poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Medal of Honor: Allied Assault

W poradniku tym postaramy się jak najlepiej wskazać Tobie, Graczu, właściwą drogę od początku do końca rozgrywki, wyjaśnić skuteczność dostępnego arsenału oraz podać kilka cennych uwag pomocnych w eliminowaniu niebezpiecznych przeciwników.

poradnik, solucja do gry w zawiera 59 stron i 132 ilustracji, rozmiar pliku to 15,2 MB

Sabotage at Motorpool

1. Uszkodź ciężarówki Opla (3).

2. Zaminuj czołgi (4).

3. Zaminuj skrzynie z amunicją.

4. Poszukaj wyjścia z kompleksu.

Zadania z góry ustalone, więc nie ma się nad czym długo zastanawiać. Uważaj na Niemca, który wyjedzie zza budynku po lewej [#27] . Zdejmij go i powoli ruszaj w kierunku, gdzie pojawił się ten pierwszy żołnierz. W oddali, za kratą, czai się jeszcze jeden człowiek - wyeliminuj go z daleka.

Przejdź następnie za ów budynek (czyli w lewo). Zajmij się spacerującymi po okolicy Niemcami, po czym wejdź do wnętrza pierwszej budowli (oczywiście, tej po lewej stronie, ta po prawej będzie w następnej kolejności). W środku zauważysz mechanika - zdejmij go szybko. Zabierz leżącą na stole apteczkę, po czym podejdź do pierwszej ciężarówki. Trzeba urwać czerwony kabel przy silniku [#28] . To uszkodzi ten pojazd.

W tym samym budynku znajduje się jeszcze druga ciężarówka - Misja 1: Część 3 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

W tym samym budynku znajduje się jeszcze druga ciężarówka. Ostatnia, trzecia jest ulokowana w drugim budynku [#29] - przejdź do niego. W środku możesz spodziewać się mechanika, a na zewnątrz co najmniej jednego żołnierza! Zajmij się ostatnią ciężarówką. Czas zaminować parę czołgów.

Wyjdź przez wielkie wrota na zewnątrz budynku. Znajdziesz się za kratą - tutaj spacerował człowiek widziany na początku misji. Skręć w lewo - zaraz jeden z czołgów wyjedzie z garażu. Nie przejmując się nim, obejdź ten pierwszy z kolei [#30] (po lewej stronie) i podłuż ładunek wybuchowy.

Wyjdź z garażu z pierwszym czołgiem i uważając na oświetlenie (jak Cię zobaczą, to nie pożyjesz długo) zdejmij żołnierza w wieżyczce [#31] Zajmij się teraz tym pojazdem, który wcześniej był w ruchu. Teraz sobie spokojnie stoi i czeka na zaminowanie. Może z niego wyjść uzbrojony mechanik, więc miej się na baczności! Do tego w okolicy czeka jeszcze jeden niemiecki wojak.

Pozostały jeszcze dwa czołgi - Misja 1: Część 3 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Pozostały jeszcze dwa czołgi. Wejdź przez otwarte wrota do kolejnego budynku. Zdejmij spacerującego w środku mechanika i podłóż bombę pod skrzynie z amunicją [#32] . Jeśli nadwerężyłeś zdrowie, możesz zabrać apteczkę leżącą nieopodal. Następnie wejdź przez otwarte przejście do małego pomieszczenia ze skrzyniami i dalej na otwartą przestrzeń.

Zaminuj trzeci czołg [#33] . Teraz sytuacja trochę się skomplikuje. W okolicy krąży kilku żołnierzy a dwie wieżyczki z karabinem maszynowym mogą narobić trochę szumu. Najlepiej ukrywając się w cieniu, zdejmij kolejnych żołnierzy - strzelaj w beczki, niektóre wybuchają, raniąc stojących przy nich ludzi.

Teraz zajmij się wieżyczkami - Misja 1: Część 3 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Teraz zajmij się wieżyczkami. Pierwszą [#34] zauważysz zaraz po wychyleniu się z garażu (trzeci czołg). Rozwal reflektor i zaraz potem żołnierza przy karabinie maszynowym. Uważaj na pozostałych nieprzyjaciół w okolicy rozmontowanego czołgu. Druga wieżyczka jest zaraz za garażem (masz ją po lewej stronie). Ostrożnie wychyl się w chwili, kiedy przeciwnik skieruje reflektor w inną stronę - kilka strzałów (najlepiej jeden ale celny) i masz go z głowy.

Kiedy podłożysz ostatnią bombę pod rozmontowany czołg, rozpocznie się odliczanie do detonacji wszystkich ładunków. Udaj się, czym prędzej, w stronę budynku z czerwonymi drzwiami [#35] . Zaraz wybiegnie zza nich cała zgraja Niemców! Przygotuj granat i karabin maszynowy - bardzo się teraz przydadzą.

Najlepiej schowaj się w okolicy wieży strażniczej (tej pierwszej, po prawej stronie). Kiedy z budynku, w którym były skrzynie z amunicją wyskoczą żołnierze, otwórz do nich ogień. Z budynku z czerwonymi drzwiami wyskoczy kolejna grupa - nie powinieneś mieć z nimi jakichś problemów. Przez owe drzwi (już otwarte) wejdź do nowego pomieszczenia. Najpierw skręć w lewo, gdzie w niewielkim pomieszczeniu [#36] znajdziesz apteczkę.

Potem wybierz drugi korytarz - Misja 1: Część 3 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Potem wybierz drugi korytarz. Za zakrętem spotkasz pierwszego przeciwnika, a w pomieszczeniu [#37] możesz spodziewać się jeszcze kilku uzbrojonych po zęby Niemców. Na stole znajdziesz jeszcze jedną apteczkę, ale zostaw ją sobie na czarną godzinę. Wyjdź z budynku na niewielki dziedziniec. Trzeba będzie załatwić kilku Niemców.

Uważaj szczególnie na żołnierza w wieżyczce. Najlepiej wyeliminuj go w pierwszej kolejności, nie wychodząc za drzwi. Obstawa dziedzińca to mniejszy problem. Uważając na strzelców, podejdź do agenta czekającego w jeepie [#38] przy bramie. To zakończy tę część misji.

Lighting the Torch

1. Dojedź do lotniska.

Misję zaczynasz w jeepie, jako operator całkiem przyjemnego w obsłudze działka .30 cal. Potrenuj szybko jego obsługę - liczba naboi jest nieograniczona, ale celowanie z jadącego samochodu jest mocno utrudnione. Już za pierwszym zakrętem [#39] (w lewo) musisz zając się kilkoma stojącymi przy drodze żołnierzami.

Dalej, za wzniesieniem, tuż przy drodze spotkasz trzeciego delikwenta. Lekki zakręt w prawo i Twoim oczom ukaże się niewielki budynek [#40] oraz zablokowana ciężarówką droga. No cóż, trzeba znaleźć inne przejście. Przejedziesz obok budynku - uważaj na przeciwników, szczególnie na Niemca z bazooką. To ten stojący na tarasie budynku.

Kolejny problem to płot [#41] blokujący przejazd pomiędzy budynkiem, a kolejną ciężarówką - Misja 1: Część 4 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Kolejny problem to płot [#41] blokujący przejazd pomiędzy budynkiem, a kolejną ciężarówką. Rozwal go strzelając z karabinu maszynowego. Musisz uważać przy tym na żołnierzy kryjących się za przeszkodami. Najlepiej celuj w wybuchające beczki - a nuż zaszkodzą przeciwnikowi. Kiedy ogrodzenie zostanie zniszczone, ruszysz dalej. Wrócisz na drogę i skręcisz w prawo.

Teraz czeka Cię przeprawa z żołnierzami, którzy wyskoczą zza ogrodzenia [#42] po lewej stronie. Za zakrętem w lewo spotkasz kilku Niemców: jednego po lewej, przy budynku, drugiego po prawej, przy czymś w rodzaju tunelu i [#43] trzeciego z bazooką, w bunkrze za wzniesieniem. Następne zakręty i następni przeciwnicy.

Musisz przejechać pomiędzy zabudowaniami [#44] - przy schodach oraz za budynkiem z prawej będzie ukrywać się paru przeciwników - Misja 1: Część 4 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Musisz przejechać pomiędzy zabudowaniami [#44] - przy schodach oraz za budynkiem z prawej będzie ukrywać się paru przeciwników. Musisz uważać także na tyły, gdyż jeśli nie uda ci się zastrzelić z daleka któregoś z wrogich wojaków, to mogą oni zastrzelić Ciebie.

2. Zniszcz samoloty (12).

To druga część misji (Grounding the Airport), jednak traktowana jest jako jej kontynuacja. Jedziesz dalej drogą, zbliżając się do lotniska. Kiedy z daleka dostrzeżesz wieżyczki strażnicze [#45] zajmij się stojącymi na nich Niemcami.

W tym czasie za Twoimi plecami pojawi się ciężarówka pełna wrogich żołnierzy [#46] . Zdejmij wszystkich siedzących na pace Niemców - może to być trudne, ale jeśli odpowiednio szybko się do tego zabierzesz, to problem zniknie w oka mgnieniu. Zaraz skręcisz w lewo, ale przedtem załatw kryjących się za workami z piaskiem żołnierzy.

Przejedziesz obok wielkiego muru - Misja 1: Część 4 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Przejedziesz obok wielkiego muru. Ciężarówka wioząca jeszcze przed chwilą ludzi uderzy weń. Ty natomiast wjedziesz na obszar pełen Niemców oraz wybuchowych beczek [#47] - strzelaj w te ostatnie, a większość przeciwników zostanie poraniona. Z budynku wybiegnie kilku Niemców - a Ty zaczniesz cofać się wzdłuż muru.

W pewnym momencie, przy bunkrach (worki z piasku) skręcisz w lewo. Wjedziesz na lotnisko, a Twoim celem będzie zniszczenie dwunastu samolotów ustawionych dookoła pasa startowego [#48] . Kiedy skręcisz w lewo i miniesz pierwsze samoloty, rozpocznie się całe okrążenie. Jeśli nie rozwalisz któregoś z samolotów, trzeba będzie rozpoczynać je od nowa i tak aż do skutku. A przeciwników będzie ciągle przybywać.

Samoloty znajdują się w różnych miejscach: od wolno stojących na "świeżym powietrzu" do ukrytych w hangarach [#49] pancernikach. Spodziewaj się kolejnej ciężarówki z żołnierzami już po pierwszym zakręcie na płycie lotniska. I niszcz wszystkie samoloty! Im mniej okrążeń, tym lepiej.

W końcu, jeśli uporasz się z wszystkimi dwunastoma celami, kierowca zatrzyma się przy oświetlonym na czerwono budynku [#50] - Misja 1: Część 4 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

W końcu, jeśli uporasz się z wszystkimi dwunastoma celami, kierowca zatrzyma się przy oświetlonym na czerwono budynku [#50] . To będzie pożegnanie z działkiem zamontowanym na jeepie. Czas przesiąść się na "własne nogi".

3. Zniszcz sprzęt komunikacyjny.

4. Przejdź do latarni.

5. Wyślij sygnał do floty używając latarni.

Następna część ostatniej części misji ;). Zejdź po schodach do korytarza ze skrzyniami oraz całym mnóstwem przejść. Za pierwszymi drzwiami w lewo znajduje się dwójka Niemców oraz wyposażenie do komunikacji [#51] , które należy zniszczyć. Natomiast przejście do tuneliku po prawej kończy się niewielkim pomieszczeniem z apteczką.

Idąc dalej korytarzem spotkasz kilku przeciwników. Po prawej stronie znajdują się wejścia do pomieszczeń. Jednak nie znajdziesz w nich nic ciekawego. Dopiero przed miejscem, gdzie korytarz skręca w prawo (do windy), odnajdź przejście do kolejnego korytarza. Oprócz kilku pomieszczeń mieszkalnych [#52] oraz całej masy żołnierzy znajdziesz na jednej z półek napój uzdrawiający.

Teraz wróć do głównego korytarza i skręcając w prawo, dojdź do windy [#53] - Misja 1: Część 4 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Teraz wróć do głównego korytarza i skręcając w prawo, dojdź do windy [#53] . Zjedziesz dokładnie piętro niżej. Tutaj spotkasz, mniej więcej, trójkę Niemców, więc nie wychylaj się za bardzo. Powili wyjdź z windy i rozwal tych niebezpiecznych wojaków.

To piętro, to coś w rodzaju balkonu nad pomieszczeniami, do których należy przejść [#54] . Musisz je oczyścić z wrogich żołnierzy. Najlepiej sprawdzą się granaty oraz dobry karabin. Zajmij się również strażnikami w niewielkim pomieszczeniu, za szybami. Dopiero wtedy możesz udać się do windy i zjechać na sam dół.

W pomieszczeniu z szybami znajdziesz napój leczniczy, a za pomieszczeniem z samochodami, które miałeś z góry oczyścić, znajduje się wyjście na drogę przy klifach [#55] - Misja 1: Część 4 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

W pomieszczeniu z szybami znajdziesz napój leczniczy, a za pomieszczeniem z samochodami, które miałeś z góry oczyścić, znajduje się wyjście na drogę przy klifach [#55] . Prowadzi ona do latarni, jednak na tej trasie czeka Cię przeprawa z Niemcami. Kilku będzie czekało za zakrętem, kilku w okolicy wieżyczki (w środku jest apteczka, więc nie zapomnij wstąpić) a jeszcze kilku przy latarni.

Wejdź do środka [#56] i załatw człowieka w niewielkim okienku w tunelu. Kręte schody zaprowadzą Cię wprost na Niemca pilnujące przełącznika uruchamiającego latarnię. Skorzystaj z drzwi i wyjdź na balkon otaczający latarnię - załatw snajpera i rozejrzyj się po okolicy.

6. Spotkaj się z Majorem Grillo przy ciężarówce i razem uciekajcie.

W Twoją stronę zbliża się ciężarówka pełna wrogich żołnierzy. Zastrzel ich z góry, po czym wracaj krętymi schodami w dół. Po prawej stronie od wyjścia [#57] czeka agent oraz ciężarówka. Misja wykonana. Czas zająć się czymś trudniejszym.

1 - Misja 1: Część 4 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Secret Documents of the Kriegsmarine

1. Wejdź do kompleksu korzystając z pomocy Majora Grillo.

2. Skradnij dokumenty z danymi naukowymi (4).

3. Przejdź do głównego budynku.

Zaczynasz przed bazą wojskową, z karabinem snajperskim w dłoniach. Rozejrzyj się po okolicy - z oddali zauważysz stojących przy głównej bramie [#58] strażników. Zajmij się nimi, po czym podejdź bliżej, do kompleksu. W oknie budynku dostrzeżesz swojego pomocnika, a po przeciwnej - lewej stronie, na wieżyczce strażniczej, czeka karabinier. Dopiero teraz może bezpiecznie podejść do bramy.

Major wyjdzie z budynku i zacznie otwierać bramę. W tym samym momencie zza budynku po lewej wyjdzie kilku wrogich żołnierzy. Dlatego przełącz się wcześniej na broń krótką - z bliska jest skuteczniejsza niż karabin snajperski. Wyeliminuj przeciwników, weź ewentualnie karabin maszynowy od jednego z nich i uciekaj do budynku po prawej [#59] .

Jeśli nie zdobyłeś jeszcze broni, na biurku leży jedna sztuka - Misja 2: Część 1 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Jeśli nie zdobyłeś jeszcze broni, na biurku leży jedna sztuka. Do tego znajdziesz tam napój leczniczy. Uważaj na Niemców - kilku zleci się z okolicy. Załatw ich szybko, wyjdź na zewnątrz i trzymając się lewej strony przejdź za budynkami na otwartą przestrzeń [#60] . Stąd z pomocą karabinu snajperskiego powinieneś bez większych problemów oczyścić okolicę.

Kiedy zrobi się bezpieczniej, przejdź wzdłuż przewodów zasilania pod popielaty budynek. Pod nim skręć w lewo i podążaj w kierunku widocznego z daleka wejścia [#61] . Przygotuj granaty. Kiedy podejdziesz na wysokość ostatniego baraku z lewej, drzwi otworzą się i wybiegnie z nich trójka Niemców. Odpowiednio rzucony granat załatwi sprawę, a Ty schowasz się wtedy za barak.

Musisz uważać również na trójkę żołnierzy (w jasnych ubraniach) pilnujących okolicy. Wejdź do środka budynku przez wymienione wcześniej wejście. Leżący na biurku napój leczniczy poprawi nadwątlone walką zdrowie. Zapamiętaj zamknięte drzwi - trzeba będzie do nich wrócić. Wyjdź po schodach na górę, załatw Niemca - najlepiej wrzucając na górę granat. Przeszukaj dwa pomieszczenia. W jednym znajdziesz poszukiwane plany na biurku, w drugim na ścianie [#62] .

Wyjdź trzecimi drzwiami na korytarz - Misja 2: Część 1 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Wyjdź trzecimi drzwiami na korytarz. Używając karabinu snajperskiego załatw żołnierza przy biurku. Możesz rzucić granat dla zmyłki. Następnie wejdź w korytarz i skręć w pierwsze przejście w lewo. Za dziwną maszyną, przypominającą generator, kryje się kilku żołnierzy - odpowiednio rzucony granat i po kłopocie. Na biurku [#63] leżą kolejne materiały, a na wielkim stole napój leczniczy.

Niewielkie pomieszczenie obok kryje żołnierza pilnującego napoju leczniczego oraz ostatniej partii dokumentów. Kiedy je zabierzesz, drzwi przy schodach (niedaleko wyjścia z budynku) otworzą się - a dookoła zaroi się od Niemców. Dlatego przygotuj broń i do dzieła. Trzeba wrócić przez korytarz i po schodach na dół, do nowego przejścia [#64] .

Uważaj na strażnika w korytarzu, na lewo od drzwi. Także zamknięte przejście naprzeciwko niebawem stanie otworem i wyskoczy z niego uzbrojony po zęby żołnierz. W środku nie znajdziesz niczego ciekawego, więc daruj sobie to pomieszczenie tylko od razu w korytarzu wejdź w drugie drzwi. W środku [#65] uważaj na żołnierza schowanego za pudłami po prawej. Weź napój leczniczy ze stołu i idź dalej korytarzami. Uważaj na psa!

Musisz trzymać się głównego korytarza [#66] - Misja 2: Część 1 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Musisz trzymać się głównego korytarza [#66] . W jednym z pomieszczeń po lewej znajdziesz na biurku napój leczniczy. W pozostałych tylko kilku Niemców. Idź przed siebie, aż natkniesz się na wyjście na świeże powietrze. Wybierz karabin snajperski, zwyczajowo przykucnij i zdejmij po kolei widocznych z daleka żołnierzy. Standardowo będzie to dwóch strzelców w rogu (na wprost wyjścia) i jeden na prawo, przy barakach.

Następnie przejdź w prawo, obok baraków, drogą [#67] do pierwszego zakrętu. Zaraz za barakiem, po lewej, spotkasz Niemca, a kiedy padną strzały - zza garażu z prawej wybiegnie jego kolega. Przejdź dalej drogą i wyeliminuj szybko kilku żołnierzy przy pudłach. Potem zajmij się snajperem stojącym na budynku w oddali (powinieneś go wypatrzyć bez większego problemu).

W końcu podejdź do karabinu maszynowego. Zastrzel stojących na dole żołnierzy [#68] . Uważaj szczególnie na strzelców w wieżyczce oraz na psa - ten przybiegnie na górę, do Ciebie, jako pierwszy, jeśli nie zdołasz na czas go powstrzymać. Po oczyszczeniu terenu na dole zabierz napój leczniczy leżący na skrzyni przy karabinie i zejdź na dół drogą.

Uważając na ewentualne niedobitki idź wzdłuż drogi do miejsca, z którego zauważysz wejście do wielkiego budynku [#69] - Misja 2: Część 1 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

Uważając na ewentualne niedobitki idź wzdłuż drogi do miejsca, z którego zauważysz wejście do wielkiego budynku [#69] . W środku od razu skieruj się na prawo, do niewielkiego pomieszczenia z dwoma strażnikami. Weź leżący na półce napój leczący i po schodach ruszaj na górę, gdzie czeka ostatni już w tej misji przeciwnik.

Postaraj się odnaleźć klatkę schodową [#70] i udaj się nią w dół. Tam, za krótkim korytarzykiem, znajdują się drzwi prowadzące do zakończenia poziomu. Czas zmierzyć się z przeznaczeniem... ekhm... łodzią podwodną. Silent Hunter II to przy tym pikuś ;)

1 - Misja 2: Część 1 - Medal of Honor: Allied Assault - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Medal of Honor: Allied Assault

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Medal of Honor: Allied Assault

zobacz więcej informacji o grze
Medal of Honor: Allied Assault

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji