to Castle Wolfenstein

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Return to Castle Wolfenstein, ale boicie się zapytać. Solucja, lista sekretów, opis wrogich jednostek i oddanego do naszej dyspozycji arsenału broni, to to, co znalazło się w tym poradniku.

poradnik, solucja do gry w zawiera 71 stron i 204 ilustracji, rozmiar pliku to 3,9 MB

Mission 2: Dark Secret

Part 1: Village

Cel:

  • infiltracja miasteczka
  • zlokalizować miejsce, gdzie SS Paranormal Division prowadzi wykopaliska archeologiczne

Ilość sekretów : 2

Znajdujemy się w domu Kesslera. Zabieramy ze stołu mausera i karabin thompson i udajemy się schodami w dół. Kessler otworzy nam tajne przejście do znajdującej się pod jedną z miejscowych kafejek piwnicy z winem.

Załatwiamy pijanego Niemca w piwnicy, a następnie tych w kafejce - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Załatwiamy pijanego Niemca w piwnicy, a następnie tych w kafejce. Nie zabijamy znajdującej się w lokalu kelnerki! Na zewnątrz czeka nas przeprawa z kolejną grupą przeciwników. Otwieramy drzwi na prawo i wchodzimy do środka.

Znajdujemy się na piętrze kafejki - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Znajdujemy się na piętrze kafejki. Odwiedzamy poszczególne pokoje i zabieramy ekwipunek. W ostatnim z nich znajdziemy Niemca obsługującego ciężki karabin maszynowy. Załatwiamy go i przy pomocy tegoż karabinu likwidujemy kilku przeciwników nadbiegających od przeciwległej strony dziedzińca.

Wychodzimy na dziedziniec i udajemy się w kierunku, z którego nadbiegali Niemcy - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Wychodzimy na dziedziniec i udajemy się w kierunku, z którego nadbiegali Niemcy. Dotrzemy do podwórka z dwoma furtkami. Przechodzimy przez tę otwartą i dochodzimy do uliczki, na której czeka nas przeprawa z kilkoma przeciwnikami. Musimy uważać na Niemca, który znajduje się w czymś w rodzaju wieży strażniczej. Możemy go załatwić wrzucając do środka granat. Gdy już rozprawimy się z wszystkimi, pojawi się kolejny sprzymierzeniec. Zaprowadzi on nas do pomieszczenia, w którym znajdziemy karabin sten i trochę amunicji.

Udajemy się dalej, aż dotrzemy do małego mostku - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Udajemy się dalej, aż dotrzemy do małego mostku. Schodzimy z niego po drabince i kanałem przedostajemy się na drugą stronę. Nieco na ukos od miejsca, w którym się znajdziemy, zobaczymy drzwi. W środku znajduje się mała kafejka. Znajdziemy w niej trochę jedzenia i kufel z piwem. Gdy wyjdziemy na zewnątrz, na wprost powinniśmy mieć wejście do kanału, na prawo schodki, a na lewo furtkę.

Sekret 1 - Najpierw udajemy się w lewą stronę - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Sekret 1 - Najpierw udajemy się w lewą stronę. Dojdziemy do budynku, w którym natrafimy na kolejnych przeciwników oraz znajdziemy trochę amunicji i tłumik do lugera. Znajduje się tu także regał z książkami. Gdy poruszymy jedną z nich, otworzy się przejście w podłodze prowadzące do piwnicy z winem (złoto, apteczki).

Wracamy z powrotem - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Wracamy z powrotem. Udajemy się teraz wspomnianymi schodkami przed siebie, mijamy przejście na lewo i idziemy cały czas do przodu, aż dojedziemy na podwórko z zadaszonym tarasem. Gdy się obrócimy, zobaczymy rynnę. Nie jest to sekret, ale za takowy mógłby uchodzić - wchodzimy po rynnie na gzyms, a następnie wskakujemy przez okno. Korytarzem dotrzemy do kolejnego pomieszczenia, w którym zabijamy Nazistę i zabieramy dwie apteczki. Następnie gzymsem przechodzimy dalej, wskakujemy przez okno i zabijamy kolejnego przeciwnika oraz zabieramy apteczkę i amunicję.

Cofamy się teraz do przejścia, które wcześniej minęliśmy - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Cofamy się teraz do przejścia, które wcześniej minęliśmy. Dojdziemy do podwórza, na którym czeka nas przeprawa z dwoma Niemcami. Na prawo znajdują się drzwi, ale nie otwieramy ich jeszcze. Najpierw schodzimy schodami na dół, gdzie w małym pomieszczeniu znajdziemy trochę amunicji.

Sekret 2 - W tej lokacji znajdziemy także balkon, na którym leżą dwie apteczki - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Sekret 2 - W tej lokacji znajdziemy także balkon, na którym leżą dwie apteczki. Możemy się tam dostać skacząc po słupkach.

Otwieramy teraz drzwi i schodzimy schodami w dół - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Otwieramy teraz drzwi i schodzimy schodami w dół. Po chwili usłyszymy rozmowę dwóch Niemców. Najlepiej załatwić ich po cichu. Trzeci Niemiec spaceruje po górnym podeście. Jeżeli nas usłyszy, zbiegnie do nas.

Wychodzimy na zewnątrz, załatwiamy przeciwników i przechodzimy przez cmentarz - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Wychodzimy na zewnątrz, załatwiamy przeciwników i przechodzimy przez cmentarz. Dotrzemy do krypty, do której wejście zatarasowane jest kamienną płytą. Zza krypty zabieramy dynamit, podkładamy go przy płycie i cofamy się na bezpieczną odległość. Możemy teraz wejść do środka.

1 - Mission 2: Part 1 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Mission 2: Dark Secret

Part 2: Catacombs

Cel:

  • odnaleźć dziennik Profesora Zempha
  • iść przez katakumby śladami personelu SS Paranormal Division

Ilość sekretów : 1

Znajdujemy się w katakumbach. Gdy zejdziemy niżej, będziemy świadkami walki pomiędzy Nazistami i grupą zombie. Odczekujemy chwilę, po czym zeskakujemy na dół i zabijamy tych co przeżyli. Zabieramy ekwipunek i udajemy się przed siebie. Mijamy zamkniętą kratę i schodzimy schodami w dół.

Dojdziemy do pomieszczenia z podłogą naszpikowaną kolcami - Mission 2: Part 2 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Dojdziemy do pomieszczenia z podłogą naszpikowaną kolcami. Przeskakujemy nad nimi, rozwalamy kopniakiem ścianę i wchodzimy do małej krypty. Gdy przesuniemy dźwignię, pojawią się zombie, natomiast po drugiej stronie (tej, z której przyszliśmy) przesunie się płyta na ścianie odsłaniając kolejną dźwignię. Gdy ją przesuniemy, znikną kolce w podłodze. Zeskakujemy w dół, załatwiamy zombie, rycerza i korytarzem udajemy się dalej. W kolejnym pomieszczeniu, gdy dotrzemy do drzwi, z krypt zaczną wychodzić kolejne zombie. Załatwiamy je, dźwignią otwieramy drzwi i wchodzimy schodami do góry.

Znajdujemy się w początkowej części etapu - Mission 2: Part 2 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Znajdujemy się w początkowej części etapu. Krata, która była wcześniej zamknięta, stoi teraz otworem. Gdy przejdziemy trochę do przodu, zawali się pod nami podłoga, a my znajdziemy się w dużym pomieszczeniu z podwójnymi drzwiami. Są one na razie zamknięte. Otworzą się dopiero, gdy rozprawimy się z zombie i rycerzami.

Korytarzem dotrzemy do pomieszczenia, w którym po zabiciu dwóch Niemców oraz dwóch zombie, będziemy mogli zabrać ze stołu dziennik Profesora Zempha - Mission 2: Part 2 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Korytarzem dotrzemy do pomieszczenia, w którym po zabiciu dwóch Niemców oraz dwóch zombie, będziemy mogli zabrać ze stołu dziennik Profesora Zempha. Przeszukujemy krypty i zabieramy ekwipunek. Następnie rozbijamy kawałek ściany, zabijamy rycerzy i przechodzimy dalej.

Znajdujemy się w tej części, do której nie mogliśmy dotrzeć ponieważ zawaliła się pod nami podłoga - Mission 2: Part 2 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Znajdujemy się w tej części, do której nie mogliśmy dotrzeć ponieważ zawaliła się pod nami podłoga. Na wprost widzimy przejście dalej, natomiast po lewej stronie znajduje się kamienna płyta z malowidłem.

Sekret 1 - W pomieszczeniu z czterema trumnami znajdziemy kamienny blok wystający z ściany - Mission 2: Part 2 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Sekret 1 - W pomieszczeniu z czterema trumnami znajdziemy kamienny blok wystający z ściany. Gdy go wciśniemy, na chwilę podniesie się kamienna płyta z malowidłem odsłaniając pomieszczenie ze skarbem. Musimy się do niego dostać biegiem, zanim płyta znowu opadnie.

Gdy przejdziemy dalej, dotrzemy do pomieszczenia z paleniskiem i czterema kryptami w ścianach - Mission 2: Part 2 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Gdy przejdziemy dalej, dotrzemy do pomieszczenia z paleniskiem i czterema kryptami w ścianach. Po chwili zamkną się kraty, a z trzech krypt wyjdą zombie. Załatwiamy ich, a następnie ognistego zombie, który wyłoni się z paleniska. Na końcu z czwartej krypty wyjdzie ostatni zombie. W tejże krypcie znajdziemy dźwignię otwierającą kamienną płytę.

1 - Mission 2: Part 2 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Mission 2: Dark Secret

Part 3: Crypt

Cel:

  • przejść przez katakumby i dotrzeć do kościoła

Ilość sekretów: 2

Ponownie jesteśmy świadkami walki pomiędzy Naizstami i grupą zombie. Idziemy cały czas przed siebie zabijając przeciwników. Szczególnie musimy uważać na ogniste zombie, które najlepiej jest załatwiać z jak największej odległości.

W końcu dotrzemy do pomieszczenia z krzyżem - Mission 2: Part 3 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

W końcu dotrzemy do pomieszczenia z krzyżem. Znajduje się tutaj płytka na ścianie. Gdy ją wciśniemy, pojawi się kilku zombie.

Sekret 1 - Następnie uderzamy w krzyż i szybko się cofamy - Mission 2: Part 3 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Sekret 1 - Następnie uderzamy w krzyż i szybko się cofamy. Krzyż się przewróci i zrobi dziurę w podłodze. Zeskakujemy na dół i zabieramy ekwipunek.

Gdy wyjdziemy na zewnątrz, po prawej stronie zobaczymy przejście, które otworzyliśmy wciskając płytkę w ścianie - Mission 2: Part 3 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Gdy wyjdziemy na zewnątrz, po prawej stronie zobaczymy przejście, które otworzyliśmy wciskając płytkę w ścianie. Schodzimy na dół, aż dotrzemy do pomieszczenia z unoszącą się tuż nad podłogą mgłą. Zabijamy zombie, które wyłonią się spod ziemi i przechodzimy przez otwarte drzwi.

Znajdujemy się w dużym pomieszczeniu z kolumnami i słupem na środku - Mission 2: Part 3 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Znajdujemy się w dużym pomieszczeniu z kolumnami i słupem na środku. Znajduje się tu wejście do trzech mniejszych pomieszczeń. Nad każdym z nich wisi symbol i w każdym czeka na nas jakaś pułapka. Najpierw wchodzimy do pomieszczenia z symbolem oka. Znajduje się tutaj opadająca ściana z kolcami. Bardzo powoli posuwamy się do przodu. W pewnym momencie ściana opadnie. W momencie gdy będzie podnosić się z powrotem, przechodzimy dalej i przesuwamy dźwignię. Ten sam manewr musimy wykonać wracając. Następnie wybieramy pomieszczenie z symbolem żurawia. Przeskakujemy nad kolcami i podbiegamy do dźwigni. Przesuwamy ją i od razu wycofujemy się do tyłu, zanim zsuną się ściany (kombinacja: "forward", "use", "backward"). Na końcu wchodzimy do pomieszczenia z symbolem węża. Pułapka, która na nas tu czeka, to trzy ostrza. Uruchamiają się one, gdy nadepniemy na jedną z płytek w podłodze. Gdy poradzimy sobie z wszystkimi dźwigniami, słup zostanie opuszczony w dół. Wchodzimy na niego i dostajemy się na wyższą kondygnację.

Sekret 2 - Gdy uruchomimy kolejną dźwignię, ze dwóch krypt w ścianach wyjdą zombie - Mission 2: Part 3 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Sekret 2 - Gdy uruchomimy kolejną dźwignię, ze dwóch krypt w ścianach wyjdą zombie. Jeżeli zachowaliśmy wspomnianą kolejność przy uruchamianiu dźwigni w pomieszczeniach z pułapkami, wchodząc w do krypt dostaniemy się do ukrytego pomieszczenia (skrzynia ze skarbami).

Przesunięcie wspomnianej dźwigni otwiera drzwi do komnaty ze sklepieniami łukowo-żebrowymi - Mission 2: Part 3 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

Przesunięcie wspomnianej dźwigni otwiera drzwi do komnaty ze sklepieniami łukowo-żebrowymi. Z ołtarza zabieramy kielich i załatwiamy rycerzy, którzy się pojawią. Musimy uważać na płaskorzeźby na ścianach - zioną ogniem. Gdy podłoga się zapadnie, zeskakujemy w dół i udajemy się do wyjścia.

1 - Mission 2: Part 3 - Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Return to Castle Wolfenstein

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Return to Castle Wolfenstein

zobacz więcej informacji o grze
Return to Castle Wolfenstein

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji